Scores Listing for WJRA #12(ALAMO, NV)

Results sorted by Time/Score

JR BOYS BREAKAWAY ROPING
Place Member Name Time Points
1. STEWARD, CADE 2.510 50.00
2. JEPSON, KASH 13.270 45.00
3. SPROUL, RYLAN 200.000 0.00
4. WILLIAMS, COLTON 200.000 0.00
5. MCDANIEL, BLAZE 200.000 0.00
6. WALCH, CHET 200.000 0.00
7. YARDLEY, STIHL 200.000 0.00
8. SOLIS, PORTER 200.000 0.00
9. MCDANIEL, BROCK 200.000 0.00
JR BOYS FLAGS
Place Member Name Time Points
1. JEPSON, KASH 9.775 50.00
2. SOLIS, PORTER 9.979 45.00
3. WILLIAMS, COLTON 10.973 40.00
4. YARDLEY, STIHL 11.572 35.00
5. SPROUL, RYLAN 12.167 30.00
6. STEWARD, MASON 15.465 25.00
7. WALCH, CHET 27.009 20.00
8. STEWARD, CADE 200.000 0.00
JR BOYS GOAT TYING
Place Member Name Time Points
1. JEPSON, KASH 10.970 50.00
2. STEWARD, CADE 13.600 45.00
3. SOLIS, PORTER 13.830 40.00
4. WALCH, CHET 13.890 35.00
5. SPROUL, RYLAN 17.500 30.00
6. YARDLEY, STIHL 22.710 25.00
7. WILLIAMS, COLTON 27.520 20.00
8. STEWARD, MASON 46.000 15.00
JR BOYS STEER STOPPING
Place Member Name Time Points
1. STEWARD, CADE 5.570 50.00
2. JEPSON, KASH 14.360 45.00
3. WALCH, CHET 16.070 40.00
4. SOLIS, PORTER 36.770 35.00
5. MCDANIEL, BROCK 200.000 0.00
6. WILLIAMS, COLTON 200.000 0.00
7. YOUNG, PRESTON 200.000 0.00
8. MCDANIEL, BLAZE 200.000 0.00
9. SPROUL, RYLAN 200.000 0.00
10. YARDLEY, STIHL 200.000 0.00
JR BOYS TEAM ROPING
Place Member Name Time Points
1. WALCH, CHET 22.210 50.00
2. JEPSON, KASH 24.750 45.00
3. SOLIS, PORTER 25.120 40.00
4. STEWARD, CADE 29.310 35.00
5. SPROUL, RYLAN 30.050 30.00
6. YARDLEY, STIHL 48.980 25.00
7. YOUNG, PRESTON 64.770 20.00
8. MCDANIEL, BLAZE 200.000 0.00
9. WILLIAMS, COLTON 200.000 0.00
10. MCDANIEL, BROCK 200.000 0.00
JR GIRLS BARREL RACING
Place Member Name Time Points
1. ZARNDT, PALYNN 19.220 50.00
2. GRIFFITH, DALLIE 19.286 45.00
3. GRIFFITH, HAISELY 19.819 40.00
4. DAVIS, EVIE 21.200 35.00
5. BRINKERHOFF, DEZLEE 21.316 30.00
6. SHERWOOD, ADDYSEN 21.489 25.00
7. SPENCER, SAGE 22.026 20.00
8. SNOW, GRACIE 22.283 15.00
9. ROBINSON, ADLEE 22.663 10.00
10. BRINKERHOFF, CHARLIZE 23.670 5.00
11. CHRISTIAN, RAELEE 24.377 0.00
12. NEWTON, FAITH 24.741 0.00
13. FRY, SHELBY 25.475 0.00
14. LAWRIMORE, WILOW 200.000 0.00
JR GIRLS BREAKAWAY ROPING
Place Member Name Time Points
1. DAVIS, EVIE 4.440 50.00
2. GRIFFITH, HAISELY 5.390 45.00
3. CHRISTIAN, RAELEE 18.270 40.00
4. GRIFFITH, DALLIE 32.650 35.00
