Scores Listing for WJRA #7(LOGANDALE, NV)

Results sorted by Time/Score

JR BOYS BREAKAWAY ROPING
Place Member Name Time Points
1. STEWARD, CADE 2.960 50.00
2. WILLIAMS, COLTON 3.770 45.00
3. SOLIS, PORTER 3.780 40.00
4. TIBBITTS, J T 4.880 35.00
5. YARDLEY, STIHL 6.900 30.00
6. SPROUL, RYLAN 200.000 0.00
7. YOUNG, PRESTON 200.000 0.00
8. PLEHN, DENTON 200.000 0.00
9. WALCH, CHET 200.000 0.00
JR BOYS FLAGS
Place Member Name Time Points
1. STEWARD, CADE 10.318 50.00
2. TIBBITTS, J T 11.012 45.00
3. YARDLEY, STIHL 12.256 40.00
4. WALCH, CHET 13.168 35.00
5. WILLIAMS, COLTON 16.260 30.00
6. PLEHN, DENTON 16.708 25.00
7. STEWARD, MASON 32.099 20.00
8. SOLIS, PORTER 200.000 0.00
9. SPROUL, RYLAN 200.000 0.00
JR BOYS GOAT TYING
Place Member Name Time Points
1. STEWARD, CADE 17.070 50.00
2. WALCH, CHET 17.890 45.00
3. TIBBITTS, J T 18.120 40.00
4. SOLIS, PORTER 19.450 35.00
5. WILLIAMS, COLTON 24.840 30.00
6. SPROUL, RYLAN 27.440 25.00
7. STEWARD, MASON 32.180 20.00
8. YARDLEY, STIHL 33.580 15.00
9. PLEHN, DENTON 48.210 10.00
JR BOYS STEER STOPPING
Place Member Name Time Points
1. YARDLEY, STIHL 8.280 50.00
2. STEWARD, CADE 14.310 45.00
3. TIBBITTS, J T 17.430 40.00
4. WALCH, CHET 24.060 35.00
5. SPROUL, RYLAN 24.330 30.00
6. WILLIAMS, COLTON 36.270 25.00
7. SOLIS, PORTER 200.000 0.00
8. YOUNG, PRESTON 200.000 0.00
JR BOYS TEAM ROPING
Place Member Name Time Points
1. TIBBITTS, J T 13.130 50.00
2. YOUNG, PRESTON 29.850 45.00
3. WALCH, CHET 32.500 40.00
4. WILLIAMS, COLTON 44.490 35.00
5. YARDLEY, STIHL 200.000 0.00
6. SPROUL, RYLAN 200.000 0.00
7. SOLIS, PORTER 200.000 0.00
8. STEWARD, CADE 200.000 0.00
JR GIRLS BARREL RACING
Place Member Name Time Points
1. GRIFFITH, DALLIE 19.202 50.00
2. CHRISTIAN, RAELEE 20.158 45.00
3. ZARNDT, PALYNN 20.210 40.00
4. FRY, SHELBY 20.647 35.00
5. BRINKERHOFF, DEZLEE 21.875 30.00
6. BRINKERHOFF, CHARLIZE 22.052 25.00
7. SPENCER, SAGE 22.642 20.00
8. WISNER, HAYDEN 23.648 15.00
9. LAWRIMORE, WILOW 26.096 10.00
10. MCTAGGART, SAGE 26.388 5.00
11. GRIFFITH, HAISELY 29.946 0.00
12. NEWTON, FAITH 32.154 0.00
13. ROBINSON, ADLEE 44.496 0.00
14. TOBLER, ANNI 200.000 0.00
15. DAVIS, EVIE 200.000 0.00
16. BOWLER, LYNNDEE 200.000 0.00
17. SNOW, GRACIE 200.000 0.00
18. WHEELER, MORGAN 200.000 0.00
JR GIRLS BREAKAWAY ROPING
Place Member Name Time Points
1. GRIFFITH, DALLIE 3.400 50.00
2. BRINKERHOFF, CHARLIZE 200.000 0.00
