Scores Listing for POND HILL SATURDAY(09/11/2021-CASTLETON, VT)


(HD)=Header/Roper (HL)=Heeler/Runner

HS BAREBACK RIDING
Place Member Name City Score Points
1. WILSON, JASON BENNINGTON, VT 69.0 10.00
Jr Bareback
Place Member Name City Score Points
1. BARBER, LANDAN LAKE LUZERNE, NY 0.0 0.00
2. MANCINI, SPENCER BALLSTON SPA, NY 0.0 0.00
Jr SaddleBronc
Place Member Name City Score Points
1. BARBER, LANDAN LAKE LUZERNE, NY 0.0 0.00
HS STEER WRESTLING
Place Member Name City Time Points
1. BRENNAN, BRADY ASHBURNHAM, MA 23.575 10.00
2. MAHON, BRAYDEN LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
3. MANCINI JR, JACK (JOHN) BALLSTON SPA, NY 100.000 0.00
Jr Chute Dogging
Place Member Name City Time Points
1. GRAHAM, TREVOR LAKE LUZERNE, NQ 24.410 10.00
2. MANCINI, SPENCER BALLSTON SPA, NY 28.130 9.00
3. MAHER, CHASE WEST CHARLTON, NY 100.000 0.00
4. DUNBAR, JOHN HUDSON FALLS, NY 100.000 0.00
5. BARBER, LANDAN LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
HS GOAT TYING
Place Member Name City Time Points
1. DUNBAR, JENNA HUDSON FALLS, NY 8.610 10.00
2. GRAHAM, GABRIELLE LAKE LUZERNE, NY 10.500 9.00
3. KING, MAGGIE FORT ANN, NY 11.040 8.00
4. WINSLOW, LACEY SALEM, NY 13.310 7.00
5. PIERCE, ABIGAIL BELLINGHAM, MA 13.550 6.00
6. EVANS, MADISON BALLSTON SPA, NY 13.590 5.00
7. LAFOUNTAIN, RYLEIGH LAKE LUZERNE, NY 13.790 4.00
8. BANIA, MICHAELA FLORENCE, VT 14.330 3.00
9. SCHUM, COURTNEY VARYSBURG, NY 14.470 2.00
10. O'NEILL, SUMMERLIN GOSHEN, CT 15.910 1.00
11. CRONK, PEPPER AMSTERDAM, NY 18.050 0.00
12. WADE, HAILEE LAKE LUZERNE, NY 24.420 0.00
13. DAVIDSON, NICOLE CANTERBURY, CT 100.000 0.00
Jr Girl Goat Tying
Place Member Name City Time Points
1. ALEXANDER, TRINITY WAPPINGER FALL, NY 15.080 10.00
2. O'NEILL, SHYLA GOSHEN, CT 15.221 9.00
3. PAZ, CASSIDY GLENVILLE, NY 15.980 8.00
4. ANDRUSIA, LILY GOSHEN, CT 16.800 7.00
5. GRAHAM, ALEXIS LAKE LUZERNE, NY 20.690 6.00
6. NIKIEL, ALEXIS VARYSBURG, NY 20.760 5.00
7. MEYVEAGACI, AUBREY , NH 21.460 0.00
8. LOOMIS-FURNELLI, GAVYN SALEM, NY 100.000 0.00
Jr Boys Goat Tying
Place Member Name City Time Points
1. GRAHAM, TREVOR LAKE LUZERNE, NQ 15.350 10.00
2. DUNBAR, JOHN HUDSON FALLS, NY 18.810 9.00
3. MANCINI, SPENCER BALLSTON SPA, NY 19.220 8.00
4. BARBER, LANDAN LAKE LUZERNE, NY 22.800 7.00
5. MAHER, CHASE WEST CHARLTON, NY 100.000 0.00
HS POLE BENDING
Place Member Name City Time Points
