Scores Listing for ATTICA SUNDAY(10/02/2022-ATTICA, NY)


(HD)=Header/Roper (HL)=Heeler/Runner

Jr Bareback
Place Member Name City Score Points
1. BARBER, LANDAN LAKE LUZERNE, NY 46.0 10.00
2. GRAHAM, TREVOR LAKE LUZERNE, NY 0.0 0.00
HS SADDLE BRONC
Place Member Name City Score Points
1. SHAMPANG, LAYNE GREENE, NY 0.0 0.00
2. MCALLISTER, JAMES SALEM, NJ 0.0 0.00
HS STEER WRESTLING
Place Member Name City Time Points
1. MAHON, BRAYDEN LAKE LUZERNE, NY 8.120 10.00
2. WALKER, TRACE LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
3. MANCINI, JOHN BALLSTON SPA, NY 100.000 0.00
Jr Chute Dogging
Place Member Name City Time Points
1. GRAHAM, TREVOR LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
2. SMITH, CONNOR LOCKPORT, NY 100.000 0.00
3. BARBER, LANDAN LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
4. DUNBAR, JOHN HUDSON FALLS, NY 100.000 0.00
5. BROWN, CAYDEN BOMOSEEN, VT 100.000 0.00
HS GOAT TYING
Place Member Name City Time Points
1. DUNBAR, JENNA HUDSON FALLS, NY 10.620 10.00
2. GRAHAM, GABRIELLE LAKE LUZERNE, NY 11.670 9.00
3. ALEXANDER, TRINITY WAPPINGER FALLS, NY 11.780 8.00
4. NATALIN, LEIA , 11.800 0.00
5. DOUTT, JAYDEN , 12.960 0.00
6. KING, MARGUERITE GRANVILLE, NY 13.370 7.00
7. WARNER, GEORGIA MARATHON, NY 16.480 6.00
8. O'NEILL, SUMMERLIN GOSHEN, CT 16.590 5.00
9. HELM, MADDY FAIR HAVEN, VT 16.860 4.00
10. SMITH, PAYTON LOCKPORT, NY 17.220 3.00
11. GRAHAM, ALEXIS LAKE LUZERNE, NY 17.510 2.00
12. MANLEY, ISABELLA FAIR HAVEN, VT 18.060 1.00
13. FELTON, CASEY BALLSTON SPA, NY 18.660 0.00
14. LAPAN, MADELYN HUDSON FALLS, NY 19.510 0.00
15. PAZ, CASSIDY GLENVILLE, NY 21.020 0.00
16. WAITE, ELLA BROCKPORT, NY 26.410 0.00
17. SOUSA, RYLEIGH BETHANY, CT 26.930 0.00
Jr Girl Goat Tying
Place Member Name City Time Points
1. NIKIEL, ALEXIS VARYSBURG, NY 16.210 10.00
2. O'NEILL, SHYLA GOSHEN, CT 18.150 9.00
3. ANDRUSIA, LILY GOSHEN, CT 21.200 8.00
4. CHRISTANO, VANESSA , 100.000 0.00
5. NESBITT, PAGE , 100.000 0.00
6. ASHTON, HARLOW , 100.000 0.00
7. PITA, HEATHER MIDDLE GROVE, NY 100.000 0.00
8. DAGUSTINE, ANGELINA , 100.000 0.00
Jr Boys Goat Tying
Place Member Name City Time Points
1. DUNBAR, JOHN HUDSON FALLS, NY 16.450 10.00
2. BARBER, LANDAN LAKE LUZERNE, NY 17.920 9.00
3. GRAHAM, TREVOR LAKE LUZERNE, NY 19.680 8.00
4. BROWN, CAYDEN BOMOSEEN, VT 23.420 7.00
5. SMITH, CONNOR LOCKPORT, NY 24.190 6.00
HS POLE BENDING
Place Member Name City Time Points
1. GRAHAM, GABRIELLE LAKE LUZERNE, NY 22.292 10.00
2. DUNBAR, JENNA HUDSON FALLS, NY 22.989 9.00
3. LAPAN, MADELYN HUDSON FALLS, NY 23.389 8.00
