Scores Listing for PAINTED PONY SAT(10/03/2020-Lake Luzerne, NY)


(HD)=Header/Roper (HL)=Heeler/Runner

FS GIRLS DUMMY ROPE
Place Member Name City Score Points
1. MANICKI, MACI ALBION, NY 15.0 10.00
2. PREZIOSO, EMILIA NORTH TONAWANDA, NY 4.0 9.00
3. ASHTON, HARLOW HOLLEY, NY 2.0 8.00
FS BOYS DUMMY ROPE
Place Member Name City Score Points
1. DUNBAR, JOHN HUDSON FALLS, NY 7.0 10.00
FS GIRLS GOAT TYING
Place Member Name City Time Points
1. PREZIOSO, EMILIA NORTH TONAWANDA, NY 15.750 10.00
2. MANICKI, MACI ALBION, NY 21.180 9.00
3. ASHTON, HARLOW HOLLEY, NY 24.250 8.00
FS BOYS GOAT TYING
Place Member Name City Time Points
1. DUNBAR, JOHN HUDSON FALLS, NY 18.130 10.00
HS BAREBACK RIDING
Place Member Name City Score Points
1. WILSON, JASON POWNAL, VT 71.0 10.00
Jr Bareback
Place Member Name City Score Points
1. TIFFT, CARTER DANBY, VT 60.0 10.00
2. BARBER, LANDAN LAKE LUZERNE, NY 0.0 0.00
3. GRAHAM, TREVOR LAKE LUZERNE, NQ 0.0 0.00
4. DOMES, LOGAN ATTICA, NY 0.0 0.00
HS SADDLE BRONC
Place Member Name City Score Points
1. SHAMPANG, LAYNE GREENE, NY 0.0 0.00
Jr SaddleBronc
Place Member Name City Score Points
1. BARBER, LANDAN LAKE LUZERNE, NY 0.0 0.00
HS STEER WRESTLING
Place Member Name City Time Points
1. MAHON, BRAYDEN LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
Jr Chute Dogging
Place Member Name City Time Points
1. LEERKES, MASON HUDSON FALLS, NY 5.600 10.00
2. BARBER, LANDAN LAKE LUZERNE, NY 6.810 9.00
3. GRAHAM, TREVOR LAKE LUZERNE, NQ 100.000 0.00
4. BEACH, KOLT GLOVERSVILLE, NY 100.000 0.00
5. DOMES, LOGAN ATTICA, NY 100.000 0.00
6. MANCINI, SPENCER BALLSTON SPA, NY 100.000 0.00
HS GOAT TYING
Place Member Name City Time Points
1. KING, MAGGIE FORT ANN, NY 10.520 10.00
2. WINSLOW, LAUREN SALEM, NY 11.220 9.00
3. EVANS, MADISON BALLSTON SPA, NY 11.340 8.00
4. GRAHAM, GABRIELLE LAKE LUZERNE, NY 11.510 7.00
5. REBOLD, KAYLN LOCKPORT, NY 12.410 6.00
6. BLANCHARD, JESSICA POTSDAM, NY 13.330 5.00
7. RABY, MICHAILA LEWISTON, NY 13.650 4.00
8. CRONK, PEPPER AMSTERDAM, NY 13.720 3.00
9. KULES, AVA LAKE LUZERNE, NY 13.950 2.00
10. O'NEIL, SUMMERLIN GOSHEN, NY 14.660 1.00
11. HALSE, ONNIKA MECHANICSVILLE, NY 16.110 0.00
12. WINSLOW, LACEY SALEM, NY 16.720 0.00
13. DAVIDSON, NICOLE CANTERBURY, CT 16.860 0.00
14. PIERCE, ABIGAIL BELLINGHAM, MA 17.700 0.00
15. KROENING, OLIVIA KNOWLESVILLE, NY 17.810 0.00
16. WARNER, GEORGIA MARATHON, NY 100.000 0.00
