Scores Listing for PAINTED PONY SUN 2(09/26/2021-LAKE LUZERNE, NY)


(HD)=Header/Roper (HL)=Heeler/Runner

HS BAREBACK RIDING
Place Member Name City Score Points
1. WILSON, JASON BENNINGTON, VT 62.0 10.00
2. CARPENTER, CALEB LAKE LUZERNE, NY 0.0 0.00
Jr Bareback
Place Member Name City Score Points
1. BARBER, LANDAN LAKE LUZERNE, NY 66.0 10.00
2. BEACH, KOLT GLOVERSVILLE, NY 0.0 0.00
3. MANCINI, SPENCER BALLSTON SPA, NY 0.0 0.00
Jr SaddleBronc
Place Member Name City Score Points
1. BARBER, LANDAN LAKE LUZERNE, NY 0.0 0.00
HS STEER WRESTLING
Place Member Name City Time Points
1. BRENNAN, BRADY ASHBURNHAM, MA 4.790 10.00
2. MAHON, BRAYDEN LAKE LUZERNE, NY 6.230 9.00
3. MANCINI JR, JACK (JOHN) BALLSTON SPA, NY 10.320 8.00
Jr Chute Dogging
Place Member Name City Time Points
1. GRAHAM, TREVOR LAKE LUZERNE, NQ 3.700 10.00
2. DUNBAR, JOHN HUDSON FALLS, NY 12.440 9.00
3. BROWN, CAYDEN BOMOSEEN, VT 13.200 7.50
4. MAHER, CHASE WESTCHARLTON, NY 13.200 7.50
5. BARBER, LANDAN LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
6. BEACH, LAYTON GLOVERSVILLE, NY 100.000 0.00
7. MANCINI, SPENCER BALLSTON SPA, NY 100.000 0.00
HS GOAT TYING
Place Member Name City Time Points
1. KING, MAGGIE FORT ANN, NY 8.500 10.00
2. GRAHAM, GABRIELLE LAKE LUZERNE, NY 9.480 9.00
3. DUNBAR, JENNA HUDSON FALLS, NY 10.400 8.00
4. PIERCE, ABIGAIL BELLINGHAM, MA 13.200 7.00
5. O'NEILL, SUMMERLIN GOSHEN, CT 13.430 6.00
6. BANIA, MICHAELA FLORENCE, VT 14.290 5.00
7. EVANS, MADISON BALLSTON SPA, NY 14.400 3.50
8. CRONK, PEPPER AMSTERDAM, NY 14.400 3.50
9. KAPUSTA, MEGAN DANBY, VT 14.740 2.00
10. WINSLOW, LACEY SALEM, NY 15.780 1.00
11. LAPAN, MADELYN HUDSON FALLS, NY 18.650 0.00
12. DAVIDSON, NICOLE CANTERBURY, CT 19.030 0.00
13. SCHUM, COURTNEY VARYSBURG, NY 100.000 0.00
14. LAFOUNTAIN, RYLEIGH LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
Jr Girl Goat Tying
Place Member Name City Time Points
1. GRAHAM, ALEXIS LAKE LUZERNE, NY 12.910 10.00
2. ANDRUSIA, LILY GOSHEN, CT 13.670 9.00
3. PAZ, CASSIDY GLENVILLE, NY 15.420 8.00
4. NIKIEL, ALEXIS VARYSBURG, NY 16.280 7.00
5. O'NEILL, SHYLA GOSHEN, CT 17.260 6.00
6. LOOMIS-FURNELLI, GAVYN SALEM, NY 18.380 5.00
7. ALEXANDER, TRINITY WAPPINGER FALL, NY 19.030 4.00
Jr Boys Goat Tying
Place Member Name City Time Points
1. MANCINI, SPENCER BALLSTON SPA, NY 13.380 10.00
2. DUNBAR, JOHN HUDSON FALLS, NY 14.720 9.00
3. BARBER, LANDAN LAKE LUZERNE, NY 17.870 8.00
4. GRAHAM, TREVOR LAKE LUZERNE, NQ 19.110 7.00
