Scores Listing for PAINTED PONY SAT(09/18/2021-LAKE LUZERNE, NY)


(HD)=Header/Roper (HL)=Heeler/Runner

HS BAREBACK RIDING
Place Member Name City Score Points
1. CARPENTER, CALEB LAKE LUZERNE, NY 0.0 0.00
Jr Bareback
Place Member Name City Score Points
1. BARBER, LANDAN LAKE LUZERNE, NY 62.0 10.00
2. MANCINI, SPENCER BALLSTON SPA, NY 0.0 0.00
Jr SaddleBronc
Place Member Name City Score Points
1. BARBER, LANDAN LAKE LUZERNE, NY 0.0 0.00
HS STEER WRESTLING
Place Member Name City Time Points
1. MAHON, BRAYDEN LAKE LUZERNE, NY 7.000 10.00
2. BRENNAN, BRADY ASHBURNHAM, MA 8.860 9.00
3. MANCINI JR, JACK (JOHN) BALLSTON SPA, NY 100.000 0.00
Jr Chute Dogging
Place Member Name City Time Points
1. DUNBAR, JOHN HUDSON FALLS, NY 15.500 10.00
2. GRAHAM, TREVOR LAKE LUZERNE, NQ 21.670 9.00
3. BARBER, LANDAN LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
4. MANCINI, SPENCER BALLSTON SPA, NY 100.000 0.00
5. MAHER, CHASE WEST CHARLTON, NY 100.000 0.00
6. BEACH, LAYTON GLOVERSVILLE, NY 100.000 0.00
HS GOAT TYING
Place Member Name City Time Points
1. GRAHAM, GABRIELLE LAKE LUZERNE, NY 8.850 10.00
2. KING, MAGGIE FORT ANN, NY 9.240 9.00
3. DUNBAR, JENNA HUDSON FALLS, NY 11.280 8.00
4. PIERCE, ABIGAIL BELLINGHAM, MA 14.020 7.00
5. EVANS, MADISON BALLSTON SPA, NY 14.700 6.00
6. LAFOUNTAIN, RYLEIGH LAKE LUZERNE, NY 15.140 5.00
7. DAVIDSON, NICOLE CANTERBURY, CT 15.310 4.00
8. CRONK, PEPPER AMSTERDAM, NY 15.500 3.00
9. WINSLOW, LACEY SALEM, NY 15.980 2.00
10. BANIA, MICHAELA FLORENCE, VT 16.500 1.00
11. WADE, HAILEE LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
12. O'NEILL, SUMMERLIN GOSHEN, CT 100.000 0.00
13. LAPAN, MADELYN HUDSON FALLS, NY 100.000 0.00
Jr Girl Goat Tying
Place Member Name City Time Points
1. GRAHAM, ALEXIS LAKE LUZERNE, NY 13.250 10.00
2. O'NEILL, SHYLA GOSHEN, CT 13.950 9.00
3. ANDRUSIA, LILY GOSHEN, CT 14.510 8.00
4. ALEXANDER, TRINITY WAPPINGER FALL, NY 16.050 7.00
5. LOOMIS-FURNELLI, GAVYN SALEM, NY 19.000 6.00
6. NIKIEL, ALEXIS VARYSBURG, NY 21.180 5.00
7. PAZ, CASSIDY GLENVILLE, NY 23.580 4.00
Jr Boys Goat Tying
Place Member Name City Time Points
1. DUNBAR, JOHN HUDSON FALLS, NY 15.270 10.00
2. MANCINI, SPENCER BALLSTON SPA, NY 17.390 9.00
3. BARBER, LANDAN LAKE LUZERNE, NY 21.090 8.00
4. GRAHAM, TREVOR LAKE LUZERNE, NQ 24.860 7.00
5. MAHER, CHASE WEST CHARLTON, NY 28.300 6.00
HS POLE BENDING
Place Member Name City Time Points
