Scores Listing for Fonda Sunday 2(10/24/2021-Fonda, NY)


(HD)=Header/Roper (HL)=Heeler/Runner

HS BAREBACK RIDING
Place Member Name City Score Points
1. CARPENTER, CALEB LAKE LUZERNE, NY 59.0 10.00
2. WILSON, JASON BENNINGTON, VT 0.0 0.00
Jr Bareback
Place Member Name City Score Points
1. MANCINI, SPENCER BALLSTON SPA, NY 67.0 10.00
2. GRAHAM, TREVOR LAKE LUZERNE, NY 65.0 9.00
3. BARBER, LANDAN LAKE LUZERNE, NY 62.0 8.00
4. BEACH, KOLT GLOVERSVILLE, NY 0.0 0.00
Jr SaddleBronc
Place Member Name City Score Points
1. BARBER, LANDAN LAKE LUZERNE, NY 0.0 0.00
HS STEER WRESTLING
Place Member Name City Time Points
1. MANCINI JR, JACK (JOHN) BALLSTON SPA, NY 6.740 10.00
2. MAHON, BRAYDEN LAKE LUZERNE, NY 9.780 9.00
3. BRENNAN, BRADY ASHBURNHAM, MA 100.000 0.00
Jr Chute Dogging
Place Member Name City Time Points
1. MANCINI, SPENCER BALLSTON SPA, NY 6.520 10.00
2. BARBER, LANDAN LAKE LUZERNE, NY 8.660 9.00
3. GRAHAM, TREVOR LAKE LUZERNE, NY 22.850 8.00
4. MAHER, CHASE WESTCHARLTON, NY 25.060 7.00
5. BROWN, CAYDEN BOMOSEEN, VT 100.000 0.00
6. BEACH, LAYTON GLOVERSVILLE, NY 100.000 0.00
7. DUNBAR, JOHN HUDSON FALLS, NY 100.000 0.00
HS GOAT TYING
Place Member Name City Time Points
1. KING, MAGGIE FORT ANN, NY 9.710 10.00
2. GRAHAM, GABRIELLE LAKE LUZERNE, NY 9.940 9.00
3. BANIA, MICHAELA FLORENCE, VT 11.340 8.00
4. WINSLOW, LACEY SALEM, NY 11.570 7.00
5. DUNBAR, JENNA HUDSON FALLS, NY 12.350 6.00
6. EVANS, MADISON BALLSTON SPA, NY 12.850 4.50
7. SCHUM, COURTNEY VARYSBURG, NY 12.850 4.50
8. DAVIDSON, NICOLE CANTERBURY, CT 12.880 3.00
9. PIERCE, ABIGAIL BELLINGHAM, MA 12.980 2.00
10. CRONK, PEPPER AMSTERDAM, NY 13.200 1.00
11. KAPUSTA, MEGAN DANBY, VT 14.260 0.00
12. LAPAN, MADELYN HUDSON FALLS, NY 15.520 0.00
13. FELTON, CASEY BALLSTON SPA, NY 16.980 0.00
14. O'NEILL, SUMMERLIN GOSHEN, CT 26.370 0.00
Jr Girl Goat Tying
Place Member Name City Time Points
1. GRAHAM, ALEXIS LAKE LUZERNE, NY 10.520 10.00
2. ALEXANDER, TRINITY WAPPINGER FALL, NY 14.260 9.00
3. O'NEILL, SHYLA GOSHEN, CT 18.500 8.00
4. ANDRUSIA, LILY GOSHEN, CT 19.770 7.00
5. NIKIEL, ALEXIS VARYSBURG, NY 32.520 6.00
Jr Boys Goat Tying
Place Member Name City Time Points
1. DUNBAR, JOHN HUDSON FALLS, NY 15.290 10.00
2. GRAHAM, TREVOR LAKE LUZERNE, NY 16.680 9.00
3. MANCINI, SPENCER BALLSTON SPA, NY 17.400 8.00
4. BROWN, CAYDEN BOMOSEEN, VT 22.130 7.00
5. BARBER, LANDAN LAKE LUZERNE, NY 29.410 6.00
