Scores Listing for LUCKY E PM(10/02/2021-BROADALBIN, NY)


(HD)=Header/Roper (HL)=Heeler/Runner

Jr Bareback
Place Member Name City Score Points
1. BARBER, LANDAN LAKE LUZERNE, NY 70.0 10.00
2. MANCINI, SPENCER BALLSTON SPA, NY 64.0 9.00
3. BEACH, KOLT GLOVERSVILLE, NY 0.0 0.00
Jr SaddleBronc
Place Member Name City Score Points
1. BARBER, LANDAN LAKE LUZERNE, NY 0.0 0.00
HS STEER WRESTLING
Place Member Name City Time Points
1. BRENNAN, BRADY ASHBURNHAM, MA 100.000 0.00
2. MAHON, BRAYDEN LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
3. MANCINI JR, JACK (JOHN) BALLSTON SPA, NY 100.000 0.00
Jr Chute Dogging
Place Member Name City Time Points
1. MAHER, CHASE WESTCHARLTON, NY 26.900 10.00
2. DUNBAR, JOHN HUDSON FALLS, NY 27.900 9.00
3. BARBER, LANDAN LAKE LUZERNE, NY 28.500 8.00
4. BEACH, LAYTON GLOVERSVILLE, NY 100.000 0.00
5. GRAHAM, TREVOR LAKE LUZERNE, NQ 100.000 0.00
6. MANCINI, SPENCER BALLSTON SPA, NY 100.000 0.00
7. BROWN, CAYDEN BOMOSEEN, VT 100.000 0.00
HS GOAT TYING
Place Member Name City Time Points
1. KING, MAGGIE FORT ANN, NY 11.000 10.00
2. PIERCE, ABIGAIL BELLINGHAM, MA 11.200 9.00
3. KAPUSTA, MEGAN DANBY, VT 12.340 8.00
4. BANIA, MICHAELA FLORENCE, VT 12.420 7.00
5. WINSLOW, LACEY SALEM, NY 12.430 6.00
6. DUNBAR, JENNA HUDSON FALLS, NY 12.780 5.00
7. EVANS, MADISON BALLSTON SPA, NY 12.860 4.00
8. FELTON, CASEY BALLSTON SPA, NY 13.070 3.00
9. CRONK, PEPPER AMSTERDAM, NY 13.310 2.00
10. SCHUM, COURTNEY VARYSBURG, NY 14.500 1.00
11. O'NEILL, SUMMERLIN GOSHEN, CT 20.280 0.00
12. DAVIDSON, NICOLE CANTERBURY, CT 23.370 0.00
13. LAPAN, MADELYN HUDSON FALLS, NY 100.000 0.00
14. GRAHAM, GABRIELLE LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
Jr Girl Goat Tying
Place Member Name City Time Points
1. ALEXANDER, TRINITY WAPPINGER FALL, NY 10.340 10.00
2. O'NEILL, SHYLA GOSHEN, CT 15.030 9.00
3. ANDRUSIA, LILY GOSHEN, CT 16.560 8.00
4. NIKIEL, ALEXIS VARYSBURG, NY 18.490 7.00
5. GRAHAM, ALEXIS LAKE LUZERNE, NY 24.560 6.00
Jr Boys Goat Tying
Place Member Name City Time Points
1. MANCINI, SPENCER BALLSTON SPA, NY 13.830 10.00
2. DUNBAR, JOHN HUDSON FALLS, NY 14.070 9.00
3. BARBER, LANDAN LAKE LUZERNE, NY 16.710 8.00
4. GRAHAM, TREVOR LAKE LUZERNE, NQ 17.390 7.00
5. MAHER, CHASE WESTCHARLTON, NY 18.580 6.00
6. BROWN, CAYDEN BOMOSEEN, VT 100.000 0.00
HS POLE BENDING
Place Member Name City Time Points
1. SCHUM, COURTNEY VARYSBURG, NY 22.642 10.00
