Scores Listing for ATTICA SATURDAY(10/01/2022-ATTICA, NY)


(HD)=Header/Roper (HL)=Heeler/Runner

Jr Bareback
Place Member Name City Score Points
1. BARBER, LANDAN LAKE LUZERNE, NY 48.0 10.00
2. GRAHAM, TREVOR LAKE LUZERNE, NY 24.0 9.00
HS SADDLE BRONC
Place Member Name City Score Points
1. SHAMPANG, LAYNE GREENE, NY 68.0 10.00
2. MCALLISTER, JAMES SALEM, NJ 8.0 9.00
Jr Chute Dogging
Place Member Name City Time Points
1. DUNBAR, JOHN HUDSON FALLS, NY 25.850 10.00
2. SMITH, CONNOR LOCKPORT, NY 100.000 0.00
3. GRAHAM, TREVOR LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
4. BROWN, CAYDEN BOMOSEEN, VT 100.000 0.00
5. BARBER, LANDAN LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
HS GOAT TYING
Place Member Name City Time Points
1. DUNBAR, JENNA HUDSON FALLS, NY 10.030 10.00
2. GRAHAM, GABRIELLE LAKE LUZERNE, NY 11.060 9.00
3. KING, MARGUERITE GRANVILLE, NY 12.090 8.00
4. DOUTT, JAYDEN , 12.850 0.00
5. O'NEILL, SUMMERLIN GOSHEN, CT 12.860 7.00
6. WAITE, ELLA BROCKPORT, NY 13.890 6.00
7. ALEXANDER, TRINITY WAPPINGER FALLS, NY 14.390 5.00
8. SOUSA, RYLEIGH BETHANY, CT 15.370 4.00
9. LAPAN, MADELYN HUDSON FALLS, NY 19.140 3.00
10. WARNER, GEORGIA MARATHON, NY 19.290 2.00
11. GRAHAM, ALEXIS LAKE LUZERNE, NY 19.780 1.00
12. HELM, MADDY FAIR HAVEN, VT 23.620 0.00
13. PAZ, CASSIDY GLENVILLE, NY 25.840 0.00
14. SMITH, PAYTON LOCKPORT, NY 26.240 0.00
15. MANLEY, ISABELLA FAIR HAVEN, VT 27.670 0.00
16. FELTON, CASEY BALLSTON SPA, NY 100.000 0.00
Jr Girl Goat Tying
Place Member Name City Time Points
1. NIKIEL, ALEXIS VARYSBURG, NY 19.110 10.00
2. ANDRUSIA, LILY GOSHEN, CT 100.000 0.00
3. O'NEILL, SHYLA GOSHEN, CT 100.000 0.00
Jr Boys Goat Tying
Place Member Name City Time Points
1. DUNBAR, JOHN HUDSON FALLS, NY 16.150 10.00
2. BARBER, LANDAN LAKE LUZERNE, NY 19.730 9.00
3. SMITH, CONNOR LOCKPORT, NY 23.470 8.00
4. BROWN, CAYDEN BOMOSEEN, VT 23.600 7.00
5. GRAHAM, TREVOR LAKE LUZERNE, NY 29.110 6.00
HS POLE BENDING
Place Member Name City Time Points
1. DUMBLEWSKI, CARLEE AMSTERDAM, NY 23.017 10.00
2. WARNER, SADIE MARATHON, NY 24.239 9.00
3. VALENTE, BAILEY AMSTERDAM, NY 24.461 8.00
4. DUNBAR, JENNA HUDSON FALLS, NY 24.654 7.00
5. DOUTT, JAYDEN , 25.539 0.00
6. KING, MARGUERITE GRANVILLE, NY 25.645 6.00
7. LARMON, LAURA ARGYLE, NY 26.048 5.00
8. ALEXANDER, TRINITY WAPPINGER FALLS, NY 26.220 4.00
9. MANLEY, ISABELLA FAIR HAVEN, VT 27.641 3.00
10. LAPAN, MADELYN HUDSON FALLS, NY 28.217 2.00
11. SPRINGER, EMMA LAKE LUZERNE, NY 28.341 1.00
12. O'NEILL, SUMMERLIN GOSHEN, CT 28.909 0.00
13. GRAHAM, ALEXIS LAKE LUZERNE, NY 30.140 0.00
14. ALEXANDER, LIBERTY WAPPINGER FALL, NY 30.449 0.00
15. FELTON, CASEY BALLSTON SPA, NY 30.645 0.00
16. SMITH, PAYTON LOCKPORT, NY 32.350 0.00
17. GRAHAM, GABRIELLE LAKE LUZERNE, NY 32.613 0.00
18. WARNER, GEORGIA MARATHON, NY 32.783 0.00
19. DUFFY, NOELIA NORTON, MA 34.742 0.00