6. MAHER, CHASE WESTCHARLTON, NY 100.000 0.00
HS POLE BENDING
Place Member Name City Time Points
1. GRAHAM, GABRIELLE LAKE LUZERNE, NY 22.754 10.00
2. O'NEILL, SUMMERLIN GOSHEN, CT 22.976 9.00
3. KING, MAGGIE FORT ANN, NY 23.238 8.00
4. CRONK, PEPPER AMSTERDAM, NY 23.926 7.00
5. WARNER, GEORGIA MARATHON, NY 23.958 6.00
6. DAVIDSON, NICOLE CANTERBURY, CT 23.986 5.00
7. LARMON, LAURA ARGYLE, NY 24.552 4.00
8. BANIA, MICHAELA FLORENCE, VT 24.569 3.00
9. DANCE, MACKENZIE HARWINTON, CT 25.131 2.00
10. DUNBAR, JENNA HUDSON FALLS, NY 25.686 1.00
11. FELTON, CASEY BALLSTON SPA, NY 25.851 0.00
12. VEDDER, HANNAH MIDDLEBURGH, NY 26.258 0.00
13. LAPAN, MADELYN HUDSON FALLS, NY 27.142 0.00
14. PITA, SARAH MIDDLEGROVE, NY 27.370 0.00
15. HALSE, ONNIKA MECHANICSVILLE, NY 27.492 0.00
16. SCHUM, COURTNEY VARYSBURG, NY 27.596 0.00
17. WADE, HAILEE LAKE LUZERNE, NY 28.752 0.00
18. WOODDELL, TAYLOR , 28.939 0.00
19. ALEXANDER, LIBERTY WAPPINGER FALL, NY 29.995 0.00
20. WINSLOW, LACEY SALEM, NY 36.011 0.00
21. PIERCE, ABIGAIL BELLINGHAM, MA 39.525 0.00
22. TINNEY, HAILEY PLYMOUTH, CT 100.000 0.00
23. AUSTIN, LEXUS WEST FAIRLEE, VT 100.000 0.00
24. HITCHCOCK, MADISON GRANVILLE, NY 100.000 0.00
Jr Pole Bending
Place Member Name City Time Points
1. NIKIEL, ALEXIS VARYSBURG, NY 23.276 10.00
2. O'NEILL, SHYLA GOSHEN, CT 24.949 9.00
3. ANDRUSIA, LILY GOSHEN, CT 25.295 8.00
4. ALEXANDER, TRINITY WAPPINGER FALL, NY 26.349 7.00
5. WARNER, SADIE MARATHON, NY 28.126 6.00
6. VALENTE, BAILEY AMSTERDAM, NY 30.598 5.00
7. GRAHAM, ALEXIS LAKE LUZERNE, NY 33.666 4.00
8. TYLER, BRYNN HARTFORD, NY 37.636 3.00
9. PAZ, CASSIDY GLENVILLE, NY 49.554 2.00
HS TIEDOWN
Place Member Name City Time Points
1. DUNN, CALEB STILLWATER, NY 13.220 10.00
2. MAHER, CHRISTOPHER WESTCHARLTON, NY 100.000 0.00
3. BRENNAN, BAILEY ASHBURNHAM, MA 100.000 0.00
4. MANCINI JR, JACK (JOHN) BALLSTON SPA, NY 100.000 0.00
5. BRENNAN, BRADY ASHBURNHAM, MA 100.000 0.00
Jr Ribbon Roping
Place Member Name City Time Points
1. GRAHAM, ALEXIS (HD) LAKE LUZERNE, NY 20.570 10.00
2. GRAHAM, TREVOR (HL) LAKE LUZERNE, NY 20.570 10.00
3. ALEXANDER, TRINITY (HD) WAPPINGER FALL, NY 26.500 9.00
4. MAHER, CHASE (HL) WESTCHARLTON, NY 26.500 9.00
5. ROPER, TEAM (HD) , 100.000 0.00
6. BARBER, LANDAN (HL) LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
7. O'NEILL, SHYLA (HD) GOSHEN, CT 100.000 0.00
8. MANCINI, SPENCER (HL) BALLSTON SPA, NY 100.000 0.00