5. SHERWOOD, ADDYSEN 200.000 0.00
6. BRINKERHOFF, CHARLIZE 200.000 0.00
7. SPENCER, SAGE 200.000 0.00
8. ZARNDT, PALYNN 200.000 0.00
9. FRY, SHELBY 200.000 0.00
10. ROBINSON, ADLEE 200.000 0.00
11. BRINKERHOFF, DEZLEE 200.000 0.00
12. SNOW, GRACIE 200.000 0.00
JR GIRLS GOAT TYING
Place Member Name Time Points
1. DAVIS, EVIE 10.570 50.00
2. CHRISTIAN, RAELEE 14.270 45.00
3. FRY, SHELBY 14.520 40.00
4. BRINKERHOFF, DEZLEE 15.130 35.00
5. LAWRIMORE, WILOW 15.200 30.00
6. ROBINSON, ADLEE 24.150 25.00
7. SNOW, GRACIE 24.380 20.00
8. SPENCER, SAGE 26.780 15.00
9. GRIFFITH, HAISELY 28.970 10.00
10. WALCH, TALEE 32.760 5.00
11. BRINKERHOFF, CHARLIZE 200.000 0.00
12. SHERWOOD, ADDYSEN 200.000 0.00
13. GRIFFITH, DALLIE 200.000 0.00
JR GIRLS POLES
Place Member Name Time Points
1. GRIFFITH, HAISELY 23.762 50.00
2. BRINKERHOFF, DEZLEE 24.117 45.00
3. CHRISTIAN, RAELEE 24.261 40.00
4. GRIFFITH, DALLIE 24.365 35.00
5. LAWRIMORE, WILOW 25.151 30.00
6. SHERWOOD, ADDYSEN 25.339 25.00
7. ZARNDT, PALYNN 26.074 20.00
8. BRINKERHOFF, CHARLIZE 27.898 15.00
9. FRY, SHELBY 29.280 10.00
10. NEWTON, FAITH 31.256 5.00
11. SNOW, GRACIE 32.443 0.00
12. DAVIS, EVIE 32.874 0.00
13. ROBINSON, ADLEE 200.000 0.00
14. SPENCER, SAGE 200.000 0.00
JR GIRLS TEAM ROPING
Place Member Name Time Points
1. CHRISTIAN, RAELEE 9.840 50.00
2. GRIFFITH, HAISELY 16.880 45.00
3. SPENCER, SAGE 42.580 40.00
4. BRINKERHOFF, CHARLIZE 200.000 0.00
5. SNOW, GRACIE 200.000 0.00
6. ROBINSON, ADLEE 200.000 0.00
7. BRINKERHOFF, DEZLEE 200.000 0.00
8. DAVIS, EVIE 200.000 0.00
9. FRY, SHELBY 200.000 0.00
10. GRIFFITH, DALLIE 200.000 0.00
PW BOYS BARREL RACING
Place Member Name Time Points
1. STEELE, STETSON 20.669 50.00
2. KNAUB, EMMETT 21.986 45.00
3. MITSCHKE, KADE 24.371 40.00
4. CHRISTIAN, COOPER 25.394 35.00
5. TOPOL, BRADLEY 28.910 30.00
6. JONES, WESLEY 38.191 25.00
7. HUNT, EMETT 49.034 20.00
8. TOM, GRAYSON 52.715 15.00
9. RODRIGUEZ, JAVIER 60.928 10.00
10. RODRIGUEZ, RYLAND 95.710 5.00
11. MITSCHKE, KASYN 200.000 0.00
PW BOYS BREAKAWAY ROPING
Place Member Name Time Points
1. KNAUB, EMMETT 5.210 50.00
2. CHRISTIAN, COOPER 7.580 45.00
3. RODRIGUEZ, JAVIER 9.650 40.00
4. JONES, WESLEY 15.190 35.00
5. TOM, GRAYSON 25.180 30.00
6. MITSCHKE, KADE 200.000 0.00
7. RODRIGUEZ, RYLAND 200.000 0.00
8. HUNT, EMETT 200.000 0.00
9. SPENCER, LAREDO 200.000 0.00
10. STEELE, STETSON 200.000 0.00
