Scores Listing for FONDA SUNDAY 2(10/18/2020-Fonda NY)


(HD)=Header/Roper (HL)=Heeler/Runner

HS BAREBACK RIDING
Place Member Name City Score Points
1. WILSON, JASON POWNAL, VT 0.0 0.00
Jr Bareback
Place Member Name City Score Points
1. BARBER, LANDAN LAKE LUZERNE, NY 57.0 10.00
2. DOMES, LOGAN ATTICA, NY 0.0 0.00
3. TIFFT, CARTER DANBY, VT 0.0 0.00
4. GRAHAM, TREVOR LAKE LUZERNE, NQ 0.0 0.00
HS SADDLE BRONC
Place Member Name City Score Points
1. SHAMPANG, LAYNE GREENE, NY 64.0 10.00
Jr SaddleBronc
Place Member Name City Score Points
1. BARBER, LANDAN LAKE LUZERNE, NY 0.0 0.00
HS STEER WRESTLING
Place Member Name City Time Points
1. MAHON, BRAYDEN LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
Jr Chute Dogging
Place Member Name City Time Points
1. DOMES, LOGAN ATTICA, NY 3.710 10.00
2. LEERKES, MASON HUDSON FALLS, NY 6.780 9.00
3. BARBER, LANDAN LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
4. GRAHAM, TREVOR LAKE LUZERNE, NQ 100.000 0.00
5. MANCINI, SPENCER BALLSTON SPA, NY 100.000 0.00
6. BEACH, KOLT GLOVERSVILLE, NY 100.000 0.00
HS GOAT TYING
Place Member Name City Time Points
1. KING, MAGGIE FORT ANN, NY 8.700 10.00
2. DAVIDSON, NICOLE CANTERBURY, CT 11.030 9.00
3. CRONK, PEPPER AMSTERDAM, NY 12.560 8.00
4. BLANCHARD, JESSICA POTSDAM, NY 13.860 7.00
5. BANIA, MICHAELA FLORENCE, VT 14.300 6.00
6. FELTON, CLAIRE BALLSTON SPA, NY 14.610 5.00
7. GRAHAM, GABRIELLE LAKE LUZERNE, NY 14.640 4.00
8. REBOLD, KAYLN LOCKPORT, NY 14.700 3.00
9. WINSLOW, LAUREN SALEM, NY 14.780 2.00
10. WINSLOW, LACEY SALEM, NY 16.220 1.00
11. VAUGHN, ALISON DANBY, VT 16.850 0.00
12. KROENING, OLIVIA KNOWLESVILLE, NY 17.650 0.00
13. O'NEILL, SUMMERLIN GOSHEN, CT 20.430 0.00
14. ANDERSON, ISABELLA GAYLORDSVILLE, CT 20.450 0.00
15. SCHUM, COURTNEY VARYSBURG, NY 22.410 0.00
16. KULES, AVA LAKE LUZERNE, NY 23.250 0.00
17. PIERCE, ABIGAIL BELLINGHAM, MA 100.000 0.00
18. HALSE, ONNIKA MECHANICSVILLE, NY 100.000 0.00
19. WARNER, GEORGIA MARATHON, NY 100.000 0.00
20. RABY, MICHAILA LEWISTON, NY 100.000 0.00
21. EVANS, MADISON BALLSTON SPA, NY 100.000 0.00
Jr Girl Goat Tying
Place Member Name City Time Points
1. LAFOUNTAIN, RYLEIGH LAKE LUZERNE, NY 14.000 10.00
2. KAPUSTA, MEGAN DANBY, VT 14.280 9.00
3. DUNBAR, JENNA HUDSON FALLS, NY 14.690 8.00
4. FELTON, CASEY BALLSTON SPA, NY 14.800 7.00
5. DOMES, CARLENE ATTICA, NY 14.950 6.00
