Scores Listing for WJRA #11(ALAMO, NV)

Results sorted by Time/Score

JR BOYS BREAKAWAY ROPING
Place Member Name Time Points
1. STEWARD, CADE 3.010 50.00
2. WILLIAMS, COLTON 20.220 45.00
3. SPROUL, RYLAN 22.390 40.00
4. SOLIS, PORTER 34.830 35.00
5. WALCH, CHET 42.510 30.00
6. MCDANIEL, BLAZE 200.000 0.00
7. MCDANIEL, BROCK 200.000 0.00
8. YARDLEY, STIHL 200.000 0.00
JR BOYS FLAGS
Place Member Name Time Points
1. SOLIS, PORTER 9.685 50.00
2. YARDLEY, STIHL 12.013 45.00
3. STEWARD, MASON 16.197 40.00
4. STEWARD, CADE 18.808 35.00
5. SPROUL, RYLAN 21.349 30.00
6. WALCH, CHET 21.936 25.00
7. WILLIAMS, COLTON 200.000 0.00
JR BOYS GOAT TYING
Place Member Name Time Points
1. STEWARD, CADE 12.680 50.00
2. SOLIS, PORTER 16.080 45.00
3. WALCH, CHET 21.750 40.00
4. SPROUL, RYLAN 22.330 35.00
5. WILLIAMS, COLTON 28.770 30.00
6. STEWARD, MASON 35.570 25.00
7. YARDLEY, STIHL 200.000 0.00
JR BOYS STEER STOPPING
Place Member Name Time Points
1. STEWARD, CADE 6.220 50.00
2. WALCH, CHET 7.990 45.00
3. MCDANIEL, BLAZE 17.560 40.00
4. WILLIAMS, COLTON 20.520 35.00
5. SPROUL, RYLAN 37.600 30.00
6. YOUNG, PRESTON 40.010 25.00
7. YARDLEY, STIHL 200.000 0.00
8. SOLIS, PORTER 200.000 0.00
9. MCDANIEL, BROCK 200.000 0.00
JR BOYS TEAM ROPING
Place Member Name Time Points
1. MCDANIEL, BROCK 13.350 50.00
2. YARDLEY, STIHL 14.500 45.00
3. SPROUL, RYLAN 58.320 40.00
4. YOUNG, PRESTON 200.000 0.00
5. SOLIS, PORTER 200.000 0.00
6. MCDANIEL, BLAZE 200.000 0.00
7. STEWARD, CADE 200.000 0.00
8. WILLIAMS, COLTON 200.000 0.00
9. WALCH, CHET 200.000 0.00
JR GIRLS BARREL RACING
Place Member Name Time Points
1. CHRISTIAN, RAELEE 19.129 50.00
2. GRIFFITH, DALLIE 19.310 45.00
3. ZARNDT, PALYNN 19.765 40.00
4. DAVIS, EVIE 20.552 35.00
5. FRY, SHELBY 20.799 30.00
6. BRINKERHOFF, CHARLIZE 20.821 25.00
7. BRINKERHOFF, DEZLEE 21.323 20.00
8. SHERWOOD, ADDYSEN 21.827 15.00
9. SPENCER, SAGE 23.291 10.00
10. ROBINSON, ADLEE 23.858 5.00
11. WHEELER, MORGAN 23.891 0.00
12. BOWLER, LYNNDEE 23.893 0.00
13. GRIFFITH, HAISELY 24.682 0.00
14. NEWTON, FAITH 26.046 0.00
15. LAWRIMORE, WILOW 33.076 0.00
16. SNOW, GRACIE 200.000 0.00
JR GIRLS BREAKAWAY ROPING
Place Member Name Time Points
1. GRIFFITH, DALLIE 3.820 50.00
2. FRY, SHELBY 4.830 45.00
3. DAVIS, EVIE 5.150 40.00
4. CHRISTIAN, RAELEE 21.590 35.00
5. BRINKERHOFF, DEZLEE 200.000 0.00
6. ROBINSON, ADLEE 200.000 0.00
7. ZARNDT, PALYNN 200.000 0.00