20. PAZ, CASSIDY GLENVILLE, NY 36.077 0.00
21. LAFOUNTAIN, RYLEIGH LAKE LUZERNE, NY 36.526 0.00
22. HELM, MADDY FAIR HAVEN, VT 100.000 0.00
23. AUSTIN, LEXUS WEST FAIRLEE, VT 100.000 0.00
24. SOUSA, RYLEIGH BETHANY, CT 100.000 0.00
25. HALSE, ONNIKA MECHANICVILLE, NY 100.000 0.00
Jr Pole Bending
Place Member Name City Time Points
1. O'NEILL, SHYLA GOSHEN, CT 23.041 10.00
2. NIKIEL, ALEXIS VARYSBURG, NY 23.789 9.00
3. ABELE, REGAN LOUDONVILLE, NY 25.139 8.00
4. ANDRUSIA, LILY GOSHEN, CT 25.790 7.00
5. BELDEN, SHAILYNN POULTNEY, VT 27.620 6.00
6. GIVENS, RYEIN LAFAYETTE NY, NY 29.927 5.00
7. DIMICK, LACIE CASTLETON, VT 31.557 4.00
Jr SaddleBronc
Place Member Name City Score Points
1. GRAHAM, TREVOR LAKE LUZERNE, NY 55.0 10.00
2. BARBER, LANDAN LAKE LUZERNE, NY 53.0 9.00
HS TIEDOWN
Place Member Name City Time Points
1. BRENNAN, BAILEY ASHBURNHAM, MA 14.730 10.00
2. DUNN, CALEB MECHANICVILLE, NY 19.580 9.00
3. CASSIDY, JAMES BLOOMING GROVE, NY 100.000 0.00
4. MANCINI, JOHN BALLSTON SPA, NY 100.000 0.00
5. MAHER, CHRISTOPHER WEST CHARLTON, NY 100.000 0.00
Jr Ribbon Roping
Place Member Name City Time Points
1. GRAHAM, TREVOR (HD) LAKE LUZERNE, NY 26.280 10.00
2. NIKIEL, ALEXIS (HL) VARYSBURG, NY 26.280 10.00
3. O'NEILL, SHYLA (HD) GOSHEN, CT 100.000 0.00
4. BARBER, LANDAN (HL) LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
5. DUNBAR, JOHN (HD) HUDSON FALLS, NY 100.000 0.00
6. ANDRUSIA, LILY (HL) GOSHEN, CT 100.000 0.00
7. TEAM, ROPER (HD) , 100.000 0.00
8. STREETER, RYLEE (HL) WEST RUTLAND, VT 100.000 0.00
HS BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. DOUTT, JAYDEN , 3.700 0.00
2. WARNER, GEORGIA MARATHON, NY 4.000 10.00
3. GRAHAM, GABRIELLE LAKE LUZERNE, NY 4.190 9.00
4. DUNBAR, JENNA HUDSON FALLS, NY 5.010 8.00
5. ALEXANDER, TRINITY WAPPINGER FALLS, NY 5.250 7.00
6. WAITE, ELLA BROCKPORT, NY 5.760 6.00
7. SOUSA, RYLEIGH BETHANY, CT 100.000 0.00
8. HALSE, ONNIKA MECHANICVILLE, NY 100.000 0.00
9. WARNER, SADIE MARATHON, NY 100.000 0.00
10. GRAHAM, ALEXIS LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
11. WINSLOW, LACEY SALEM, NY 100.000 0.00
12. FELTON, CASEY BALLSTON SPA, NY 100.000 0.00
13. O'NEILL, SUMMERLIN GOSHEN, CT 100.000 0.00
14. KING, MARGUERITE GRANVILLE, NY 100.000 0.00
Jr Girls Breakaway
Place Member Name City Time Points
1. NIKIEL, ALEXIS VARYSBURG, NY 4.750 10.00
2. ANDRUSIA, LILY GOSHEN, CT 5.730 9.00
3. O'NEILL, SHYLA GOSHEN, CT 100.000 0.00
Jr Boys Breakaway
Place Member Name City Time Points
1. DUNBAR, JOHN HUDSON FALLS, NY 5.150 10.00
2. GRAHAM, TREVOR LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
3. BROWN, CAYDEN BOMOSEEN, VT 100.000 0.00
HS TEAM ROPING
Place Member Name City Time Points
1. KING, MARGUERITE (HL) GRANVILLE, NY 19.170 10.00
2. WARNER, GEORGIA (HD) MARATHON, NY 19.170 10.00
3. ROPER2, TEAM (HL) , 100.000 0.00
