Event Leaders Listing for Region 8


TEAM ROPING
Place Member Name City Points
1. TATE YOW JOURDANTON 38.00
2. CARSON WREN KERRVILLE 38.00
3. TYLER TSCHIRHART CASTROVILLE 38.00
4. WILLIE GARCIA UVALDE 38.00
5. HARPER SANTOS D HANIS 36.50
6. R. RAINE REDDEN DHANIS 36.50
7. JUSTIN SPENRATH COMFORT 35.00
8. CASPER RINGELSTEIN PLEASONTON 35.00
9. TUCKER WREN KERRVILLE 33.00
10. BRYCE HENDERSON DEL RIO 33.00
11. OSCAR VIERA EDINBURG 32.00
12. RICARDO ROJAS RAYMONDVILLE 32.00
13. GARRETT TALAMANTES CARRIZO SPRINGS 30.50
14. BOOMER SMITH PLEASANTON 31.00
15. CHASE SANTOS D'HANIS 30.50
16. LAYNE ROGERS MENARD 31.00
17. LANE GATES PEARSALL 30.00
18. TY BRIDGES SANDIA 30.00
19. DANIEL RODRIGUEZ ZAPATA 28.00
20. RYAN MOYA ZAPATA 28.00
21. CARLEE MARTINEZ GEORGE WEST 28.00
22. GAGE HINES DILLEY 28.00
23. JOSEPH VILLAREAL JOURDANTON 25.50
24. JULIAN TREVINO RIO HONDO 26.00
25. STRAN SCHILLING VALLEY SPRING 26.00
26. COOPER MEADOR ELDORADO 26.00
27. LAYTEN MANGUM JOURDANTON 26.00
28. AIDEN KAMINSKI-SMITH PEARSALL 25.50
29. MISAEL HERNANDEZ ROCKSPRINGS 26.00
30. JARED GARZA RIO HONDO 26.00
31. CARSYN WOODS ALICE 25.00
32. BRENDEN GUERRERO TILDEN 25.00
33. TESS UNDERBRINK PLEASANTON 16.50
34. TUCKER SHANKLIN ROCKSPRINGS 15.00
35. TAP SHANKLIN ROCKSPRINGS 15.00
36. MADISON WEST TILDEN 10.50
37. BRONC KOTHMANN JUNCTION 11.00
38. COLBY HOLT JUNCTION 11.00
39. PADEN THIGPEN PEARSALL 7.00
40. DILLON THIGPEN PEARSALL 7.00
STEER WRESTLING
Place Member Name City Points
1. CLAY HURT DILLEY 89.00
2. JAMES COLVIN UVALDE 79.00
3. R. RAINE REDDEN DHANIS 60.00
4. WYATT KIBBIE ALPINE 32.00
RCH
Place Member Name City Points
1. LAYTEN MANGUM JOURDANTON 27.00
2. GAGE HINES DILLEY 24.00
3. HEIDI MENDOZA JOURDANTON 22.50
4. MADDIE AASBO ASHERTON 20.00
5. CARLY RAE COLVIN UVALDE 19.00
6. PADEN THIGPEN PEARSALL 12.50
POLE BENDING
Place Member Name City Points
1. TESS UNDERBRINK PLEASANTON 79.00
2. MALLORY VICKERS JOURDANTON 45.00
3. CARSYN WOODS ALICE 41.00
4. ERYN ELLIS ORANGE GROVE 39.00
5. CARLY RAE COLVIN UVALDE 39.00
6. MEMPHIS SWAIM TILDEN 31.00
7. LIZA ELDER UVALDE 31.00
8. WHITLEY WILLIAMS ORANGE GROVE 28.00
9. LAINEY SCIBA VICTORIA 28.00
10. SYDNEY WREN KERRVILLE 27.00
11. GENTRI PHILLIPS VALLEY SPRING 26.00
12. ISABELLA MARTIN FREDERICKSBURG 26.00
13. TYLAR ELLIS ORANGE GROVE 20.00
14. GREER STOKES BULVERDE 16.00
15. ALISSA FLORES LAREDO 16.00
16. HEIDI MENDOZA JOURDANTON 13.00
17. ALLISON LEITA VICTORIA 10.00
18. MCKENZIE SPEER UVALDE 7.00
19. SAMANTHA CORTINAS FISCHER 5.00
20. LUISA LERMA 4.00
Girls Cutting
Place Member Name City Points
1. BRINLEY LIPPINCOTT CYPRESS 69.00
2. MACI HARGROVE ROCKWALL 10.00
GOAT TYING
Place Member Name City Points
1. KENNA THOMAS MICO 82.00
2. MADDIE AASBO ASHERTON 71.00