17. VAUGHN, ALISON DANBY, VT 100.000 0.00
18. ANDERSON, ISABELLA GAYLORDSVILLE, CT 100.000 0.00
Jr Girl Goat Tying
Place Member Name City Time Points
1. LAFOUNTAIN, RYLEIGH LAKE LUZERNE, NY 14.570 10.00
2. SLADE, PAYTON HONEOYE, NY 15.450 9.00
3. GRAHAM, ALEXIS LAKE LUZERNE, NY 16.300 8.00
4. PAZ, CASSIDY GLENVILLE, NY 17.920 7.00
5. SMITH, PAYTON LOCKPORT, NY 18.210 6.00
6. ALEXANDER, TRINITY WAPPINGER FALL, NY 18.450 5.00
7. DUNBAR, JENNA HUDSON FALLS, NY 18.840 4.00
8. ONEIL, SHYLA GOSHEN, CT 19.300 3.00
9. BEHNKE, ISABELLA WILSON, NY 22.480 2.00
10. FELTON, CASEY BALLSTON SPA, NY 26.490 1.00
11. KEPNER, REESE WILSON, NY 100.000 0.00
12. KAPUSTA, MEGAN DANBY, VT 100.000 0.00
13. DOMES, CARLENE ATTICA, NY 100.000 0.00
14. WADE, HAILEE LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
Jr Boys Goat Tying
Place Member Name City Time Points
1. TIFFT, CARTER DANBY, VT 13.770 10.00
2. DOMES, LOGAN ATTICA, NY 18.630 9.00
3. BARBER, LANDAN LAKE LUZERNE, NY 22.940 8.00
4. LEERKES, MASON HUDSON FALLS, NY 25.400 7.00
5. MANCINI, SPENCER BALLSTON SPA, NY 27.450 6.00
6. GRAHAM, TREVOR LAKE LUZERNE, NQ 100.000 0.00
HS POLE BENDING
Place Member Name City Time Points
1. BARBER, ASHLEIGH HUDSON FALLS, NY 22.802 10.00
2. O'NEIL, SUMMERLIN GOSHEN, NY 23.095 9.00
3. KULES, AVA LAKE LUZERNE, NY 23.375 8.00
4. WINSLOW, LACEY SALEM, NY 23.445 7.00
5. KROENING, OLIVIA KNOWLESVILLE, NY 23.502 6.00
6. KING, MAGGIE FORT ANN, NY 23.704 5.00
7. FELTON, CLAIRE BALLSTON SPA, NY 23.801 4.00
8. WINSLOW, LAUREN SALEM, NY 23.986 3.00
9. BLANCHARD, JESSICA POTSDAM, NY 25.296 2.00
10. AUSTIN, LEXUS WEST FAIRLEE, VT 25.911 1.00
11. HALSE, ONNIKA MECHANICSVILLE, NY 26.183 0.00
12. REBOLD, KAYLN LOCKPORT, NY 26.576 0.00
13. WARNER, GEORGIA MARATHON, NY 27.298 0.00
14. RABY, MICHAILA LEWISTON, NY 27.564 0.00
15. KENNEDY, OLIVIA FORT PLAIN, NY 27.910 0.00
16. SCHUM, COURTNEY VARYSBURG, NY 28.305 0.00
17. ANDERSON, ISABELLA GAYLORDSVILLE, CT 28.566 0.00
18. SPRINGER, EMMA LAKE LUZERNE, NY 29.157 0.00
19. GILLES, BRYNN HUDSON FALLS, NY 29.198 0.00
20. ALEXANDER, LIBERTY WAPPINGER FALL, NY 38.684 0.00
21. GRAHAM, GABRIELLE LAKE LUZERNE, NY 42.788 0.00
22. KLAVER, EMMA ALBION, NY 50.118 0.00
23. TINNEY, HAILEY PLYMOUTH, CT 100.000 0.00
24. KALINKEWICZ, HANNAH BALLSTON SPA, NY 100.000 0.00
25. PIERCE, ABIGAIL BELLINGHAM, MA 100.000 0.00
26. SARDELLA, SOPHIA SARATOGA SPRINGS, NY 100.000 0.00
