Scores Listing for ATTICA SUN(05/02/2021-Attica NY)


(HD)=Header/Roper (HL)=Heeler/Runner

FS GIRLS DUMMY ROPE
Place Member Name City Score Points
1. MANICKI, MACI ALBION, NY 60.0 10.00
2. ASHTON, HARLOW HOLLEY, NY 55.0 9.00
FS BOYS DUMMY ROPE
Place Member Name City Score Points
1. DUNBAR, JOHN HUDSON FALLS, NY 30.0 10.00
FS GIRLS GOAT TYING
Place Member Name City Time Points
1. MANICKI, MACI ALBION, NY 100.000 0.00
FS BOYS GOAT TYING
Place Member Name City Time Points
1. DUNBAR, JOHN HUDSON FALLS, NY 12.780 10.00
HS BAREBACK RIDING
Place Member Name City Score Points
1. WILSON, JASON POWNAL, VT 55.0 10.00
Jr Bareback
Place Member Name City Score Points
1. BARBER, LANDAN LAKE LUZERNE, NY 45.0 10.00
2. TIFFT, CARTER DANBY, VT 40.0 9.00
HS SADDLE BRONC
Place Member Name City Score Points
1. SHAMPANG, LAYNE GREENE, NY 50.0 10.00
Jr SaddleBronc
Place Member Name City Score Points
1. BARBER, LANDAN LAKE LUZERNE, NY 40.0 10.00
HS STEER WRESTLING
Place Member Name City Time Points
1. MAHON, BRAYDEN LAKE LUZERNE, NY 17.330 10.00
Jr Chute Dogging
Place Member Name City Time Points
1. DOMES, LOGAN ATTICA, NY 24.760 10.00
2. LEERKES, MASON HUDSON FALLS, NY 25.960 9.00
3. GRAHAM, TREVOR LAKE LUZERNE, NQ 100.000 0.00
4. MANCINI, SPENCER BALLSTON SPA, NY 100.000 0.00
5. BARBER, LANDAN LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
HS GOAT TYING
Place Member Name City Time Points
1. GRAHAM, GABRIELLE LAKE LUZERNE, NY 10.560 10.00
2. KING, MAGGIE FORT ANN, NY 11.370 9.00
3. RABY, MICHAILA LEWISTON, NY 12.690 8.00
4. WINSLOW, LAUREN SALEM, NY 12.780 7.00
5. WINSLOW, LACEY SALEM, NY 13.160 6.00
6. DAVIDSON, NICOLE CANTERBURY, CT 14.440 5.00
7. O'NEILL, SUMMERLIN GOSHEN, CT 14.880 4.00
8. BLANCHARD, JESSICA POTSDAM, NY 15.700 3.00
9. KROENING, OLIVIA KNOWLESVILLE, NY 16.140 2.00
10. SCHUM, COURTNEY VARYSBURG, NY 16.250 1.00
11. FELTON, CLAIRE BALLSTON SPA, NY 18.740 0.00
12. EVANS, MADISON BALLSTON SPA, NY 19.220 0.00
13. BANIA, MICHAELA FLORENCE, VT 19.470 0.00
14. PIERCE, ABIGAIL BELLINGHAM, MA 21.710 0.00
15. WARNER, GEORGIA MARATHON, NY 100.000 0.00
16. CRONK, PEPPER AMSTERDAM, NY 100.000 0.00
17. KULES, AVA LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
Jr Girl Goat Tying
Place Member Name City Time Points
1. NATALINO, LEIA NORTH TONOWANDA, NY 12.580 10.00
2. DUNBAR, JENNA HUDSON FALLS, NY 12.590 9.00
3. FELTON, CASEY BALLSTON SPA, NY 14.530 8.00
4. DOMES, CARLENE ATTICA, NY 16.620 7.00
5. SLADE, PAYTON HONEOYE, NY 17.300 6.00
6. GRAHAM, ALEXIS LAKE LUZERNE, NY 18.060 5.00
7. ALEXANDER, TRINITY WAPPINGER FALL, NY 18.430 4.00
8. KEPNER, REESE WILSON, NY 18.940 3.00
9. SMITH, PAYTON LOCKPORT, NY 22.630 2.00
10. O'NEILL, SHYLA GOSHEN, CT 22.860 1.00
11. BEHNKE, ISABELLA WILSON, NY 23.190 0.00
12. PAZ, CASSIDY GLENVILLE, NY 25.370 0.00
13. DOUTT, JAYDEN ONTARIO, 100.000 0.00
