Scores Listing for Fonda Saturday 2(10/23/2021-Fonda, NY)


(HD)=Header/Roper (HL)=Heeler/Runner

HS BAREBACK RIDING
Place Member Name City Score Points
1. CARPENTER, CALEB LAKE LUZERNE, NY 61.0 10.00
2. WILSON, JASON BENNINGTON, VT 0.0 0.00
Jr Bareback
Place Member Name City Score Points
1. BARBER, LANDAN LAKE LUZERNE, NY 65.0 10.00
2. BEACH, KOLT GLOVERSVILLE, NY 48.0 9.00
3. GRAHAM, TREVOR LAKE LUZERNE, NY 20.0 8.00
4. MANCINI, SPENCER BALLSTON SPA, NY 0.0 0.00
Jr SaddleBronc
Place Member Name City Score Points
1. BARBER, LANDAN LAKE LUZERNE, NY 59.0 10.00
HS STEER WRESTLING
Place Member Name City Time Points
1. MAHON, BRAYDEN LAKE LUZERNE, NY 11.290 10.00
2. MANCINI JR, JACK (JOHN) BALLSTON SPA, NY 100.000 0.00
3. BRENNAN, BRADY ASHBURNHAM, MA 100.000 0.00
Jr Chute Dogging
Place Member Name City Time Points
1. GRAHAM, TREVOR LAKE LUZERNE, NY 6.760 10.00
2. DUNBAR, JOHN HUDSON FALLS, NY 13.950 9.00
3. BEACH, LAYTON GLOVERSVILLE, NY 16.780 8.00
4. BROWN, CAYDEN BOMOSEEN, VT 100.000 0.00
5. MAHER, CHASE WESTCHARLTON, NY 100.000 0.00
6. MANCINI, SPENCER BALLSTON SPA, NY 100.000 0.00
7. BARBER, LANDAN LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
HS GOAT TYING
Place Member Name City Time Points
1. DUNBAR, JENNA HUDSON FALLS, NY 10.810 10.00
2. DAVIDSON, NICOLE CANTERBURY, CT 11.590 9.00
3. EVANS, MADISON BALLSTON SPA, NY 12.810 8.00
4. KAPUSTA, MEGAN DANBY, VT 13.320 7.00
5. BANIA, MICHAELA FLORENCE, VT 13.890 6.00
6. KING, MAGGIE FORT ANN, NY 14.060 5.00
7. CRONK, PEPPER AMSTERDAM, NY 15.560 4.00
8. PIERCE, ABIGAIL BELLINGHAM, MA 15.760 3.00
9. SCHUM, COURTNEY VARYSBURG, NY 16.170 2.00
10. LAPAN, MADELYN HUDSON FALLS, NY 16.680 1.00
11. FELTON, CASEY BALLSTON SPA, NY 17.530 0.00
12. WINSLOW, LACEY SALEM, NY 100.000 0.00
13. O'NEILL, SUMMERLIN GOSHEN, CT 100.000 0.00
14. GRAHAM, GABRIELLE LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
Jr Girl Goat Tying
Place Member Name City Time Points
1. ALEXANDER, TRINITY WAPPINGER FALL, NY 12.810 10.00
2. ANDRUSIA, LILY GOSHEN, CT 16.610 9.00
3. GRAHAM, ALEXIS LAKE LUZERNE, NY 16.800 8.00
4. O'NEILL, SHYLA GOSHEN, CT 17.680 7.00
5. NIKIEL, ALEXIS VARYSBURG, NY 100.000 0.00
Jr Boys Goat Tying
Place Member Name City Time Points
1. DUNBAR, JOHN HUDSON FALLS, NY 12.980 10.00
2. GRAHAM, TREVOR LAKE LUZERNE, NY 13.640 9.00
3. MANCINI, SPENCER BALLSTON SPA, NY 16.760 8.00
4. BARBER, LANDAN LAKE LUZERNE, NY 17.910 7.00
