Scores Listing for ATTICA 1(05/01/2021-Attica NY)


(HD)=Header/Roper (HL)=Heeler/Runner

FS GIRLS DUMMY ROPE
Place Member Name City Score Points
1. ASHTON, HARLOW HOLLEY, NY 30.0 10.00
2. MANICKI, MACI ALBION, NY 10.0 9.00
FS BOYS DUMMY ROPE
Place Member Name City Score Points
1. DUNBAR, JOHN HUDSON FALLS, NY 30.0 10.00
FS GIRLS GOAT TYING
Place Member Name City Time Points
1. MANICKI, MACI ALBION, NY 100.000 0.00
FS BOYS GOAT TYING
Place Member Name City Time Points
1. DUNBAR, JOHN HUDSON FALLS, NY 11.440 10.00
Jr Bareback
Place Member Name City Score Points
1. BARBER, LANDAN LAKE LUZERNE, NY 55.0 10.00
2. TIFFT, CARTER DANBY, VT 0.0 0.00
HS SADDLE BRONC
Place Member Name City Score Points
1. SHAMPANG, LAYNE GREENE, NY 50.0 10.00
Jr SaddleBronc
Place Member Name City Score Points
1. BARBER, LANDAN LAKE LUZERNE, NY 0.0 0.00
HS STEER WRESTLING
Place Member Name City Time Points
1. MAHON, BRAYDEN LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
Jr Chute Dogging
Place Member Name City Time Points
1. DOMES, LOGAN ATTICA, NY 19.660 10.00
2. MANCINI, SPENCER BALLSTON SPA, NY 27.500 9.00
3. LEERKES, MASON HUDSON FALLS, NY 100.000 0.00
4. GRAHAM, TREVOR LAKE LUZERNE, NQ 100.000 0.00
5. BARBER, LANDAN LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
HS GOAT TYING
Place Member Name City Time Points
1. KING, MAGGIE FORT ANN, NY 11.650 10.00
2. DAVIDSON, NICOLE CANTERBURY, CT 12.990 9.00
3. KROENING, OLIVIA KNOWLESVILLE, NY 14.010 8.00
4. WARNER, GEORGIA MARATHON, NY 14.200 7.00
5. RABY, MICHAILA LEWISTON, NY 14.780 6.00
6. FELTON, CLAIRE BALLSTON SPA, NY 15.480 5.00
7. CRONK, PEPPER AMSTERDAM, NY 15.940 4.00
8. WINSLOW, LAUREN SALEM, NY 16.400 3.00
9. O'NEILL, SUMMERLIN GOSHEN, CT 16.530 2.00
10. BANIA, MICHAELA FLORENCE, VT 17.120 1.00
11. EVANS, MADISON BALLSTON SPA, NY 18.770 0.00
12. BLANCHARD, JESSICA POTSDAM, NY 19.220 0.00
13. PIERCE, ABIGAIL BELLINGHAM, MA 22.940 0.00
14. GRAHAM, GABRIELLE LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
15. WINSLOW, LACEY SALEM, NY 100.000 0.00
16. KULES, AVA LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
17. SCHUM, COURTNEY VARYSBURG, NY 100.000 0.00
Jr Girl Goat Tying
Place Member Name City Time Points
1. NATALINO, LEIA NORTH TONOWANDA, NY 11.790 10.00
2. DUNBAR, JENNA HUDSON FALLS, NY 13.350 9.00
3. LAFOUNTAIN, RYLEIGH LAKE LUZERNE, NY 13.450 8.00
4. ALEXANDER, TRINITY WAPPINGER FALL, NY 15.080 7.00
5. O'NEILL, SHYLA GOSHEN, CT 16.100 6.00
6. GRAHAM, ALEXIS LAKE LUZERNE, NY 16.520 5.00
7. BEHNKE, ISABELLA WILSON, NY 17.030 4.00
8. KEPNER, REESE WILSON, NY 17.360 2.50
9. FELTON, CASEY BALLSTON SPA, NY 17.360 2.50
10. PAZ, CASSIDY GLENVILLE, NY 17.400 1.00
11. SLADE, PAYTON HONEOYE, NY 19.440 0.00
12. WADE, HAILEE LAKE LUZERNE, NY 19.700 0.00
13. SMITH, PAYTON LOCKPORT, NY 31.610 0.00
14. DOMES, CARLENE ATTICA, NY 100.000 0.00
15. RUDD, REAGAN JORDANVILLE, NY 100.000 0.00