4. SPRINGER, EMMA LAKE LUZERNE, NY 23.518 7.00
5. VALENTE, BAILEY AMSTERDAM, NY 23.925 6.00
6. DOUTT, JAYDEN , 24.063 0.00
7. KING, MARGUERITE GRANVILLE, NY 24.161 5.00
8. ALEXANDER, LIBERTY WAPPINGER FALL, NY 24.273 4.00
9. MANLEY, ISABELLA FAIR HAVEN, VT 25.102 3.00
10. HELM, MADDY FAIR HAVEN, VT 25.399 2.00
11. FELTON, CASEY BALLSTON SPA, NY 25.436 1.00
12. LARMON, LAURA ARGYLE, NY 25.867 0.00
13. SOUSA, RYLEIGH BETHANY, CT 25.887 0.00
14. NATALIN, LEIA , 26.302 0.00
15. PAZ, CASSIDY GLENVILLE, NY 26.649 0.00
16. WARNER, GEORGIA MARATHON, NY 26.904 0.00
17. WARNER, SADIE MARATHON, NY 27.746 0.00
18. DUMBLEWSKI, CARLEE AMSTERDAM, NY 28.159 0.00
19. SMITH, PAYTON LOCKPORT, NY 28.479 0.00
20. O'NEILL, SUMMERLIN GOSHEN, CT 28.625 0.00
21. ALEXANDER, TRINITY WAPPINGER FALLS, NY 30.925 0.00
22. LAFOUNTAIN, RYLEIGH LAKE LUZERNE, NY 31.855 0.00
23. HALSE, ONNIKA MECHANICVILLE, NY 33.030 0.00
24. DUFFY, NOELIA NORTON, MA 33.236 0.00
25. GRAHAM, ALEXIS LAKE LUZERNE, NY 34.237 0.00
26. AUSTIN, LEXUS WEST FAIRLEE, VT 100.000 0.00
Jr Pole Bending
Place Member Name City Time Points
1. O'NEILL, SHYLA GOSHEN, CT 23.935 10.00
2. PITA, HEATHER MIDDLE GROVE, NY 24.402 9.00
3. CHRISTANO, VANESSA , 25.409 0.00
4. DIMICK, LACIE CASTLETON, VT 25.905 8.00
5. ANDRUSIA, LILY GOSHEN, CT 27.136 7.00
6. BELDEN, SHAILYNN POULTNEY, VT 27.476 6.00
7. ASHTON, HARLOW , 29.988 0.00
8. GIVENS, RYEIN LAFAYETTE NY, NY 30.180 5.00
9. NIKIEL, ALEXIS VARYSBURG, NY 33.432 4.00
10. NESBITT, PAGE , 35.244 0.00
11. ABELE, REGAN LOUDONVILLE, NY 100.000 0.00
12. DAGUSTINE, ANGELINA , 100.000 0.00
Jr SaddleBronc
Place Member Name City Score Points
1. GRAHAM, TREVOR LAKE LUZERNE, NY 39.0 10.00
2. BARBER, LANDAN LAKE LUZERNE, NY 0.0 0.00
HS TIEDOWN
Place Member Name City Time Points
1. BRENNAN, BAILEY ASHBURNHAM, MA 15.250 10.00
2. DUNN, CALEB MECHANICVILLE, NY 20.530 9.00
3. CASSIDY, JAMES BLOOMING GROVE, NY 100.000 0.00
4. MANCINI, JOHN BALLSTON SPA, NY 100.000 0.00
5. MAHER, CHRISTOPHER WEST CHARLTON, NY 100.000 0.00
6. MAHON, BRAYDEN LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
Jr Ribbon Roping
Place Member Name City Time Points
1. DUNBAR, JOHN (HD) HUDSON FALLS, NY 20.640 10.00
2. ANDRUSIA, LILY (HL) GOSHEN, CT 20.640 10.00
3. TEAM, ROPER (HD) , 100.000 0.00
4. STREETER, RYLEE (HL) WEST RUTLAND, VT 100.000 0.00
5. GRAHAM, TREVOR (HD) LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
6. NIKIEL, ALEXIS (HL) VARYSBURG, NY 100.000 0.00
7. O'NEILL, SHYLA (HD) GOSHEN, CT 100.000 0.00
8. BARBER, LANDAN (HL) LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