11. TOPOL, BRADLEY 200.000 0.00
12. MITSCHKE, KASYN 200.000 0.00
PW BOYS DUMMY ROPING
Place Member Name Time Points
1. TOPOL, BRADLEY 12.530 50.00
2. CHRISTIAN, COOPER 14.360 45.00
3. STEELE, STETSON 32.300 40.00
4. TOM, GRAYSON 39.570 35.00
5. RODRIGUEZ, JAVIER 40.900 30.00
6. SPENCER, LAREDO 53.380 25.00
7. KNAUB, EMMETT 63.090 20.00
8. MITSCHKE, KASYN 67.020 15.00
9. HUNT, EMETT 67.320 10.00
10. RODRIGUEZ, RYLAND 68.840 5.00
11. MITSCHKE, KADE 200.000 0.00
12. JONES, WESLEY 200.000 0.00
PW BOYS FLAGS
Place Member Name Time Points
1. STEELE, STETSON 11.301 50.00
2. KNAUB, EMMETT 12.597 45.00
3. CHRISTIAN, COOPER 12.981 40.00
4. JONES, WESLEY 24.856 35.00
5. MITSCHKE, KADE 26.949 30.00
6. TOM, GRAYSON 30.468 25.00
7. RODRIGUEZ, JAVIER 38.445 20.00
8. HUNT, EMETT 61.031 15.00
9. MITSCHKE, KASYN 200.000 0.00
10. TOPOL, BRADLEY 200.000 0.00
11. RODRIGUEZ, RYLAND 200.000 0.00
PW BOYS GOAT TAIL PULL
Place Member Name Time Points
1. MITSCHKE, KADE 7.560 50.00
2. CHRISTIAN, COOPER 8.310 45.00
3. KNAUB, EMMETT 10.010 40.00
4. TOPOL, BRADLEY 10.780 35.00
5. STEELE, STETSON 11.310 30.00
6. TOM, GRAYSON 13.820 25.00
7. JONES, WESLEY 14.970 20.00
8. RODRIGUEZ, JAVIER 15.630 15.00
9. HUNT, EMETT 16.120 10.00
10. MITSCHKE, KASYN 18.960 5.00
11. RODRIGUEZ, RYLAND 40.530 0.00
PW GIRLS BARREL RACING
Place Member Name Time Points
1. STEELE, HADLEE 20.622 50.00
2. YOUNG, PAITYN 20.867 45.00
3. SNYDER, BETHANY ROSE 22.133 40.00
4. LAWRIMORE, BAILEY 24.420 35.00
5. SHERWOOD, CODIE 25.958 30.00
6. NEWTON, KINSLEY 26.579 25.00
7. HUNT, TATUM 28.462 20.00
8. MILLWARD, MADELYN 30.796 15.00
9. ROBINSON, KINSLEY 31.048 10.00
10. ROBINSON, HARPER 36.704 5.00
11. BENNETT, EMERSON 45.249 0.00
12. ASHWORTH, SEDA 51.936 0.00
13. MCTAGGART, MESA 78.692 0.00
14. TOM, ASPYN 79.430 0.00
PW GIRLS BREAKAWY ROPING
Place Member Name Time Points
1. STEELE, HADLEE 6.690 50.00
2. SHERWOOD, CODIE 12.660 45.00
3. ROBINSON, KINSLEY 200.000 0.00
4. SNYDER, BETHANY ROSE 200.000 0.00
5. LAWRIMORE, BAILEY 200.000 0.00
6. MILLWARD, MADELYN 200.000 0.00
7. YOUNG, PAITYN 200.000 0.00
8. ROBINSON, HARPER 200.000 0.00
9. HUNT, TATUM 200.000 0.00
10. ASHWORTH, SEDA 200.000 0.00
11. BENNETT, EMERSON 200.000 0.00
12. MCTAGGART, MESA 200.000 0.00
13. NEWTON, KINSLEY 200.000 0.00
PW GIRLS DUMMY ROPING
Place Member Name Time Points
1. SNYDER, BETHANY ROSE 18.200 50.00