Jr Boys Goat Tying
Place Member Name City Time Points
1. TIFFT, CARTER DANBY, VT 14.980 10.00
2. BARBER, LANDAN LAKE LUZERNE, NY 20.000 9.00
3. GRAHAM, TREVOR LAKE LUZERNE, NQ 20.980 8.00
4. MANCINI, SPENCER BALLSTON SPA, NY 21.630 7.00
5. DOMES, LOGAN ATTICA, NY 100.000 0.00
HS POLE BENDING
Place Member Name City Time Points
1. WINSLOW, LACEY SALEM, NY 23.307 10.00
2. GRAHAM, GABRIELLE LAKE LUZERNE, NY 23.502 9.00
3. RABY, MICHAILA LEWISTON, NY 23.746 8.00
4. KING, MAGGIE FORT ANN, NY 23.978 7.00
5. WINSLOW, LAUREN SALEM, NY 24.050 6.00
6. BARBER, ASHLEIGH HUDSON FALLS, NY 24.081 5.00
7. BANIA, MICHAELA FLORENCE, VT 24.636 4.00
8. DAVIDSON, NICOLE CANTERBURY, CT 24.990 3.00
9. SPRINGER, EMMA LAKE LUZERNE, NY 25.338 2.00
10. O'NEILL, SUMMERLIN GOSHEN, CT 26.199 1.00
11. KENNEDY, OLIVIA FORT PLAIN, NY 26.322 0.00
12. ALEXANDER, LIBERTY WAPPINGER FALL, NY 26.600 0.00
13. BLANCHARD, JESSICA POTSDAM, NY 27.830 0.00
14. KROENING, OLIVIA KNOWLESVILLE, NY 27.844 0.00
15. WARNER, GEORGIA MARATHON, NY 28.151 0.00
16. PIERCE, ABIGAIL BELLINGHAM, MA 28.747 0.00
17. HALSE, ONNIKA MECHANICSVILLE, NY 28.965 0.00
18. FELTON, CLAIRE BALLSTON SPA, NY 30.118 0.00
19. CRONK, PEPPER AMSTERDAM, NY 30.844 0.00
20. AUSTIN, LEXUS WEST FAIRLEE, VT 33.742 0.00
21. BLANKENBERG, ARIANNA , 34.859 0.00
22. SCHUM, COURTNEY VARYSBURG, NY 100.000 0.00
23. KLAVER, EMMA ALBION, NY 100.000 0.00
Jr Pole Bending
Place Member Name City Time Points
1. WARNER, SADIE MARATHON, NY 24.123 10.00
2. PAZ, CASSIDY GLENVILLE, NY 24.886 9.00
3. KEPNER, REESE WILSON, NY 25.816 8.00
4. STONE, ANNA , 25.922 0.00
5. GRAHAM, ALEXIS LAKE LUZERNE, NY 26.782 7.00
6. BEHNKE, ISABELLA WILSON, NY 27.204 6.00
7. SMITH, PAYTON LOCKPORT, NY 27.239 5.00
8. RICKARD, BRIELLE , 27.474 0.00
9. WADE, HAILEE LAKE LUZERNE, NY 29.109 4.00
10. FELTON, CASEY BALLSTON SPA, NY 30.468 3.00
11. DOMES, CARLENE ATTICA, NY 30.758 2.00
12. DUNBAR, JENNA HUDSON FALLS, NY 31.158 1.00
13. RUDD, REAGAN JORDANVILLE, NY 35.240 0.00
14. SLADE, PAYTON HONEOYE, NY 35.357 0.00
15. O'NEILL, SHYLA GOSHEN, CT 37.540 0.00
16. LAFOUNTAIN, RYLEIGH LAKE LUZERNE, NY 41.723 0.00
17. NATALINO, LEIA NORTH TONOWANDA, NY 100.000 0.00
18. ALEXANDER, TRINITY WAPPINGER FALL, NY 100.000 0.00
FS POLE BENDING
Place Member Name City Time Points
1. MANICKI, MACI ALBION, NY 100.000 0.00
HS TIEDOWN
Place Member Name City Time Points
1. DUNN, CALEB STILLWATER, NY 15.890 10.00
2. QUINN, RILEY SCHUYLERVILLE, NY 28.670 9.00
3. BRENNAN, BAILEY ASHBURNHAM, MA 100.000 0.00
4. BRENNAN, BRADY ASHBURNHAM, MA 100.000 0.00
5. MANCINI JR, JACK (JOHN) BALLSTON SPA, NY 100.000 0.00
6. MAHER, CHRISTOPHER WEST CHARLTON, NY 100.000 0.00
Jr Ribbon Roping
Place Member Name City Time Points
1. TIFFT, CARTER (HD) DANBY, VT 11.670 10.00
2. GRAHAM, ALEXIS (HL) LAKE LUZERNE, NY 11.670 10.00
3. GRAHAM, TREVOR (HD) LAKE LUZERNE, NQ 100.000 0.00