27. VAUGHN, ALISON DANBY, VT 100.000 0.00
28. DAVIDSON, NICOLE CANTERBURY, CT 100.000 0.00
29. CRONK, PEPPER AMSTERDAM, NY 100.000 0.00
Jr Pole Bending
Place Member Name City Time Points
1. WARNER, SADIE MARATHON, NY 23.354 10.00
2. GRAHAM, ALEXIS LAKE LUZERNE, NY 25.055 9.00
3. ONEIL, SHYLA GOSHEN, CT 25.226 8.00
4. BEHNKE, ISABELLA WILSON, NY 25.369 7.00
5. WADE, HAILEE LAKE LUZERNE, NY 25.616 6.00
6. DUNBAR, JENNA HUDSON FALLS, NY 25.819 5.00
7. DOMES, CARLENE ATTICA, NY 26.795 4.00
8. SMITH, PAYTON LOCKPORT, NY 27.042 3.00
9. FELTON, CASEY BALLSTON SPA, NY 29.268 2.00
10. PAZ, CASSIDY GLENVILLE, NY 31.132 1.00
11. SLADE, PAYTON HONEOYE, NY 31.587 0.00
12. KEPNER, REESE WILSON, NY 32.849 0.00
13. KAPUSTA, MEGAN DANBY, VT 100.000 0.00
14. ALEXANDER, TRINITY WAPPINGER FALL, NY 100.000 0.00
15. LAFOUNTAIN, RYLEIGH LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
FS POLE BENDING
Place Member Name City Time Points
1. PREZIOSO, EMILIA NORTH TONAWANDA, NY 23.245 10.00
2. ASHTON, HARLOW HOLLEY, NY 31.400 9.00
HS TIEDOWN
Place Member Name City Time Points
1. BRENNAN, BAILEY ASHBURNHAM, MA 16.370 10.00
2. BRENNAN, BRADY ASHBURNHAM, MA 17.050 9.00
3. DUNN, CALEB STILLWATER, NY 17.140 8.00
4. QUINN, RILEY SCHUYLERVILLE, NY 100.000 0.00
5. MANCINI JR, JACK (JOHN) BALLSTON SPA, NY 100.000 0.00
6. MAHER, CHRISTOPHER WEST CHARLTON, NY 100.000 0.00
Jr Ribbon Roping
Place Member Name City Time Points
1. ROPER, TEAM (HD) , 100.000 0.00
2. SLADE, PAYTON (HL) HONEOYE, NY 100.000 0.00
3. GRAHAM, TREVOR (HD) LAKE LUZERNE, NQ 100.000 0.00
4. ONEIL, SHYLA (HL) GOSHEN, CT 100.000 0.00
5. TIFFT, CARTER (HD) DANBY, VT 100.000 0.00
6. GRAHAM, ALEXIS (HL) LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
7. ALEXANDER, TRINITY (HD) WAPPINGER FALL, NY 100.000 0.00
8. BARBER, LANDAN (HL) LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
HS BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. WARNER, GEORGIA MARATHON, NY 4.480 10.00
2. PECHTEL, JOSILYN GLENVILLE, NY 5.690 9.00
3. GRAHAM, GABRIELLE LAKE LUZERNE, NY 5.870 8.00
4. O'NEIL, SUMMERLIN GOSHEN, NY 6.670 7.00
5. DAVIDSON, NICOLE CANTERBURY, CT 14.020 6.00
6. FELTON, CLAIRE BALLSTON SPA, NY 100.000 0.00
7. EVANS, MADISON BALLSTON SPA, NY 100.000 0.00
8. ANDERSON, ISABELLA GAYLORDSVILLE, CT 100.000 0.00
9. KING, MAGGIE FORT ANN, NY 100.000 0.00
10. WINSLOW, LAUREN SALEM, NY 100.000 0.00
11. SCHUM, COURTNEY VARYSBURG, NY 100.000 0.00