2. ASHWORTH, SEDA 20.010 45.00
3. MILLWARD, MADELYN 20.740 40.00
4. STEELE, HADLEE 24.680 35.00
5. SHERWOOD, CODIE 35.220 30.00
6. NEWTON, KINSLEY 36.480 25.00
7. YOUNG, PAITYN 39.750 20.00
8. LAWRIMORE, BAILEY 41.880 15.00
9. MCTAGGART, MESA 43.760 10.00
10. ROBINSON, KINSLEY 45.700 5.00
11. BENNETT, EMERSON 49.640 0.00
12. TOM, ASPYN 66.260 0.00
13. ROBINSON, HARPER 66.650 0.00
14. YOUNG, BLAKELY 200.000 0.00
15. HUNT, TATUM 200.000 0.00
PW GIRLS GOAT TAIL PULL
Place Member Name Time Points
1. SNYDER, BETHANY ROSE 8.760 50.00
2. STEELE, HADLEE 8.850 45.00
3. HUNT, TATUM 9.390 40.00
4. YOUNG, PAITYN 9.820 35.00
5. SHERWOOD, CODIE 10.880 30.00
6. LAWRIMORE, BAILEY 11.010 25.00
7. ROBINSON, HARPER 11.510 20.00
8. ROBINSON, KINSLEY 12.000 15.00
9. NEWTON, KINSLEY 12.340 10.00
10. BENNETT, EMERSON 14.210 5.00
11. MILLWARD, MADELYN 14.280 0.00
12. MCTAGGART, MESA 17.830 0.00
13. ASHWORTH, SEDA 25.630 0.00
14. YOUNG, BLAKELY 26.000 0.00
15. TOM, ASPYN 26.020 0.00
PW GIRLS POLES
Place Member Name Time Points
1. STEELE, HADLEE 24.936 50.00
2. SNYDER, BETHANY ROSE 25.417 45.00
3. SHERWOOD, CODIE 32.222 40.00
4. NEWTON, KINSLEY 34.953 35.00
5. ROBINSON, KINSLEY 37.958 30.00
6. YOUNG, PAITYN 38.904 25.00
7. HUNT, TATUM 39.620 20.00
8. LAWRIMORE, BAILEY 40.233 15.00
9. ROBINSON, HARPER 45.234 10.00
10. MILLWARD, MADELYN 49.587 5.00
11. BENNETT, EMERSON 53.762 0.00
12. MCTAGGART, MESA 73.972 0.00
13. TOM, ASPYN 74.560 0.00
14. ASHWORTH, SEDA 200.000 0.00
SR BOYS CALF ROPING
Place Member Name Time Points
1. THEIL, CONNER 12.820 50.00
2. CHRISTIAN, CJ 13.210 45.00
3. FREHNER, AUSTIN 15.450 40.00
4. WILLIAMS, WYATT 25.340 35.00
5. WILLIAMS, MORGAN 44.130 30.00
SR BOYS CHUTE DOGGING
Place Member Name Time Points
1. WILLIAMS, WYATT 3.630 50.00
2. BASPOLI, CARLOS 5.380 45.00
3. WILLIAMS, MORGAN 6.500 40.00
4. FRY, HUNTER 6.530 35.00
5. FREHNER, AUSTIN 16.810 30.00
6. CHRISTIAN, CJ 200.000 0.00
7. NECAS, LEVI 200.000 0.00
SR BOYS FLAGS
Place Member Name Time Points
1. NECAS, LEVI 8.743 50.00
2. BASPOLI, CARLOS 9.445 45.00
3. CHRISTIAN, CJ 10.138 40.00
4. FRY, HUNTER 10.458 35.00
5. FREHNER, AUSTIN 19.614 30.00
6. WILLIAMS, MORGAN 200.000 0.00
7. WILLIAMS, WYATT 200.000 0.00
SR BOYS STEER STOPPING
Place Member Name Time Points
1. THIEL, LUKE 4.230 50.00
2. THEIL, CONNER 4.730 45.00
3. NECAS, LEVI 6.600 40.00
4. FREHNER, AUSTIN 11.070 35.00
