Scores Listing for Halletsville #11(03/02/2019-Halletsville)

Scores Listing for Halletsville #11(Halletsville)
Chute Dogging 15 & Under
Place Member Name City Time Points
1. ACHILLE, NICK ALVIN, TX 3.380 100.00
2. EHLINGER, TYLER MANVEL, TX 3.620 90.00
3. CURRY, GARRETT RICHMOND, TX 3.860 80.00
4. DAVIS, GRANT FULSHEAR, TX 3.870 70.00
5. CORTOZAR, JOSE PEARLAND, TX 5.030 60.00
6. BYLER, BLAZE BELLVILLE, TX 6.970 50.00
7. FOX, COLIN MANVEL, TX 19.210 40.00
Jr 8's - 13-15
Place Member Name City Time Points
1. LANIER, KATY SUGARLAND, TX 8.665 100.00
2. CATER, CODY BELLE ANGLETON, TX 8.800 90.00
3. SCHIEL, NEELIE CHAPPELL HILL, TX 9.038 80.00
4. GUBERT, BAILEY HUNGERFORD, TX 9.117 70.00
5. DECKER, JORDAN SANTA FE, TX 9.363 60.00
6. SONNIER, KYLEE SANTA FE, TX 9.426 50.00
7. FRANZESKOS, BROOKE FLATONIA, TX 9.479 40.00
8. SMITH, AMANDA PEARLAND, TX 9.709 30.00
9. COOK, CAYLEE ROSENBERG, TX 9.736 20.00
10. SCIBA, LAINEY VICTORIA, TX 14.455 10.00
Jr Barrels - 13-15
Place Member Name City Time Points
1. DAVIS, GRACE FULSHEAR, TX 16.519 100.00
2. SONNIER, KYLEE SANTA FE, TX 16.767 90.00
3. SCHIEL, NEELIE CHAPPELL HILL, TX 16.965 80.00
4. GUBERT, BAILEY HUNGERFORD, TX 17.525 70.00
5. FRANZESKOS, BROOKE FLATONIA, TX 17.560 60.00
6. SCIBA, LAINEY VICTORIA, TX 17.620 50.00
7. DECKER, JORDAN SANTA FE, TX 17.631 40.00
8. SMITH, AMANDA PEARLAND, TX 17.951 30.00
9. LANIER, KATY SUGARLAND, TX 18.650 20.00
10. COOK, CAYLEE ROSENBERG, TX 21.633 10.00
11. REINA, RYLEE WHARTON, TX 100.000 0.00
12. CATER, CODY BELLE ANGLETON, TX 100.000 0.00
Jr Boys BKW - 13-15
Place Member Name City Time Points
1. ACHILLE, NICK ALVIN, TX 2.380 100.00
2. MUEGGE, CADE EDNA, TX 2.720 90.00
3. FOX, COLIN MANVEL, TX 2.890 80.00
4. CORTOZAR, JOSE PEARLAND, TX 3.230 70.00
5. COLLINS, JB ROSENBERG, TX 5.240 60.00
6. SUEHS, CAMERON CALDWELL, TX 100.000 0.00
7. REED, GARRETT GAUSE, TX 100.000 0.00
8. EHLINGER, TYLER MANVEL, TX 100.000 0.00
9. SCHIEL, WYATT CHAPPELL HILL, TX 100.000 0.00
Jr Girls BKW - 13-15
Place Member Name City Time Points
1. GUBERT, BAILEY HUNGERFORD, TX 2.810 100.00
2. SCHIEL, NEELIE CHAPPELL HILL, TX 3.210 90.00
3. KOEHN, KENNEDY WEIMER, TX 4.250 80.00
4. PERKO, SAMANTHA GRACE SAN FELIPE, TX 12.770 70.00
5. REINA, RYLEE WHARTON, TX 100.000 0.00
Jr Goat Tying - 13-15
Place Member Name City Time Points
1. SCHIEL, NEELIE CHAPPELL HILL, TX 9.950 100.00
2. DAVIS, GRACE FULSHEAR, TX 10.020 90.00
3. SMITH, AMANDA PEARLAND, TX 10.120 80.00