12. SARDELLA, SOPHIA SARATOGA SPRINGS, NY 100.000 0.00
13. CRONK, PEPPER AMSTERDAM, NY 100.000 0.00
14. BARBER, ASHLEIGH HUDSON FALLS, NY 100.000 0.00
15. WINSLOW, LACEY SALEM, NY 100.000 0.00
16. TINNEY, HAILEY PLYMOUTH, CT 100.000 0.00
17. RABY, MICHAILA LEWISTON, NY 100.000 0.00
18. KENNEDY, OLIVIA FORT PLAIN, NY 100.000 0.00
Jr Girls Breakaway
Place Member Name City Time Points
1. GRAHAM, ALEXIS LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
2. ONEIL, SHYLA GOSHEN, CT 100.000 0.00
3. ALEXANDER, TRINITY WAPPINGER FALL, NY 100.000 0.00
4. SLADE, PAYTON HONEOYE, NY 100.000 0.00
5. WARNER, SADIE MARATHON, NY 100.000 0.00
6. FELTON, CASEY BALLSTON SPA, NY 100.000 0.00
Jr Boys Breakaway
Place Member Name City Time Points
1. GRAHAM, TREVOR LAKE LUZERNE, NQ 6.000 10.00
2. TIFFT, CARTER DANBY, VT 12.760 9.00
HS TEAM ROPING
Place Member Name City Time Points
1. QUINN, CHASE (HD) SCHUYLERVILLE, NY 8.320 10.00
2. QUINN, RILEY (HL) SCHUYLERVILLE, NY 8.320 10.00
3. BRENNAN, BAILEY (HD) ASHBURNHAM, MA 9.580 9.00
4. BRENNAN, BRADY (HL) ASHBURNHAM, MA 9.580 9.00
5. DUNN, CALEB (HD) STILLWATER, NY 22.010 8.00
6. SHAMPANG, LAYNE (HL) GREENE, NY 22.010 8.00
7. MAHON, BRAYDEN (HD) LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
8. GRAHAM, GABRIELLE (HL) LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
9. WARNER, GEORGIA (HD) MARATHON, NY 100.000 0.00
10. MAHER, CHRISTOPHER (HL) WEST CHARLTON, NY 100.000 0.00
11. SARDELLA, SOPHIA (HD) SARATOGA SPRINGS, NY 100.000 0.00
12. KING, MAGGIE (HL) FORT ANN, NY 100.000 0.00
13. MANCINI JR, JACK (JOHN) (HD) BALLSTON SPA, NY 100.000 0.00
14. EVANS, MADISON (HL) BALLSTON SPA, NY 100.000 0.00
Jr Team Roping
Place Member Name City Time Points
1. ALEXANDER, TRINITY (HD) WAPPINGER FALL, NY 100.000 0.00
2. ROPER 2, TEAM (HL) , 100.000 0.00
3. TIFFT, CARTER (HD) DANBY, VT 100.000 0.00
4. GRAHAM, ALEXIS (HL) LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
HS BARREL RACING
Place Member Name City Time Points
1. SCHUM, COURTNEY VARYSBURG, NY 14.814 10.00
2. DAVIDSON, NICOLE CANTERBURY, CT 14.941 9.00
3. RABY, MICHAILA LEWISTON, NY 15.039 8.00
4. CRONK, PEPPER AMSTERDAM, NY 15.334 7.00
5. BARBER, ASHLEIGH HUDSON FALLS, NY 15.339 6.00
6. PIERCE, ABIGAIL BELLINGHAM, MA 15.372 5.00
7. WARNER, GEORGIA MARATHON, NY 15.582 4.00
8. KULES, AVA LAKE LUZERNE, NY 15.681 3.00
9. ALEXANDER, LIBERTY WAPPINGER FALL, NY 15.782 2.00