8. GRIFFITH, HAISELY 200.000 0.00
9. BRINKERHOFF, CHARLIZE 200.000 0.00
10. SHERWOOD, ADDYSEN 200.000 0.00
11. SNOW, GRACIE 200.000 0.00
12. SPENCER, SAGE 200.000 0.00
JR GIRLS GOAT TYING
Place Member Name Time Points
1. CHRISTIAN, RAELEE 12.010 50.00
2. DAVIS, EVIE 12.270 45.00
3. SHERWOOD, ADDYSEN 13.820 40.00
4. BOWLER, LYNNDEE 15.500 35.00
5. FRY, SHELBY 16.090 30.00
6. ROBINSON, ADLEE 17.950 25.00
7. BRINKERHOFF, DEZLEE 19.120 20.00
8. SNOW, GRACIE 19.630 15.00
9. GRIFFITH, DALLIE 20.780 10.00
10. WHEELER, MORGAN 32.750 5.00
11. WALCH, TALEE 38.780 0.00
12. LAWRIMORE, WILOW 200.000 0.00
13. SPENCER, SAGE 200.000 0.00
14. BRINKERHOFF, CHARLIZE 200.000 0.00
15. GRIFFITH, HAISELY 200.000 0.00
JR GIRLS POLES
Place Member Name Time Points
1. CHRISTIAN, RAELEE 24.280 50.00
2. DAVIS, EVIE 28.013 45.00
3. WHEELER, MORGAN 28.932 40.00
4. SHERWOOD, ADDYSEN 30.470 35.00
5. ZARNDT, PALYNN 32.211 30.00
6. NEWTON, FAITH 32.603 25.00
7. BOWLER, LYNNDEE 32.651 20.00
8. FRY, SHELBY 34.703 15.00
9. GRIFFITH, HAISELY 34.825 10.00
10. GRIFFITH, DALLIE 36.044 5.00
11. BRINKERHOFF, DEZLEE 39.080 0.00
12. SPENCER, SAGE 49.445 0.00
13. SNOW, GRACIE 200.000 0.00
14. BRINKERHOFF, CHARLIZE 200.000 0.00
15. LAWRIMORE, WILOW 200.000 0.00
16. ROBINSON, ADLEE 200.000 0.00
JR GIRLS TEAM ROPING
Place Member Name Time Points
1. CHRISTIAN, RAELEE 15.200 50.00
2. BRINKERHOFF, DEZLEE 20.190 45.00
3. BRINKERHOFF, CHARLIZE 25.480 40.00
4. FRY, SHELBY 58.980 35.00
5. DAVIS, EVIE 200.000 0.00
6. GRIFFITH, DALLIE 200.000 0.00
7. ROBINSON, ADLEE 200.000 0.00
8. SPENCER, SAGE 200.000 0.00
9. GRIFFITH, HAISELY 200.000 0.00
10. SNOW, GRACIE 200.000 0.00
PW BOYS BARREL RACING
Place Member Name Time Points
1. KNAUB, EMMETT 20.442 50.00
2. STEELE, STETSON 20.602 45.00
3. CHRISTIAN, COOPER 24.559 40.00
4. TOPOL, BRADLEY 29.062 35.00
5. TOM, GRAYSON 37.036 30.00
6. RODRIGUEZ, JAVIER 39.008 25.00
7. HUNT, EMETT 39.831 20.00
8. JONES, WESLEY 42.665 15.00
9. SIMMERS, ROPER 53.397 10.00
10. RODRIGUEZ, RYLAND 59.000 5.00
11. MITSCHKE, KADE 200.000 0.00
12. MITSCHKE, KASYN 200.000 0.00
PW BOYS BREAKAWAY ROPING
Place Member Name Time Points
1. KNAUB, EMMETT 4.530 50.00
2. TOPOL, BRADLEY 6.380 45.00
3. CHRISTIAN, COOPER 6.940 40.00
4. MITSCHKE, KADE 7.200 35.00
5. RODRIGUEZ, JAVIER 9.190 30.00
6. TOM, GRAYSON 10.870 25.00
7. SPENCER, LAREDO 38.700 20.00
8. RODRIGUEZ, RYLAND 200.000 0.00
9. JONES, WESLEY 200.000 0.00