14. LAFOUNTAIN, RYLEIGH LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
15. NIKIEL, ALEXIS , 100.000 0.00
16. WADE, HAILEE LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
17. RUDD, REAGAN JORDANVILLE, NY 100.000 0.00
Jr Boys Goat Tying
Place Member Name City Time Points
1. TIFFT, CARTER DANBY, VT 18.800 10.00
2. BARBER, LANDAN LAKE LUZERNE, NY 19.500 9.00
3. DOMES, LOGAN ATTICA, NY 22.180 8.00
4. GRAHAM, TREVOR LAKE LUZERNE, NQ 27.520 7.00
5. MANCINI, SPENCER BALLSTON SPA, NY 100.000 0.00
HS POLE BENDING
Place Member Name City Time Points
1. WINSLOW, LAUREN SALEM, NY 23.366 10.00
2. WINSLOW, LACEY SALEM, NY 23.550 9.00
3. O'NEILL, SUMMERLIN GOSHEN, CT 23.584 8.00
4. RABY, MICHAILA LEWISTON, NY 23.732 7.00
5. KROENING, OLIVIA KNOWLESVILLE, NY 23.733 6.00
6. BANIA, MICHAELA FLORENCE, VT 24.159 5.00
7. BARBER, ASHLEIGH HUDSON FALLS, NY 24.255 4.00
8. SCHUM, COURTNEY VARYSBURG, NY 24.768 3.00
9. SPRINGER, EMMA LAKE LUZERNE, NY 24.818 2.00
10. AUSTIN, LEXUS WEST FAIRLEE, VT 24.897 1.00
11. DAVIDSON, NICOLE CANTERBURY, CT 24.910 0.00
12. KING, MAGGIE FORT ANN, NY 25.641 0.00
13. CRONK, PEPPER AMSTERDAM, NY 27.132 0.00
14. GRAHAM, GABRIELLE LAKE LUZERNE, NY 27.518 0.00
15. WARNER, GEORGIA MARATHON, NY 27.595 0.00
16. ALEXANDER, LIBERTY WAPPINGER FALL, NY 29.033 0.00
17. KENNEDY, OLIVIA FORT PLAIN, NY 30.078 0.00
18. HALSE, ONNIKA MECHANICSVILLE, NY 31.216 0.00
19. FELTON, CLAIRE BALLSTON SPA, NY 31.838 0.00
20. PIERCE, ABIGAIL BELLINGHAM, MA 50.306 0.00
21. KLAVER, EMMA ALBION, NY 100.000 0.00
22. BLANCHARD, JESSICA POTSDAM, NY 100.000 0.00
Jr Pole Bending
Place Member Name City Time Points
1. WADE, HAILEE LAKE LUZERNE, NY 23.904 10.00
2. WARNER, SADIE MARATHON, NY 23.944 9.00
3. NATALINO, LEIA NORTH TONOWANDA, NY 24.108 8.00
4. NIKIEL, ALEXIS , 25.423 0.00
5. SMITH, PAYTON LOCKPORT, NY 26.058 7.00
6. DUNBAR, JENNA HUDSON FALLS, NY 26.177 6.00
7. FELTON, CASEY BALLSTON SPA, NY 26.188 5.00
8. KEPNER, REESE WILSON, NY 29.148 4.00
9. O'NEILL, SHYLA GOSHEN, CT 29.810 3.00
10. PAZ, CASSIDY GLENVILLE, NY 30.287 2.00
11. BEHNKE, ISABELLA WILSON, NY 30.702 1.00
12. GRAHAM, ALEXIS LAKE LUZERNE, NY 31.061 0.00
13. RUDD, REAGAN JORDANVILLE, NY 32.439 0.00
14. SLADE, PAYTON HONEOYE, NY 34.261 0.00
15. LAFOUNTAIN, RYLEIGH LAKE LUZERNE, NY 37.390 0.00
16. DOMES, CARLENE ATTICA, NY 37.680 0.00
17. ALEXANDER, TRINITY WAPPINGER FALL, NY 38.354 0.00
18. DOUTT, JAYDEN ONTARIO, 100.000 0.00
FS POLE BENDING
Place Member Name City Time Points
1. MANICKI, MACI ALBION, NY 100.000 0.00
HS TIEDOWN
Place Member Name City Time Points
1. BRENNAN, BRADY ASHBURNHAM, MA 13.760 10.00
2. QUINN, RILEY SCHUYLERVILLE, NY 23.800 9.00
3. MAHER, CHRISTOPHER WEST CHARLTON, NY 100.000 0.00
4. DUNN, CALEB STILLWATER, NY 100.000 0.00
5. BRENNAN, BAILEY ASHBURNHAM, MA 100.000 0.00
6. MANCINI JR, JACK (JOHN) BALLSTON SPA, NY 100.000 0.00
Jr Ribbon Roping
Place Member Name City Time Points