4. HOFFAUIR, PEYTON BAY CITY, TX 12.420 70.00
5. CATER, CODY BELLE ANGLETON, TX 15.400 60.00
6. SCIBA, LAINEY VICTORIA, TX 19.880 50.00
7. GUBERT, BAILEY HUNGERFORD, TX 23.770 40.00
Jr Poles - 13-15
Place Member Name City Time Points
1. LANIER, KATY SUGARLAND, TX 20.736 100.00
2. COOK, CAYLEE ROSENBERG, TX 21.282 90.00
3. SCIBA, LAINEY VICTORIA, TX 21.340 80.00
4. GUBERT, BAILEY HUNGERFORD, TX 21.435 70.00
5. CATER, CODY BELLE ANGLETON, TX 21.756 60.00
6. SONNIER, KYLEE SANTA FE, TX 22.084 50.00
7. DECKER, JORDAN SANTA FE, TX 22.339 40.00
8. SCHIEL, NEELIE CHAPPELL HILL, TX 22.480 30.00
9. FRANZESKOS, BROOKE FLATONIA, TX 22.827 20.00
10. KOEHN, KENNEDY WEIMER, TX 31.952 10.00
11. SMITH, AMANDA PEARLAND, TX 32.982 0.00
Jr Ribbons - 13-15
Place Member Name City Time Points
1. ACHILLE, NICK ALVIN, TX 6.470 100.00
2. SUEHS, CAMERON CALDWELL, TX 6.480 90.00
3. CHANDLER, DUGAN VICTORIA, TX 9.850 80.00
4. BYLER, BLAZE BELLVILLE, TX 14.220 70.00
5. EHLINGER, TYLER MANVEL, TX 15.150 60.00
6. FOX, COLIN MANVEL, TX 25.270 50.00
7. REED, GARRETT GAUSE, TX 100.000 0.00
8. MUEGGE, CADE EDNA, TX 100.000 0.00
9. COLLINS, JB ROSENBERG, TX 100.000 0.00
10. SCHIEL, WYATT CHAPPELL HILL, TX 100.000 0.00
Jr Tiedown - 13-15
Place Member Name City Time Points
1. COLLINS, JB ROSENBERG, TX 12.430 100.00
2. BYLER, BLAZE BELLVILLE, TX 13.360 90.00
3. CURRY, GARRETT RICHMOND, TX 14.490 80.00
4. SUEHS, CAMERON CALDWELL, TX 15.870 70.00
5. DAVIS, GRANT FULSHEAR, TX 18.160 60.00
6. FOX, COLIN MANVEL, TX 23.410 50.00
7. EHLINGER, TYLER MANVEL, TX 46.290 40.00
8. MUEGGE, CADE EDNA, TX 100.000 0.00
9. ACHILLE, NICK ALVIN, TX 100.000 0.00
10. CHANDLER, DUGAN VICTORIA, TX 100.000 0.00
11. REED, GARRETT GAUSE, TX 100.000 0.00
12. SCHIEL, WYATT CHAPPELL HILL, TX 100.000 0.00
Jr./Sr. Girls Ribbons
Place Member Name City Time Points
1. GUBERT, BAILEY HUNGERFORD, TX 8.580 100.00
2. SHOOK, MAKENNA NEEDVILLE, TX 11.260 90.00
3. KOEHN, KENNEDY WEIMER, TX 12.190 80.00
4. SCHIEL, NEELIE CHAPPELL HILL, TX 100.000 0.00
5. ZBORIL, MACEY CALDWELL, TX 100.000 0.00
PeeWee 8's - 8 & Under
Place Member Name City Time Points
1. HARKINS, JAQUELINE BEEVILLE, TX 9.351 100.00
2. BOYD, ELLIE WALLER, TX 9.415 90.00
3. MURRAY, AHMARI HOUSTON, TX 9.426 80.00
4. WALSH, JARRETT VICTORIA, TX 9.749 70.00
5. SWINDLE, RUEGER LAVERNIA, TX 9.773 60.00
6. COMPTON, KINLEIGH HOCKLEY, TX 9.775 50.00
7. DECUIRE, CHEYENNE HARDIN, TX 10.467 40.00
8. ERNEST, ALLY WHARTON, TX 10.518 30.00
9. COOK, MACI WALLER, TX 10.804 20.00