1. GRAHAM, GABRIELLE LAKE LUZERNE, NY 21.520 10.00
2. TINNEY, HAILEY PLYMOUTH, CT 22.780 9.00
3. WARNER, GEORGIA MARATHON, NY 23.850 8.00
4. O'NEILL, SUMMERLIN GOSHEN, CT 24.108 7.00
5. SCHUM, COURTNEY VARYSBURG, NY 24.143 6.00
6. FELTON, CASEY BALLSTON SPA, NY 24.392 5.00
7. PITA, SARAH MIDDLEGROVE, NY 25.180 4.00
8. ALEXANDER, LIBERTY WAPPINGER FALL, NY 25.616 3.00
9. LARMON, LAURA ARGYLE, NY 27.041 2.00
10. AUSTIN, LEXUS WEST FAIRLEE, VT 28.919 1.00
11. PECHTEL, JOSILYN GLENVILLE, NY 29.274 0.00
12. DAVIDSON, NICOLE CANTERBURY, CT 29.493 0.00
13. VERMETTE, CAMRYN , VT 29.589 0.00
14. DUNBAR, JENNA HUDSON FALLS, NY 29.895 0.00
15. LAPAN, MADELYN HUDSON FALLS, NY 29.990 0.00
16. KING, MAGGIE FORT ANN, NY 30.609 0.00
17. HALSE, ONNIKA MECHANICSVILLE, NY 32.637 0.00
18. LAFOUNTAIN, RYLEIGH LAKE LUZERNE, NY 33.423 0.00
19. DANCE, MACKENZIE HARWINTON, CT 35.319 0.00
20. WADE, HAILEE LAKE LUZERNE, NY 45.932 0.00
21. WINSLOW, LACEY SALEM, NY 100.000 0.00
22. PIERCE, ABIGAIL BELLINGHAM, MA 100.000 0.00
23. CRONK, PEPPER AMSTERDAM, NY 100.000 0.00
24. BANIA, MICHAELA FLORENCE, VT 100.000 0.00
Jr Pole Bending
Place Member Name City Time Points
1. NIKIEL, ALEXIS VARYSBURG, NY 23.234 10.00
2. WARNER, SADIE MARATHON, NY 23.509 9.00
3. O'NEILL, SHYLA GOSHEN, CT 23.843 8.00
4. LOOMIS-FURNELLI, GAVYN SALEM, NY 28.699 7.00
5. PAZ, CASSIDY GLENVILLE, NY 32.488 6.00
6. MEYVEAGACI, AUBREY , NH 32.550 0.00
7. STANNARD, GRACIE , VT 100.000 0.00
8. ALEXANDER, TRINITY WAPPINGER FALL, NY 100.000 0.00
9. ANDRUSIA, LILY GOSHEN, CT 100.000 0.00
10. GRAHAM, ALEXIS LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
HS TIEDOWN
Place Member Name City Time Points
1. BRENNAN, BRADY ASHBURNHAM, MA 21.280 10.00
2. BRENNAN, BAILEY ASHBURNHAM, MA 25.570 9.00
3. TIFFT, CARTER DANBY, VT 100.000 0.00
4. MANCINI JR, JACK (JOHN) BALLSTON SPA, NY 100.000 0.00
5. QUINN, RILEY SCHUYLERVILLE, NY 100.000 0.00
6. MAHER, CHRISTOPHER WEST CHARLTON, NY 100.000 0.00
7. DUNN, CALEB STILLWATER, NY 100.000 0.00
Jr Ribbon Roping
Place Member Name City Time Points
1. GRAHAM, ALEXIS (HD) LAKE LUZERNE, NY 17.630 10.00
2. GRAHAM, TREVOR (HL) LAKE LUZERNE, NQ 17.630 10.00
3. ALEXANDER, TRINITY (HD) WAPPINGER FALL, NY 100.000 0.00
4. MAHER, CHASE (HL) WEST CHARLTON, NY 100.000 0.00
5. ROPER, TEAM (HD) , 100.000 0.00
6. NIKIEL, ALEXIS (HL) VARYSBURG, NY 100.000 0.00
7. O'NEILL, SHYLA (HD) GOSHEN, CT 100.000 0.00
