Scores Listing for PAINTED PONY SUN(09/19/2021-LAKE LUZERNE, NY)


(HD)=Header/Roper (HL)=Heeler/Runner

HS BAREBACK RIDING
Place Member Name City Score Points
1. CARPENTER, CALEB LAKE LUZERNE, NY 65.0 10.00
Jr Bareback
Place Member Name City Score Points
1. BARBER, LANDAN LAKE LUZERNE, NY 68.0 10.00
2. MANCINI, SPENCER BALLSTON SPA, NY 0.0 0.00
Jr SaddleBronc
Place Member Name City Score Points
1. BARBER, LANDAN LAKE LUZERNE, NY 0.0 0.00
HS STEER WRESTLING
Place Member Name City Time Points
1. MANCINI JR, JACK (JOHN) BALLSTON SPA, NY 6.300 10.00
2. MAHON, BRAYDEN LAKE LUZERNE, NY 7.190 9.00
3. BRENNAN, BRADY ASHBURNHAM, MA 13.780 8.00
Jr Chute Dogging
Place Member Name City Time Points
1. DUNBAR, JOHN HUDSON FALLS, NY 5.810 10.00
2. MANCINI, SPENCER BALLSTON SPA, NY 16.800 9.00
3. MAHER, CHASE WEST CHARLTON, NY 27.070 8.00
4. GRAHAM, TREVOR LAKE LUZERNE, NQ 100.000 0.00
5. BROWN, CAYDEN BOMOSEEN, VT 100.000 0.00
6. BARBER, LANDAN LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
7. BEACH, LAYTON GLOVERSVILLE, NY 100.000 0.00
HS GOAT TYING
Place Member Name City Time Points
1. DUNBAR, JENNA HUDSON FALLS, NY 9.120 10.00
2. KING, MAGGIE FORT ANN, NY 10.570 9.00
3. PIERCE, ABIGAIL BELLINGHAM, MA 10.590 8.00
4. DAVIDSON, NICOLE CANTERBURY, CT 11.210 7.00
5. GRAHAM, GABRIELLE LAKE LUZERNE, NY 12.580 6.00
6. EVANS, MADISON BALLSTON SPA, NY 12.860 5.00
7. WINSLOW, LACEY SALEM, NY 13.310 4.00
8. CRONK, PEPPER AMSTERDAM, NY 14.550 3.00
9. BANIA, MICHAELA FLORENCE, VT 16.010 2.00
10. LAFOUNTAIN, RYLEIGH LAKE LUZERNE, NY 16.240 1.00
11. O'NEILL, SUMMERLIN GOSHEN, CT 22.680 0.00
12. WADE, HAILEE LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
13. LAPAN, MADELYN HUDSON FALLS, NY 100.000 0.00
Jr Girl Goat Tying
Place Member Name City Time Points
1. GRAHAM, ALEXIS LAKE LUZERNE, NY 11.620 10.00
2. NIKIEL, ALEXIS VARYSBURG, NY 13.840 9.00
3. ALEXANDER, TRINITY WAPPINGER FALL, NY 13.920 8.00
4. O'NEILL, SHYLA GOSHEN, CT 14.750 7.00
5. PAZ, CASSIDY GLENVILLE, NY 15.120 6.00
6. LOOMIS-FURNELLI, GAVYN SALEM, NY 19.530 5.00
7. ANDRUSIA, LILY GOSHEN, CT 100.000 0.00
Jr Boys Goat Tying
Place Member Name City Time Points
1. GRAHAM, TREVOR LAKE LUZERNE, NQ 15.230 10.00
2. DUNBAR, JOHN HUDSON FALLS, NY 15.400 9.00
3. MANCINI, SPENCER BALLSTON SPA, NY 15.420 8.00
4. BARBER, LANDAN LAKE LUZERNE, NY 16.200 7.00