10. DANIELL, ACE EAGLE LAKE, TX 14.420 10.00
11. COLLINS, KHLOE CIBILO, TX 14.788 0.00
12. SOLOMON, KORTNEE HEMPSTEAD, TX 17.020 0.00
13. WEAVER, BK CHAPMAN RANCH, TX 100.000 0.00
PeeWee Barrels - 8 & Under
Place Member Name City Time Points
1. COLLINS, KHLOE CIBILO, TX 16.972 100.00
2. SOLOMON, KORTNEE HEMPSTEAD, TX 17.188 90.00
3. COOK, MACI WALLER, TX 17.264 80.00
4. HARKINS, JAQUELINE BEEVILLE, TX 17.435 70.00
5. DECUIRE, CHEYENNE HARDIN, TX 17.886 60.00
6. WALSH, JARRETT VICTORIA, TX 18.094 50.00
7. ERNEST, ALLY WHARTON, TX 18.127 40.00
8. COMPTON, KINLEIGH HOCKLEY, TX 18.616 30.00
9. DANIELL, ACE EAGLE LAKE, TX 18.648 20.00
10. MURRAY, AHMARI HOUSTON, TX 22.985 10.00
11. DAVIS, GABBY FULSHEAR, TX 28.924 0.00
12. SAVAGE, TEE WALLIS, TX 32.864 0.00
13. BOYD, ELLIE WALLER, TX 100.000 0.00
14. WEAVER, BK CHAPMAN RANCH, TX 100.000 0.00
15. SWINDLE, RUEGER LAVERNIA, TX 100.000 0.00
PeeWee Poles - 8 & Under
Place Member Name City Time Points
1. COLLINS, KHLOE CIBILO, TX 21.013 100.00
2. DAVIS, GABBY FULSHEAR, TX 22.515 90.00
3. COOK, MACI WALLER, TX 22.526 80.00
4. SWINDLE, RUEGER LAVERNIA, TX 22.615 70.00
5. HARKINS, JAQUELINE BEEVILLE, TX 22.666 60.00
6. BOYD, ELLIE WALLER, TX 23.273 50.00
7. MURRAY, AHMARI HOUSTON, TX 24.267 40.00
8. SOLOMON, KORTNEE HEMPSTEAD, TX 24.349 30.00
9. COMPTON, KINLEIGH HOCKLEY, TX 25.388 20.00
10. DANIELL, ACE EAGLE LAKE, TX 25.676 10.00
11. ERNEST, ALLY WHARTON, TX 28.413 0.00
12. DECUIRE, CHEYENNE HARDIN, TX 30.800 0.00
13. SAVAGE, TEE WALLIS, TX 100.000 0.00
14. WEAVER, BK CHAPMAN RANCH, TX 100.000 0.00
Sr Barrels - 16-19
Place Member Name City Time Points
1. JACKSON, GRACE HUNTSVILLE, TX 16.394 100.00
2. CARTER, NIKI CAT SPRING, TX 16.652 90.00
3. KLAWINSKY, KAITLYN , 16.894 80.00
4. GALINSKI, DAVAN HUNGERFORD, TX 17.302 70.00
5. WOOD, MANDIJO WALLIS, TX 17.487 60.00
6. BARR, KYLA WEIMER, TX 18.403 50.00
7. ZBORIL, MACEY CALDWELL, TX 18.544 40.00
8. HACKNEY, CAITLIN ROSHARON, TX 24.772 30.00
9. BARCH, ELLA PEARLAND, TX 100.000 0.00
10. PICKLO, ISABELLE MAGNOLIA, TX 100.000 0.00
11. SAEGART, KAMERYN BASTROP, TX 100.000 0.00
12. KORENEK, ZOEY COLLEGE STATION, TX 100.000 0.00
Sr Girls BKW - 16-19
Place Member Name City Time Points
1. JACKSON, GRACE HUNTSVILLE, TX 3.190 100.00
2. MOON, ELISABETH MISSOURI CITY, TX 3.550 90.00
3. SHOOK, MAKENNA NEEDVILLE, TX 4.010 80.00
4. ZBORIL, MACEY CALDWELL, TX 100.000 0.00
Sr Goat Tying - 16-19
Place Member Name City Time Points