3. ZARNDT, PALYNN 200.000 0.00
4. SPENCER, SAGE 200.000 0.00
5. CHRISTIAN, RAELEE 200.000 0.00
6. DAVIS, EVIE 200.000 0.00
7. LAWRIMORE, WILOW 200.000 0.00
8. MCTAGGART, SAGE 200.000 0.00
9. FRY, SHELBY 200.000 0.00
10. ROBINSON, ADLEE 200.000 0.00
11. BRINKERHOFF, DEZLEE 200.000 0.00
12. GRIFFITH, HAISELY 200.000 0.00
13. SNOW, GRACIE 200.000 0.00
JR GIRLS GOAT TYING
Place Member Name Time Points
1. CHRISTIAN, RAELEE 10.820 50.00
2. DAVIS, EVIE 13.390 45.00
3. FRY, SHELBY 14.940 40.00
4. BRINKERHOFF, DEZLEE 15.270 35.00
5. LAWRIMORE, WILOW 15.510 30.00
6. GRIFFITH, DALLIE 16.700 25.00
7. BOWLER, LYNNDEE 18.700 20.00
8. GRIFFITH, HAISELY 21.410 15.00
9. ROBINSON, ADLEE 21.760 10.00
10. MCTAGGART, SAGE 23.270 5.00
11. WHEELER, MORGAN 31.380 0.00
12. SPENCER, SAGE 34.780 0.00
13. SNOW, GRACIE 200.000 0.00
14. BRINKERHOFF, CHARLIZE 200.000 0.00
JR GIRLS POLES
Place Member Name Time Points
1. CHRISTIAN, RAELEE 23.481 50.00
2. BRINKERHOFF, DEZLEE 23.524 45.00
3. GRIFFITH, HAISELY 24.173 40.00
4. FRY, SHELBY 25.281 35.00
5. TOBLER, ANNI 26.345 30.00
6. LAWRIMORE, WILOW 27.120 25.00
7. GRIFFITH, DALLIE 28.261 20.00
8. DAVIS, EVIE 28.538 15.00
9. WISNER, HAYDEN 30.160 10.00
10. ZARNDT, PALYNN 30.407 5.00
11. SPENCER, SAGE 32.099 0.00
12. BRINKERHOFF, CHARLIZE 33.072 0.00
13. NEWTON, FAITH 33.843 0.00
14. BOWLER, LYNNDEE 35.229 0.00
15. ROBINSON, ADLEE 35.844 0.00
16. MCTAGGART, SAGE 200.000 0.00
17. SNOW, GRACIE 200.000 0.00
JR GIRLS TEAM ROPING
Place Member Name Time Points
1. BRINKERHOFF, CHARLIZE 13.610 50.00
2. GRIFFITH, HAISELY 16.740 45.00
3. GRIFFITH, DALLIE 24.340 40.00
4. FRY, SHELBY 44.490 35.00
5. DAVIS, EVIE 57.530 30.00
6. MCTAGGART, SAGE 200.000 0.00
7. BRINKERHOFF, DEZLEE 200.000 0.00
8. CHRISTIAN, RAELEE 200.000 0.00
9. ROBINSON, ADLEE 200.000 0.00
10. SPENCER, SAGE 200.000 0.00
11. SNOW, GRACIE 200.000 0.00
12. WISNER, HAYDEN 200.000 0.00
PW BOYS BARREL RACING
Place Member Name Time Points
1. KNAUB, EMMETT 20.965 50.00
2. STEELE, STETSON 23.892 45.00
3. CHRISTIAN, COOPER 25.249 40.00
4. TOPOL, BRADLEY 27.516 35.00
5. TOM, GRAYSON 36.456 30.00
6. MITSCHKE, KADE 42.528 25.00
7. RODRIGUEZ, JAVIER 84.273 20.00
8. HARDY, TOOT 85.850 15.00
9. JONES, WESLEY 200.000 0.00
10. HUNT, EMETT 200.000 0.00
11. MITSCHKE, KASYN 200.000 0.00
PW BOYS BREAKAWAY ROPING
Place Member Name Time Points
1. KNAUB, EMMETT 5.030 50.00
2. TOPOL, BRADLEY 6.630 45.00