6. GRAHAM, ALEXIS LAKE LUZERNE, NY 15.880 5.00
7. SMITH, PAYTON LOCKPORT, NY 17.510 4.00
8. PAZ, CASSIDY GLENVILLE, NY 17.950 3.00
9. BEHNKE, ISABELLA WILSON, NY 18.090 2.00
10. SLADE, PAYTON HONEOYE, NY 18.700 1.00
11. WADE, HAILEE LAKE LUZERNE, NY 19.450 0.00
12. O'NEILL, SHYLA GOSHEN, CT 20.150 0.00
13. ALEXANDER, TRINITY WAPPINGER FALL, NY 20.570 0.00
14. RUDD, REAGAN JORDANVILLE, NY 100.000 0.00
15. KEPNER, REESE WILSON, NY 100.000 0.00
Jr Boys Goat Tying
Place Member Name City Time Points
1. MANCINI, SPENCER BALLSTON SPA, NY 19.550 10.00
2. DOMES, LOGAN ATTICA, NY 19.850 9.00
3. LEERKES, MASON HUDSON FALLS, NY 20.500 8.00
4. BARBER, LANDAN LAKE LUZERNE, NY 22.800 7.00
5. TIFFT, CARTER DANBY, VT 24.700 6.00
6. GRAHAM, TREVOR LAKE LUZERNE, NQ 27.170 5.00
HS POLE BENDING
Place Member Name City Time Points
1. WARNER, GEORGIA MARATHON, NY 22.460 10.00
2. SCHUM, COURTNEY VARYSBURG, NY 22.904 9.00
3. KING, MAGGIE FORT ANN, NY 23.415 8.00
4. WINSLOW, LACEY SALEM, NY 23.505 7.00
5. FELTON, CLAIRE BALLSTON SPA, NY 24.200 6.00
6. DAVIDSON, NICOLE CANTERBURY, CT 24.261 5.00
7. BLANCHARD, JESSICA POTSDAM, NY 24.566 4.00
8. O'NEILL, SUMMERLIN GOSHEN, CT 25.050 3.00
9. PIERCE, ABIGAIL BELLINGHAM, MA 25.116 2.00
10. AUSTIN, LEXUS WEST FAIRLEE, VT 26.386 1.00
11. VAUGHN, ALISON DANBY, VT 27.243 0.00
12. KROENING, OLIVIA KNOWLESVILLE, NY 28.687 0.00
13. KENNEDY, OLIVIA FORT PLAIN, NY 28.934 0.00
14. KULES, AVA LAKE LUZERNE, NY 29.240 0.00
15. BANIA, MICHAELA FLORENCE, VT 29.289 0.00
16. REBOLD, KAYLN LOCKPORT, NY 29.290 0.00
17. ANDERSON, ISABELLA GAYLORDSVILLE, CT 30.091 0.00
18. RABY, MICHAILA LEWISTON, NY 31.778 0.00
19. GRAHAM, GABRIELLE LAKE LUZERNE, NY 32.692 0.00
20. BARBER, ASHLEIGH HUDSON FALLS, NY 32.731 0.00
21. CRONK, PEPPER AMSTERDAM, NY 33.528 0.00
22. GILLES, BRYNN HUDSON FALLS, NY 33.557 0.00
23. KLAVER, EMMA ALBION, NY 37.916 0.00
24. ALEXANDER, LIBERTY WAPPINGER FALL, NY 100.000 0.00
25. WINSLOW, LAUREN SALEM, NY 100.000 0.00
26. SPRINGER, EMMA LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
27. TINNEY, HAILEY PLYMOUTH, CT 100.000 0.00
28. HALSE, ONNIKA MECHANICSVILLE, NY 100.000 0.00
Jr Pole Bending
Place Member Name City Time Points
1. FELTON, CASEY BALLSTON SPA, NY 24.352 10.00
2. WADE, HAILEE LAKE LUZERNE, NY 24.381 9.00
3. SLADE, PAYTON HONEOYE, NY 24.570 8.00
4. SMITH, PAYTON LOCKPORT, NY 25.072 7.00