9. DUNBAR, JOHN (HD) HUDSON FALLS, NY 100.000 0.00
10. ANDRUSIA, LILY (HL) GOSHEN, CT 100.000 0.00
HS BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. SARDELLA, SOPHIA SARATOGA SPRINGS, NY 2.910 10.00
2. KING, MAGGIE FORT ANN, NY 3.100 9.00
3. DAVIDSON, NICOLE CANTERBURY, CT 3.900 8.00
4. O'NEILL, SUMMERLIN GOSHEN, CT 8.600 7.00
5. GRAHAM, GABRIELLE LAKE LUZERNE, NY 13.250 6.00
6. PIERCE, ABIGAIL BELLINGHAM, MA 100.000 0.00
7. HALSE, ONNIKA MECHANICSVILLE, NY 100.000 0.00
8. WARNER, GEORGIA MARATHON, NY 100.000 0.00
9. WADE, HAILEE LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
10. PECHTEL, JOSILYN GLENVILLE, NY 100.000 0.00
11. SCHUM, COURTNEY VARYSBURG, NY 100.000 0.00
12. DANCE, MACKENZIE HARWINTON, CT 100.000 0.00
13. FELTON, CASEY BALLSTON SPA, NY 100.000 0.00
14. PITA, SARAH MIDDLEGROVE, NY 100.000 0.00
15. BANIA, MICHAELA FLORENCE, VT 100.000 0.00
16. EVANS, MADISON BALLSTON SPA, NY 100.000 0.00
17. CRONK, PEPPER AMSTERDAM, NY 100.000 0.00
18. WINSLOW, LACEY SALEM, NY 100.000 0.00
19. VEDDER, HANNAH MIDDLEBURGH, NY 100.000 0.00
20. DUNBAR, JENNA HUDSON FALLS, NY 100.000 0.00
Jr Girls Breakaway
Place Member Name City Time Points
1. GRAHAM, ALEXIS LAKE LUZERNE, NY 3.670 10.00
2. O'NEILL, SHYLA GOSHEN, CT 12.800 9.00
3. ANDRUSIA, LILY GOSHEN, CT 19.630 8.00
4. NIKIEL, ALEXIS VARYSBURG, NY 100.000 0.00
5. WARNER, SADIE MARATHON, NY 100.000 0.00
6. ALEXANDER, TRINITY WAPPINGER FALL, NY 100.000 0.00
Jr Boys Breakaway
Place Member Name City Time Points
1. DUNBAR, JOHN HUDSON FALLS, NY 28.490 10.00
2. GRAHAM, TREVOR LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
HS TEAM ROPING
Place Member Name City Time Points
1. BRENNAN, BAILEY (HD) ASHBURNHAM, MA 17.600 10.00
2. BRENNAN, BRADY (HL) ASHBURNHAM, MA 17.600 10.00
3. SARDELLA, SOPHIA (HD) SARATOGA SPRINGS, NY 36.530 9.00
4. DUNN, CALEB (HL) STILLWATER, NY 36.530 9.00
5. KING, MAGGIE (HD) FORT ANN, NY 100.000 0.00
6. EVANS, MADISON (HL) BALLSTON SPA, NY 100.000 0.00
7. MAHON, BRAYDEN (HD) LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
8. GRAHAM, GABRIELLE (HL) LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
9. WARNER, GEORGIA (HD) MARATHON, NY 100.000 0.00
10. MAHER, CHRISTOPHER (HL) WESTCHARLTON, NY 100.000 0.00
11. MANCINI JR, JACK (JOHN) (HD) BALLSTON SPA, NY 100.000 0.00
12. FELTON, CASEY (HL) BALLSTON SPA, NY 100.000 0.00
Jr Team Roping
Place Member Name City Time Points