3. HUNT, EMETT 13.150 40.00
4. STEELE, STETSON 200.000 0.00
5. JONES, WESLEY 200.000 0.00
6. MITSCHKE, KADE 200.000 0.00
7. RODRIGUEZ, JAVIER 200.000 0.00
8. MITSCHKE, KASYN 200.000 0.00
9. TOM, GRAYSON 200.000 0.00
10. SPENCER, LAREDO 200.000 0.00
11. CHRISTIAN, COOPER 200.000 0.00
PW BOYS DUMMY ROPING
Place Member Name Time Points
1. TOPOL, BRADLEY 10.050 50.00
2. CHRISTIAN, COOPER 17.150 45.00
3. STEELE, STETSON 17.360 40.00
4. RODRIGUEZ, JAVIER 20.390 35.00
5. KNAUB, EMMETT 35.700 30.00
6. MITSCHKE, KADE 39.220 25.00
7. HUNT, EMETT 43.950 20.00
8. SPENCER, LAREDO 45.820 15.00
9. TOM, GRAYSON 63.890 10.00
10. MITSCHKE, KASYN 73.580 5.00
11. RODRIGUEZ, RYLAND 78.020 0.00
12. JONES, WESLEY 200.000 0.00
PW BOYS FLAGS
Place Member Name Time Points
1. STEELE, STETSON 12.181 50.00
2. KNAUB, EMMETT 12.510 45.00
3. CHRISTIAN, COOPER 13.094 40.00
4. MITSCHKE, KADE 20.386 35.00
5. TOM, GRAYSON 25.825 30.00
6. RODRIGUEZ, JAVIER 46.023 25.00
7. HUNT, EMETT 51.325 20.00
8. MITSCHKE, KASYN 52.989 15.00
9. JONES, WESLEY 200.000 0.00
10. TOPOL, BRADLEY 200.000 0.00
PW BOYS GOAT TAIL PULL
Place Member Name Time Points
1. CHRISTIAN, COOPER 9.210 50.00
2. KNAUB, EMMETT 9.690 45.00
3. TOPOL, BRADLEY 10.430 40.00
4. MITSCHKE, KADE 10.510 35.00
5. STEELE, STETSON 11.830 30.00
6. TOM, GRAYSON 17.320 25.00
7. HUNT, EMETT 17.390 20.00
8. MITSCHKE, KASYN 22.200 15.00
9. RODRIGUEZ, JAVIER 32.520 10.00
10. RODRIGUEZ, RYLAND 33.000 5.00
11. HARDY, TOOT 33.770 0.00
12. JONES, WESLEY 200.000 0.00
PW GIRLS BARREL RACING
Place Member Name Time Points
1. SNYDER, BETHANY ROSE 21.560 50.00
2. STEELE, HADLEE 22.976 45.00
3. NEWTON, KINSLEY 25.015 40.00
4. SHERWOOD, CODIE 26.093 35.00
5. YOUNG, PAITYN 26.316 30.00
6. LAWRIMORE, BAILEY 26.776 25.00
7. HUNT, TATUM 33.013 20.00
8. BENNETT, EMERSON 35.040 15.00
9. ROBINSON, HARPER 35.532 10.00
10. MILLWARD, MADELYN 55.821 5.00
11. MCTAGGART, MESA 75.509 0.00
12. TOM, ASPYN 98.000 0.00
13. ASHWORTH, SEDA 99.960 0.00
14. PLEHN, ANNIE 200.000 0.00
PW GIRLS BREAKAWY ROPING
Place Member Name Time Points
1. STEELE, HADLEE 11.390 50.00
2. SNYDER, BETHANY ROSE 17.200 45.00
3. SHERWOOD, CODIE 22.650 40.00
4. YOUNG, PAITYN 46.350 35.00
5. HUNT, TATUM 200.000 0.00
6. ROBINSON, HARPER 200.000 0.00
7. MILLWARD, MADELYN 200.000 0.00
8. NEWTON, KINSLEY 200.000 0.00
9. ASHWORTH, SEDA 200.000 0.00
10. MCTAGGART, MESA 200.000 0.00
11. BENNETT, EMERSON 200.000 0.00