1. GRAHAM, GABRIELLE LAKE LUZERNE, NY 21.879 10.00
2. WINSLOW, LACEY SALEM, NY 23.116 9.00
3. O'NEILL, SUMMERLIN GOSHEN, CT 23.193 8.00
4. TINNEY, HAILEY PLYMOUTH, CT 23.287 7.00
5. WARNER, GEORGIA MARATHON, NY 23.427 6.00
6. PECHTEL, JOSILYN GLENVILLE, NY 23.494 5.00
7. AUSTIN, LEXUS WEST FAIRLEE, VT 23.798 4.00
8. CRONK, PEPPER AMSTERDAM, NY 24.117 3.00
9. FELTON, CASEY BALLSTON SPA, NY 24.397 2.00
10. DAVIDSON, NICOLE CANTERBURY, CT 24.470 1.00
11. KING, MAGGIE FORT ANN, NY 24.779 0.00
12. DUNBAR, JENNA HUDSON FALLS, NY 25.038 0.00
13. BANIA, MICHAELA FLORENCE, VT 25.347 0.00
14. LARMON, LAURA ARGYLE, NY 25.865 0.00
15. PITA, SARAH MIDDLEGROVE, NY 26.218 0.00
16. HITCHCOCK, MADISON , 26.943 0.00
17. HALSE, ONNIKA MECHANICSVILLE, NY 27.772 0.00
18. FLAGG, SAMANTHA TROY, NY 29.019 0.00
19. LAPAN, MADELYN HUDSON FALLS, NY 29.146 0.00
20. WADE, HAILEE LAKE LUZERNE, NY 30.992 0.00
21. PIERCE, ABIGAIL BELLINGHAM, MA 32.629 0.00
22. LAFOUNTAIN, RYLEIGH LAKE LUZERNE, NY 33.806 0.00
23. ALEXANDER, LIBERTY WAPPINGER FALL, NY 34.698 0.00
24. DANCE, MACKENZIE HARWINTON, CT 100.000 0.00
Jr Pole Bending
Place Member Name City Time Points
1. NIKIEL, ALEXIS VARYSBURG, NY 23.673 10.00
2. PAZ, CASSIDY GLENVILLE, NY 25.067 9.00
3. O'NEILL, SHYLA GOSHEN, CT 26.173 8.00
4. LOOMIS-FURNELLI, GAVYN SALEM, NY 27.272 7.00
5. TYLER, BRYNN , 27.323 0.00
6. ALEXANDER, TRINITY WAPPINGER FALL, NY 30.502 6.00
7. BOVEY, BREANNA BRANDON, VT 32.775 5.00
8. GRAHAM, ALEXIS LAKE LUZERNE, NY 36.788 4.00
9. ANDRUSIA, LILY GOSHEN, CT 100.000 0.00
10. WARNER, SADIE MARATHON, NY 100.000 0.00
11. STREETER, RYLEE RUTLAND, VT 100.000 0.00
HS TIEDOWN
Place Member Name City Time Points
1. BRENNAN, BRADY ASHBURNHAM, MA 11.510 10.00
2. BRENNAN, BAILEY ASHBURNHAM, MA 17.820 9.00
3. QUINN, RILEY SCHUYLERVILLE, NY 19.520 8.00
4. MAHER, CHRISTOPHER WEST CHARLTON, NY 39.930 7.00
5. DUNN, CALEB STILLWATER, NY 100.000 0.00
6. MANCINI JR, JACK (JOHN) BALLSTON SPA, NY 100.000 0.00
Jr Ribbon Roping
Place Member Name City Time Points
1. DUNBAR, JOHN (HD) HUDSON FALLS, NY 21.360 10.00
2. ANDRUSIA, LILY (HL) GOSHEN, CT 21.360 10.00
3. NIKIEL, ALEXIS (HL) VARYSBURG, NY 22.000 9.00
4. GRAHAM, ALEXIS (HD) LAKE LUZERNE, NY 23.390 9.00
5. GRAHAM, TREVOR (HL) LAKE LUZERNE, NQ 23.390 8.00
6. ROPER, TEAM (HD) , 100.000 0.00
7. ALEXANDER, TRINITY (HD) WAPPINGER FALL, NY 100.000 0.00
8. MAHER, CHASE (HL) WEST CHARLTON, NY 100.000 0.00