5. BROWN, CAYDEN BOMOSEEN, VT 29.760 6.00
6. MAHER, CHASE WEST CHARLTON, NY 100.000 0.00
HS POLE BENDING
Place Member Name City Time Points
1. PIERCE, ABIGAIL BELLINGHAM, MA 22.238 10.00
2. GRAHAM, GABRIELLE LAKE LUZERNE, NY 22.331 9.00
3. TINNEY, HAILEY PLYMOUTH, CT 22.793 8.00
4. DAVIDSON, NICOLE CANTERBURY, CT 22.805 7.00
5. WINSLOW, LACEY SALEM, NY 23.209 6.00
6. AUSTIN, LEXUS WEST FAIRLEE, VT 23.336 5.00
7. BANIA, MICHAELA FLORENCE, VT 24.066 4.00
8. O'NEILL, SUMMERLIN GOSHEN, CT 24.306 3.00
9. ALEXANDER, LIBERTY WAPPINGER FALL, NY 24.590 2.00
10. DUNBAR, JENNA HUDSON FALLS, NY 24.837 1.00
11. FELTON, CASEY BALLSTON SPA, NY 24.936 0.00
12. PITA, SARAH MIDDLEGROVE, NY 25.202 0.00
13. LARMON, LAURA ARGYLE, NY 25.369 0.00
14. WADE, HAILEE LAKE LUZERNE, NY 25.413 0.00
15. VEDDER, HANNAH MIDDLEBURGH, NY 26.817 0.00
16. LAFOUNTAIN, RYLEIGH LAKE LUZERNE, NY 27.066 0.00
17. KING, MAGGIE FORT ANN, NY 28.030 0.00
18. CRONK, PEPPER AMSTERDAM, NY 31.022 0.00
19. WARNER, GEORGIA MARATHON, NY 31.555 0.00
20. HALSE, ONNIKA MECHANICSVILLE, NY 34.014 0.00
21. DANCE, MACKENZIE HARWINTON, CT 35.499 0.00
22. PECHTEL, JOSILYN GLENVILLE, NY 43.321 0.00
23. FLAGG, SAMANTHA TROY, NY 100.000 0.00
24. LAPAN, MADELYN HUDSON FALLS, NY 100.000 0.00
Jr Pole Bending
Place Member Name City Time Points
1. WARNER, SADIE MARATHON, NY 23.037 10.00
2. NIKIEL, ALEXIS VARYSBURG, NY 23.214 9.00
3. O'NEILL, SHYLA GOSHEN, CT 25.058 8.00
4. LOOMIS-FURNELLI, GAVYN SALEM, NY 25.763 7.00
5. ANDRUSIA, LILY GOSHEN, CT 27.654 6.00
6. ALEXANDER, TRINITY WAPPINGER FALL, NY 28.451 5.00
7. GRAHAM, ALEXIS LAKE LUZERNE, NY 30.030 4.00
8. PAZ, CASSIDY GLENVILLE, NY 30.375 3.00
HS TIEDOWN
Place Member Name City Time Points
1. QUINN, RILEY SCHUYLERVILLE, NY 14.640 10.00
2. BRENNAN, BRADY ASHBURNHAM, MA 34.720 9.00
3. MAHER, CHRISTOPHER WEST CHARLTON, NY 100.000 0.00
4. BRENNAN, BAILEY ASHBURNHAM, MA 100.000 0.00
5. DUNN, CALEB STILLWATER, NY 100.000 0.00
6. MANCINI JR, JACK (JOHN) BALLSTON SPA, NY 100.000 0.00
Jr Ribbon Roping
Place Member Name City Time Points
1. ALEXANDER, TRINITY (HD) WAPPINGER FALL, NY 17.750 10.00
2. MAHER, CHASE (HL) WEST CHARLTON, NY 17.750 10.00
3. O'NEILL, SHYLA (HD) GOSHEN, CT 22.170 9.00
4. MANCINI, SPENCER (HL) BALLSTON SPA, NY 22.170 9.00
5. GRAHAM, ALEXIS (HD) LAKE LUZERNE, NY 23.590 8.00
6. GRAHAM, TREVOR (HL) LAKE LUZERNE, NQ 23.590 8.00