5. BROWN, CAYDEN BOMOSEEN, VT 19.560 6.00
6. MAHER, CHASE WESTCHARLTON, NY 100.000 0.00
HS POLE BENDING
Place Member Name City Time Points
1. TINNEY, HAILEY PLYMOUTH, CT 21.981 10.00
2. SCHUM, COURTNEY VARYSBURG, NY 22.563 9.00
3. DAVIDSON, NICOLE CANTERBURY, CT 22.995 8.00
4. KING, MAGGIE FORT ANN, NY 23.338 7.00
5. O'NEILL, SUMMERLIN GOSHEN, CT 23.590 6.00
6. CRONK, PEPPER AMSTERDAM, NY 23.826 5.00
7. PITA, SARAH MIDDLEGROVE, NY 24.796 4.00
8. WARNER, GEORGIA MARATHON, NY 25.063 3.00
9. BANIA, MICHAELA FLORENCE, VT 25.340 2.00
10. DUNBAR, JENNA HUDSON FALLS, NY 25.359 1.00
11. LARMON, LAURA ARGYLE, NY 25.731 0.00
12. PIERCE, ABIGAIL BELLINGHAM, MA 26.711 0.00
13. GRAHAM, GABRIELLE LAKE LUZERNE, NY 27.023 0.00
14. HITCHCOCK, MADISON GRANVILLE, NY 27.145 0.00
15. AUSTIN, LEXUS WEST FAIRLEE, VT 29.145 0.00
16. LAPAN, MADELYN HUDSON FALLS, NY 29.630 0.00
17. FELTON, CASEY BALLSTON SPA, NY 30.215 0.00
18. HALSE, ONNIKA MECHANICSVILLE, NY 32.257 0.00
19. FLAGG, SAMANTHA TROY, NY 32.334 0.00
20. WINSLOW, LACEY SALEM, NY 32.881 0.00
21. PECHTEL, JOSILYN GLENVILLE, NY 38.394 0.00
22. KAPUSTA, MEGAN DANBY, VT 41.049 0.00
23. ALEXANDER, LIBERTY WAPPINGER FALL, NY 100.000 0.00
24. WADE, HAILEE LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
25. DANCE, MACKENZIE HARWINTON, CT 100.000 0.00
26. LAFOUNTAIN, RYLEIGH LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
Jr Pole Bending
Place Member Name City Time Points
1. ANDRUSIA, LILY GOSHEN, CT 25.458 10.00
2. GRAHAM, ALEXIS LAKE LUZERNE, NY 25.695 9.00
3. ALEXANDER, TRINITY WAPPINGER FALL, NY 25.938 8.00
4. WARNER, SADIE MARATHON, NY 27.706 7.00
5. NIKIEL, ALEXIS VARYSBURG, NY 27.932 6.00
6. BENNETT, APRIL , 28.923 0.00
7. O'NEILL, SHYLA GOSHEN, CT 28.981 5.00
8. LOOMIS-FURNELLI, GAVYN SALEM, NY 29.607 4.00
9. PAZ, CASSIDY GLENVILLE, NY 29.705 3.00
10. TYLER, BRYNN HARTFORD, NY 100.000 0.00
HS TIEDOWN
Place Member Name City Time Points
1. BRENNAN, BRADY ASHBURNHAM, MA 13.170 10.00
2. QUINN, RILEY SCHUYLERVILLE, NY 14.960 9.00
3. TIFFT, CARTER DANBY, VT 16.140 8.00
4. MANCINI JR, JACK (JOHN) BALLSTON SPA, NY 21.640 7.00
5. BRENNAN, BAILEY ASHBURNHAM, MA 28.640 6.00
6. MAHER, CHRISTOPHER WESTCHARLTON, NY 100.000 0.00
Jr Ribbon Roping
Place Member Name City Time Points
1. O'NEILL, SHYLA (HD) GOSHEN, CT 100.000 0.00
2. MANCINI, SPENCER (HL) BALLSTON SPA, NY 100.000 0.00
3. ALEXANDER, TRINITY (HD) WAPPINGER FALL, NY 100.000 0.00
4. MAHER, CHASE (HL) WESTCHARLTON, NY 100.000 0.00