PW GIRLS DUMMY ROPING
Place Member Name Time Points
1. STEELE, HADLEE 13.480 50.00
2. SNYDER, BETHANY ROSE 14.670 45.00
3. HUNT, TATUM 25.040 40.00
4. MCTAGGART, MESA 40.820 35.00
5. YOUNG, PAITYN 40.850 30.00
6. PLEHN, ANNIE 42.850 25.00
7. ASHWORTH, SEDA 43.910 20.00
8. BENNETT, EMERSON 45.780 15.00
9. ROBINSON, HARPER 65.570 10.00
10. MILLWARD, MADELYN 69.870 5.00
11. LAWRIMORE, BAILEY 70.020 0.00
12. NEWTON, KINSLEY 71.640 0.00
13. SHERWOOD, CODIE 300.000 0.00
14. TOM, ASPYN 300.000 0.00
15. YOUNG, BLAKELY 300.000 0.00
PW GIRLS GOAT TAIL PULL
Place Member Name Time Points
1. YOUNG, PAITYN 10.380 50.00
2. HUNT, TATUM 10.630 45.00
3. SHERWOOD, CODIE 12.940 40.00
4. BENNETT, EMERSON 13.630 32.50
5. STEELE, HADLEE 13.630 32.50
6. SNYDER, BETHANY ROSE 13.960 25.00
7. MILLWARD, MADELYN 14.220 20.00
8. ROBINSON, HARPER 14.270 15.00
9. LAWRIMORE, BAILEY 14.320 10.00
10. NEWTON, KINSLEY 17.020 5.00
11. ASHWORTH, SEDA 17.700 0.00
12. PLEHN, ANNIE 20.590 0.00
13. MCTAGGART, MESA 22.330 0.00
14. YOUNG, BLAKELY 23.030 0.00
15. TOM, ASPYN 24.700 0.00
PW GIRLS POLES
Place Member Name Time Points
1. SNYDER, BETHANY ROSE 25.481 50.00
2. STEELE, HADLEE 27.826 45.00
3. YOUNG, PAITYN 29.245 40.00
4. SHERWOOD, CODIE 31.030 35.00
5. PLEHN, ANNIE 42.361 30.00
6. BENNETT, EMERSON 50.254 25.00
7. ASHWORTH, SEDA 60.372 20.00
8. ROBINSON, HARPER 63.235 15.00
9. TOM, ASPYN 64.640 10.00
10. NEWTON, KINSLEY 200.000 0.00
11. MILLWARD, MADELYN 200.000 0.00
12. MCTAGGART, MESA 200.000 0.00
13. HUNT, TATUM 200.000 0.00
SR BOYS CALF ROPING
Place Member Name Time Points
1. CHRISTIAN, CJ 26.090 50.00
2. FREHNER, AUSTIN 47.430 45.00
3. WILLIAMS, MORGAN 200.000 0.00
4. WILLIAMS, WYATT 200.000 0.00
SR BOYS CHUTE DOGGING
Place Member Name Time Points
1. CHRISTIAN, CJ 3.220 50.00
2. WILLIAMS, MORGAN 3.520 45.00
3. WILLIAMS, WYATT 4.270 40.00
4. FRY, HUNTER 9.830 35.00
5. BASPOLI, CARLOS 10.450 30.00
6. NECAS, LEVI 28.130 25.00
7. FREHNER, AUSTIN 200.000 0.00
SR BOYS FLAGS
Place Member Name Time Points
1. WILLIAMS, MORGAN 9.452 50.00
2. BASPOLI, CARLOS 9.638 45.00
3. FRY, HUNTER 9.724 40.00
4. FREHNER, AUSTIN 9.926 35.00
5. NECAS, LEVI 9.980 30.00
6. WILLIAMS, WYATT 200.000 0.00
7. CHRISTIAN, CJ 200.000 0.00
SR BOYS STEER STOPPING
Place Member Name Time Points
1. WILLIAMS, WYATT 5.020 50.00
2. WILLIAMS, MORGAN 5.230 45.00
3. CHRISTIAN, CJ 5.360 40.00
4. FRY, HUNTER 8.610 35.00