7. ROPER, TEAM (HD) , 24.450 0.00
8. NIKIEL, ALEXIS (HL) VARYSBURG, NY 24.450 7.00
9. DUNBAR, JOHN (HD) HUDSON FALLS, NY 27.630 7.00
10. ANDRUSIA, LILY (HL) GOSHEN, CT 27.630 6.00
HS BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. DAVIDSON, NICOLE CANTERBURY, CT 3.430 10.00
2. GRAHAM, GABRIELLE LAKE LUZERNE, NY 3.810 9.00
3. CRONK, PEPPER AMSTERDAM, NY 4.390 8.00
4. O'NEILL, SUMMERLIN GOSHEN, CT 14.080 7.00
5. FELTON, CASEY BALLSTON SPA, NY 19.070 6.00
6. SARDELLA, SOPHIA SARATOGA SPRINGS, NY 100.000 0.00
7. PECHTEL, JOSILYN GLENVILLE, NY 100.000 0.00
8. BANIA, MICHAELA FLORENCE, VT 100.000 0.00
9. VEDDER, HANNAH MIDDLEBURGH, NY 100.000 0.00
10. EVANS, MADISON BALLSTON SPA, NY 100.000 0.00
11. PIERCE, ABIGAIL BELLINGHAM, MA 100.000 0.00
12. WINSLOW, LACEY SALEM, NY 100.000 0.00
13. PITA, SARAH MIDDLEGROVE, NY 100.000 0.00
14. HALSE, ONNIKA MECHANICSVILLE, NY 100.000 0.00
15. WARNER, GEORGIA MARATHON, NY 100.000 0.00
16. DUNBAR, JENNA HUDSON FALLS, NY 100.000 0.00
17. DANCE, MACKENZIE HARWINTON, CT 100.000 0.00
18. KING, MAGGIE FORT ANN, NY 100.000 0.00
Jr Girls Breakaway
Place Member Name City Time Points
1. GRAHAM, ALEXIS LAKE LUZERNE, NY 4.650 10.00
2. NIKIEL, ALEXIS VARYSBURG, NY 6.130 9.00
3. ANDRUSIA, LILY GOSHEN, CT 14.950 8.00
4. ALEXANDER, TRINITY WAPPINGER FALL, NY 15.810 7.00
5. WARNER, SADIE MARATHON, NY 100.000 0.00
6. O'NEILL, SHYLA GOSHEN, CT 100.000 0.00
Jr Boys Breakaway
Place Member Name City Time Points
1. GRAHAM, TREVOR LAKE LUZERNE, NQ 100.000 0.00
2. DUNBAR, JOHN HUDSON FALLS, NY 100.000 0.00
HS TEAM ROPING
Place Member Name City Time Points
1. BRENNAN, BAILEY (HD) ASHBURNHAM, MA 11.230 10.00
2. BRENNAN, BRADY (HL) ASHBURNHAM, MA 11.230 10.00
3. QUINN, CHASE (HD) SCHUYLERVILLE, NY 14.220 9.00
4. QUINN, RILEY (HL) SCHUYLERVILLE, NY 14.220 9.00
5. MANCINI JR, JACK (JOHN) (HD) BALLSTON SPA, NY 100.000 0.00
6. FELTON, CASEY (HL) BALLSTON SPA, NY 100.000 0.00
7. MAHON, BRAYDEN (HD) LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
8. GRAHAM, GABRIELLE (HL) LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
9. KING, MAGGIE (HD) FORT ANN, NY 100.000 0.00
10. EVANS, MADISON (HL) BALLSTON SPA, NY 100.000 0.00
11. WARNER, GEORGIA (HD) MARATHON, NY 100.000 0.00
12. MAHER, CHRISTOPHER (HL) WEST CHARLTON, NY 100.000 0.00
13. SARDELLA, SOPHIA (HD) SARATOGA SPRINGS, NY 100.000 0.00
