Scores Listing for POND HILL SUNDAY(09/12/2021-CASTLETON, VT)


(HD)=Header/Roper (HL)=Heeler/Runner

HS BAREBACK RIDING
Place Member Name City Score Points
1. WILSON, JASON BENNINGTON, VT 73.5 10.00
Jr Bareback
Place Member Name City Score Points
1. BARBER, LANDAN LAKE LUZERNE, NY 66.0 10.00
2. LYNCH, KOLE , VT 0.0 0.00
3. MANCINI, SPENCER BALLSTON SPA, NY 0.0 0.00
Jr SaddleBronc
Place Member Name City Score Points
1. BARBER, LANDAN LAKE LUZERNE, NY 0.0 0.00
HS STEER WRESTLING
Place Member Name City Time Points
1. MAHON, BRAYDEN LAKE LUZERNE, NY 20.220 10.00
2. MANCINI JR, JACK (JOHN) BALLSTON SPA, NY 100.000 0.00
3. BRENNAN, BRADY ASHBURNHAM, MA 100.000 0.00
Jr Chute Dogging
Place Member Name City Time Points
1. GRAHAM, TREVOR LAKE LUZERNE, NQ 19.890 10.00
2. MANCINI, SPENCER BALLSTON SPA, NY 25.750 9.00
3. DUNBAR, JOHN HUDSON FALLS, NY 26.630 8.00
4. LYNCH, KOLE , VT 100.000 0.00
5. PARKER, RHYS , 100.000 0.00
6. MAHER, CHASE WEST CHARLTON, NY 100.000 0.00
7. BROWN, CAYDEN , 100.000 0.00
8. KNIPES, LOGAN , VT 100.000 0.00
9. BARBER, LANDAN LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
HS GOAT TYING
Place Member Name City Time Points
1. DUNBAR, JENNA HUDSON FALLS, NY 10.200 10.00
2. GRAHAM, GABRIELLE LAKE LUZERNE, NY 10.430 9.00
3. DAVIDSON, NICOLE CANTERBURY, CT 10.830 8.00
4. WINSLOW, LACEY SALEM, NY 11.920 7.00
5. BANIA, MICHAELA FLORENCE, VT 12.750 6.00
6. KING, MAGGIE FORT ANN, NY 13.105 5.00
7. PIERCE, ABIGAIL BELLINGHAM, MA 14.580 4.00
8. LAFOUNTAIN, RYLEIGH LAKE LUZERNE, NY 15.230 3.00
9. CRONK, PEPPER AMSTERDAM, NY 16.560 2.00
10. SCHUM, COURTNEY VARYSBURG, NY 16.880 1.00
11. EVANS, MADISON BALLSTON SPA, NY 19.090 0.00
12. WADE, HAILEE LAKE LUZERNE, NY 23.730 0.00
13. O'NEILL, SUMMERLIN GOSHEN, CT 100.000 0.00
Jr Girl Goat Tying
Place Member Name City Time Points
1. PAZ, CASSIDY GLENVILLE, NY 14.920 10.00
2. ANDRUSIA, LILY GOSHEN, CT 15.860 9.00
3. NIKIEL, ALEXIS VARYSBURG, NY 18.640 8.00
4. ALEXANDER, TRINITY WAPPINGER FALL, NY 24.065 7.00
5. O'NEILL, SHYLA GOSHEN, CT 25.635 6.00
6. GRAHAM, ALEXIS LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
Jr Boys Goat Tying
Place Member Name City Time Points
1. MANCINI, SPENCER BALLSTON SPA, NY 15.100 10.00
2. GRAHAM, TREVOR LAKE LUZERNE, NQ 15.425 9.00
3. DUNBAR, JOHN HUDSON FALLS, NY 17.485 8.00
4. BROWN, CAYDEN , 100.000 0.00