1. GRAHAM, TREVOR (HD) LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
2. GRAHAM, ALEXIS (HL) LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
3. ALEXANDER, TRINITY (HD) WAPPINGER FALL, NY 100.000 0.00
4. O'NEILL, SHYLA (HL) GOSHEN, CT 100.000 0.00
HS BARREL RACING
Place Member Name City Time Points
1. DAVIDSON, NICOLE CANTERBURY, CT 15.621 10.00
2. WARNER, GEORGIA MARATHON, NY 15.689 9.00
3. SCHUM, COURTNEY VARYSBURG, NY 15.967 8.00
4. DANCE, MACKENZIE HARWINTON, CT 16.163 7.00
5. KING, MAGGIE FORT ANN, NY 16.230 6.00
6. GRAHAM, GABRIELLE LAKE LUZERNE, NY 16.416 4.50
7. CRONK, PEPPER AMSTERDAM, NY 16.416 4.50
8. PIERCE, ABIGAIL BELLINGHAM, MA 16.730 3.00
9. O'NEILL, SUMMERLIN GOSHEN, CT 16.927 2.00
10. BANIA, MICHAELA FLORENCE, VT 17.015 1.00
11. WINSLOW, LACEY SALEM, NY 17.281 0.00
12. PECHTEL, JOSILYN GLENVILLE, NY 17.449 0.00
13. ALEXANDER, LIBERTY WAPPINGER FALL, NY 17.640 0.00
14. TINNEY, HAILEY PLYMOUTH, CT 17.744 0.00
15. PITA, SARAH MIDDLEGROVE, NY 17.764 0.00
16. FELTON, CASEY BALLSTON SPA, NY 18.616 0.00
17. HALSE, ONNIKA MECHANICSVILLE, NY 18.919 0.00
18. LAPAN, MADELYN HUDSON FALLS, NY 20.075 0.00
19. KAPUSTA, MEGAN DANBY, VT 22.308 0.00
20. WADE, HAILEE LAKE LUZERNE, NY 22.314 0.00
21. HITCHCOCK, MADISON GRANVILLE, NY 22.846 0.00
22. LARMON, LAURA ARGYLE, NY 23.156 0.00
23. WOODDELL, TAYLOR , 24.434 0.00
24. VEDDER, HANNAH MIDDLEBURGH, NY 100.000 0.00
25. AUSTIN, LEXUS WEST FAIRLEE, VT 100.000 0.00
26. KALINKEWICZ, HANNAH BALLSTON SPA, NY 100.000 0.00
Jr Barrel Racing
Place Member Name City Time Points
1. O'NEILL, SHYLA GOSHEN, CT 15.914 10.00
2. WARNER, SADIE MARATHON, NY 17.060 9.00
3. NIKIEL, ALEXIS VARYSBURG, NY 17.217 8.00
4. ALEXANDER, TRINITY WAPPINGER FALL, NY 17.614 7.00
5. TYLER, BRYNN HARTFORD, NY 18.181 6.00
6. VALENTE, BAILEY AMSTERDAM, NY 19.101 5.00
7. ANDRUSIA, LILY GOSHEN, CT 19.652 4.00
8. GRAHAM, ALEXIS LAKE LUZERNE, NY 21.479 3.00
9. PAZ, CASSIDY GLENVILLE, NY 23.017 2.00
10. CARPENTER, ADRIANA LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
Jr Bull Riding
Place Member Name City Score Points
1. BARBER, LANDAN LAKE LUZERNE, NY 67.0 10.00
2. MANCINI, SPENCER BALLSTON SPA, NY 0.0 0.00
3. BEACH, LAYTON GLOVERSVILLE, NY 0.0 0.00
4. BEACH, KOLT GLOVERSVILLE, NY 0.0 0.00
HS BULL RIDING
Place Member Name City Score Points
1. CARPENTER, CALEB LAKE LUZERNE, NY 0.0 0.00
2. BACIUSKA, BLAKE AFTON, NY 0.0 0.00