2. DAVIDSON, NICOLE CANTERBURY, CT 23.892 9.00
3. AUSTIN, LEXUS WEST FAIRLEE, VT 24.093 8.00
4. WINSLOW, LACEY SALEM, NY 24.153 7.00
5. WARNER, GEORGIA MARATHON, NY 24.185 6.00
6. BANIA, MICHAELA FLORENCE, VT 24.228 5.00
7. O'NEILL, SUMMERLIN GOSHEN, CT 24.337 4.00
8. WADE, HAILEE LAKE LUZERNE, NY 24.373 3.00
9. DUNBAR, JENNA HUDSON FALLS, NY 24.764 2.00
10. GRAHAM, GABRIELLE LAKE LUZERNE, NY 25.112 1.00
11. LARMON, LAURA ARGYLE, NY 25.186 0.00
12. DANCE, MACKENZIE HARWINTON, CT 25.522 0.00
13. FELTON, CASEY BALLSTON SPA, NY 25.840 0.00
14. VEDDER, HANNAH MIDDLEBURGH, NY 26.648 0.00
15. CRONK, PEPPER AMSTERDAM, NY 26.766 0.00
16. TINNEY, HAILEY PLYMOUTH, CT 27.137 0.00
17. HITCHCOCK, MADISON GRANVILLE, NY 27.879 0.00
18. HALSE, ONNIKA MECHANICSVILLE, NY 27.981 0.00
19. WOODDELL, TAYLOR , 28.161 0.00
20. KING, MAGGIE FORT ANN, NY 33.487 0.00
21. ALEXANDER, LIBERTY WAPPINGER FALL, NY 33.758 0.00
22. FLAGG, SAMANTHA TROY, NY 35.978 0.00
23. KAPUSTA, MEGAN DANBY, VT 38.012 0.00
24. PIERCE, ABIGAIL BELLINGHAM, MA 39.288 0.00
25. PECHTEL, JOSILYN GLENVILLE, NY 100.000 0.00
26. LAPAN, MADELYN HUDSON FALLS, NY 100.000 0.00
Jr Pole Bending
Place Member Name City Time Points
1. NIKIEL, ALEXIS VARYSBURG, NY 23.588 10.00
2. O'NEILL, SHYLA GOSHEN, CT 24.472 9.00
3. GRAHAM, ALEXIS LAKE LUZERNE, NY 25.632 8.00
4. ALEXANDER, TRINITY WAPPINGER FALL, NY 26.702 7.00
5. BENNETT, APRIL , 28.941 6.00
6. PAZ, CASSIDY GLENVILLE, NY 32.443 5.00
7. WARNER, SADIE MARATHON, NY 33.702 4.00
8. ANDRUSIA, LILY GOSHEN, CT 100.000 0.00
9. TYLER, BRYNN HARTFORD, NY 100.000 0.00
10. STREETER, RYLEE RUTLAND, VT 100.000 0.00
HS TIEDOWN
Place Member Name City Time Points
1. BRENNAN, BRADY ASHBURNHAM, MA 12.000 10.00
2. MANCINI JR, JACK (JOHN) BALLSTON SPA, NY 15.400 9.00
3. QUINN, RILEY SCHUYLERVILLE, NY 15.900 8.00
4. BRENNAN, BAILEY ASHBURNHAM, MA 21.600 7.00
5. MAHER, CHRISTOPHER WESTCHARLTON, NY 26.100 6.00
6. DUNN, CALEB STILLWATER, NY 100.000 0.00
Jr Ribbon Roping
Place Member Name City Time Points
1. GRAHAM, ALEXIS (HD) LAKE LUZERNE, NY 17.680 10.00
2. GRAHAM, TREVOR (HL) LAKE LUZERNE, NQ 17.680 10.00
3. DUNBAR, JOHN (HD) HUDSON FALLS, NY 27.020 9.00
4. ANDRUSIA, LILY (HL) GOSHEN, CT 27.020 9.00
5. ALEXANDER, TRINITY (HD) WAPPINGER FALL, NY 29.350 8.00
6. MAHER, CHASE (HL) WESTCHARLTON, NY 29.350 8.00
7. ROPER, TEAM (HD) , 100.000 0.00
8. BARBER, LANDAN (HL) LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