5. PARKER, RHYS , 100.000 0.00
6. BARBER, LANDAN LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
7. MAHER, CHASE WEST CHARLTON, NY 100.000 0.00
HS POLE BENDING
Place Member Name City Time Points
1. TINNEY, HAILEY PLYMOUTH, CT 21.841 10.00
2. GRAHAM, GABRIELLE LAKE LUZERNE, NY 22.090 9.00
3. PECHTEL, JOSILYN GLENVILLE, NY 22.263 8.00
4. WINSLOW, LACEY SALEM, NY 22.825 7.00
5. ALEXANDER, LIBERTY WAPPINGER FALL, NY 23.835 6.00
6. AUSTIN, LEXUS WEST FAIRLEE, VT 23.847 5.00
7. SCHUM, COURTNEY VARYSBURG, NY 23.922 4.00
8. O'NEILL, SUMMERLIN GOSHEN, CT 24.041 3.00
9. KING, MAGGIE FORT ANN, NY 24.275 2.00
10. WARNER, GEORGIA MARATHON, NY 24.326 1.00
11. FELTON, CASEY BALLSTON SPA, NY 24.530 0.00
12. DAVIDSON, NICOLE CANTERBURY, CT 24.593 0.00
13. CRONK, PEPPER AMSTERDAM, NY 24.944 0.00
14. PIERCE, ABIGAIL BELLINGHAM, MA 25.203 0.00
15. DUNBAR, JENNA HUDSON FALLS, NY 25.446 0.00
16. HALSE, ONNIKA MECHANICSVILLE, NY 27.168 0.00
17. BANIA, MICHAELA FLORENCE, VT 29.506 0.00
18. LAPAN, MADELYN HUDSON FALLS, NY 29.907 0.00
19. LAFOUNTAIN, RYLEIGH LAKE LUZERNE, NY 31.878 0.00
20. PITA, SARAH MIDDLEGROVE, NY 32.434 0.00
21. WADE, HAILEE LAKE LUZERNE, NY 34.520 0.00
22. DANCE, MACKENZIE HARWINTON, CT 35.601 0.00
23. LARMON, LAURA ARGYLE, NY 35.899 0.00
Jr Pole Bending
Place Member Name City Time Points
1. WARNER, SADIE MARATHON, NY 22.551 10.00
2. NIKIEL, ALEXIS VARYSBURG, NY 23.696 9.00
3. O'NEILL, SHYLA GOSHEN, CT 24.258 8.00
4. GRAHAM, ALEXIS LAKE LUZERNE, NY 25.143 7.00
5. PAZ, CASSIDY GLENVILLE, NY 26.025 6.00
6. ANDRUSIA, LILY GOSHEN, CT 26.067 5.00
7. ALEXANDER, TRINITY WAPPINGER FALL, NY 100.000 0.00
HS TIEDOWN
Place Member Name City Time Points
1. TIFFT, CARTER DANBY, VT 12.390 10.00
2. BRENNAN, BRADY ASHBURNHAM, MA 14.460 9.00
3. BRENNAN, BAILEY ASHBURNHAM, MA 16.950 8.00
4. DUNN, CALEB STILLWATER, NY 100.000 0.00
5. MAHER, CHRISTOPHER WEST CHARLTON, NY 100.000 0.00
6. MANCINI JR, JACK (JOHN) BALLSTON SPA, NY 100.000 0.00
7. QUINN, RILEY SCHUYLERVILLE, NY 100.000 0.00
Jr Ribbon Roping
Place Member Name City Time Points
1. DUNBAR, JOHN (HD) HUDSON FALLS, NY 15.680 10.00
2. ANDRUSIA, LILY (HL) GOSHEN, CT 15.680 10.00
3. NIKIEL, ALEXIS (HL) VARYSBURG, NY 24.360 9.00
4. GRAHAM, TREVOR (HD) LAKE LUZERNE, NQ 25.500 9.00
5. GRAHAM, ALEXIS (HL) LAKE LUZERNE, NY 25.500 8.00
6. O'NEILL, SHYLA (HD) GOSHEN, CT 100.000 0.00
