Scores Listing for LUCKY E AM(10/02/2021-BROADALBIN, NY)


(HD)=Header/Roper (HL)=Heeler/Runner

Jr Bareback
Place Member Name City Score Points
1. BARBER, LANDAN LAKE LUZERNE, NY 71.0 10.00
2. BEACH, KOLT GLOVERSVILLE, NY 0.0 0.00
3. MANCINI, SPENCER BALLSTON SPA, NY 0.0 0.00
Jr SaddleBronc
Place Member Name City Score Points
1. BARBER, LANDAN LAKE LUZERNE, NY 0.0 0.00
HS STEER WRESTLING
Place Member Name City Time Points
1. MAHON, BRAYDEN LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
2. MANCINI JR, JACK (JOHN) BALLSTON SPA, NY 100.000 0.00
3. BRENNAN, BRADY ASHBURNHAM, MA 100.000 0.00
Jr Chute Dogging
Place Member Name City Time Points
1. GRAHAM, TREVOR LAKE LUZERNE, NQ 8.250 10.00
2. DUNBAR, JOHN HUDSON FALLS, NY 15.450 9.00
3. BROWN, CAYDEN BOMOSEEN, VT 100.000 0.00
4. BEACH, LAYTON GLOVERSVILLE, NY 100.000 0.00
5. MANCINI, SPENCER BALLSTON SPA, NY 100.000 0.00
6. BARBER, LANDAN LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
7. MAHER, CHASE WESTCHARLTON, NY 100.000 0.00
HS GOAT TYING
Place Member Name City Time Points
1. GRAHAM, GABRIELLE LAKE LUZERNE, NY 8.390 10.00
2. DAVIDSON, NICOLE CANTERBURY, CT 10.510 9.00
3. KING, MAGGIE FORT ANN, NY 11.220 8.00
4. KAPUSTA, MEGAN DANBY, VT 11.950 7.00
5. DUNBAR, JENNA HUDSON FALLS, NY 12.100 6.00
6. BANIA, MICHAELA FLORENCE, VT 12.680 5.00
7. EVANS, MADISON BALLSTON SPA, NY 13.030 4.00
8. SCHUM, COURTNEY VARYSBURG, NY 14.180 3.00
9. PIERCE, ABIGAIL BELLINGHAM, MA 14.690 2.00
10. WINSLOW, LACEY SALEM, NY 16.070 1.00
11. CRONK, PEPPER AMSTERDAM, NY 18.220 0.00
12. O'NEILL, SUMMERLIN GOSHEN, CT 18.500 0.00
13. FELTON, CASEY BALLSTON SPA, NY 29.110 0.00
14. LAPAN, MADELYN HUDSON FALLS, NY 100.000 0.00
Jr Girl Goat Tying
Place Member Name City Time Points
1. ALEXANDER, TRINITY WAPPINGER FALL, NY 11.960 10.00
2. ANDRUSIA, LILY GOSHEN, CT 13.090 9.00
3. GRAHAM, ALEXIS LAKE LUZERNE, NY 14.110 8.00
4. O'NEILL, SHYLA GOSHEN, CT 14.150 7.00
5. NIKIEL, ALEXIS VARYSBURG, NY 18.810 6.00
Jr Boys Goat Tying
Place Member Name City Time Points
1. DUNBAR, JOHN HUDSON FALLS, NY 14.230 10.00
2. BARBER, LANDAN LAKE LUZERNE, NY 15.040 9.00
3. MANCINI, SPENCER BALLSTON SPA, NY 16.200 8.00
4. GRAHAM, TREVOR LAKE LUZERNE, NQ 16.950 7.00
5. MAHER, CHASE WESTCHARLTON, NY 100.000 0.00
6. BROWN, CAYDEN BOMOSEEN, VT 100.000 0.00
HS POLE BENDING
Place Member Name City Time Points
1. TINNEY, HAILEY PLYMOUTH, CT 22.828 10.00
2. SCHUM, COURTNEY VARYSBURG, NY 23.131 9.00