1. TIFFT, CARTER (HD) DANBY, VT 14.850 10.00
2. GRAHAM, ALEXIS (HL) LAKE LUZERNE, NY 14.850 10.00
3. ALEXANDER, TRINITY (HD) WAPPINGER FALL, NY 15.270 9.00
4. BARBER, LANDAN (HL) LAKE LUZERNE, NY 15.270 9.00
5. GRAHAM, TREVOR (HD) LAKE LUZERNE, NQ 100.000 0.00
6. O'NEILL, SHYLA (HL) GOSHEN, CT 100.000 0.00
HS BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. RABY, MICHAILA LEWISTON, NY 2.680 10.00
2. KING, MAGGIE FORT ANN, NY 3.080 9.00
3. WARNER, GEORGIA MARATHON, NY 3.810 8.00
4. SCHUM, COURTNEY VARYSBURG, NY 5.190 7.00
5. BARBER, ASHLEIGH HUDSON FALLS, NY 6.650 6.00
6. BLANCHARD, JESSICA POTSDAM, NY 14.030 5.00
7. GRAHAM, GABRIELLE LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
8. KENNEDY, OLIVIA FORT PLAIN, NY 100.000 0.00
9. WINSLOW, LAUREN SALEM, NY 100.000 0.00
10. DAVIDSON, NICOLE CANTERBURY, CT 100.000 0.00
11. O'NEILL, SUMMERLIN GOSHEN, CT 100.000 0.00
12. EVANS, MADISON BALLSTON SPA, NY 100.000 0.00
13. CRONK, PEPPER AMSTERDAM, NY 100.000 0.00
14. WINSLOW, LACEY SALEM, NY 100.000 0.00
15. FELTON, CLAIRE BALLSTON SPA, NY 100.000 0.00
16. BANIA, MICHAELA FLORENCE, VT 100.000 0.00
Jr Girls Breakaway
Place Member Name City Time Points
1. NATALINO, LEIA NORTH TONOWANDA, NY 3.430 10.00
2. GRAHAM, ALEXIS LAKE LUZERNE, NY 3.900 9.00
3. FELTON, CASEY BALLSTON SPA, NY 7.710 8.00
4. DUNBAR, JENNA HUDSON FALLS, NY 8.780 7.00
5. DOUTT, JAYDEN ONTARIO, 12.950 0.00
6. DOMES, CARLENE ATTICA, NY 100.000 0.00
7. O'NEILL, SHYLA GOSHEN, CT 100.000 0.00
8. ALEXANDER, TRINITY WAPPINGER FALL, NY 100.000 0.00
9. SLADE, PAYTON HONEOYE, NY 100.000 0.00
10. WARNER, SADIE MARATHON, NY 100.000 0.00
11. BEHNKE, ISABELLA WILSON, NY 100.000 0.00
Jr Boys Breakaway
Place Member Name City Time Points
1. DOMES, LOGAN ATTICA, NY 0.000 0.00
2. GRAHAM, TREVOR LAKE LUZERNE, NQ 0.000 0.00
3. TIFFT, CARTER DANBY, VT 0.000 0.00
HS TEAM ROPING
Place Member Name City Time Points
1. ROPER 3, TEAM (HD) , 10.060 0.00
2. EVANS, MADISON (HL) BALLSTON SPA, NY 10.060 10.00
3. QUINN, CHASE (HD) SCHUYLERVILLE, NY 15.110 10.00
4. QUINN, RILEY (HL) SCHUYLERVILLE, NY 15.110 9.00
5. MAHON, BRAYDEN (HD) LAKE LUZERNE, NY 19.280 9.00
6. GRAHAM, GABRIELLE (HL) LAKE LUZERNE, NY 19.280 8.00
7. FELTON, CLAIRE (HD) BALLSTON SPA, NY 24.110 8.00
8. SHAMPANG, LAYNE (HL) GREENE, NY 24.110 7.00
9. BRENNAN, BAILEY (HD) ASHBURNHAM, MA 29.350 7.00
10. BRENNAN, BRADY (HL) ASHBURNHAM, MA 29.350 6.00
11. WARNER, GEORGIA (HD) MARATHON, NY 100.000 0.00
12. MAHER, CHRISTOPHER (HL) WEST CHARLTON, NY 100.000 0.00
13. DUNN, CALEB (HD) STILLWATER, NY 100.000 0.00
14. ROPER, TEAM (HL) , 100.000 0.00
15. ROPER 2, TEAM (HD) , 100.000 0.00
16. KING, MAGGIE (HL) FORT ANN, NY 100.000 0.00
Jr Team Roping
Place Member Name City Time Points
1. GRAHAM, TREVOR (HD) LAKE LUZERNE, NQ 32.850 10.00
2. ALEXANDER, TRINITY (HD) WAPPINGER FALL, NY 100.000 0.00
3. FELTON, CASEY (HL) BALLSTON SPA, NY 100.000 0.00