3. TESS UNDERBRINK PLEASANTON 68.00
4. SYDNEY WREN KERRVILLE 65.00
5. ERYN ELLIS ORANGE GROVE 58.00
6. JAYCEE MCDANIEL SABINAL 57.00
7. ISABELLA MARTIN FREDERICKSBURG 33.00
8. CARSYN WOODS ALICE 32.00
9. GRACE MOORE UVALDE 29.00
10. CARLY RAE COLVIN UVALDE 22.00
11. LAYLA WEAKS BOERNE 17.00
12. LAINEY SCIBA VICTORIA 11.00
13. HEIDI MENDOZA JOURDANTON 2.00
14. TYLAR ELLIS ORANGE GROVE 2.00
15. SYDNEY BLAIR PLEASANTON 1.00
CALF ROPING
Place Member Name City Points
1. JAMES COLVIN UVALDE 71.50
2. BRYCE HENDERSON DEL RIO 68.00
3. JOSEPH VILLAREAL JOURDANTON 54.00
4. WESTON PETERS SAN ANTONIO 42.00
5. LAYTEN MANGUM JOURDANTON 38.00
6. COLBY HOLT JUNCTION 33.00
7. COOPER MEADOR ELDORADO 28.00
8. WILLIE GARCIA UVALDE 28.00
9. BRONC KOTHMANN JUNCTION 27.00
10. WILL CLANCEY POTEET 24.00
11. DILLON THIGPEN PEARSALL 21.00
12. R. RAINE REDDEN DHANIS 18.50
13. GARRETT TALAMANTES CARRIZO SPRINGS 17.00
14. CASPER RINGELSTEIN PLEASONTON 15.00
15. MISAEL HERNANDEZ ROCKSPRINGS 15.00
16. PADEN THIGPEN PEARSALL 14.00
17. CHASE SANTOS D'HANIS 14.00
18. AIDEN KAMINSKI-SMITH PEARSALL 12.00
19. GAGE HINES DILLEY 5.00
20. JUSTIN SPENRATH COMFORT 3.00
Boys Cutting
Place Member Name City Points
1. BOOMER SMITH PLEASANTON 70.00
BULL RIDING
Place Member Name City Points
1. JAVIER DE LEON EAGLE PASS 49.00
2. TUCKER SHANKLIN ROCKSPRINGS 19.00
3. VICTOR GARCIA RIO GRANDE CITY 10.00
BREAKAWAY ROPING
Place Member Name City Points
1. CARLEE MARTINEZ GEORGE WEST 69.00
2. SYDNEY WREN KERRVILLE 53.00
3. MALLORIE FEWELL CASTROVILLE 52.00
4. TESS UNDERBRINK PLEASANTON 36.00
5. CARSYN WOODS ALICE 34.00
6. KIRBY MCNEILL PLEASANTON 32.00
7. MALLORY VICKERS JOURDANTON 31.00
8. KARELY GARCIA RIO GRANDE CITY 23.00
9. LAYLA WEAKS BOERNE 21.00
10. MCKENZIE SPEER UVALDE 21.00
11. HEIDI MENDOZA JOURDANTON 20.00
12. TYLAR ELLIS ORANGE GROVE 20.00
13. SYDNEY BLAIR PLEASANTON 20.00
14. MADISON WEST TILDEN 19.00
15. JAYCEE MCDANIEL SABINAL 13.00
16. LYNLEY WRIGHT ROBSTOWN 12.00
17. KENNA THOMAS MICO 11.00
18. ERYN ELLIS ORANGE GROVE 8.00
19. BRIANNA GARZA BOERNE 7.00
20. CARLY RAE COLVIN UVALDE 6.00
BARREL RACING
Place Member Name City Points
1. ALISSA FLORES LAREDO 68.00
2. NATALIA RAMIREZ 59.50
3. HEIDI MENDOZA JOURDANTON 55.50
4. WHITLEY WILLIAMS ORANGE GROVE 51.00
5. KYNDELL SEIDEL TILDEN 47.00
6. MALLORY VICKERS JOURDANTON 46.00
7. ERYN ELLIS ORANGE GROVE 41.00
8. MCKENZIE SPEER UVALDE 30.00
9. LIZA ELDER UVALDE 27.00
10. GREER STOKES BULVERDE 18.00
11. KYRA STILL COMFORT 16.00
12. LUISA LERMA 15.00
13. DANIELLA VILLARREAL LAREDO 13.00
14. TESS UNDERBRINK PLEASANTON 13.00
15. LAYLA WEAKS BOERNE 12.00
16. CHLOE SIMMS BANDERA 10.00
17. TYLAR ELLIS ORANGE GROVE 9.00
18. MADISON WEST TILDEN 8.00
19. CARLY RAE COLVIN UVALDE 7.00
20. ALLISON LEITA VICTORIA 1.00