5. DUNBAR, JOHN (HD) HUDSON FALLS, NY 100.000 0.00
6. ANDRUSIA, LILY (HL) GOSHEN, CT 100.000 0.00
7. GRAHAM, ALEXIS (HD) LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
8. GRAHAM, TREVOR (HL) LAKE LUZERNE, NQ 100.000 0.00
HS BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. EVANS, MADISON BALLSTON SPA, NY 3.700 10.00
2. CRONK, PEPPER AMSTERDAM, NY 4.710 9.00
3. O'NEILL, SUMMERLIN GOSHEN, CT 5.780 8.00
4. FELTON, CASEY BALLSTON SPA, NY 13.200 7.00
5. DAVIDSON, NICOLE CANTERBURY, CT 13.450 6.00
6. WINSLOW, LACEY SALEM, NY 14.620 5.00
7. GRAHAM, GABRIELLE LAKE LUZERNE, NY 23.390 4.00
8. SARDELLA, SOPHIA SARATOGA SPRINGS, NY 30.590 3.00
9. PECHTEL, JOSILYN GLENVILLE, NY 100.000 0.00
10. WADE, HAILEE LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
11. DANCE, MACKENZIE HARWINTON, CT 100.000 0.00
12. SCHUM, COURTNEY VARYSBURG, NY 100.000 0.00
13. KING, MAGGIE FORT ANN, NY 100.000 0.00
14. HALSE, ONNIKA MECHANICSVILLE, NY 100.000 0.00
15. PIERCE, ABIGAIL BELLINGHAM, MA 100.000 0.00
16. DUNBAR, JENNA HUDSON FALLS, NY 100.000 0.00
17. PITA, SARAH MIDDLEGROVE, NY 100.000 0.00
18. BANIA, MICHAELA FLORENCE, VT 100.000 0.00
19. WARNER, GEORGIA MARATHON, NY 100.000 0.00
Jr Girls Breakaway
Place Member Name City Time Points
1. ALEXANDER, TRINITY WAPPINGER FALL, NY 15.080 10.00
2. GRAHAM, ALEXIS LAKE LUZERNE, NY 18.020 9.00
3. NIKIEL, ALEXIS VARYSBURG, NY 100.000 0.00
4. O'NEILL, SHYLA GOSHEN, CT 100.000 0.00
5. ANDRUSIA, LILY GOSHEN, CT 100.000 0.00
6. WARNER, SADIE MARATHON, NY 100.000 0.00
Jr Boys Breakaway
Place Member Name City Time Points
1. DUNBAR, JOHN HUDSON FALLS, NY 5.170 10.00
2. GRAHAM, TREVOR LAKE LUZERNE, NQ 100.000 0.00
HS TEAM ROPING
Place Member Name City Time Points
1. QUINN, CHASE (HD) SCHUYLERVILLE, NY 5.320 10.00
2. QUINN, RILEY (HL) SCHUYLERVILLE, NY 5.320 10.00
3. MANCINI JR, JACK (JOHN) (HD) BALLSTON SPA, NY 16.760 9.00
4. FELTON, CASEY (HL) BALLSTON SPA, NY 16.760 9.00
5. TIFFT, CARTER (HD) DANBY, VT 23.620 8.00
6. ROPER 3, TEAM (HL) , 23.620 0.00
7. BRENNAN, BAILEY (HD) ASHBURNHAM, MA 100.000 0.00
8. BRENNAN, BRADY (HL) ASHBURNHAM, MA 100.000 0.00
9. MAHON, BRAYDEN (HD) LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
10. GRAHAM, GABRIELLE (HL) LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
11. WARNER, GEORGIA (HD) MARATHON, NY 100.000 0.00
12. MAHER, CHRISTOPHER (HL) WESTCHARLTON, NY 100.000 0.00
13. KING, MAGGIE (HD) FORT ANN, NY 100.000 0.00
14. EVANS, MADISON (HL) BALLSTON SPA, NY 100.000 0.00
Jr Team Roping