1. SHOOK, MAKENNA NEEDVILLE, TX 10.830 100.00
2. MOON, ELISABETH MISSOURI CITY, TX 14.700 90.00
3. BARR, KYLA WEIMER, TX 15.330 80.00
4. GALINSKI, DAVAN HUNGERFORD, TX 16.140 70.00
5. BARCH, ELLA PEARLAND, TX 100.000 0.00
Sr Poles - 16-19
Place Member Name City Time Points
1. JACKSON, GRACE HUNTSVILLE, TX 21.089 100.00
2. CARTER, NIKI CAT SPRING, TX 21.416 90.00
3. BARR, KYLA WEIMER, TX 22.428 80.00
4. WOOD, MANDIJO WALLIS, TX 22.494 70.00
5. GALINSKI, DAVAN HUNGERFORD, TX 23.153 60.00
6. MOON, ELISABETH MISSOURI CITY, TX 25.961 50.00
7. HACKNEY, CAITLIN ROSHARON, TX 30.088 40.00
8. PICKLO, ISABELLE MAGNOLIA, TX 100.000 0.00
9. BARCH, ELLA PEARLAND, TX 100.000 0.00
10. SAEGART, KAMERYN BASTROP, TX 100.000 0.00
11. KORENEK, ZOEY COLLEGE STATION, TX 100.000 0.00
Sr Ribbons - 16-19
Place Member Name City Time Points
1. DAVIS, XAVIER EAST BERNARD, TX 4.510 100.00
2. ENDERLI, CASH LIBERTY, TX 6.330 90.00
3. WEAVER, BRAEDON CHAPMAN RANCH, TX 7.160 80.00
4. ATKINSON, CONNOR NEEDVILLE, TX 8.150 70.00
5. BELKNAP, BRYCE ALVIN, TX 8.280 60.00
6. MATHIS, MAX BEN WHEELER, TX 15.550 50.00
7. DURSO, J.D. ALVIN, TX 100.000 0.00
8. FIELDS, GARRETT QUITMAN, TX 100.000 0.00
Sr Tiedown - 16-19
Place Member Name City Time Points
1. MATHIS, MAX BEN WHEELER, TX 8.250 100.00
2. DAVIS, XAVIER EAST BERNARD, TX 10.120 90.00
3. ENDERLI, CASH LIBERTY, TX 10.750 80.00
4. ATKINSON, CONNOR NEEDVILLE, TX 12.450 70.00
5. BELKNAP, BRYCE ALVIN, TX 14.770 60.00
6. DURSO, J.D. ALVIN, TX 17.420 50.00
7. WEAVER, BRAEDON CHAPMAN RANCH, TX 100.000 0.00
8. FIELDS, GARRETT QUITMAN, TX 100.000 0.00
9. WOOD, SLADE NEW ULM, TX 100.000 0.00
Sub Jr 8's - 9-12
Place Member Name City Time Points
1. LUCAS, AVA RICHMOND, TX 9.019 100.00
2. JANOSKY, MIA BLEIBLERVILLE, TX 9.087 90.00
3. TORRES, KAITLYN ALICE, TX 9.135 80.00
4. COX, REBECCA CUERO, TX 9.574 70.00
5. CURRY, LOGAN RICHMOND, TX 9.704 60.00
6. COLLINS, JAZLYNN ROSENBERG, TX 10.273 50.00
7. BOYD, RORRI GIDDINGS, TX 12.388 40.00
8. BOYD, KOLBIE WALLER, TX 14.329 30.00
9. RICHARDSON, JULIA HOUSTON, TX 17.478 20.00
10. HAYDEN, EMMA GANADO, TX 19.656 10.00
Sub Jr Barrels - 9-12
Place Member Name City Time Points
1. SMITH, PHOENIX RAE SIMONTON, TX 16.451 100.00
2. BOYD, KOLBIE WALLER, TX 17.361 90.00
3. SHOOK, KINLEY NEEDVILLE, TX 17.460 80.00
4. HUBERT, SAMMI EL CAMPO, TX 17.476 70.00
5. HAYDEN, EMMA GANADO, TX 17.633 60.00
6. LUCAS, AVA RICHMOND, TX 17.906 50.00
7. CURRY, LOGAN RICHMOND, TX 17.940 40.00
8. COLLINS, JAZLYNN ROSENBERG, TX 18.181 30.00