4. ROPER 4, TEAM (HL) , 100.000 0.00
5. ROPER 5, TEAM (HD) , 100.000 0.00
6. O'NEILL, SHYLA (HL) GOSHEN, CT 100.000 0.00
7. TIFFT, CARTER (HD) DANBY, VT 100.000 0.00
8. GRAHAM, ALEXIS (HL) LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
HS BARREL RACING
Place Member Name City Time Points
1. DAVIDSON, NICOLE CANTERBURY, CT 15.644 10.00
2. KROENING, OLIVIA KNOWLESVILLE, NY 16.003 9.00
3. WARNER, GEORGIA MARATHON, NY 16.048 8.00
4. RABY, MICHAILA LEWISTON, NY 16.072 7.00
5. SCHUM, COURTNEY VARYSBURG, NY 16.206 6.00
6. ALEXANDER, LIBERTY WAPPINGER FALL, NY 16.229 5.00
7. BANIA, MICHAELA FLORENCE, VT 16.347 4.00
8. KING, MAGGIE FORT ANN, NY 16.494 3.00
9. O'NEILL, SUMMERLIN GOSHEN, CT 16.613 2.00
10. KENNEDY, OLIVIA FORT PLAIN, NY 17.153 1.00
11. WINSLOW, LACEY SALEM, NY 17.402 0.00
12. AUSTIN, LEXUS WEST FAIRLEE, VT 17.534 0.00
13. CRONK, PEPPER AMSTERDAM, NY 17.539 0.00
14. FELTON, CLAIRE BALLSTON SPA, NY 17.669 0.00
15. BLANCHARD, JESSICA POTSDAM, NY 17.797 0.00
16. SPRINGER, EMMA LAKE LUZERNE, NY 17.944 0.00
17. PIERCE, ABIGAIL BELLINGHAM, MA 18.254 0.00
18. HALSE, ONNIKA MECHANICSVILLE, NY 18.414 0.00
19. WINSLOW, LAUREN SALEM, NY 21.485 0.00
20. BARBER, ASHLEIGH HUDSON FALLS, NY 22.175 0.00
21. GRAHAM, GABRIELLE LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
22. KLAVER, EMMA ALBION, NY 100.000 0.00
23. KULES, AVA LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
24. KALINKEWICZ, HANNAH BALLSTON SPA, NY 100.000 0.00
Jr Barrel Racing
Place Member Name City Time Points
1. SLADE, PAYTON HONEOYE, NY 16.435 10.00
2. SMITH, PAYTON LOCKPORT, NY 16.712 9.00
3. O'NEILL, SHYLA GOSHEN, CT 17.041 8.00
4. WADE, HAILEE LAKE LUZERNE, NY 17.178 7.00
5. LAFOUNTAIN, RYLEIGH LAKE LUZERNE, NY 17.251 6.00
6. DOMES, CARLENE ATTICA, NY 17.324 5.00
7. DOUTT, JAYDEN ONTARIO, 17.353 0.00
8. DUNBAR, JENNA HUDSON FALLS, NY 17.729 4.00
9. NATALINO, LEIA NORTH TONOWANDA, NY 17.775 3.00
10. BEHNKE, ISABELLA WILSON, NY 17.932 2.00
11. NIKIEL, ALEXIS , 18.484 0.00
12. FELTON, CASEY BALLSTON SPA, NY 18.877 1.00
13. RUDD, REAGAN JORDANVILLE, NY 18.924 0.00
14. WARNER, SADIE MARATHON, NY 22.573 0.00
15. GRAHAM, ALEXIS LAKE LUZERNE, NY 27.758 0.00
16. PAZ, CASSIDY GLENVILLE, NY 100.000 0.00
17. KEPNER, REESE WILSON, NY 100.000 0.00
FS BARREL RACING
Place Member Name City Time Points
1. MANICKI, MACI ALBION, NY 28.614 10.00
Jr Bull Riding
Place Member Name City Score Points
1. TIFFT, CARTER DANBY, VT 59.0 10.00
2. MANCINI, SPENCER BALLSTON SPA, NY 45.0 9.00
3. GRAHAM, TREVOR LAKE LUZERNE, NQ 0.0 0.00
4. BARBER, LANDAN LAKE LUZERNE, NY 0.0 0.00
HS BULL RIDING
Place Member Name City Score Points
1. BACIUSKA, BLAKE AFTON, NY 0.0 0.00
2. SHAMPANG, LAYNE GREENE, NY 0.0 0.00
3. CARPENTER, CALEB LAKE LUZERNE, NY 0.0 0.00
FS CALF RIDING
Place Member Name City Score Points
1. DUNBAR, JOHN HUDSON FALLS, NY 0.0 0.00