Scores Listing for PAINTED PONY 2(09/27/2020-Lake Luzerne, NY)


(HD)=Header/Roper (HL)=Heeler/Runner

FS GIRLS DUMMY ROPE
Place Member Name City Score Points
1. MANICKI, MACI ALBION, NY 12.0 9.50
2. PREZIOSO, EMILIA NORTH TONAWANDA, NY 12.0 9.50
3. CARMACK, LILY DANBY, VT 10.0 7.50
4. ASHTON, HARLOW HOLLEY, NY 10.0 7.50
5. LOOMIS-FURNELLI, GAVYN DANBY, VT 9.0 6.00
FS BOYS DUMMY ROPE
Place Member Name City Score Points
1. DUNBAR, JOHN HUDSON FALLS, NY 12.0 10.00
FS GIRLS GOAT TYING
Place Member Name City Time Points
1. PREZIOSO, EMILIA NORTH TONAWANDA, NY 14.940 10.00
2. ASHTON, HARLOW HOLLEY, NY 20.620 9.00
3. MANICKI, MACI ALBION, NY 29.940 8.00
FS BOYS GOAT TYING
Place Member Name City Time Points
1. DUNBAR, JOHN HUDSON FALLS, NY 12.000 10.00
HS BAREBACK RIDING
Place Member Name City Score Points
1. WILSON, JASON POWNAL, VT 76.0 10.00
Jr Bareback
Place Member Name City Score Points
1. TIFFT, CARTER DANBY, VT 57.0 10.00
2. BARBER, LANDAN LAKE LUZERNE, NY 48.0 9.00
HS SADDLE BRONC
Place Member Name City Score Points
1. SHAMPANG, LAYNE GREENE, NY 71.0 10.00
Jr SaddleBronc
Place Member Name City Score Points
1. BARBER, LANDAN LAKE LUZERNE, NY 0.0 0.00
HS STEER WRESTLING
Place Member Name City Time Points
1. MAHON, BRAYDEN LAKE LUZERNE, NY 14.810 10.00
Jr Chute Dogging
Place Member Name City Time Points
1. GRAHAM, TREVOR LAKE LUZERNE, NQ 7.550 10.00
2. LEERKES, MASON HUDSON FALLS, NY 8.850 9.00
3. BARBER, LANDAN LAKE LUZERNE, NY 13.800 8.00
4. MANCINI, SPENCER BALLSTON SPA, NY 21.200 7.00
5. BEACH, KOLT GLOVERSVILLE, NY 21.220 6.00
6. DOMES, LOGAN ATTICA, NY 21.600 5.00
HS GOAT TYING
Place Member Name City Time Points
1. GRAHAM, GABRIELLE LAKE LUZERNE, NY 11.080 10.00
2. KING, MAGGIE FORT ANN, NY 12.590 9.00
3. EVANS, MADISON BALLSTON SPA, NY 13.310 8.00
4. DAVIDSON, NICOLE CANTERBURY, CT 13.610 7.00
5. WINSLOW, LACEY SALEM, NY 13.620 6.00
6. HALSE, ONNIKA MECHANICSVILLE, NY 15.210 5.00
7. CRONK, PEPPER AMSTERDAM, NY 15.510 4.00
8. PIERCE, ABIGAIL BELLINGHAM, MA 15.730 3.00
9. WINSLOW, LAUREN SALEM, NY 15.800 2.00
10. VAUGHN, ALISON DANBY, VT 15.950 1.00
11. RABY, MICHAILA LEWISTON, NY 16.300 0.00
12. REBOLD, KAYLN LOCKPORT, NY 16.350 0.00
13. O'NEIL, SUMMERLIN GOSHEN, NY 19.150 0.00
14. KROENING, OLIVIA KNOWLESVILLE, NY 20.960 0.00
15. ANDERSON, ISABELLA GAYLORDSVILLE, CT 27.200 0.00
16. BANIA, MICHAELA FLORENCE, VT 100.000 0.00
17. WARNER, GEORGIA MARATHON, NY 100.000 0.00
18. KULES, AVA LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
19. KALINKEWICZ, HANNAH BALLSTON SPA, NY 100.000 0.00
Jr Girl Goat Tying