7. MANCINI, SPENCER (HL) BALLSTON SPA, NY 100.000 0.00
8. ROPER, TEAM (HD) , 100.000 0.00
9. ALEXANDER, TRINITY (HD) WAPPINGER FALL, NY 100.000 0.00
10. MAHER, CHASE (HL) WEST CHARLTON, NY 100.000 0.00
HS BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. DAVIDSON, NICOLE CANTERBURY, CT 2.980 10.00
2. GRAHAM, GABRIELLE LAKE LUZERNE, NY 3.780 9.00
3. DUNBAR, JENNA HUDSON FALLS, NY 3.870 8.00
4. PITA, SARAH MIDDLEGROVE, NY 4.180 7.00
5. CRONK, PEPPER AMSTERDAM, NY 4.250 6.00
6. DANCE, MACKENZIE HARWINTON, CT 4.410 5.00
7. O'NEILL, SUMMERLIN GOSHEN, CT 4.735 4.00
8. WINSLOW, LACEY SALEM, NY 13.600 3.00
9. WARNER, GEORGIA MARATHON, NY 100.000 0.00
10. BANIA, MICHAELA FLORENCE, VT 100.000 0.00
11. SARDELLA, SOPHIA SARATOGA SPRINGS, NY 100.000 0.00
12. FELTON, CASEY BALLSTON SPA, NY 100.000 0.00
13. KING, MAGGIE FORT ANN, NY 100.000 0.00
14. SCHUM, COURTNEY VARYSBURG, NY 100.000 0.00
15. HALSE, ONNIKA MECHANICSVILLE, NY 100.000 0.00
16. EVANS, MADISON BALLSTON SPA, NY 100.000 0.00
17. PECHTEL, JOSILYN GLENVILLE, NY 100.000 0.00
Jr Girls Breakaway
Place Member Name City Time Points
1. WARNER, SADIE MARATHON, NY 100.000 0.00
2. GRAHAM, ALEXIS LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
3. NIKIEL, ALEXIS VARYSBURG, NY 100.000 0.00
4. ANDRUSIA, LILY GOSHEN, CT 100.000 0.00
5. O'NEILL, SHYLA GOSHEN, CT 100.000 0.00
6. ALEXANDER, TRINITY WAPPINGER FALL, NY 100.000 0.00
Jr Boys Breakaway
Place Member Name City Time Points
1. GRAHAM, TREVOR LAKE LUZERNE, NQ 3.410 10.00
2. DUNBAR, JOHN HUDSON FALLS, NY 100.000 0.00
HS TEAM ROPING
Place Member Name City Time Points
1. QUINN, CHASE (HD) SCHUYLERVILLE, NY 7.835 10.00
2. QUINN, RILEY (HL) SCHUYLERVILLE, NY 7.835 10.00
3. KING, MAGGIE (HD) FORT ANN, NY 100.000 0.00
4. EVANS, MADISON (HL) BALLSTON SPA, NY 100.000 0.00
5. BRENNAN, BAILEY (HD) ASHBURNHAM, MA 100.000 0.00
6. BRENNAN, BRADY (HL) ASHBURNHAM, MA 100.000 0.00
7. WARNER, GEORGIA (HD) MARATHON, NY 100.000 0.00
8. MAHER, CHRISTOPHER (HL) WEST CHARLTON, NY 100.000 0.00
9. MAHON, BRAYDEN (HD) LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
10. GRAHAM, GABRIELLE (HL) LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
11. SARDELLA, SOPHIA (HD) SARATOGA SPRINGS, NY 100.000 0.00
12. DUNN, CALEB (HL) STILLWATER, NY 100.000 0.00
13. MANCINI JR, JACK (JOHN) (HD) BALLSTON SPA, NY 100.000 0.00