HS BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. PITA, SARAH MIDDLE GROVE, NY 3.460 10.00
2. WARNER, GEORGIA MARATHON, NY 3.560 9.00
3. WINSLOW, LACEY SALEM, NY 5.120 8.00
4. FELTON, CASEY BALLSTON SPA, NY 8.290 7.00
5. O'NEILL, SUMMERLIN GOSHEN, CT 100.000 0.00
6. NATALIN, LEIA , 100.000 0.00
7. DOUTT, JAYDEN , 100.000 0.00
8. WAITE, ELLA BROCKPORT, NY 100.000 0.00
9. HALSE, ONNIKA MECHANICVILLE, NY 100.000 0.00
10. GRAHAM, GABRIELLE LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
11. GRAHAM, ALEXIS LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
12. ALEXANDER, TRINITY WAPPINGER FALLS, NY 100.000 0.00
13. DUNBAR, JENNA HUDSON FALLS, NY 100.000 0.00
14. SOUSA, RYLEIGH BETHANY, CT 100.000 0.00
15. WARNER, SADIE MARATHON, NY 100.000 0.00
16. KING, MARGUERITE GRANVILLE, NY 100.000 0.00
Jr Girls Breakaway
Place Member Name City Time Points
1. O'NEILL, SHYLA GOSHEN, CT 3.510 10.00
2. ANDRUSIA, LILY GOSHEN, CT 4.040 9.00
3. ASHTON, HARLOW , 100.000 0.00
4. NIKIEL, ALEXIS VARYSBURG, NY 100.000 0.00
Jr Boys Breakaway
Place Member Name City Time Points
1. BROWN, CAYDEN BOMOSEEN, VT 100.000 0.00
2. GRAHAM, TREVOR LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
3. DUNBAR, JOHN HUDSON FALLS, NY 100.000 0.00
HS TEAM ROPING
Place Member Name City Time Points
1. WARNER, GEORGIA (HD) MARATHON, NY 14.880 10.00
2. KING, MARGUERITE (HL) GRANVILLE, NY 14.880 10.00
3. MAHON, BRAYDEN (HD) LAKE LUZERNE, NY 15.930 9.00
4. GRAHAM, ALEXIS (HL) LAKE LUZERNE, NY 15.930 9.00
5. O'NEILL, SUMMERLIN (HD) GOSHEN, CT 23.430 8.00
6. WALKER, TRACE (HL) LAKE LUZERNE, NY 23.430 8.00
7. ROPER2, TEAM (HL) , 100.000 0.00
8. GRAHAM, GABRIELLE (HD) LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
9. SHAMPANG, LAYNE (HL) GREENE, NY 100.000 0.00
10. BRENNAN, BAILEY (HD) ASHBURNHAM, MA 100.000 0.00
11. DUNN, CALEB (HL) MECHANICVILLE, NY 100.000 0.00
12. FELTON, CASEY (HD) BALLSTON SPA, NY 100.000 0.00
13. MAHER, CHRISTOPHER (HL) WEST CHARLTON, NY 100.000 0.00
14. ALEXANDER, TRINITY (HD) WAPPINGER FALLS, NY 100.000 0.00
15. ALEXANDER, KODY (HL) WAPPINGER FALLS, NY 100.000 0.00
Jr Team Roping
Place Member Name City Time Points
1. DUNBAR, JOHN (HD) HUDSON FALLS, NY 100.000 0.00
2. O'NEILL, SHYLA (HL) GOSHEN, CT 100.000 0.00
3. GRAHAM, TREVOR (HD) LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
4. NIKIEL, ALEXIS (HL) VARYSBURG, NY 100.000 0.00
HS BARREL RACING
Place Member Name City Time Points
1. GRAHAM, GABRIELLE LAKE LUZERNE, NY 15.578 10.00
2. DUMBLEWSKI, CARLEE AMSTERDAM, NY 15.873 9.00