3. AUSTIN, LEXUS WEST FAIRLEE, VT 23.761 8.00
4. BANIA, MICHAELA FLORENCE, VT 23.816 7.00
5. FLAGG, SAMANTHA TROY, NY 25.098 6.00
6. WADE, HAILEE LAKE LUZERNE, NY 25.403 5.00
7. DUNBAR, JENNA HUDSON FALLS, NY 25.504 4.00
8. HITCHCOCK, MADISON GRANVILLE, NY 25.556 3.00
9. O'NEILL, SUMMERLIN GOSHEN, CT 25.675 2.00
10. LARMON, LAURA ARGYLE, NY 26.289 1.00
11. FELTON, CASEY BALLSTON SPA, NY 26.794 0.00
12. VEDDER, HANNAH MIDDLEBURGH, NY 27.230 0.00
13. DAVIDSON, NICOLE CANTERBURY, CT 27.646 0.00
14. DANCE, MACKENZIE HARWINTON, CT 27.792 0.00
15. GRAHAM, GABRIELLE LAKE LUZERNE, NY 28.107 0.00
16. WARNER, GEORGIA MARATHON, NY 28.496 0.00
17. WINSLOW, LACEY SALEM, NY 28.975 0.00
18. KING, MAGGIE FORT ANN, NY 29.301 0.00
19. CRONK, PEPPER AMSTERDAM, NY 30.791 0.00
20. LAPAN, MADELYN HUDSON FALLS, NY 31.985 0.00
21. WOODDELL, TAYLOR , 38.191 0.00
22. KAPUSTA, MEGAN DANBY, VT 39.229 0.00
23. PIERCE, ABIGAIL BELLINGHAM, MA 100.000 0.00
24. ALEXANDER, LIBERTY WAPPINGER FALL, NY 100.000 0.00
25. PITA, SARAH MIDDLEGROVE, NY 100.000 0.00
26. HALSE, ONNIKA MECHANICSVILLE, NY 100.000 0.00
Jr Pole Bending
Place Member Name City Time Points
1. NIKIEL, ALEXIS VARYSBURG, NY 23.614 10.00
2. GRAHAM, ALEXIS LAKE LUZERNE, NY 24.727 9.00
3. O'NEILL, SHYLA GOSHEN, CT 25.189 8.00
4. TYLER, BRYNN HARTFORD, NY 25.994 7.00
5. ALEXANDER, TRINITY WAPPINGER FALL, NY 27.569 6.00
6. ANDRUSIA, LILY GOSHEN, CT 28.229 5.00
7. WARNER, SADIE MARATHON, NY 28.864 4.00
8. BENNETT, APRIL , 34.021 3.00
9. PAZ, CASSIDY GLENVILLE, NY 100.000 0.00
10. STREETER, RYLEE RUTLAND, VT 100.000 0.00
HS TIEDOWN
Place Member Name City Time Points
1. BRENNAN, BRADY ASHBURNHAM, MA 11.870 10.00
2. QUINN, RILEY SCHUYLERVILLE, NY 18.270 9.00
3. MAHER, CHRISTOPHER WESTCHARLTON, NY 28.570 8.00
4. BRENNAN, BAILEY ASHBURNHAM, MA 100.000 0.00
5. MANCINI JR, JACK (JOHN) BALLSTON SPA, NY 100.000 0.00
6. DUNN, CALEB STILLWATER, NY 100.000 0.00
Jr Ribbon Roping
Place Member Name City Time Points
1. O'NEILL, SHYLA (HD) GOSHEN, CT 28.640 10.00
2. MANCINI, SPENCER (HL) BALLSTON SPA, NY 28.640 10.00
3. ROPER, TEAM (HD) , 100.000 0.00
4. BARBER, LANDAN (HL) LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
5. DUNBAR, JOHN (HD) HUDSON FALLS, NY 100.000 0.00
6. ANDRUSIA, LILY (HL) GOSHEN, CT 100.000 0.00
7. GRAHAM, ALEXIS (HD) LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
8. GRAHAM, TREVOR (HL) LAKE LUZERNE, NQ 100.000 0.00
9. ALEXANDER, TRINITY (HD) WAPPINGER FALL, NY 100.000 0.00