Place Member Name City Time Points
1. DOMES, CARLENE ATTICA, NY 12.200 10.00
2. LAFOUNTAIN, RYLEIGH LAKE LUZERNE, NY 14.140 9.00
3. FELTON, CASEY BALLSTON SPA, NY 14.580 8.00
4. BEHNKE, ISABELLA WILSON, NY 16.540 7.00
5. PAZ, CASSIDY GLENVILLE, NY 17.360 6.00
6. DUNBAR, JENNA HUDSON FALLS, NY 18.710 5.00
7. KEPNER, REESE WILSON, NY 18.900 4.00
8. ALEXANDER, TRINITY WAPPINGER FALL, NY 19.500 3.00
9. ONEIL, SHYLA GOSHEN, CT 22.490 2.00
10. WADE, HAILEE LAKE LUZERNE, NY 23.230 1.00
11. SMITH, PAYTON LOCKPORT, NY 24.130 0.00
12. GRAHAM, ALEXIS LAKE LUZERNE, NY 25.750 0.00
13. KAPUSTA, MEGAN DANBY, VT 25.970 0.00
Jr Boys Goat Tying
Place Member Name City Time Points
1. GRAHAM, TREVOR LAKE LUZERNE, NQ 17.300 10.00
2. TIFFT, CARTER DANBY, VT 18.120 9.00
3. MANCINI, SPENCER BALLSTON SPA, NY 19.860 8.00
4. DOMES, LOGAN ATTICA, NY 20.780 7.00
5. BARBER, LANDAN LAKE LUZERNE, NY 22.200 6.00
6. LEERKES, MASON HUDSON FALLS, NY 29.840 5.00
HS POLE BENDING
Place Member Name City Time Points
1. WINSLOW, LACEY SALEM, NY 22.690 10.00
2. WARNER, GEORGIA MARATHON, NY 22.753 9.00
3. BARBER, ASHLEIGH HUDSON FALLS, NY 23.319 8.00
4. ALEXANDER, LIBERT Y WAPPINGER FALL, NY 23.328 7.00
5. KING, MAGGIE FORT ANN, NY 23.671 6.00
6. KROENING, OLIVIA KNOWLESVILLE, NY 24.006 5.00
7. DAVIDSON, NICOLE CANTERBURY, CT 24.160 4.00
8. O'NEIL, SUMMERLIN GOSHEN, NY 24.758 3.00
9. AUSTIN, LEXUS WEST FAIRLEE, VT 25.030 2.00
10. ANDERSON, ISABELLA GAYLORDSVILLE, CT 27.607 1.00
11. KENNEDY, OLIVIA FORT PLAIN, NY 28.691 0.00
12. WINSLOW, LAUREN SALEM, NY 29.927 0.00
13. PIERCE, ABIGAIL BELLINGHAM, MA 31.873 0.00
14. HALSE, ONNIKA MECHANICSVILLE, NY 31.890 0.00
15. RABY, MICHAILA LEWISTON, NY 31.941 0.00
16. KULES, AVA LAKE LUZERNE, NY 32.049 0.00
17. BLANCHARD, JESSICA POTSDAM, NY 32.570 0.00
18. VAUGHN, ALISON DANBY, VT 33.563 0.00
19. TINNEY, HAILEY PLYMOUTH, CT 33.623 0.00
20. SCHUM, COURTNEY VARYSBURG, NY 34.180 0.00
21. GILLES, BRYNN HUDSON FALLS, NY 34.380 0.00
22. KLAVER, EMMA ALBION, NY 37.109 0.00
23. CRONK, PEPPER AMSTERDAM, NY 41.039 0.00
24. GRAHAM, GABRIELLE LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
25. KALINKEWICZ, HANNAH BALLSTON SPA, NY 100.000 0.00
26. REBOLD, KAYLN LOCKPORT, NY 100.000 0.00
27. BANIA, MICHAELA FLORENCE, VT 100.000 0.00
28. ANDERSON, MIKAYLA SPRINGFIELD, NH 100.000 0.00
29. SPRINGER, EMMA LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
Jr Pole Bending
Place Member Name City Time Points
1. WARNER, SADIE MARATHON, NY 23.179 10.00
2. ONEIL, SHYLA GOSHEN, CT 24.484 9.00
3. BEHNKE, ISABELLA WILSON, NY 25.313 8.00