10. WINSLOW, LACEY SALEM, NY 16.041 1.00
11. BLANCHARD, JESSICA POTSDAM, NY 16.247 0.00
12. TINNEY, HAILEY PLYMOUTH, CT 16.344 0.00
13. AUSTIN, LEXUS WEST FAIRLEE, VT 16.458 0.00
14. REBOLD, KAYLN LOCKPORT, NY 16.596 0.00
15. KROENING, OLIVIA KNOWLESVILLE, NY 16.702 0.00
16. SPRINGER, EMMA LAKE LUZERNE, NY 16.809 0.00
17. ANDERSON, ISABELLA GAYLORDSVILLE, CT 17.997 0.00
18. PECHTEL, JOSILYN GLENVILLE, NY 18.132 0.00
19. HALSE, ONNIKA MECHANICSVILLE, NY 18.265 0.00
20. GILLES, BRYNN HUDSON FALLS, NY 20.012 0.00
21. WINSLOW, LAUREN SALEM, NY 20.278 0.00
22. KING, MAGGIE FORT ANN, NY 20.382 0.00
23. KENNEDY, OLIVIA FORT PLAIN, NY 20.704 0.00
24. KLAVER, EMMA ALBION, NY 23.343 0.00
25. GRAHAM, GABRIELLE LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
26. O'NEIL, SUMMERLIN GOSHEN, NY 100.000 0.00
27. FELTON, CLAIRE BALLSTON SPA, NY 100.000 0.00
28. VAUGHN, ALISON DANBY, VT 100.000 0.00
Jr Barrel Racing
Place Member Name City Time Points
1. GRAHAM, ALEXIS LAKE LUZERNE, NY 15.102 10.00
2. SLADE, PAYTON HONEOYE, NY 15.985 9.00
3. KEPNER, REESE WILSON, NY 16.230 8.00
4. FELTON, CASEY BALLSTON SPA, NY 16.794 7.00
5. SMITH, PAYTON LOCKPORT, NY 17.148 6.00
6. WADE, HAILEE LAKE LUZERNE, NY 17.170 5.00
7. LAFOUNTAIN, RYLEIGH LAKE LUZERNE, NY 17.379 4.00
8. ALEXANDER, TRINITY WAPPINGER FALL, NY 18.893 3.00
9. DUNBAR, JENNA HUDSON FALLS, NY 18.929 2.00
10. WARNER, SADIE MARATHON, NY 21.198 1.00
11. PAZ, CASSIDY GLENVILLE, NY 21.585 0.00
12. ONEIL, SHYLA GOSHEN, CT 21.906 0.00
13. BEHNKE, ISABELLA WILSON, NY 100.000 0.00
14. KAPUSTA, MEGAN DANBY, VT 100.000 0.00
15. DOMES, CARLENE ATTICA, NY 100.000 0.00
FS BARREL RACING
Place Member Name City Time Points
1. PREZIOSO, EMILIA NORTH TONAWANDA, NY 15.256 10.00
2. ASHTON, HARLOW HOLLEY, NY 15.975 9.00
3. MANICKI, MACI ALBION, NY 100.000 0.00
Jr Bull Riding
Place Member Name City Score Points
1. BARBER, LANDAN LAKE LUZERNE, NY 0.0 0.00
2. BEACH, KOLT GLOVERSVILLE, NY 0.0 0.00
3. GRAHAM, TREVOR LAKE LUZERNE, NQ 0.0 0.00
4. DOMES, LOGAN ATTICA, NY 0.0 0.00
HS BULL RIDING
Place Member Name City Score Points
1. SHAMPANG, LAYNE GREENE, NY 66.0 10.00
2. CARPENTER, CALEB LAKE LUZERNE, NY 0.0 0.00
3. BACIUSKA, BLAKE AFTON, NY 0.0 0.00
4. WILSON, JASON POWNAL, VT 0.0 0.00
FS CALF RIDING
Place Member Name City Score Points
1. BEACH, LAYTON GLOVERSVILLE, NY 0.0 0.00
2. DUNBAR, JOHN HUDSON FALLS, NY 0.0 0.00