4. O'NEILL, SHYLA (HL) GOSHEN, CT 100.000 0.00
5. ALEXANDER, TRINITY (HD) WAPPINGER FALL, NY 100.000 0.00
6. BARBER, LANDAN (HL) LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
HS BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. KING, MAGGIE FORT ANN, NY 3.130 10.00
2. RABY, MICHAILA LEWISTON, NY 3.240 9.00
3. BANIA, MICHAELA FLORENCE, VT 4.310 8.00
4. GRAHAM, GABRIELLE LAKE LUZERNE, NY 15.170 7.00
5. EVANS, MADISON BALLSTON SPA, NY 100.000 0.00
6. WINSLOW, LACEY SALEM, NY 100.000 0.00
7. BLANCHARD, JESSICA POTSDAM, NY 100.000 0.00
8. CRONK, PEPPER AMSTERDAM, NY 100.000 0.00
9. FELTON, CLAIRE BALLSTON SPA, NY 100.000 0.00
10. BARBER, ASHLEIGH HUDSON FALLS, NY 100.000 0.00
11. WARNER, GEORGIA MARATHON, NY 100.000 0.00
12. KENNEDY, OLIVIA FORT PLAIN, NY 100.000 0.00
13. DAVIDSON, NICOLE CANTERBURY, CT 100.000 0.00
14. O'NEILL, SUMMERLIN GOSHEN, CT 100.000 0.00
15. WINSLOW, LAUREN SALEM, NY 100.000 0.00
16. SCHUM, COURTNEY VARYSBURG, NY 100.000 0.00
Jr Girls Breakaway
Place Member Name City Time Points
1. NATALINO, LEIA NORTH TONOWANDA, NY 5.280 10.00
2. O'NEILL, SHYLA GOSHEN, CT 100.000 0.00
3. DOMES, CARLENE ATTICA, NY 100.000 0.00
4. GRAHAM, ALEXIS LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
5. FELTON, CASEY BALLSTON SPA, NY 100.000 0.00
6. DUNBAR, JENNA HUDSON FALLS, NY 100.000 0.00
7. WARNER, SADIE MARATHON, NY 100.000 0.00
8. SLADE, PAYTON HONEOYE, NY 100.000 0.00
9. BEHNKE, ISABELLA WILSON, NY 100.000 0.00
10. ALEXANDER, TRINITY WAPPINGER FALL, NY 100.000 0.00
Jr Boys Breakaway
Place Member Name City Time Points
1. TIFFT, CARTER DANBY, VT 12.890 10.00
2. GRAHAM, TREVOR LAKE LUZERNE, NQ 100.000 0.00
3. DOMES, LOGAN ATTICA, NY 100.000 0.00
HS TEAM ROPING
Place Member Name City Time Points
1. DUNN, CALEB (HD) STILLWATER, NY 14.700 10.00
2. ROPER, TEAM (HL) , 14.700 0.00
3. WARNER, GEORGIA (HD) MARATHON, NY 31.570 9.00
4. MAHER, CHRISTOPHER (HL) WEST CHARLTON, NY 31.570 10.00
5. BRENNAN, BAILEY (HD) ASHBURNHAM, MA 100.000 0.00
6. BRENNAN, BRADY (HL) ASHBURNHAM, MA 100.000 0.00
7. FELTON, CLAIRE (HD) BALLSTON SPA, NY 100.000 0.00
8. SHAMPANG, LAYNE (HL) GREENE, NY 100.000 0.00
9. ROPER 3, TEAM (HD) , 100.000 0.00
10. EVANS, MADISON (HL) BALLSTON SPA, NY 100.000 0.00
11. ROPER 2, TEAM (HD) , 100.000 0.00
12. KING, MAGGIE (HL) FORT ANN, NY 100.000 0.00
13. QUINN, CHASE (HD) SCHUYLERVILLE, NY 100.000 0.00
14. QUINN, RILEY (HL) SCHUYLERVILLE, NY 100.000 0.00
15. MAHON, BRAYDEN (HD) LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
16. GRAHAM, GABRIELLE (HL) LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
Jr Team Roping
Place Member Name City Time Points
1. GRAHAM, TREVOR (HD) LAKE LUZERNE, NQ 100.000 0.00
2. ROPER 4, TEAM (HL) , 100.000 0.00
3. ALEXANDER, TRINITY (HD) WAPPINGER FALL, NY 100.000 0.00
4. FELTON, CASEY (HL) BALLSTON SPA, NY 100.000 0.00
5. TIFFT, CARTER (HD) DANBY, VT 100.000 0.00