5. MAHER, CHASE WESTCHARLTON, NY 23.470 6.00
6. BROWN, CAYDEN BOMOSEEN, VT 100.000 0.00
HS POLE BENDING
Place Member Name City Time Points
1. TINNEY, HAILEY PLYMOUTH, CT 22.561 10.00
2. PIERCE, ABIGAIL BELLINGHAM, MA 22.669 9.00
3. GRAHAM, GABRIELLE LAKE LUZERNE, NY 22.982 8.00
4. WARNER, GEORGIA MARATHON, NY 23.292 7.00
5. O'NEILL, SUMMERLIN GOSHEN, CT 23.635 6.00
6. WADE, HAILEE LAKE LUZERNE, NY 24.181 5.00
7. FELTON, CASEY BALLSTON SPA, NY 24.645 4.00
8. CRONK, PEPPER AMSTERDAM, NY 24.750 3.00
9. BANIA, MICHAELA FLORENCE, VT 25.131 2.00
10. LARMON, LAURA ARGYLE, NY 26.179 1.00
11. HALSE, ONNIKA MECHANICSVILLE, NY 27.298 0.00
12. WINSLOW, LACEY SALEM, NY 28.131 0.00
13. WOODDELL, TAYLOR , 28.342 0.00
14. LAPAN, MADELYN HUDSON FALLS, NY 28.624 0.00
15. ALEXANDER, LIBERTY WAPPINGER FALL, NY 28.627 0.00
16. KING, MAGGIE FORT ANN, NY 29.030 0.00
17. DUNBAR, JENNA HUDSON FALLS, NY 30.038 0.00
18. SCHUM, COURTNEY VARYSBURG, NY 30.046 0.00
19. AUSTIN, LEXUS WEST FAIRLEE, VT 32.673 0.00
20. DAVIDSON, NICOLE CANTERBURY, CT 42.071 0.00
21. HITCHCOCK, MADISON GRANVILLE, NY 100.000 0.00
22. PECHTEL, JOSILYN GLENVILLE, NY 100.000 0.00
Jr Pole Bending
Place Member Name City Time Points
1. WARNER, SADIE MARATHON, NY 22.528 10.00
2. NIKIEL, ALEXIS VARYSBURG, NY 23.800 9.00
3. GRAHAM, ALEXIS LAKE LUZERNE, NY 24.063 8.00
4. PAZ, CASSIDY GLENVILLE, NY 25.431 7.00
5. ANDRUSIA, LILY GOSHEN, CT 25.445 6.00
6. TYLER, BRYNN HARTFORD, NY 26.252 5.00
7. O'NEILL, SHYLA GOSHEN, CT 29.522 4.00
8. VALENTE, BAILEY AMSTERDAM, NY 30.810 3.00
9. ALEXANDER, TRINITY WAPPINGER FALL, NY 37.772 2.00
10. STREETER, RYLEE RUTLAND, VT 100.000 0.00
HS TIEDOWN
Place Member Name City Time Points
1. QUINN, RILEY SCHUYLERVILLE, NY 18.690 10.00
2. MAHER, CHRISTOPHER WESTCHARLTON, NY 25.200 9.00
3. DUNN, CALEB STILLWATER, NY 27.480 8.00
4. BRENNAN, BRADY ASHBURNHAM, MA 27.780 7.00
5. BRENNAN, BAILEY ASHBURNHAM, MA 100.000 0.00
6. MANCINI JR, JACK (JOHN) BALLSTON SPA, NY 100.000 0.00
Jr Ribbon Roping
Place Member Name City Time Points
1. BARBER, LANDAN (HL) LAKE LUZERNE, NY 22.510 10.00
2. O'NEILL, SHYLA (HD) GOSHEN, CT 100.000 0.00
3. MANCINI, SPENCER (HL) BALLSTON SPA, NY 100.000 0.00
4. GRAHAM, ALEXIS (HD) LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
5. GRAHAM, TREVOR (HL) LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
6. ROPER, TEAM (HD) , 100.000 0.00
7. DUNBAR, JOHN (HD) HUDSON FALLS, NY 100.000 0.00
8. ANDRUSIA, LILY (HL) GOSHEN, CT 100.000 0.00