5. KEPNER, REESE WILSON, NY 25.087 6.00
6. GRAHAM, ALEXIS LAKE LUZERNE, NY 25.522 5.00
7. DUNBAR, JENNA HUDSON FALLS, NY 26.028 4.00
8. WARNER, SADIE MARATHON, NY 28.866 3.00
9. O'NEILL, SHYLA GOSHEN, CT 29.293 2.00
10. ALEXANDER, TRINITY WAPPINGER FALL, NY 29.724 1.00
11. LAFOUNTAIN, RYLEIGH LAKE LUZERNE, NY 31.854 0.00
12. PAZ, CASSIDY GLENVILLE, NY 32.301 0.00
13. KAPUSTA, MEGAN DANBY, VT 32.526 0.00
14. RUDD, REAGAN JORDANVILLE, NY 32.734 0.00
15. BEHNKE, ISABELLA WILSON, NY 36.239 0.00
16. DOMES, CARLENE ATTICA, NY 41.999 0.00
HS TIEDOWN
Place Member Name City Time Points
1. QUINN, RILEY SCHUYLERVILLE, NY 16.710 10.00
2. BRENNAN, BRADY ASHBURNHAM, MA 19.730 9.00
3. DUNN, CALEB STILLWATER, NY 22.540 8.00
4. MANCINI JR, JACK (JOHN) BALLSTON SPA, NY 28.910 7.00
5. BRENNAN, BAILEY ASHBURNHAM, MA 100.000 0.00
6. MAHER, CHRISTOPHER WEST CHARLTON, NY 100.000 0.00
Jr Ribbon Roping
Place Member Name City Time Points
1. TIFFT, CARTER (HD) DANBY, VT 22.300 10.00
2. GRAHAM, ALEXIS (HL) LAKE LUZERNE, NY 22.300 10.00
3. ALEXANDER, TRINITY (HD) WAPPINGER FALL, NY 100.000 0.00
4. BARBER, LANDAN (HL) LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
5. ROPER, TEAM (HD) , 100.000 0.00
6. DOMES, CARLENE (HL) ATTICA, NY 100.000 0.00
7. ROPER 2, TEAM (HD) , 100.000 0.00
8. SLADE, PAYTON (HL) HONEOYE, NY 100.000 0.00
9. GRAHAM, TREVOR (HD) LAKE LUZERNE, NQ 100.000 0.00
10. O'NEILL, SHYLA (HL) GOSHEN, CT 100.000 0.00
HS BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. GRAHAM, GABRIELLE LAKE LUZERNE, NY 3.690 10.00
2. DAVIDSON, NICOLE CANTERBURY, CT 4.150 9.00
3. SARDELLA, SOPHIA SARATOGA SPRINGS, NY 4.300 8.00
4. WINSLOW, LACEY SALEM, NY 4.340 7.00
5. FELTON, CLAIRE BALLSTON SPA, NY 4.500 6.00
6. RABY, MICHAILA LEWISTON, NY 14.000 5.00
7. EVANS, MADISON BALLSTON SPA, NY 17.700 4.00
8. BLANCHARD, JESSICA POTSDAM, NY 100.000 0.00
9. WINSLOW, LAUREN SALEM, NY 100.000 0.00
10. BARBER, ASHLEIGH HUDSON FALLS, NY 100.000 0.00
11. O'NEILL, SUMMERLIN GOSHEN, CT 100.000 0.00
12. SCHUM, COURTNEY VARYSBURG, NY 100.000 0.00
13. ANDERSON, ISABELLA GAYLORDSVILLE, CT 100.000 0.00
14. PECHTEL, JOSILYN GLENVILLE, NY 100.000 0.00
15. KING, MAGGIE FORT ANN, NY 100.000 0.00
16. CRONK, PEPPER AMSTERDAM, NY 100.000 0.00
17. HALSE, ONNIKA MECHANICSVILLE, NY 100.000 0.00
18. KENNEDY, OLIVIA FORT PLAIN, NY 100.000 0.00