9. JANOSKY, MIA BLEIBLERVILLE, TX 18.184 20.00
10. MINTER, ERYN , 18.677 10.00
11. DAVIS, JULIET SIMONTON, TX 18.823 0.00
12. RICHARDSON, JULIA HOUSTON, TX 18.995 0.00
13. DAVIS, EMMA SIMONTON, TX 19.066 0.00
14. COX, REBECCA CUERO, TX 22.847 0.00
15. BOYD, RORRI GIDDINGS, TX 24.041 0.00
16. TORRES, KAITLYN ALICE, TX 27.811 0.00
17. SCHILLER, SINCLAIR CS, TX 100.000 0.00
18. BIGBEE, KORI WAELDER, TX 100.000 0.00
19. DAVIDSON, ANDREW LEAGUE CITY, TX 100.000 0.00
20. WOOD, SUTTON NEW ULM, TX 100.000 0.00
Sub Jr Boys BKW - 12 & Under
Place Member Name City Time Points
1. EHLINGER, BRYCE MANVEL, TX 100.000 0.00
2. CURRY, TREVOR RICHMOND, TX 100.000 0.00
3. WEAVER, HOLDEN CORPUS CHRISTI, TX 100.000 0.00
4. DANIELL, ACE EAGLE LAKE, TX 100.000 0.00
5. GARZA, ARMANDO MARION, TX 100.000 0.00
6. WETZEL, KADE SANTA FE, TX 100.000 0.00
7. HARKINS, HEATH BEEVILLE, TX 100.000 0.00
Sub Jr Girls BKW - 12 & Under
Place Member Name City Time Points
1. TORRES, KAITLYN ALICE, TX 4.340 100.00
2. COX, REBECCA CUERO, TX 12.310 90.00
3. BOYD, ELLIE WALLER, TX 100.000 0.00
4. HUBERT, SAMMI EL CAMPO, TX 100.000 0.00
5. COLLINS, KHLOE CIBILO, TX 100.000 0.00
Sub Jr Goat Tying - 12 & Under
Place Member Name City Time Points
1. SHOOK, KINLEY NEEDVILLE, TX 11.170 100.00
2. HUBERT, SAMMI EL CAMPO, TX 12.380 90.00
3. JANOSKY, MIA BLEIBLERVILLE, TX 13.240 80.00
4. CURRY, TREVOR RICHMOND, TX 15.450 70.00
5. BOYD, RORRI GIDDINGS, TX 15.870 60.00
6. WETZEL, KADE SANTA FE, TX 16.510 50.00
7. BOYD, ELLIE WALLER, TX 16.810 40.00
8. TORRES, KAITLYN ALICE, TX 17.250 30.00
9. COX, REBECCA CUERO, TX 18.210 20.00
10. RICHARDSON, JULIA HOUSTON, TX 21.730 10.00
11. COLLINS, JAZLYNN ROSENBERG, TX 27.640 0.00
12. COLLINS, KHLOE CIBILO, TX 32.550 0.00
13. JANOSKY, COOPER , 34.220 0.00
14. EHLINGER, BRYCE MANVEL, TX 100.000 0.00
15. HAYDEN, EMMA GANADO, TX 100.000 0.00
16. GARZA, ARMANDO MARION, TX 100.000 0.00
Sub Jr Poles - 9-12
Place Member Name City Time Points
1. JANOSKY, MIA BLEIBLERVILLE, TX 20.792 100.00
2. HAYDEN, EMMA GANADO, TX 21.472 90.00
3. TORRES, KAITLYN ALICE, TX 21.476 80.00
4. SHOOK, KINLEY NEEDVILLE, TX 21.999 70.00
5. COX, REBECCA CUERO, TX 22.382 60.00
6. CURRY, LOGAN RICHMOND, TX 22.961 50.00
7. LUCAS, AVA RICHMOND, TX 23.264 40.00
8. COLLINS, JAZLYNN ROSENBERG, TX 23.943 30.00
9. DAVIDSON, ANDREW LEAGUE CITY, TX 28.626 20.00
10. BOYD, KOLBIE WALLER, TX 29.606 10.00
11. RICHARDSON, JULIA HOUSTON, TX 35.818 0.00
12. WOOD, SUTTON NEW ULM, TX 100.000 0.00