9. O'NEILL, SHYLA (HD) GOSHEN, CT 100.000 0.00
10. MANCINI, SPENCER (HL) BALLSTON SPA, NY 100.000 0.00
HS BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. SARDELLA, SOPHIA SARATOGA SPRINGS, NY 3.400 10.00
2. DUNBAR, JENNA HUDSON FALLS, NY 4.100 9.00
3. WINSLOW, LACEY SALEM, NY 4.300 8.00
4. KING, MAGGIE FORT ANN, NY 4.600 7.00
5. EVANS, MADISON BALLSTON SPA, NY 4.700 6.00
6. GRAHAM, GABRIELLE LAKE LUZERNE, NY 4.900 5.00
7. FELTON, CASEY BALLSTON SPA, NY 5.800 4.00
8. O'NEILL, SUMMERLIN GOSHEN, CT 6.700 3.00
9. DANCE, MACKENZIE HARWINTON, CT 100.000 0.00
10. PECHTEL, JOSILYN GLENVILLE, NY 100.000 0.00
11. DAVIDSON, NICOLE CANTERBURY, CT 100.000 0.00
12. VEDDER, HANNAH MIDDLEBURGH, NY 100.000 0.00
13. BANIA, MICHAELA FLORENCE, VT 100.000 0.00
14. CRONK, PEPPER AMSTERDAM, NY 100.000 0.00
15. WARNER, GEORGIA MARATHON, NY 100.000 0.00
16. SCHUM, COURTNEY VARYSBURG, NY 100.000 0.00
17. WADE, HAILEE LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
18. HALSE, ONNIKA MECHANICSVILLE, NY 100.000 0.00
Jr Girls Breakaway
Place Member Name City Time Points
1. O'NEILL, SHYLA GOSHEN, CT 13.000 10.00
2. ALEXANDER, TRINITY WAPPINGER FALL, NY 16.600 9.00
3. GRAHAM, ALEXIS LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
4. ANDRUSIA, LILY GOSHEN, CT 100.000 0.00
5. WARNER, SADIE MARATHON, NY 100.000 0.00
6. NIKIEL, ALEXIS VARYSBURG, NY 100.000 0.00
Jr Boys Breakaway
Place Member Name City Time Points
1. DUNBAR, JOHN HUDSON FALLS, NY 8.070 10.00
2. GRAHAM, TREVOR LAKE LUZERNE, NQ 100.000 0.00
HS TEAM ROPING
Place Member Name City Time Points
1. QUINN, CHASE (HD) SCHUYLERVILLE, NY 12.800 10.00
2. QUINN, RILEY (HL) SCHUYLERVILLE, NY 12.800 10.00
3. SARDELLA, SOPHIA (HD) SARATOGA SPRINGS, NY 15.700 9.00
4. DUNN, CALEB (HL) STILLWATER, NY 15.700 9.00
5. BRENNAN, BAILEY (HD) ASHBURNHAM, MA 100.000 0.00
6. BRENNAN, BRADY (HL) ASHBURNHAM, MA 100.000 0.00
7. WARNER, GEORGIA (HD) MARATHON, NY 100.000 0.00
8. MAHER, CHRISTOPHER (HL) WESTCHARLTON, NY 100.000 0.00
9. MAHON, BRAYDEN (HD) LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
10. GRAHAM, GABRIELLE (HL) LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
11. KING, MAGGIE (HD) FORT ANN, NY 100.000 0.00
12. EVANS, MADISON (HL) BALLSTON SPA, NY 100.000 0.00
13. MANCINI JR, JACK (JOHN) (HD) BALLSTON SPA, NY 100.000 0.00
14. FELTON, CASEY (HL) BALLSTON SPA, NY 100.000 0.00
Jr Team Roping
Place Member Name City Time Points