19. BANIA, MICHAELA FLORENCE, VT 100.000 0.00
20. WARNER, GEORGIA MARATHON, NY 100.000 0.00
21. PIERCE, ABIGAIL BELLINGHAM, MA 100.000 0.00
Jr Girls Breakaway
Place Member Name City Time Points
1. FELTON, CASEY BALLSTON SPA, NY 100.000 0.00
2. SLADE, PAYTON HONEOYE, NY 100.000 0.00
3. O'NEILL, SHYLA GOSHEN, CT 100.000 0.00
4. WARNER, SADIE MARATHON, NY 100.000 0.00
5. ALEXANDER, TRINITY WAPPINGER FALL, NY 100.000 0.00
6. GRAHAM, ALEXIS LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
Jr Boys Breakaway
Place Member Name City Time Points
1. TIFFT, CARTER DANBY, VT 3.810 10.00
2. GRAHAM, TREVOR LAKE LUZERNE, NQ 19.760 9.00
HS TEAM ROPING
Place Member Name City Time Points
1. QUINN, CHASE (HD) SCHUYLERVILLE, NY 6.230 10.00
2. QUINN, RILEY (HL) SCHUYLERVILLE, NY 6.230 10.00
3. DUNN, CALEB (HD) STILLWATER, NY 7.800 9.00
4. MOTA, ANGEL (HL) MONROE TOWNSHIP, PA 7.800 9.00
5. FELTON, CLAIRE (HD) BALLSTON SPA, NY 13.920 8.00
6. SHAMPANG, LAYNE (HL) GREENE, NY 13.920 8.00
7. BRENNAN, BAILEY (HD) ASHBURNHAM, MA 23.840 7.00
8. BRENNAN, BRADY (HL) ASHBURNHAM, MA 23.840 7.00
9. WARNER, GEORGIA (HD) MARATHON, NY 100.000 0.00
10. MAHER, CHRISTOPHER (HL) WEST CHARLTON, NY 100.000 0.00
11. SARDELLA, SOPHIA (HD) SARATOGA SPRINGS, NY 100.000 0.00
12. KING, MAGGIE (HL) FORT ANN, NY 100.000 0.00
13. MANCINI JR, JACK (JOHN) (HD) BALLSTON SPA, NY 100.000 0.00
14. EVANS, MADISON (HL) BALLSTON SPA, NY 100.000 0.00
15. MAHON, BRAYDEN (HD) LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
16. GRAHAM, GABRIELLE (HL) LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
Jr Team Roping
Place Member Name City Time Points
1. TIFFT, CARTER (HD) DANBY, VT 100.000 0.00
2. GRAHAM, ALEXIS (HL) LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
3. GRAHAM, TREVOR (HD) LAKE LUZERNE, NQ 100.000 0.00
4. FELTON, CASEY (HL) BALLSTON SPA, NY 100.000 0.00
HS BARREL RACING
Place Member Name City Time Points
1. DAVIDSON, NICOLE CANTERBURY, CT 15.101 10.00
2. GRAHAM, GABRIELLE LAKE LUZERNE, NY 15.260 9.00
3. O'NEILL, SUMMERLIN GOSHEN, CT 15.372 8.00
4. CRONK, PEPPER AMSTERDAM, NY 15.398 7.00
5. KING, MAGGIE FORT ANN, NY 15.456 6.00
6. FELTON, CLAIRE BALLSTON SPA, NY 15.469 5.00
7. REBOLD, KAYLN LOCKPORT, NY 15.802 4.00
8. SCHUM, COURTNEY VARYSBURG, NY 16.061 3.00
9. SPRINGER, EMMA LAKE LUZERNE, NY 16.265 2.00
10. KENNEDY, OLIVIA FORT PLAIN, NY 16.449 1.00