9. ALEXANDER, TRINITY (HD) WAPPINGER FALL, NY 100.000 0.00
10. MAHER, CHASE (HL) WESTCHARLTON, NY 100.000 0.00
HS BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. DUNBAR, JENNA HUDSON FALLS, NY 5.000 10.00
2. WARNER, GEORGIA MARATHON, NY 5.840 9.00
3. SCHUM, COURTNEY VARYSBURG, NY 6.530 8.00
4. DAVIDSON, NICOLE CANTERBURY, CT 14.270 7.00
5. CRONK, PEPPER AMSTERDAM, NY 14.750 6.00
6. KING, MAGGIE FORT ANN, NY 18.810 5.00
7. GRAHAM, GABRIELLE LAKE LUZERNE, NY 23.040 4.00
8. SARDELLA, SOPHIA SARATOGA SPRINGS, NY 100.000 0.00
9. BANIA, MICHAELA FLORENCE, VT 100.000 0.00
10. EVANS, MADISON BALLSTON SPA, NY 100.000 0.00
11. FELTON, CASEY BALLSTON SPA, NY 100.000 0.00
12. WADE, HAILEE LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
13. PIERCE, ABIGAIL BELLINGHAM, MA 100.000 0.00
14. WINSLOW, LACEY SALEM, NY 100.000 0.00
15. HALSE, ONNIKA MECHANICSVILLE, NY 100.000 0.00
16. PECHTEL, JOSILYN GLENVILLE, NY 100.000 0.00
17. O'NEILL, SUMMERLIN GOSHEN, CT 100.000 0.00
Jr Girls Breakaway
Place Member Name City Time Points
1. WARNER, SADIE MARATHON, NY 4.750 10.00
2. GRAHAM, ALEXIS LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
3. ALEXANDER, TRINITY WAPPINGER FALL, NY 100.000 0.00
4. O'NEILL, SHYLA GOSHEN, CT 100.000 0.00
5. NIKIEL, ALEXIS VARYSBURG, NY 100.000 0.00
6. ANDRUSIA, LILY GOSHEN, CT 100.000 0.00
Jr Boys Breakaway
Place Member Name City Time Points
1. DUNBAR, JOHN HUDSON FALLS, NY 100.000 0.00
2. GRAHAM, TREVOR LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
HS TEAM ROPING
Place Member Name City Time Points
1. SARDELLA, SOPHIA (HD) SARATOGA SPRINGS, NY 25.860 10.00
2. DUNN, CALEB (HL) STILLWATER, NY 25.860 10.00
3. WARNER, GEORGIA (HD) MARATHON, NY 31.620 9.00
4. MAHER, CHRISTOPHER (HL) WESTCHARLTON, NY 31.620 9.00
5. QUINN, CHASE (HD) SCHUYLERVILLE, NY 100.000 0.00
6. QUINN, RILEY (HL) SCHUYLERVILLE, NY 100.000 0.00
7. KING, MAGGIE (HD) FORT ANN, NY 100.000 0.00
8. EVANS, MADISON (HL) BALLSTON SPA, NY 100.000 0.00
9. MAHON, BRAYDEN (HD) LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
10. GRAHAM, GABRIELLE (HL) LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
11. BRENNAN, BAILEY (HD) ASHBURNHAM, MA 100.000 0.00
12. BRENNAN, BRADY (HL) ASHBURNHAM, MA 100.000 0.00
13. MANCINI JR, JACK (JOHN) (HD) BALLSTON SPA, NY 100.000 0.00
14. FELTON, CASEY (HL) BALLSTON SPA, NY 100.000 0.00
Jr Team Roping
Place Member Name City Time Points