9. O'NEILL, SHYLA (HD) GOSHEN, CT 100.000 0.00
10. MANCINI, SPENCER (HL) BALLSTON SPA, NY 100.000 0.00
HS BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. KING, MAGGIE FORT ANN, NY 4.190 10.00
2. O'NEILL, SUMMERLIN GOSHEN, CT 4.450 9.00
3. DUNBAR, JENNA HUDSON FALLS, NY 5.000 8.00
4. EVANS, MADISON BALLSTON SPA, NY 10.580 7.00
5. GRAHAM, GABRIELLE LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
6. BANIA, MICHAELA FLORENCE, VT 100.000 0.00
7. PECHTEL, JOSILYN GLENVILLE, NY 100.000 0.00
8. PITA, SARAH MIDDLEGROVE, NY 100.000 0.00
9. DAVIDSON, NICOLE CANTERBURY, CT 100.000 0.00
10. DANCE, MACKENZIE HARWINTON, CT 100.000 0.00
11. CRONK, PEPPER AMSTERDAM, NY 100.000 0.00
12. HALSE, ONNIKA MECHANICSVILLE, NY 100.000 0.00
13. FELTON, CASEY BALLSTON SPA, NY 100.000 0.00
14. WINSLOW, LACEY SALEM, NY 100.000 0.00
15. SARDELLA, SOPHIA SARATOGA SPRINGS, NY 100.000 0.00
16. PIERCE, ABIGAIL BELLINGHAM, MA 100.000 0.00
17. WARNER, GEORGIA MARATHON, NY 100.000 0.00
Jr Girls Breakaway
Place Member Name City Time Points
1. GRAHAM, ALEXIS LAKE LUZERNE, NY 19.690 10.00
2. ALEXANDER, TRINITY WAPPINGER FALL, NY 100.000 0.00
3. BOVEY, BREANNA BRANDON, VT 100.000 0.00
4. NIKIEL, ALEXIS VARYSBURG, NY 100.000 0.00
5. ANDRUSIA, LILY GOSHEN, CT 100.000 0.00
6. O'NEILL, SHYLA GOSHEN, CT 100.000 0.00
7. WARNER, SADIE MARATHON, NY 100.000 0.00
Jr Boys Breakaway
Place Member Name City Time Points
1. DUNBAR, JOHN HUDSON FALLS, NY 16.150 10.00
2. GRAHAM, TREVOR LAKE LUZERNE, NQ 100.000 0.00
HS TEAM ROPING
Place Member Name City Time Points
1. QUINN, CHASE (HD) SCHUYLERVILLE, NY 6.310 10.00
2. QUINN, RILEY (HL) SCHUYLERVILLE, NY 6.310 10.00
3. SARDELLA, SOPHIA (HD) SARATOGA SPRINGS, NY 19.650 9.00
4. DUNN, CALEB (HL) STILLWATER, NY 19.650 9.00
5. KING, MAGGIE (HD) FORT ANN, NY 100.000 0.00
6. EVANS, MADISON (HL) BALLSTON SPA, NY 100.000 0.00
7. BRENNAN, BAILEY (HD) ASHBURNHAM, MA 100.000 0.00
8. BRENNAN, BRADY (HL) ASHBURNHAM, MA 100.000 0.00
9. WARNER, GEORGIA (HD) MARATHON, NY 100.000 0.00
10. MAHER, CHRISTOPHER (HL) WEST CHARLTON, NY 100.000 0.00
11. MANCINI JR, JACK (JOHN) (HD) BALLSTON SPA, NY 100.000 0.00
12. FELTON, CASEY (HL) BALLSTON SPA, NY 100.000 0.00
13. MAHON, BRAYDEN (HD) LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
14. GRAHAM, GABRIELLE (HL) LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
Jr Team Roping