10. HUNT, EMETT 200.000 0.00
11. STEELE, STETSON 200.000 0.00
12. MITSCHKE, KASYN 200.000 0.00
PW BOYS DUMMY ROPING
Place Member Name Time Points
1. KNAUB, EMMETT 8.790 50.00
2. TOPOL, BRADLEY 12.930 45.00
3. CHRISTIAN, COOPER 14.900 40.00
4. STEELE, STETSON 18.730 35.00
5. HUNT, EMETT 23.730 30.00
6. MITSCHKE, KADE 40.130 25.00
7. SPENCER, LAREDO 47.530 20.00
8. RODRIGUEZ, RYLAND 52.120 15.00
9. TOM, GRAYSON 64.830 10.00
10. JONES, WESLEY 65.380 5.00
11. RODRIGUEZ, JAVIER 67.020 0.00
12. SIMMERS, ROPER 200.000 0.00
13. MITSCHKE, KASYN 200.000 0.00
PW BOYS FLAGS
Place Member Name Time Points
1. KNAUB, EMMETT 11.774 50.00
2. CHRISTIAN, COOPER 13.227 45.00
3. TOPOL, BRADLEY 13.737 40.00
4. TOM, GRAYSON 21.381 35.00
5. RODRIGUEZ, JAVIER 23.465 30.00
6. JONES, WESLEY 33.467 25.00
7. HUNT, EMETT 47.752 20.00
8. MITSCHKE, KASYN 73.192 15.00
9. RODRIGUEZ, RYLAND 91.057 10.00
10. MITSCHKE, KADE 200.000 0.00
11. STEELE, STETSON 200.000 0.00
PW BOYS GOAT TAIL PULL
Place Member Name Time Points
1. MITSCHKE, KADE 7.720 50.00
2. CHRISTIAN, COOPER 9.030 45.00
3. STEELE, STETSON 10.140 40.00
4. TOPOL, BRADLEY 10.530 35.00
5. TOM, GRAYSON 11.690 30.00
6. KNAUB, EMMETT 13.520 25.00
7. JONES, WESLEY 15.590 20.00
8. RODRIGUEZ, JAVIER 16.010 15.00
9. MITSCHKE, KASYN 16.070 10.00
10. HUNT, EMETT 17.020 5.00
11. RODRIGUEZ, RYLAND 30.710 0.00
12. SIMMERS, ROPER 35.880 0.00
PW GIRLS BARREL RACING
Place Member Name Time Points
1. YOUNG, PAITYN 18.916 50.00
2. STEELE, HADLEE 20.694 45.00
3. SNYDER, BETHANY ROSE 22.042 40.00
4. NEWTON, KINSLEY 22.838 35.00
5. SHERWOOD, CODIE 24.972 30.00
6. LAWRIMORE, BAILEY 26.525 25.00
7. HUNT, TATUM 29.196 20.00
8. ROBINSON, HARPER 40.302 15.00
9. BENNETT, EMERSON 42.332 10.00
10. ROBINSON, KINSLEY 49.560 5.00
11. ASHWORTH, SEDA 51.035 0.00
12. MILLWARD, MADELYN 56.286 0.00
13. MCTAGGART, MESA 58.085 0.00
14. TOM, ASPYN 59.960 0.00
PW GIRLS BREAKAWY ROPING
Place Member Name Time Points
1. STEELE, HADLEE 5.260 50.00
2. YOUNG, PAITYN 7.660 45.00
3. SHERWOOD, CODIE 200.000 0.00
4. MCTAGGART, MESA 200.000 0.00
5. LAWRIMORE, BAILEY 200.000 0.00
6. HUNT, TATUM 200.000 0.00
7. ASHWORTH, SEDA 200.000 0.00
8. NEWTON, KINSLEY 200.000 0.00
9. ROBINSON, HARPER 200.000 0.00
10. SNYDER, BETHANY ROSE 200.000 0.00
11. MILLWARD, MADELYN 200.000 0.00
12. BENNETT, EMERSON 200.000 0.00
13. ROBINSON, KINSLEY 200.000 0.00
PW GIRLS DUMMY ROPING