14. DUNN, CALEB (HL) STILLWATER, NY 100.000 0.00
Jr Team Roping
Place Member Name City Time Points
1. ALEXANDER, TRINITY (HD) WAPPINGER FALL, NY 100.000 0.00
2. O'NEILL, SHYLA (HL) GOSHEN, CT 100.000 0.00
3. GRAHAM, TREVOR (HD) LAKE LUZERNE, NQ 100.000 0.00
4. GRAHAM, ALEXIS (HL) LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
HS BARREL RACING
Place Member Name City Time Points
1. TINNEY, HAILEY PLYMOUTH, CT 15.154 10.00
2. WARNER, GEORGIA MARATHON, NY 15.221 9.00
3. DAVIDSON, NICOLE CANTERBURY, CT 15.254 8.00
4. CRONK, PEPPER AMSTERDAM, NY 15.589 7.00
5. AUSTIN, LEXUS WEST FAIRLEE, VT 16.009 6.00
6. PIERCE, ABIGAIL BELLINGHAM, MA 16.112 5.00
7. DANCE, MACKENZIE HARWINTON, CT 16.304 4.00
8. KING, MAGGIE FORT ANN, NY 16.451 3.00
9. WADE, HAILEE LAKE LUZERNE, NY 16.565 2.00
10. PITA, SARAH MIDDLEGROVE, NY 16.598 1.00
11. O'NEILL, SUMMERLIN GOSHEN, CT 16.735 0.00
12. FELTON, CASEY BALLSTON SPA, NY 17.005 0.00
13. VEDDER, HANNAH MIDDLEBURGH, NY 17.029 0.00
14. LAFOUNTAIN, RYLEIGH LAKE LUZERNE, NY 17.252 0.00
15. FLAGG, SAMANTHA TROY, NY 18.261 0.00
16. LAPAN, MADELYN HUDSON FALLS, NY 18.527 0.00
17. GRAHAM, GABRIELLE LAKE LUZERNE, NY 19.762 0.00
18. DUNBAR, JENNA HUDSON FALLS, NY 20.753 0.00
19. BANIA, MICHAELA FLORENCE, VT 20.855 0.00
20. WINSLOW, LACEY SALEM, NY 21.291 0.00
21. LARMON, LAURA ARGYLE, NY 23.029 0.00
22. HALSE, ONNIKA MECHANICSVILLE, NY 24.604 0.00
23. PECHTEL, JOSILYN GLENVILLE, NY 100.000 0.00
24. KALINKEWICZ, HANNAH BALLSTON SPA, NY 100.000 0.00
25. ALEXANDER, LIBERTY WAPPINGER FALL, NY 100.000 0.00
Jr Barrel Racing
Place Member Name City Time Points
1. PAZ, CASSIDY GLENVILLE, NY 15.651 10.00
2. WARNER, SADIE MARATHON, NY 15.672 9.00
3. NIKIEL, ALEXIS VARYSBURG, NY 16.044 8.00
4. ANDRUSIA, LILY GOSHEN, CT 16.498 7.00
5. GRAHAM, ALEXIS LAKE LUZERNE, NY 16.516 6.00
6. LOOMIS-FURNELLI, GAVYN SALEM, NY 16.764 5.00
7. ALEXANDER, TRINITY WAPPINGER FALL, NY 17.825 4.00
8. O'NEILL, SHYLA GOSHEN, CT 18.664 3.00
9. CARPENTER, ADRIANA LAKE LUZERNE, NY 33.027 2.00
Jr Bull Riding
Place Member Name City Score Points
1. BEACH, LAYTON GLOVERSVILLE, NY 0.0 0.00
2. MANCINI, SPENCER BALLSTON SPA, NY 0.0 0.00
3. BARBER, LANDAN LAKE LUZERNE, NY 0.0 0.00
4. BEACH, KOLT GLOVERSVILLE, NY 0.0 0.00
HS BULL RIDING
Place Member Name City Score Points
1. CARPENTER, CALEB LAKE LUZERNE, NY 0.0 0.00