Place Member Name City Time Points
1. ALEXANDER, TRINITY (HD) WAPPINGER FALL, NY 100.000 0.00
2. O'NEILL, SHYLA (HL) GOSHEN, CT 100.000 0.00
3. GRAHAM, ALEXIS (HD) LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
4. GRAHAM, TREVOR (HL) LAKE LUZERNE, NQ 100.000 0.00
HS BARREL RACING
Place Member Name City Time Points
1. WARNER, GEORGIA MARATHON, NY 15.493 10.00
2. TINNEY, HAILEY PLYMOUTH, CT 15.577 9.00
3. CRONK, PEPPER AMSTERDAM, NY 15.855 8.00
4. DAVIDSON, NICOLE CANTERBURY, CT 16.104 7.00
5. LARMON, LAURA ARGYLE, NY 16.128 6.00
6. PIERCE, ABIGAIL BELLINGHAM, MA 16.167 5.00
7. DUNBAR, JENNA HUDSON FALLS, NY 16.308 4.00
8. O'NEILL, SUMMERLIN GOSHEN, CT 16.475 3.00
9. KING, MAGGIE FORT ANN, NY 16.553 2.00
10. BANIA, MICHAELA FLORENCE, VT 16.702 1.00
11. PITA, SARAH MIDDLEGROVE, NY 16.956 0.00
12. AUSTIN, LEXUS WEST FAIRLEE, VT 17.027 0.00
13. FELTON, CASEY BALLSTON SPA, NY 17.208 0.00
14. WINSLOW, LACEY SALEM, NY 17.777 0.00
15. HITCHCOCK, MADISON , 17.811 0.00
16. LAPAN, MADELYN HUDSON FALLS, NY 19.343 0.00
17. DANCE, MACKENZIE HARWINTON, CT 20.119 0.00
18. PECHTEL, JOSILYN GLENVILLE, NY 21.114 0.00
19. WADE, HAILEE LAKE LUZERNE, NY 21.410 0.00
20. LAFOUNTAIN, RYLEIGH LAKE LUZERNE, NY 22.990 0.00
21. FLAGG, SAMANTHA TROY, NY 23.557 0.00
22. HALSE, ONNIKA MECHANICSVILLE, NY 23.708 0.00
23. GRAHAM, GABRIELLE LAKE LUZERNE, NY 25.672 0.00
24. ALEXANDER, LIBERTY WAPPINGER FALL, NY 28.048 0.00
25. KALINKEWICZ, HANNAH BALLSTON SPA, NY 100.000 0.00
Jr Barrel Racing
Place Member Name City Time Points
1. PAZ, CASSIDY GLENVILLE, NY 16.125 10.00
2. GRAHAM, ALEXIS LAKE LUZERNE, NY 16.486 9.00
3. KUHN, KARA , 16.518 0.00
4. NIKIEL, ALEXIS VARYSBURG, NY 16.997 8.00
5. ANDRUSIA, LILY GOSHEN, CT 17.732 7.00
6. TYLER, BRYNN , 18.086 0.00
7. ALEXANDER, TRINITY WAPPINGER FALL, NY 18.725 6.00
8. BOVEY, BREANNA BRANDON, VT 18.821 5.00
9. LOOMIS-FURNELLI, GAVYN SALEM, NY 18.896 4.00
10. O'NEILL, SHYLA GOSHEN, CT 20.244 3.00
11. WARNER, SADIE MARATHON, NY 21.062 2.00
12. CARPENTER, ADRIANA LAKE LUZERNE, NY 44.751 1.00
13. STREETER, RYLEE RUTLAND, VT 100.000 0.00
Jr Bull Riding
Place Member Name City Score Points
1. BEACH, KOLT GLOVERSVILLE, NY 0.0 0.00
2. BARBER, LANDAN LAKE LUZERNE, NY 0.0 0.00
3. BEACH, LAYTON GLOVERSVILLE, NY 0.0 0.00
4. MANCINI, SPENCER BALLSTON SPA, NY 0.0 0.00
HS BULL RIDING
Place Member Name City Score Points
1. CARPENTER, CALEB LAKE LUZERNE, NY 0.0 0.00