1. ALEXANDER, TRINITY (HD) WAPPINGER FALL, NY 21.300 10.00
2. O'NEILL, SHYLA (HL) GOSHEN, CT 21.300 10.00
3. GRAHAM, TREVOR (HD) LAKE LUZERNE, NQ 100.000 0.00
4. GRAHAM, ALEXIS (HL) LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
HS BARREL RACING
Place Member Name City Time Points
1. WARNER, GEORGIA MARATHON, NY 16.128 10.00
2. SCHUM, COURTNEY VARYSBURG, NY 16.382 9.00
3. DANCE, MACKENZIE HARWINTON, CT 16.682 8.00
4. DAVIDSON, NICOLE CANTERBURY, CT 16.773 7.00
5. BANIA, MICHAELA FLORENCE, VT 17.061 6.00
6. ALEXANDER, LIBERTY WAPPINGER FALL, NY 17.084 5.00
7. AUSTIN, LEXUS WEST FAIRLEE, VT 17.178 4.00
8. CRONK, PEPPER AMSTERDAM, NY 17.225 3.00
9. KING, MAGGIE FORT ANN, NY 17.273 2.00
10. VEDDER, HANNAH MIDDLEBURGH, NY 17.738 1.00
11. LARMON, LAURA ARGYLE, NY 18.314 0.00
12. PIERCE, ABIGAIL BELLINGHAM, MA 18.442 0.00
13. FELTON, CASEY BALLSTON SPA, NY 18.810 0.00
14. FLAGG, SAMANTHA TROY, NY 19.198 0.00
15. KAPUSTA, MEGAN DANBY, VT 19.373 0.00
16. HALSE, ONNIKA MECHANICSVILLE, NY 19.433 0.00
17. LAPAN, MADELYN HUDSON FALLS, NY 19.623 0.00
18. HITCHCOCK, MADISON GRANVILLE, NY 19.786 0.00
19. WOODDELL, TAYLOR , 20.464 0.00
20. GRAHAM, GABRIELLE LAKE LUZERNE, NY 22.352 0.00
21. O'NEILL, SUMMERLIN GOSHEN, CT 22.465 0.00
22. TINNEY, HAILEY PLYMOUTH, CT 26.348 0.00
23. WADE, HAILEE LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
24. PECHTEL, JOSILYN GLENVILLE, NY 100.000 0.00
25. WINSLOW, LACEY SALEM, NY 100.000 0.00
26. DUNBAR, JENNA HUDSON FALLS, NY 100.000 0.00
Jr Barrel Racing
Place Member Name City Time Points
1. WARNER, SADIE MARATHON, NY 16.788 10.00
2. NIKIEL, ALEXIS VARYSBURG, NY 16.914 9.00
3. O'NEILL, SHYLA GOSHEN, CT 17.324 8.00
4. PAZ, CASSIDY GLENVILLE, NY 17.425 7.00
5. KUHN, KARA MONTGOMERY, NY 17.476 6.00
6. ANDRUSIA, LILY GOSHEN, CT 18.908 5.00
7. ALEXANDER, TRINITY WAPPINGER FALL, NY 19.771 4.00
8. BENNETT, APRIL , 20.455 3.00
9. GRAHAM, ALEXIS LAKE LUZERNE, NY 22.769 2.00
10. TYLER, BRYNN HARTFORD, NY 24.279 1.00
11. CARPENTER, ADRIANA LAKE LUZERNE, NY 26.370 0.00
12. STREETER, RYLEE RUTLAND, VT 100.000 0.00
Jr Bull Riding
Place Member Name City Score Points
1. BEACH, LAYTON GLOVERSVILLE, NY 0.0 0.00
2. BEACH, KOLT GLOVERSVILLE, NY 0.0 0.00
3. MANCINI, SPENCER BALLSTON SPA, NY 0.0 0.00
4. BARBER, LANDAN LAKE LUZERNE, NY 0.0 0.00
HS BULL RIDING
Place Member Name City Score Points
1. CARPENTER, CALEB LAKE LUZERNE, NY 0.0 0.00
2. BACIUSKA, BLAKE AFTON, NY 0.0 0.00