5. NECAS, LEVI 14.620 30.00
6. BASPOLI, CARLOS 16.860 25.00
7. FREHNER, AUSTIN 59.580 20.00
SR BOYS TEAM ROPING
Place Member Name Time Points
1. FRY, HUNTER 14.600 50.00
2. BASPOLI, CARLOS 19.170 45.00
3. NECAS, LEVI 22.350 40.00
4. FREHNER, AUSTIN 28.690 35.00
5. CHRISTIAN, CJ 30.990 30.00
6. WILLIAMS, WYATT 32.720 25.00
7. WILLIAMS, MORGAN 200.000 0.00
SR GIRLS BARREL RACING
Place Member Name Time Points
1. NECAS, RYLEE 18.228 50.00
2. SOLIS, MADISON 18.669 45.00
3. STOCK, SIERRA 18.822 40.00
4. WEBBER, ANDI 18.878 35.00
5. FREHNER, ALLI 18.886 30.00
6. YARDLEY, FALLON 19.233 25.00
7. ESPINOZA, VALENTINA 19.300 20.00
8. WEBBER, ELLIE 19.969 15.00
9. TIBBITTS, CHALLIS 20.260 10.00
10. TILLMAN, VIOLET 20.904 5.00
11. HANSEN, KATELY 23.771 0.00
12. STOWELL, JAID 24.185 0.00
13. GIBSON, HALEY 26.272 0.00
14. VITO, KYLEEN 200.000 0.00
15. THORNTON, BAILEY 200.000 0.00
SR GIRLS BREAKAWAY ROPING
Place Member Name Time Points
1. WEBBER, ANDI 2.430 50.00
2. FREHNER, ALLI 3.510 45.00
3. YARDLEY, FALLON 13.070 40.00
4. NECAS, RYLEE 14.190 35.00
5. ESPINOZA, VALENTINA 41.010 30.00
6. STOWELL, JAID 200.000 0.00
7. GIBSON, HALEY 200.000 0.00
8. TIBBITTS, CHALLIS 200.000 0.00
9. WEBBER, ELLIE 200.000 0.00
10. SOLIS, MADISON 200.000 0.00
SR GIRLS GOAT TYING
Place Member Name Time Points
1. WEBBER, ELLIE 11.460 50.00
2. WEBBER, ANDI 11.700 45.00
3. FREHNER, ALLI 12.020 40.00
4. ESPINOZA, VALENTINA 12.530 35.00
5. SOLIS, MADISON 14.200 30.00
6. GIBSON, HALEY 15.130 25.00
7. NECAS, RYLEE 16.340 20.00
8. TILLMAN, VIOLET 19.340 15.00
9. TIBBITTS, CHALLIS 200.000 0.00
10. YARDLEY, FALLON 200.000 0.00
11. STOCK, SIERRA 200.000 0.00
SR GIRLS POLES
Place Member Name Time Points
1. NECAS, RYLEE 21.544 50.00
2. WEBBER, ANDI 22.205 45.00
3. YARDLEY, FALLON 22.432 40.00
4. SOLIS, MADISON 23.173 35.00
5. FREHNER, ALLI 23.416 30.00
6. ESPINOZA, VALENTINA 24.314 25.00
7. TILLMAN, VIOLET 25.357 20.00
8. HANSEN, KATELY 26.732 15.00
9. GIBSON, HALEY 26.762 10.00
10. STOCK, SIERRA 26.985 5.00
11. TIBBITTS, CHALLIS 29.972 0.00
12. VITO, KYLEEN 40.609 0.00
13. THORNTON, BAILEY 200.000 0.00
14. WEBBER, ELLIE 200.000 0.00
SR GIRLS TEAM ROPING
Place Member Name Time Points
1. FREHNER, ALLI 11.080 50.00
2. WEBBER, ELLIE 13.230 45.00
3. YARDLEY, FALLON 16.460 40.00
4. WEBBER, ANDI 23.310 35.00
5. ESPINOZA, VALENTINA 35.790 30.00
6. SOLIS, MADISON 51.930 25.00
7. TIBBITTS, CHALLIS 200.000 0.00