8. MANCINI, SPENCER (HL) BALLSTON SPA, NY 100.000 0.00
9. DUNBAR, JOHN (HD) HUDSON FALLS, NY 100.000 0.00
10. ANDRUSIA, LILY (HL) GOSHEN, CT 100.000 0.00
HS BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. SARDELLA, SOPHIA SARATOGA SPRINGS, NY 2.850 10.00
2. GRAHAM, GABRIELLE LAKE LUZERNE, NY 3.330 9.00
3. KING, MAGGIE FORT ANN, NY 3.470 8.00
4. DAVIDSON, NICOLE CANTERBURY, CT 3.770 7.00
5. SCHUM, COURTNEY VARYSBURG, NY 3.910 6.00
6. EVANS, MADISON BALLSTON SPA, NY 4.220 5.00
7. CRONK, PEPPER AMSTERDAM, NY 4.500 4.00
8. PITA, SARAH MIDDLEGROVE, NY 4.550 3.00
9. FELTON, CASEY BALLSTON SPA, NY 5.220 2.00
10. WINSLOW, LACEY SALEM, NY 100.000 0.00
11. HALSE, ONNIKA MECHANICSVILLE, NY 100.000 0.00
12. WARNER, GEORGIA MARATHON, NY 100.000 0.00
13. DUNBAR, JENNA HUDSON FALLS, NY 100.000 0.00
14. O'NEILL, SUMMERLIN GOSHEN, CT 100.000 0.00
15. PECHTEL, JOSILYN GLENVILLE, NY 100.000 0.00
16. DANCE, MACKENZIE HARWINTON, CT 100.000 0.00
17. BANIA, MICHAELA FLORENCE, VT 100.000 0.00
Jr Girls Breakaway
Place Member Name City Time Points
1. WARNER, SADIE MARATHON, NY 5.970 10.00
2. O'NEILL, SHYLA GOSHEN, CT 100.000 0.00
3. NIKIEL, ALEXIS VARYSBURG, NY 100.000 0.00
4. GRAHAM, ALEXIS LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
5. ALEXANDER, TRINITY WAPPINGER FALL, NY 100.000 0.00
6. ANDRUSIA, LILY GOSHEN, CT 100.000 0.00
Jr Boys Breakaway
Place Member Name City Time Points
1. DUNBAR, JOHN HUDSON FALLS, NY 16.310 10.00
2. GRAHAM, TREVOR LAKE LUZERNE, NQ 100.000 0.00
HS TEAM ROPING
Place Member Name City Time Points
1. QUINN, CHASE (HD) SCHUYLERVILLE, NY 11.910 10.00
2. QUINN, RILEY (HL) SCHUYLERVILLE, NY 11.910 10.00
3. TIFFT, CARTER (HD) DANBY, VT 18.440 9.00
4. MANCINI JR, JACK (JOHN) (HD) BALLSTON SPA, NY 100.000 0.00
5. FELTON, CASEY (HL) BALLSTON SPA, NY 100.000 0.00
6. SARDELLA, SOPHIA (HD) SARATOGA SPRINGS, NY 100.000 0.00
7. DUNN, CALEB (HL) STILLWATER, NY 100.000 0.00
8. ROPER 2, TEAM (HL) , 100.000 0.00
9. BRENNAN, BAILEY (HD) ASHBURNHAM, MA 100.000 0.00
10. BRENNAN, BRADY (HL) ASHBURNHAM, MA 100.000 0.00
11. MAHON, BRAYDEN (HD) LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
12. GRAHAM, GABRIELLE (HL) LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
13. KING, MAGGIE (HD) FORT ANN, NY 100.000 0.00
14. EVANS, MADISON (HL) BALLSTON SPA, NY 100.000 0.00
15. WARNER, GEORGIA (HD) MARATHON, NY 100.000 0.00