11. BLANCHARD, JESSICA POTSDAM, NY 16.475 0.00
12. BARBER, ASHLEIGH HUDSON FALLS, NY 17.121 0.00
13. ANDERSON, ISABELLA GAYLORDSVILLE, CT 17.260 0.00
14. VAUGHN, ALISON DANBY, VT 17.728 0.00
15. KLAVER, EMMA ALBION, NY 18.207 0.00
16. RABY, MICHAILA LEWISTON, NY 20.295 0.00
17. ALEXANDER, LIBERTY WAPPINGER FALL, NY 20.538 0.00
18. KULES, AVA LAKE LUZERNE, NY 20.698 0.00
19. WARNER, GEORGIA MARATHON, NY 20.793 0.00
20. GILLES, BRYNN HUDSON FALLS, NY 20.950 0.00
21. BANIA, MICHAELA FLORENCE, VT 21.063 0.00
22. KROENING, OLIVIA KNOWLESVILLE, NY 21.092 0.00
23. PIERCE, ABIGAIL BELLINGHAM, MA 21.330 0.00
24. AUSTIN, LEXUS WEST FAIRLEE, VT 21.403 0.00
25. WINSLOW, LACEY SALEM, NY 100.000 0.00
26. WINSLOW, LAUREN SALEM, NY 100.000 0.00
27. HALSE, ONNIKA MECHANICSVILLE, NY 100.000 0.00
28. TINNEY, HAILEY PLYMOUTH, CT 100.000 0.00
Jr Barrel Racing
Place Member Name City Time Points
1. SLADE, PAYTON HONEOYE, NY 15.679 10.00
2. O'NEILL, SHYLA GOSHEN, CT 16.008 9.00
3. DOMES, CARLENE ATTICA, NY 16.227 8.00
4. PAZ, CASSIDY GLENVILLE, NY 16.313 7.00
5. BEHNKE, ISABELLA WILSON, NY 16.451 6.00
6. KEPNER, REESE WILSON, NY 16.487 5.00
7. WADE, HAILEE LAKE LUZERNE, NY 16.691 4.00
8. LAFOUNTAIN, RYLEIGH LAKE LUZERNE, NY 16.752 3.00
9. WARNER, SADIE MARATHON, NY 16.819 2.00
10. FELTON, CASEY BALLSTON SPA, NY 17.079 1.00
11. DUNBAR, JENNA HUDSON FALLS, NY 17.195 0.00
12. ALEXANDER, TRINITY WAPPINGER FALL, NY 19.486 0.00
13. RUDD, REAGAN JORDANVILLE, NY 20.394 0.00
14. GRAHAM, ALEXIS LAKE LUZERNE, NY 20.873 0.00
15. KAPUSTA, MEGAN DANBY, VT 21.290 0.00
16. SMITH, PAYTON LOCKPORT, NY 22.934 0.00
Jr Bull Riding
Place Member Name City Score Points
1. TIFFT, CARTER DANBY, VT 63.0 10.00
2. BARBER, LANDAN LAKE LUZERNE, NY 60.0 9.00
3. GRAHAM, TREVOR LAKE LUZERNE, NQ 59.0 8.00
4. DOMES, LOGAN ATTICA, NY 55.0 7.00
5. MANCINI, SPENCER BALLSTON SPA, NY 0.0 0.00
6. BEACH, KOLT GLOVERSVILLE, NY 0.0 0.00
HS BULL RIDING
Place Member Name City Score Points
1. BACIUSKA, BLAKE AFTON, NY 67.0 10.00
2. SHAMPANG, LAYNE GREENE, NY 65.0 9.00
3. CARPENTER, CALEB LAKE LUZERNE, NY 0.0 0.00
HS REINED COW HORSE
Place Member Name City Score Points
1. KENNEDY, OLIVIA FORT PLAIN, NY 138.5 10.00
2. RABY, MICHAILA LEWISTON, NY 132.5 9.00
3. KLAVER, EMMA ALBION, NY 130.0 8.00
4. FELTON, CLAIRE BALLSTON SPA, NY 127.0 7.00
5. KROENING, OLIVIA KNOWLESVILLE, NY 113.5 6.00