13. DAVIS, EMMA SIMONTON, TX 100.000 0.00
14. MINTER, ERYN , 100.000 0.00
15. SCHILLER, SINCLAIR CS, TX 100.000 0.00
Sub Jr Ribbons - 12 & Under
Place Member Name City Time Points
1. HARKINS, HEATH BEEVILLE, TX 9.480 100.00
2. TORRES, KAITLYN ALICE, TX 9.700 90.00
3. GARZA, ARMANDO MARION, TX 14.870 80.00
4. WEAVER, HOLDEN CORPUS CHRISTI, TX 19.720 70.00
5. COLLINS, KHLOE CIBILO, TX 100.000 0.00
6. CURRY, TREVOR RICHMOND, TX 100.000 0.00
7. EHLINGER, BRYCE MANVEL, TX 100.000 0.00
8. WETZEL, KADE SANTA FE, TX 100.000 0.00
Sub Jr Tiedown - 12 & Under
Place Member Name City Time Points
1. WETZEL, KADE SANTA FE, TX 16.400 100.00
2. WEAVER, HOLDEN CORPUS CHRISTI, TX 17.800 90.00
3. HARKINS, HEATH BEEVILLE, TX 39.050 80.00
4. EHLINGER, BRYCE MANVEL, TX 52.270 70.00
5. CURRY, TREVOR RICHMOND, TX 100.000 0.00
6. GARZA, ARMANDO MARION, TX 100.000 0.00
Team Roping
Place Member Name City Time Points
1. BELKNAP, BRYCE ALVIN, TX 6.400 100.00
2. ATKINSON, CONNOR NEEDVILLE, TX 6.400 100.00
3. ACHILLE, NICK ALVIN, TX 6.900 90.00
4. FOX, COLIN MANVEL, TX 6.900 90.00
5. ATKINSON, CONNOR NEEDVILLE, TX 14.740 80.00
6. EHLINGER, BRYCE MANVEL, TX 14.740 80.00
7. WEAVER, BRAEDON CHAPMAN RANCH, TX 20.300 70.00
8. DURSO, J.D. ALVIN, TX 20.300 70.00
9. MUEGGE, CADE EDNA, TX 100.000 0.00
10. FOX, COLIN MANVEL, TX 100.000 0.00
11. BYLER, BLAZE BELLVILLE, TX 100.000 0.00
12. EHLINGER, BRYCE MANVEL, TX 100.000 0.00
13. CURRY, GARRETT RICHMOND, TX 100.000 0.00
14. FIELDS, GARRETT QUITMAN, TX 100.000 0.00
15. TORRES, KAITLYN ALICE, TX 100.000 0.00
16. CORTOZAR, JOSE PEARLAND, TX 100.000 0.00
17. CURRY, GARRETT RICHMOND, TX 100.000 0.00
18. ACHILLE, NICK ALVIN, TX 100.000 0.00
19. FIELDS, GARRETT QUITMAN, TX 100.000 0.00
20. SUEHS, CAMERON CALDWELL, TX 100.000 0.00
21. BYLER, BLAZE BELLVILLE, TX 100.000 0.00
22. WEAVER, BRAEDON CHAPMAN RANCH, TX 100.000 0.00
23. GUBERT, BAILEY HUNGERFORD, TX 100.000 0.00
24. TORRES, KAITLYN ALICE, TX 100.000 0.00
25. CORTOZAR, JOSE PEARLAND, TX 100.000 0.00
26. MATHIS, MAX BEN WHEELER, TX 100.000 0.00
27. DURSO, J.D. ALVIN, TX 100.000 0.00
28. BELKNAP, BRYCE ALVIN, TX 100.000 0.00
29. GUBERT, BAILEY HUNGERFORD, TX 100.000 0.00
30. SUEHS, CAMERON CALDWELL, TX 100.000 0.00
31. WOOD, SLADE NEW ULM, TX 100.000 0.00
32. FARRIS, WILL MADISONVILLE, TX 100.000 0.00
33. SULLIVAN, TRISTAN CENTERVILLE, TX 100.000 0.00
34. SULLIVAN, TRISTAN CENTERVILLE, TX 100.000 0.00
35. FARRIS, WILL MADISONVILLE, TX 100.000 0.00