Place Member Name Time Points
1. ROBINSON, HARPER 16.270 50.00
2. YOUNG, PAITYN 17.890 45.00
3. STEELE, HADLEE 21.400 40.00
4. LAWRIMORE, BAILEY 40.850 35.00
5. SNYDER, BETHANY ROSE 41.750 30.00
6. MILLWARD, MADELYN 43.090 25.00
7. ASHWORTH, SEDA 43.120 20.00
8. MCTAGGART, MESA 43.670 15.00
9. TOM, ASPYN 45.210 10.00
10. SHERWOOD, CODIE 47.550 5.00
11. ROBINSON, KINSLEY 56.270 0.00
12. HUNT, TATUM 67.690 0.00
13. NEWTON, KINSLEY 73.640 0.00
14. YOUNG, BLAKELY 200.000 0.00
15. BENNETT, EMERSON 200.000 0.00
PW GIRLS GOAT TAIL PULL
Place Member Name Time Points
1. STEELE, HADLEE 9.090 50.00
2. LAWRIMORE, BAILEY 9.200 45.00
3. YOUNG, PAITYN 9.900 40.00
4. HUNT, TATUM 10.070 35.00
5. SNYDER, BETHANY ROSE 10.130 30.00
6. SHERWOOD, CODIE 11.020 25.00
7. ROBINSON, HARPER 11.390 20.00
8. MILLWARD, MADELYN 13.380 15.00
9. BENNETT, EMERSON 13.820 10.00
10. NEWTON, KINSLEY 14.140 5.00
11. ROBINSON, KINSLEY 16.830 0.00
12. MCTAGGART, MESA 19.870 0.00
13. ASHWORTH, SEDA 26.580 0.00
14. YOUNG, BLAKELY 26.780 0.00
15. TOM, ASPYN 27.580 0.00
PW GIRLS POLES
Place Member Name Time Points
1. STEELE, HADLEE 24.971 50.00
2. SNYDER, BETHANY ROSE 26.055 45.00
3. NEWTON, KINSLEY 31.330 40.00
4. YOUNG, PAITYN 33.425 35.00
5. SHERWOOD, CODIE 36.813 30.00
6. ROBINSON, HARPER 45.060 25.00
7. MILLWARD, MADELYN 51.798 20.00
8. BENNETT, EMERSON 55.252 15.00
9. ASHWORTH, SEDA 64.545 10.00
10. MCTAGGART, MESA 86.099 5.00
11. TOM, ASPYN 87.165 0.00
12. ROBINSON, KINSLEY 200.000 0.00
13. HUNT, TATUM 200.000 0.00
14. LAWRIMORE, BAILEY 200.000 0.00
SR BOYS CALF ROPING
Place Member Name Time Points
1. THEIL, CONNER 9.780 50.00
2. CHRISTIAN, CJ 11.370 45.00
3. WILLIAMS, MORGAN 36.510 40.00
4. WILLIAMS, WYATT 45.640 35.00
5. FREHNER, AUSTIN 200.000 0.00
SR BOYS CHUTE DOGGING
Place Member Name Time Points
1. CHRISTIAN, CJ 2.580 47.50
2. BASPOLI, CARLOS 2.580 47.50
3. WILLIAMS, WYATT 3.900 40.00
4. NECAS, LEVI 6.510 35.00
5. FREHNER, AUSTIN 9.120 30.00
6. WILLIAMS, MORGAN 9.260 25.00
7. FRY, HUNTER 27.770 20.00
SR BOYS FLAGS
Place Member Name Time Points
1. NECAS, LEVI 9.022 50.00
2. FREHNER, AUSTIN 9.126 45.00
3. WILLIAMS, MORGAN 9.175 40.00
4. BASPOLI, CARLOS 9.605 35.00
5. CHRISTIAN, CJ 10.077 30.00
6. FRY, HUNTER 18.363 25.00
7. WILLIAMS, WYATT 200.000 0.00
SR BOYS STEER STOPPING
Place Member Name Time Points
1. THEIL, CONNER 4.390 50.00
2. THIEL, LUKE 5.340 45.00
3. NECAS, LEVI 7.110 40.00