6. GRAHAM, ALEXIS (HL) LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
HS BARREL RACING
Place Member Name City Time Points
1. WARNER, GEORGIA MARATHON, NY 15.978 10.00
2. BANIA, MICHAELA FLORENCE, VT 16.244 9.00
3. KROENING, OLIVIA KNOWLESVILLE, NY 16.539 8.00
4. BARBER, ASHLEIGH HUDSON FALLS, NY 16.701 7.00
5. FELTON, CLAIRE BALLSTON SPA, NY 16.812 5.50
6. KING, MAGGIE FORT ANN, NY 16.812 5.50
7. WINSLOW, LAUREN SALEM, NY 16.856 4.00
8. PIERCE, ABIGAIL BELLINGHAM, MA 17.236 3.00
9. KENNEDY, OLIVIA FORT PLAIN, NY 17.392 2.00
10. O'NEILL, SUMMERLIN GOSHEN, CT 17.394 1.00
11. AUSTIN, LEXUS WEST FAIRLEE, VT 17.459 0.00
12. SPRINGER, EMMA LAKE LUZERNE, NY 17.674 0.00
13. CRONK, PEPPER AMSTERDAM, NY 18.417 0.00
14. HALSE, ONNIKA MECHANICSVILLE, NY 18.439 0.00
15. BLANCHARD, JESSICA POTSDAM, NY 18.819 0.00
16. RABY, MICHAILA LEWISTON, NY 20.781 0.00
17. DAVIDSON, NICOLE CANTERBURY, CT 21.074 0.00
18. ALEXANDER, LIBERTY WAPPINGER FALL, NY 21.348 0.00
19. SCHUM, COURTNEY VARYSBURG, NY 21.683 0.00
20. WINSLOW, LACEY SALEM, NY 22.731 0.00
21. BLANKENBERG, ARIANNA , 23.485 0.00
22. GRAHAM, GABRIELLE LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
23. KLAVER, EMMA ALBION, NY 100.000 0.00
24. KALINKEWICZ, HANNAH BALLSTON SPA, NY 100.000 0.00
25. KULES, AVA LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
Jr Barrel Racing
Place Member Name City Time Points
1. GRAHAM, ALEXIS LAKE LUZERNE, NY 16.267 10.00
2. SLADE, PAYTON HONEOYE, NY 16.747 9.00
3. O'NEILL, SHYLA GOSHEN, CT 17.153 8.00
4. STONE, ANNA , 17.154 0.00
5. DOMES, CARLENE ATTICA, NY 17.263 7.00
6. NATALINO, LEIA NORTH TONOWANDA, NY 17.609 6.00
7. BEHNKE, ISABELLA WILSON, NY 17.639 5.00
8. WADE, HAILEE LAKE LUZERNE, NY 17.753 4.00
9. KEPNER, REESE WILSON, NY 17.812 3.00
10. WARNER, SADIE MARATHON, NY 17.913 2.00
11. DUNBAR, JENNA HUDSON FALLS, NY 18.073 1.00
12. RICKARD, BRIELLE , 18.208 0.00
13. LAFOUNTAIN, RYLEIGH LAKE LUZERNE, NY 18.222 0.00
14. PAZ, CASSIDY GLENVILLE, NY 18.814 0.00
15. RUDD, REAGAN JORDANVILLE, NY 20.534 0.00
16. HEPPNER, KAYLEE , 23.282 0.00
17. FELTON, CASEY BALLSTON SPA, NY 24.377 0.00
18. SMITH, PAYTON LOCKPORT, NY 100.000 0.00
FS BARREL RACING
Place Member Name City Time Points
1. MANICKI, MACI ALBION, NY 100.000 0.00
Jr Bull Riding
Place Member Name City Score Points
1. BARBER, LANDAN LAKE LUZERNE, NY 0.0 0.00
2. GRAHAM, TREVOR LAKE LUZERNE, NQ 0.0 0.00
3. TIFFT, CARTER DANBY, VT 0.0 0.00
4. MANCINI, SPENCER BALLSTON SPA, NY 0.0 0.00
HS BULL RIDING
Place Member Name City Score Points
1. CARPENTER, CALEB LAKE LUZERNE, NY 0.0 0.00
2. BACIUSKA, BLAKE AFTON, NY 0.0 0.00
3. SHAMPANG, LAYNE GREENE, NY 0.0 0.00
FS CALF RIDING
Place Member Name City Score Points
1. DUNBAR, JOHN HUDSON FALLS, NY 0.0 0.00
Jr 22 Long Rifle
Place Member Name City Score Points
1. DOMES, CARLENE ATTICA, NY 144.0 10.00
2. DOMES, LOGAN ATTICA, NY 118.0 9.00
3. RUDD, REAGAN JORDANVILLE, NY 83.0 8.00