1. ALEXANDER, TRINITY (HD) WAPPINGER FALL, NY 27.870 10.00
2. O'NEILL, SHYLA (HL) GOSHEN, CT 27.870 10.00
3. GRAHAM, TREVOR (HD) LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
4. GRAHAM, ALEXIS (HL) LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
HS BARREL RACING
Place Member Name City Time Points
1. DAVIDSON, NICOLE CANTERBURY, CT 15.711 10.00
2. GRAHAM, GABRIELLE LAKE LUZERNE, NY 15.875 9.00
3. WARNER, GEORGIA MARATHON, NY 15.900 8.00
4. CRONK, PEPPER AMSTERDAM, NY 16.270 7.00
5. KING, MAGGIE FORT ANN, NY 16.418 6.00
6. SCHUM, COURTNEY VARYSBURG, NY 16.536 5.00
7. BANIA, MICHAELA FLORENCE, VT 16.868 4.00
8. O'NEILL, SUMMERLIN GOSHEN, CT 17.027 3.00
9. KAPUSTA, MEGAN DANBY, VT 17.128 2.00
10. WADE, HAILEE LAKE LUZERNE, NY 17.280 1.00
11. PIERCE, ABIGAIL BELLINGHAM, MA 17.415 0.00
12. LARMON, LAURA ARGYLE, NY 17.419 0.00
13. TINNEY, HAILEY PLYMOUTH, CT 17.542 0.00
14. ALEXANDER, LIBERTY WAPPINGER FALL, NY 18.268 0.00
15. FELTON, CASEY BALLSTON SPA, NY 18.700 0.00
16. HALSE, ONNIKA MECHANICSVILLE, NY 18.709 0.00
17. LAPAN, MADELYN HUDSON FALLS, NY 19.927 0.00
18. WOODDELL, TAYLOR , 20.340 0.00
19. HITCHCOCK, MADISON GRANVILLE, NY 24.679 0.00
20. WINSLOW, LACEY SALEM, NY 28.304 0.00
21. KALINKEWICZ, HANNAH BALLSTON SPA, NY 100.000 0.00
22. PECHTEL, JOSILYN GLENVILLE, NY 100.000 0.00
23. AUSTIN, LEXUS WEST FAIRLEE, VT 100.000 0.00
Jr Barrel Racing
Place Member Name City Time Points
1. O'NEILL, SHYLA GOSHEN, CT 15.937 10.00
2. PAZ, CASSIDY GLENVILLE, NY 16.682 9.00
3. VALENTE, BAILEY AMSTERDAM, NY 17.144 8.00
4. ALEXANDER, TRINITY WAPPINGER FALL, NY 17.462 7.00
5. NIKIEL, ALEXIS VARYSBURG, NY 17.522 6.00
6. TYLER, BRYNN HARTFORD, NY 17.735 5.00
7. ANDRUSIA, LILY GOSHEN, CT 18.242 4.00
8. WARNER, SADIE MARATHON, NY 21.575 3.00
9. GRAHAM, ALEXIS LAKE LUZERNE, NY 21.754 2.00
10. STREETER, RYLEE RUTLAND, VT 21.990 1.00
11. CARPENTER, ADRIANA LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
Jr Bull Riding
Place Member Name City Score Points
1. BEACH, KOLT GLOVERSVILLE, NY 0.0 0.00
2. MANCINI, SPENCER BALLSTON SPA, NY 0.0 0.00
3. BARBER, LANDAN LAKE LUZERNE, NY 0.0 0.00
4. BEACH, LAYTON GLOVERSVILLE, NY 0.0 0.00
HS BULL RIDING
Place Member Name City Score Points
1. BACIUSKA, BLAKE AFTON, NY 0.0 0.00
2. CARPENTER, CALEB LAKE LUZERNE, NY 0.0 0.00
HS 22 LONG RIFLE
Place Member Name City Score Points
1. BANIA, MICHAELA FLORENCE, VT 72.0 10.00
2. LEERKES, MASON HUDSON FALLS, NY 52.0 9.00