5. BASPOLI, CARLOS 14.270 30.00
6. CHRISTIAN, CJ 17.730 25.00
7. WILLIAMS, MORGAN 37.020 20.00
8. WILLIAMS, WYATT 200.000 0.00
9. FRY, HUNTER 200.000 0.00
SR BOYS TEAM ROPING
Place Member Name Time Points
1. BASPOLI, CARLOS 6.900 50.00
2. FRY, HUNTER 9.930 45.00
3. THEIL, CONNER 12.080 40.00
4. WILLIAMS, MORGAN 14.750 35.00
5. NECAS, LEVI 15.530 30.00
6. WILLIAMS, WYATT 200.000 0.00
7. THIEL, LUKE 200.000 0.00
8. CHRISTIAN, CJ 200.000 0.00
9. FREHNER, AUSTIN 200.000 0.00
SR GIRLS BARREL RACING
Place Member Name Time Points
1. NECAS, RYLEE 18.245 50.00
2. WEBBER, ANDI 18.493 45.00
3. SOLIS, MADISON 19.046 40.00
4. STOCK, SIERRA 19.215 35.00
5. GIBSON, HALEY 19.417 30.00
6. LAWRIMORE, PAYLYNN 19.430 25.00
7. THIEL, MARY 19.464 20.00
8. YARDLEY, FALLON 20.225 15.00
9. ESPINOZA, VALENTINA 20.552 10.00
10. HANSEN, KATELY 21.357 5.00
11. FREHNER, ALLI 24.732 0.00
12. MADSEN, KATEE 25.045 0.00
13. WEBBER, ELLIE 27.093 0.00
SR GIRLS BREAKAWAY ROPING
Place Member Name Time Points
1. WEBBER, ANDI 3.840 50.00
2. THIEL, MARY 4.340 45.00
3. FREHNER, ALLI 5.220 40.00
4. ESPINOZA, VALENTINA 16.090 35.00
5. SOLIS, MADISON 20.270 30.00
6. YARDLEY, FALLON 31.000 25.00
7. WEBBER, ELLIE 200.000 0.00
8. NECAS, RYLEE 200.000 0.00
9. GIBSON, HALEY 200.000 0.00
SR GIRLS GOAT TYING
Place Member Name Time Points
1. WEBBER, ANDI 7.830 50.00
2. YARDLEY, FALLON 10.210 45.00
3. FREHNER, ALLI 11.710 40.00
4. GIBSON, HALEY 12.760 35.00
5. ESPINOZA, VALENTINA 12.810 30.00
6. LAWRIMORE, PAYLYNN 13.460 25.00
7. STOCK, SIERRA 13.650 20.00
8. SOLIS, MADISON 14.400 15.00
9. MADSEN, KATEE 15.030 10.00
10. NECAS, RYLEE 16.640 5.00
11. WEBBER, ELLIE 18.640 0.00
SR GIRLS POLES
Place Member Name Time Points
1. THIEL, MARY 23.174 50.00
2. STOCK, SIERRA 23.319 45.00
3. SOLIS, MADISON 23.596 40.00
4. FREHNER, ALLI 24.172 35.00
5. HANSEN, KATELY 24.888 30.00
6. NECAS, RYLEE 26.964 25.00
7. WEBBER, ANDI 27.652 20.00
8. LAWRIMORE, PAYLYNN 28.685 12.50
9. YARDLEY, FALLON 28.685 12.50
10. WEBBER, ELLIE 28.895 5.00
11. MADSEN, KATEE 33.133 0.00
12. GIBSON, HALEY 34.673 0.00
13. ESPINOZA, VALENTINA 200.000 0.00
SR GIRLS TEAM ROPING
Place Member Name Time Points
1. ESPINOZA, VALENTINA 15.940 50.00
2. THIEL, MARY 17.890 45.00
3. WEBBER, ELLIE 18.440 40.00
4. SOLIS, MADISON 33.630 35.00
5. YARDLEY, FALLON 64.330 30.00
6. FREHNER, ALLI 200.000 0.00
7. WEBBER, ANDI 200.000 0.00