4. SHAMPANG, LAYNE (HL) GREENE, NY 100.000 0.00
5. ALEXANDER, KODY (HL) WAPPINGER FALLS, NY 100.000 0.00
6. DUNN, CALEB (HL) MECHANICVILLE, NY 100.000 0.00
7. MAHER, CHRISTOPHER (HL) WEST CHARLTON, NY 100.000 0.00
8. GRAHAM, ALEXIS (HL) LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
9. FELTON, CASEY (HD) BALLSTON SPA, NY 100.000 0.00
10. BRENNAN, BAILEY (HD) ASHBURNHAM, MA 100.000 0.00
11. ALEXANDER, TRINITY (HD) WAPPINGER FALLS, NY 100.000 0.00
12. O'NEILL, SUMMERLIN (HD) GOSHEN, CT 100.000 0.00
13. ROPER3, TEAM (HD) , 100.000 0.00
14. GRAHAM, GABRIELLE (HD) LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
Jr Team Roping
Place Member Name City Time Points
1. GRAHAM, TREVOR (HD) LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
2. NIKIEL, ALEXIS (HL) VARYSBURG, NY 100.000 0.00
3. DUNBAR, JOHN (HD) HUDSON FALLS, NY 100.000 0.00
4. O'NEILL, SHYLA (HL) GOSHEN, CT 100.000 0.00
HS BARREL RACING
Place Member Name City Time Points
1. GRAHAM, GABRIELLE LAKE LUZERNE, NY 15.483 10.00
2. VALENTE, BAILEY AMSTERDAM, NY 15.573 9.00
3. DUMBLEWSKI, CARLEE AMSTERDAM, NY 15.771 8.00
4. WARNER, GEORGIA MARATHON, NY 15.877 7.00
5. DUNBAR, JENNA HUDSON FALLS, NY 16.268 6.00
6. PAZ, CASSIDY GLENVILLE, NY 16.409 5.00
7. WARNER, SADIE MARATHON, NY 16.515 4.00
8. LAPAN, MADELYN HUDSON FALLS, NY 16.747 3.00
9. LARMON, LAURA ARGYLE, NY 16.802 2.00
10. SPRINGER, EMMA LAKE LUZERNE, NY 16.818 1.00
11. ALEXANDER, LIBERTY WAPPINGER FALL, NY 16.838 0.00
12. SMITH, PAYTON LOCKPORT, NY 17.392 0.00
13. SOUSA, RYLEIGH BETHANY, CT 17.508 0.00
14. FELTON, CASEY BALLSTON SPA, NY 17.768 0.00
15. HALSE, ONNIKA MECHANICVILLE, NY 18.272 0.00
16. O'NEILL, SUMMERLIN GOSHEN, CT 19.161 0.00
17. AUSTIN, LEXUS WEST FAIRLEE, VT 19.387 0.00
18. DUFFY, NOELIA NORTON, MA 20.260 0.00
19. KING, MARGUERITE GRANVILLE, NY 21.246 0.00
20. DOUTT, JAYDEN , 21.292 0.00
21. HELM, MADDY FAIR HAVEN, VT 21.346 0.00
22. MANLEY, ISABELLA FAIR HAVEN, VT 21.728 0.00
23. GRAHAM, ALEXIS LAKE LUZERNE, NY 22.209 0.00
24. LAFOUNTAIN, RYLEIGH LAKE LUZERNE, NY 23.323 0.00
25. ALEXANDER, TRINITY WAPPINGER FALLS, NY 100.000 0.00
Jr Barrel Racing
Place Member Name City Time Points
1. NIKIEL, ALEXIS VARYSBURG, NY 16.042 10.00
2. DIMICK, LACIE CASTLETON, VT 16.712 9.00
3. O'NEILL, SHYLA GOSHEN, CT 16.803 8.00
4. ANDRUSIA, LILY GOSHEN, CT 16.909 7.00
5. GIVENS, RYEIN LAFAYETTE NY, NY 17.003 6.00
6. ABELE, REGAN LOUDONVILLE, NY 17.056 5.00
7. BELDEN, SHAILYNN POULTNEY, VT 17.475 4.00
8. STREETER, RYLEE WEST RUTLAND, VT 19.498 3.00
9. GEROW, AUSTYN HADLEY, NY 22.037 2.00
Jr Bull Riding
Place Member Name City Score Points
1. BARBER, LANDAN LAKE LUZERNE, NY 67.0 10.00
2. BEACH, KOLT GLOVERSVILLE, NY 0.0 0.00
3. SMITH, CONNOR LOCKPORT, NY 0.0 0.00
HS BULL RIDING
Place Member Name City Score Points
1. MANCINI, SPENCER BALLSTON SPA, NY 0.0 0.00
2. SHAMPANG, LAYNE GREENE, NY 0.0 0.00