4. GRAHAM, ALEXIS LAKE LUZERNE, NY 25.774 7.00
5. DUNBAR, JENNA HUDSON FALLS, NY 27.347 6.00
6. FELTON, CASEY BALLSTON SPA, NY 29.427 5.00
7. KAPUSTA, MEGAN DANBY, VT 31.489 4.00
8. PAZ, CASSIDY GLENVILLE, NY 31.526 3.00
9. ALEXANDER, TRINITY WAPPINGER FALL, NY 32.177 2.00
10. WADE, HAILEE LAKE LUZERNE, NY 32.845 1.00
11. KEPNER, REESE WILSON, NY 39.973 0.00
12. SMITH, PAYTON LOCKPORT, NY 100.000 0.00
13. LAFOUNTAIN, RYLEIGH LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
14. DOMES, CARLENE ATTICA, NY 100.000 0.00
FS POLE BENDING
Place Member Name City Time Points
1. PREZIOSO, EMILIA NORTH TONAWANDA, NY 23.729 10.00
2. MANICKI, MACI ALBION, NY 25.490 9.00
3. LOOMIS-FURNELLI, GAVYN DANBY, VT 32.088 8.00
4. CARMACK, LILY DANBY, VT 32.499 7.00
5. ASHTON, HARLOW HOLLEY, NY 100.000 0.00
HS TIEDOWN
Place Member Name City Time Points
1. DUNN, CALEB STILLWATER, NY 18.760 10.00
2. BRENNAN, BRADY ASHBURNHAM, MA 100.000 0.00
3. BRENNAN, BAILEY ASHBURNHAM, MA 100.000 0.00
4. MANCINI JR, JACK (JOHN) BALLSTON SPA, NY 100.000 0.00
5. MAHER, CHRISTOPHER WEST CHARLTON, NY 100.000 0.00
6. QUINN, RILEY SCHUYLERVILLE, NY 100.000 0.00
Jr Ribbon Roping
Place Member Name City Time Points
1. TIFFT, CARTER (HD) DANBY, VT 28.660 10.00
2. GRAHAM, ALEXIS (HL) LAKE LUZERNE, NY 28.660 10.00
3. GRAHAM, TREVOR (HD) LAKE LUZERNE, NQ 100.000 0.00
4. ONEIL, SHYLA (HL) GOSHEN, CT 100.000 0.00
5. ALEXANDER, TRINITY (HD) WAPPINGER FALL, NY 100.000 0.00
6. BARBER, LANDAN (HL) LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
HS BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. SARDELLA, SOPHIA SARATOGA SPRINGS, NY 4.300 10.00
2. DAVIDSON, NICOLE CANTERBURY, CT 4.560 9.00
3. WINSLOW, LAUREN SALEM, NY 4.690 8.00
4. RABY, MICHAILA LEWISTON, NY 6.000 7.00
5. GRAHAM, GABRIELLE LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
6. O'NEIL, SUMMERLIN GOSHEN, NY 100.000 0.00
7. BANIA, MICHAELA FLORENCE, VT 100.000 0.00
8. SCHUM, COURTNEY VARYSBURG, NY 100.000 0.00
9. ANDERSON, ISABELLA GAYLORDSVILLE, CT 100.000 0.00
10. EVANS, MADISON BALLSTON SPA, NY 100.000 0.00
11. WARNER, GEORGIA MARATHON, NY 100.000 0.00
12. KING, MAGGIE FORT ANN, NY 100.000 0.00
13. CRONK, PEPPER AMSTERDAM, NY 100.000 0.00
14. KENNEDY, OLIVIA FORT PLAIN, NY 100.000 0.00
15. WINSLOW, LACEY SALEM, NY 100.000 0.00
Jr Girls Breakaway
Place Member Name City Time Points
1. ONEIL, SHYLA GOSHEN, CT 100.000 0.00
2. FELTON, CASEY BALLSTON SPA, NY 100.000 0.00
3. ALEXANDER, TRINITY WAPPINGER FALL, NY 100.000 0.00
4. WARNER, SADIE MARATHON, NY 100.000 0.00