3. VALENTE, BAILEY AMSTERDAM, NY 16.005 8.00
4. PAZ, CASSIDY GLENVILLE, NY 16.084 7.00
5. KING, MARGUERITE GRANVILLE, NY 16.223 6.00
6. HELM, MADDY FAIR HAVEN, VT 16.231 5.00
7. NATALIN, LEIA , 16.237 0.00
8. DUNBAR, JENNA HUDSON FALLS, NY 16.401 4.00
9. DOUTT, JAYDEN , 16.754 0.00
10. LARMON, LAURA ARGYLE, NY 16.843 3.00
11. BARKETT, GRACE , 16.981 0.00
12. SOUSA, RYLEIGH BETHANY, CT 17.132 2.00
13. SMITH, PAYTON LOCKPORT, NY 17.136 1.00
14. LAPAN, MADELYN HUDSON FALLS, NY 17.246 0.00
15. LAFOUNTAIN, RYLEIGH LAKE LUZERNE, NY 17.533 0.00
16. FELTON, CASEY BALLSTON SPA, NY 17.547 0.00
17. SPRINGER, EMMA LAKE LUZERNE, NY 17.596 0.00
18. O'NEILL, SUMMERLIN GOSHEN, CT 17.991 0.00
19. HALSE, ONNIKA MECHANICVILLE, NY 18.790 0.00
20. DUFFY, NOELIA NORTON, MA 20.184 0.00
21. WARNER, GEORGIA MARATHON, NY 20.271 0.00
22. WARNER, SADIE MARATHON, NY 21.446 0.00
23. GRAHAM, ALEXIS LAKE LUZERNE, NY 22.757 0.00
24. MANLEY, ISABELLA FAIR HAVEN, VT 33.867 0.00
25. AUSTIN, LEXUS WEST FAIRLEE, VT 100.000 0.00
26. ALEXANDER, TRINITY WAPPINGER FALLS, NY 100.000 0.00
27. PITA, SARAH MIDDLE GROVE, NY 100.000 0.00
28. ALEXANDER, LIBERTY WAPPINGER FALL, NY 100.000 0.00
Jr Barrel Racing
Place Member Name City Time Points
1. DIMICK, LACIE CASTLETON, VT 16.356 10.00
2. NIKIEL, ALEXIS VARYSBURG, NY 16.482 9.00
3. ANDRUSIA, LILY GOSHEN, CT 16.762 8.00
4. ASHTON, HARLOW , 17.073 0.00
5. GIVENS, RYEIN LAFAYETTE NY, NY 17.127 7.00
6. DAGUSTINE, ANGELINA , 17.207 0.00
7. PITA, HEATHER MIDDLE GROVE, NY 17.214 6.00
8. CHRISTANO, VANESSA , 17.372 0.00
9. O'NEILL, SHYLA GOSHEN, CT 17.411 5.00
10. BELDEN, SHAILYNN POULTNEY, VT 18.040 4.00
11. GEROW, AUSTYN HADLEY, NY 19.149 3.00
12. ABELE, REGAN LOUDONVILLE, NY 23.382 2.00
13. NESBITT, PAGE , 23.639 0.00
14. STREETER, RYLEE WEST RUTLAND, VT 100.000 0.00
Jr Bull Riding
Place Member Name City Score Points
1. BEACH, KOLT GLOVERSVILLE, NY 0.0 0.00
2. BARBER, LANDAN LAKE LUZERNE, NY 0.0 0.00
3. SMITH, CONNOR LOCKPORT, NY 0.0 0.00
HS BULL RIDING
Place Member Name City Score Points
1. SHAMPANG, LAYNE GREENE, NY 79.0 10.00
2. MAHON, BRAYDEN LAKE LUZERNE, NY 0.0 0.00
3. MANCINI, SPENCER BALLSTON SPA, NY 0.0 0.00
HS 22 LONG RIFLE
Place Member Name City Score Points
1. MAHER, CHASE WEST CHARLTON, NY 231.0 10.00
2. DUMBLEWSKI, CARLEE AMSTERDAM, NY 161.0 9.00
3. VALENTE, BAILEY AMSTERDAM, NY 158.0 8.00
4. ALEXANDER, KODY WAPPINGER FALLS, NY 88.0 6.00
5. O'NEILL, SUMMERLIN GOSHEN, CT 0.0 0.00
Jr 22 Long Rifle
Place Member Name City Score Points
1. O'NEILL, SHYLA GOSHEN, CT 0.0 0.00