10. MAHER, CHASE (HL) WESTCHARLTON, NY 100.000 0.00
HS BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. GRAHAM, GABRIELLE LAKE LUZERNE, NY 3.480 10.00
2. DAVIDSON, NICOLE CANTERBURY, CT 3.870 9.00
3. SARDELLA, SOPHIA SARATOGA SPRINGS, NY 5.650 8.00
4. VEDDER, HANNAH MIDDLEBURGH, NY 7.260 7.00
5. KING, MAGGIE FORT ANN, NY 12.520 6.00
6. WINSLOW, LACEY SALEM, NY 14.100 5.00
7. CRONK, PEPPER AMSTERDAM, NY 14.170 4.00
8. FELTON, CASEY BALLSTON SPA, NY 16.130 3.00
9. EVANS, MADISON BALLSTON SPA, NY 25.880 2.00
10. WADE, HAILEE LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
11. WARNER, GEORGIA MARATHON, NY 100.000 0.00
12. BANIA, MICHAELA FLORENCE, VT 100.000 0.00
13. HALSE, ONNIKA MECHANICSVILLE, NY 100.000 0.00
14. PECHTEL, JOSILYN GLENVILLE, NY 100.000 0.00
15. PITA, SARAH MIDDLEGROVE, NY 100.000 0.00
16. O'NEILL, SUMMERLIN GOSHEN, CT 100.000 0.00
17. DUNBAR, JENNA HUDSON FALLS, NY 100.000 0.00
18. SCHUM, COURTNEY VARYSBURG, NY 100.000 0.00
19. DANCE, MACKENZIE HARWINTON, CT 100.000 0.00
Jr Girls Breakaway
Place Member Name City Time Points
1. GRAHAM, ALEXIS LAKE LUZERNE, NY 3.980 10.00
2. ALEXANDER, TRINITY WAPPINGER FALL, NY 100.000 0.00
3. WARNER, SADIE MARATHON, NY 100.000 0.00
4. O'NEILL, SHYLA GOSHEN, CT 100.000 0.00
5. ANDRUSIA, LILY GOSHEN, CT 100.000 0.00
6. NIKIEL, ALEXIS VARYSBURG, NY 100.000 0.00
Jr Boys Breakaway
Place Member Name City Time Points
1. DUNBAR, JOHN HUDSON FALLS, NY 100.000 0.00
2. GRAHAM, TREVOR LAKE LUZERNE, NQ 100.000 0.00
HS TEAM ROPING
Place Member Name City Time Points
1. BRENNAN, BAILEY (HD) ASHBURNHAM, MA 7.670 10.00
2. BRENNAN, BRADY (HL) ASHBURNHAM, MA 7.670 10.00
3. QUINN, CHASE (HD) SCHUYLERVILLE, NY 21.310 9.00
4. QUINN, RILEY (HL) SCHUYLERVILLE, NY 21.310 9.00
5. SARDELLA, SOPHIA (HD) SARATOGA SPRINGS, NY 30.110 8.00
6. DUNN, CALEB (HL) STILLWATER, NY 30.110 8.00
7. KING, MAGGIE (HD) FORT ANN, NY 100.000 0.00
8. EVANS, MADISON (HL) BALLSTON SPA, NY 100.000 0.00
9. WARNER, GEORGIA (HD) MARATHON, NY 100.000 0.00
10. MAHER, CHRISTOPHER (HL) WESTCHARLTON, NY 100.000 0.00
11. MANCINI JR, JACK (JOHN) (HD) BALLSTON SPA, NY 100.000 0.00
12. FELTON, CASEY (HL) BALLSTON SPA, NY 100.000 0.00
13. MAHON, BRAYDEN (HD) LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
14. GRAHAM, GABRIELLE (HL) LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
Jr Team Roping
Place Member Name City Time Points
1. ALEXANDER, TRINITY (HD) WAPPINGER FALL, NY 31.220 10.00