16. MAHER, CHRISTOPHER (HL) WEST CHARLTON, NY 100.000 0.00
Jr Team Roping
Place Member Name City Time Points
1. GRAHAM, TREVOR (HD) LAKE LUZERNE, NQ 31.390 10.00
2. GRAHAM, ALEXIS (HL) LAKE LUZERNE, NY 31.390 10.00
3. ALEXANDER, TRINITY (HD) WAPPINGER FALL, NY 100.000 0.00
4. O'NEILL, SHYLA (HL) GOSHEN, CT 100.000 0.00
HS BARREL RACING
Place Member Name City Time Points
1. DAVIDSON, NICOLE CANTERBURY, CT 16.510 10.00
2. GRAHAM, GABRIELLE LAKE LUZERNE, NY 16.640 9.00
3. TINNEY, HAILEY PLYMOUTH, CT 17.013 8.00
4. SCHUM, COURTNEY VARYSBURG, NY 17.074 7.00
5. CRONK, PEPPER AMSTERDAM, NY 17.156 6.00
6. O'NEILL, SUMMERLIN GOSHEN, CT 17.253 5.00
7. AUSTIN, LEXUS WEST FAIRLEE, VT 17.653 4.00
8. BANIA, MICHAELA FLORENCE, VT 17.901 3.00
9. WINSLOW, LACEY SALEM, NY 18.065 2.00
10. FELTON, CASEY BALLSTON SPA, NY 19.470 1.00
11. PITA, SARAH MIDDLEGROVE, NY 19.585 0.00
12. WARNER, GEORGIA MARATHON, NY 21.598 0.00
13. BOOK, BELL , VT 21.747 0.00
14. DANCE, MACKENZIE HARWINTON, CT 21.787 0.00
15. DUNBAR, JENNA HUDSON FALLS, NY 22.689 0.00
16. PECHTEL, JOSILYN GLENVILLE, NY 22.776 0.00
17. LAPAN, MADELYN HUDSON FALLS, NY 22.794 0.00
18. LAFOUNTAIN, RYLEIGH LAKE LUZERNE, NY 23.938 0.00
19. PIERCE, ABIGAIL BELLINGHAM, MA 24.197 0.00
20. WADE, HAILEE LAKE LUZERNE, NY 24.312 0.00
21. KING, MAGGIE FORT ANN, NY 24.394 0.00
22. HALSE, ONNIKA MECHANICSVILLE, NY 25.829 0.00
23. VERMETTE, CAMRYN , VT 27.166 0.00
24. ALEXANDER, LIBERTY WAPPINGER FALL, NY 100.000 0.00
25. KALINKEWICZ, HANNAH BALLSTON SPA, NY 100.000 0.00
Jr Barrel Racing
Place Member Name City Time Points
1. GRAHAM, ALEXIS LAKE LUZERNE, NY 17.420 10.00
2. STANNARD, GRACIE , VT 17.907 0.00
3. WARNER, SADIE MARATHON, NY 18.002 9.00
4. O'NEILL, SHYLA GOSHEN, CT 18.044 8.00
5. PAZ, CASSIDY GLENVILLE, NY 18.780 7.00
6. ANDRUSIA, LILY GOSHEN, CT 18.902 6.00
7. LOOMIS-FURNELLI, GAVYN SALEM, NY 19.236 5.00
8. NIKIEL, ALEXIS VARYSBURG, NY 19.243 4.00
9. MEYVEAGACI, AUBREY , NH 21.997 0.00
10. STREETER, RYLEE RUTLAND, VT 23.340 3.00
11. ALEXANDER, TRINITY WAPPINGER FALL, NY 100.000 0.00
Jr Bull Riding
Place Member Name City Score Points
1. BARBER, LANDAN LAKE LUZERNE, NY 0.0 0.00
2. BEACH, LAYTON GLOVERSVILLE, NY 0.0 0.00
3. MANCINI, SPENCER BALLSTON SPA, NY 0.0 0.00
4. BEACH, KOLT GLOVERSVILLE, NY 0.0 0.00
HS BULL RIDING
Place Member Name City Score Points
1. BACIUSKA, BLAKE AFTON, NY 0.0 0.00
2. CARPENTER, CALEB LAKE LUZERNE, NY 0.0 0.00