4. BASPOLI, CARLOS 7.580 35.00
5. WILLIAMS, MORGAN 9.370 30.00
6. FREHNER, AUSTIN 21.390 25.00
7. CHRISTIAN, CJ 21.560 20.00
8. FRY, HUNTER 200.000 0.00
9. WILLIAMS, WYATT 200.000 0.00
SR BOYS TEAM ROPING
Place Member Name Time Points
1. BASPOLI, CARLOS 8.020 50.00
2. THIEL, LUKE 12.510 45.00
3. WILLIAMS, WYATT 16.390 40.00
4. FRY, HUNTER 17.740 35.00
5. FREHNER, AUSTIN 21.250 30.00
6. NECAS, LEVI 52.690 25.00
7. WILLIAMS, MORGAN 200.000 0.00
8. THEIL, CONNER 200.000 0.00
9. CHRISTIAN, CJ 200.000 0.00
SR GIRLS BARREL RACING
Place Member Name Time Points
1. NECAS, RYLEE 18.077 50.00
2. WEBBER, ANDI 19.106 45.00
3. LAWRIMORE, PAYLYNN 20.415 40.00
4. MADSEN, KATEE 20.490 35.00
5. WEBBER, ELLIE 20.590 30.00
6. THIEL, MARY 20.664 25.00
7. GIBSON, HALEY 21.008 20.00
8. ESPINOZA, VALENTINA 21.173 15.00
9. HANSEN, KATELY 22.306 10.00
10. STOCK, SIERRA 23.489 5.00
11. SOLIS, MADISON 24.126 0.00
12. YARDLEY, FALLON 25.175 0.00
13. FREHNER, ALLI 200.000 0.00
SR GIRLS BREAKAWAY ROPING
Place Member Name Time Points
1. YARDLEY, FALLON 12.880 50.00
2. FREHNER, ALLI 200.000 0.00
3. ESPINOZA, VALENTINA 200.000 0.00
4. SOLIS, MADISON 200.000 0.00
5. GIBSON, HALEY 200.000 0.00
6. WEBBER, ELLIE 200.000 0.00
7. THIEL, MARY 200.000 0.00
8. NECAS, RYLEE 200.000 0.00
9. WEBBER, ANDI 200.000 0.00
SR GIRLS GOAT TYING
Place Member Name Time Points
1. WEBBER, ELLIE 10.100 50.00
2. WEBBER, ANDI 12.970 45.00
3. GIBSON, HALEY 13.310 40.00
4. FREHNER, ALLI 13.460 35.00
5. YARDLEY, FALLON 13.710 30.00
6. STOCK, SIERRA 14.650 25.00
7. MADSEN, KATEE 15.020 20.00
8. ESPINOZA, VALENTINA 15.440 15.00
9. SOLIS, MADISON 15.900 10.00
10. LAWRIMORE, PAYLYNN 17.430 5.00
11. NECAS, RYLEE 17.620 0.00
SR GIRLS POLES
Place Member Name Time Points
1. NECAS, RYLEE 21.828 50.00
2. WEBBER, ANDI 23.100 45.00
3. FREHNER, ALLI 23.719 40.00
4. MADSEN, KATEE 23.974 35.00
5. STOCK, SIERRA 26.041 30.00
6. HANSEN, KATELY 26.143 25.00
7. WEBBER, ELLIE 27.729 20.00
8. SOLIS, MADISON 28.586 15.00
9. THIEL, MARY 29.684 10.00
10. LAWRIMORE, PAYLYNN 33.618 5.00
11. GIBSON, HALEY 35.522 0.00
12. YARDLEY, FALLON 36.807 0.00
13. ESPINOZA, VALENTINA 200.000 0.00
SR GIRLS TEAM ROPING
Place Member Name Time Points
1. WEBBER, ANDI 7.950 50.00
2. THIEL, MARY 8.150 45.00
3. YARDLEY, FALLON 9.800 40.00
4. SOLIS, MADISON 200.000 0.00
5. WEBBER, ELLIE 200.000 0.00
6. FREHNER, ALLI 200.000 0.00
7. ESPINOZA, VALENTINA 200.000 0.00