2. O'NEILL, SHYLA (HL) GOSHEN, CT 31.220 10.00
3. GRAHAM, TREVOR (HD) LAKE LUZERNE, NQ 100.000 0.00
4. GRAHAM, ALEXIS (HL) LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
HS BARREL RACING
Place Member Name City Time Points
1. SCHUM, COURTNEY VARYSBURG, NY 16.192 10.00
2. DAVIDSON, NICOLE CANTERBURY, CT 16.203 9.00
3. WARNER, GEORGIA MARATHON, NY 16.460 8.00
4. GRAHAM, GABRIELLE LAKE LUZERNE, NY 16.519 7.00
5. TINNEY, HAILEY PLYMOUTH, CT 16.609 6.00
6. KING, MAGGIE FORT ANN, NY 16.688 5.00
7. DANCE, MACKENZIE HARWINTON, CT 17.024 4.00
8. WINSLOW, LACEY SALEM, NY 17.164 3.00
9. BANIA, MICHAELA FLORENCE, VT 17.182 2.00
10. CRONK, PEPPER AMSTERDAM, NY 17.471 1.00
11. AUSTIN, LEXUS WEST FAIRLEE, VT 17.507 0.00
12. VEDDER, HANNAH MIDDLEBURGH, NY 17.674 0.00
13. PIERCE, ABIGAIL BELLINGHAM, MA 17.693 0.00
14. WADE, HAILEE LAKE LUZERNE, NY 18.025 0.00
15. LARMON, LAURA ARGYLE, NY 18.801 0.00
16. O'NEILL, SUMMERLIN GOSHEN, CT 18.884 0.00
17. HALSE, ONNIKA MECHANICSVILLE, NY 18.947 0.00
18. FELTON, CASEY BALLSTON SPA, NY 18.960 0.00
19. FLAGG, SAMANTHA TROY, NY 18.976 0.00
20. HITCHCOCK, MADISON GRANVILLE, NY 19.004 0.00
21. WOODDELL, TAYLOR , 19.870 0.00
22. KAPUSTA, MEGAN DANBY, VT 20.171 0.00
23. LAPAN, MADELYN HUDSON FALLS, NY 20.800 0.00
24. ALEXANDER, LIBERTY WAPPINGER FALL, NY 22.509 0.00
25. PITA, SARAH MIDDLEGROVE, NY 100.000 0.00
26. PECHTEL, JOSILYN GLENVILLE, NY 100.000 0.00
27. DUNBAR, JENNA HUDSON FALLS, NY 100.000 0.00
Jr Barrel Racing
Place Member Name City Time Points
1. PAZ, CASSIDY GLENVILLE, NY 17.059 10.00
2. WARNER, SADIE MARATHON, NY 17.242 9.00
3. NIKIEL, ALEXIS VARYSBURG, NY 17.680 7.50
4. KUHN, KARA MONTGOMERY, NY 17.680 7.50
5. O'NEILL, SHYLA GOSHEN, CT 18.011 6.00
6. GRAHAM, ALEXIS LAKE LUZERNE, NY 18.432 5.00
7. ANDRUSIA, LILY GOSHEN, CT 19.475 4.00
8. TYLER, BRYNN HARTFORD, NY 19.807 3.00
9. ALEXANDER, TRINITY WAPPINGER FALL, NY 20.962 2.00
10. BENNETT, APRIL , 22.211 1.00
11. STREETER, RYLEE RUTLAND, VT 23.073 0.00
12. CARPENTER, ADRIANA LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
Jr Bull Riding
Place Member Name City Score Points
1. BARBER, LANDAN LAKE LUZERNE, NY 62.0 10.00
2. BEACH, LAYTON GLOVERSVILLE, NY 0.0 0.00
3. BEACH, KOLT GLOVERSVILLE, NY 0.0 0.00
4. MANCINI, SPENCER BALLSTON SPA, NY 0.0 0.00
HS BULL RIDING
Place Member Name City Score Points
1. BACIUSKA, BLAKE AFTON, NY 68.0 10.00
2. CARPENTER, CALEB LAKE LUZERNE, NY 0.0 0.00