Place Member Name City Time Points
1. ALEXANDER, TRINITY (HD) WAPPINGER FALL, NY 44.970 10.00
2. O'NEILL, SHYLA (HL) GOSHEN, CT 44.970 10.00
3. GRAHAM, TREVOR (HD) LAKE LUZERNE, NQ 100.000 0.00
4. GRAHAM, ALEXIS (HL) LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
HS BARREL RACING
Place Member Name City Time Points
1. DAVIDSON, NICOLE CANTERBURY, CT 14.489 10.00
2. WARNER, GEORGIA MARATHON, NY 14.695 9.00
3. SCHUM, COURTNEY VARYSBURG, NY 15.251 8.00
4. PECHTEL, JOSILYN GLENVILLE, NY 15.310 7.00
5. CRONK, PEPPER AMSTERDAM, NY 15.355 6.00
6. DANCE, MACKENZIE HARWINTON, CT 15.559 5.00
7. GRAHAM, GABRIELLE LAKE LUZERNE, NY 15.574 4.00
8. O'NEILL, SUMMERLIN GOSHEN, CT 16.014 3.00
9. PITA, SARAH MIDDLEGROVE, NY 16.352 2.00
10. LARMON, LAURA ARGYLE, NY 16.377 1.00
11. BANIA, MICHAELA FLORENCE, VT 16.491 0.00
12. FELTON, CASEY BALLSTON SPA, NY 16.950 0.00
13. HITCHCOCK, MADISON GRANVILLE, NY 16.954 0.00
14. FLAGG, SAMANTHA TROY, NY 17.640 0.00
15. HALSE, ONNIKA MECHANICSVILLE, NY 18.037 0.00
16. LAPAN, MADELYN HUDSON FALLS, NY 19.266 0.00
17. DUNBAR, JENNA HUDSON FALLS, NY 20.677 0.00
18. AUSTIN, LEXUS WEST FAIRLEE, VT 21.014 0.00
19. KING, MAGGIE FORT ANN, NY 21.121 0.00
20. PIERCE, ABIGAIL BELLINGHAM, MA 21.581 0.00
21. KAPUSTA, MEGAN DANBY, VT 26.855 0.00
22. ALEXANDER, LIBERTY WAPPINGER FALL, NY 100.000 0.00
23. WADE, HAILEE LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
24. WINSLOW, LACEY SALEM, NY 100.000 0.00
25. LAFOUNTAIN, RYLEIGH LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
26. TINNEY, HAILEY PLYMOUTH, CT 100.000 0.00
Jr Barrel Racing
Place Member Name City Time Points
1. PAZ, CASSIDY GLENVILLE, NY 15.408 10.00
2. WARNER, SADIE MARATHON, NY 15.593 9.00
3. O'NEILL, SHYLA GOSHEN, CT 16.111 8.00
4. NIKIEL, ALEXIS VARYSBURG, NY 16.366 7.00
5. ANDRUSIA, LILY GOSHEN, CT 16.691 6.00
6. TYLER, BRYNN HARTFORD, NY 17.771 5.00
7. GRAHAM, ALEXIS LAKE LUZERNE, NY 19.980 4.00
8. BENNETT, APRIL , 20.263 0.00
9. CARPENTER, ADRIANA LAKE LUZERNE, NY 23.597 3.00
10. LOOMIS-FURNELLI, GAVYN SALEM, NY 100.000 0.00
11. ALEXANDER, TRINITY WAPPINGER FALL, NY 100.000 0.00
Jr Bull Riding
Place Member Name City Score Points
1. BARBER, LANDAN LAKE LUZERNE, NY 63.0 10.00
2. BEACH, LAYTON GLOVERSVILLE, NY 0.0 0.00
3. BEACH, KOLT GLOVERSVILLE, NY 0.0 0.00
4. MANCINI, SPENCER BALLSTON SPA, NY 0.0 0.00
HS BULL RIDING
Place Member Name City Score Points
1. BACIUSKA, BLAKE AFTON, NY 0.0 0.00
2. CARPENTER, CALEB LAKE LUZERNE, NY 0.0 0.00