14. FELTON, CASEY (HL) BALLSTON SPA, NY 100.000 0.00
15. TIFFT, CARTER (HD) DANBY, VT 100.000 0.00
16. ROPER 2, TEAM (HL) , 100.000 0.00
Jr Team Roping
Place Member Name City Time Points
1. GRAHAM, TREVOR (HD) LAKE LUZERNE, NQ 100.000 0.00
2. GRAHAM, ALEXIS (HL) LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
3. ALEXANDER, TRINITY (HD) WAPPINGER FALL, NY 100.000 0.00
4. O'NEILL, SHYLA (HL) GOSHEN, CT 100.000 0.00
HS BARREL RACING
Place Member Name City Time Points
1. WARNER, GEORGIA MARATHON, NY 16.371 10.00
2. SCHUM, COURTNEY VARYSBURG, NY 16.500 9.00
3. DAVIDSON, NICOLE CANTERBURY, CT 16.650 8.00
4. GRAHAM, GABRIELLE LAKE LUZERNE, NY 16.846 7.00
5. DANCE, MACKENZIE HARWINTON, CT 17.093 6.00
6. CRONK, PEPPER AMSTERDAM, NY 17.335 5.00
7. O'NEILL, SUMMERLIN GOSHEN, CT 17.498 4.00
8. KING, MAGGIE FORT ANN, NY 17.844 3.00
9. BANIA, MICHAELA FLORENCE, VT 17.991 2.00
10. PIERCE, ABIGAIL BELLINGHAM, MA 18.104 1.00
11. WINSLOW, LACEY SALEM, NY 18.319 0.00
12. FELTON, CASEY BALLSTON SPA, NY 19.471 0.00
13. HALSE, ONNIKA MECHANICSVILLE, NY 20.428 0.00
14. LAPAN, MADELYN HUDSON FALLS, NY 21.188 0.00
15. ALT, BRIELLE , VT 21.337 0.00
16. TINNEY, HAILEY PLYMOUTH, CT 21.838 0.00
17. WADE, HAILEE LAKE LUZERNE, NY 22.863 0.00
18. AUSTIN, LEXUS WEST FAIRLEE, VT 23.137 0.00
19. DUNBAR, JENNA HUDSON FALLS, NY 23.290 0.00
20. LAFOUNTAIN, RYLEIGH LAKE LUZERNE, NY 28.148 0.00
21. PITA, SARAH MIDDLEGROVE, NY 28.790 0.00
22. PECHTEL, JOSILYN GLENVILLE, NY 38.852 0.00
23. KALINKEWICZ, HANNAH BALLSTON SPA, NY 100.000 0.00
24. ALEXANDER, LIBERTY WAPPINGER FALL, NY 100.000 0.00
Jr Barrel Racing
Place Member Name City Time Points
1. GRAHAM, ALEXIS LAKE LUZERNE, NY 17.621 10.00
2. O'NEILL, SHYLA GOSHEN, CT 17.759 9.00
3. WARNER, SADIE MARATHON, NY 17.840 8.00
4. PAZ, CASSIDY GLENVILLE, NY 17.883 7.00
5. NIKIEL, ALEXIS VARYSBURG, NY 18.800 6.00
6. ANDRUSIA, LILY GOSHEN, CT 19.289 5.00
7. ALEXANDER, TRINITY WAPPINGER FALL, NY 21.722 4.00
Jr Bull Riding
Place Member Name City Score Points
1. KNIPES, LOGAN , VT 0.0 0.00
2. BEACH, LAYTON GLOVERSVILLE, NY 0.0 0.00
3. MANCINI, SPENCER BALLSTON SPA, NY 0.0 0.00
4. BEACH, KOLT GLOVERSVILLE, NY 0.0 0.00
5. BARBER, LANDAN LAKE LUZERNE, NY 0.0 0.00
6. LYNCH, KOLE , VT 0.0 0.00
HS BULL RIDING
Place Member Name City Score Points
1. BACIUSKA, BLAKE AFTON, NY 68.0 10.00
2. CARPENTER, CALEB LAKE LUZERNE, NY 0.0 0.00