5. GRAHAM, ALEXIS LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
Jr Boys Breakaway
Place Member Name City Time Points
1. GRAHAM, TREVOR LAKE LUZERNE, NQ 9.000 10.00
2. TIFFT, CARTER DANBY, VT 100.000 0.00
HS TEAM ROPING
Place Member Name City Time Points
1. QUINN, CHASE (HD) SCHUYLERVILLE, NY 9.440 10.00
2. QUINN, RILEY (HL) SCHUYLERVILLE, NY 9.440 10.00
3. DUNN, CALEB (HD) STILLWATER, NY 24.430 9.00
4. SHAMPANG, LAYNE (HL) GREENE, NY 24.430 9.00
5. MAHON, BRAYDEN (HD) LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
6. GRAHAM, GABRIELLE (HL) LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
7. WARNER, GEORGIA (HD) MARATHON, NY 100.000 0.00
8. MAHER, CHRISTOPHER (HL) WEST CHARLTON, NY 100.000 0.00
9. BRENNAN, BAILEY (HD) ASHBURNHAM, MA 100.000 0.00
10. BRENNAN, BRADY (HL) ASHBURNHAM, MA 100.000 0.00
11. SARDELLA, SOPHIA (HD) SARATOGA SPRINGS, NY 100.000 0.00
12. KING, MAGGIE (HL) FORT ANN, NY 100.000 0.00
Jr Team Roping
Place Member Name City Time Points
1. ALEXANDER, TRINITY (HD) WAPPINGER FALL, NY 100.000 0.00
2. ROPER, TEAM (HL) , 100.000 0.00
3. TIFFT, CARTER (HD) DANBY, VT 100.000 0.00
4. GRAHAM, ALEXIS (HL) LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
HS BARREL RACING
Place Member Name City Time Points
1. SCHUM, COURTNEY VARYSBURG, NY 14.937 10.00
2. GILLES, BRYNN HUDSON FALLS, NY 15.700 9.00
3. O'NEIL, SUMMERLIN GOSHEN, NY 15.768 8.00
4. BARBER, ASHLEIGH HUDSON FALLS, NY 15.789 7.00
5. ALEXANDER, LIBERT Y WAPPINGER FALL, NY 15.809 6.00
6. KENNEDY, OLIVIA FORT PLAIN, NY 15.876 5.00
7. CRONK, PEPPER AMSTERDAM, NY 15.896 4.00
8. PIERCE, ABIGAIL BELLINGHAM, MA 15.914 3.00
9. WINSLOW, LAUREN SALEM, NY 15.977 2.00
10. AUSTIN, LEXUS WEST FAIRLEE, VT 16.179 1.00
11. BLANCHARD, JESSICA POTSDAM, NY 16.433 0.00
12. SPRINGER, EMMA LAKE LUZERNE, NY 16.648 0.00
13. KROENING, OLIVIA KNOWLESVILLE, NY 16.940 0.00
14. GRAHAM, GABRIELLE LAKE LUZERNE, NY 17.128 0.00
15. REBOLD, KAYLN LOCKPORT, NY 17.394 0.00
16. TINNEY, HAILEY PLYMOUTH, CT 17.816 0.00
17. VAUGHN, ALISON DANBY, VT 18.567 0.00
18. HALSE, ONNIKA MECHANICSVILLE, NY 18.673 0.00
19. RABY, MICHAILA LEWISTON, NY 20.141 0.00
20. WINSLOW, LACEY SALEM, NY 20.707 0.00
21. DAVIDSON, NICOLE CANTERBURY, CT 20.804 0.00
22. WARNER, GEORGIA MARATHON, NY 20.872 0.00
23. KULES, AVA LAKE LUZERNE, NY 20.885 0.00
24. KLAVER, EMMA ALBION, NY 20.889 0.00
25. KING, MAGGIE FORT ANN, NY 20.905 0.00
26. ANDERSON, ISABELLA GAYLORDSVILLE, CT 22.309 0.00
27. ANDERSON, MIKAYLA SPRINGFIELD, NH 100.000 0.00
28. BANIA, MICHAELA FLORENCE, VT 100.000 0.00
29. KALINKEWICZ, HANNAH BALLSTON SPA, NY 100.000 0.00
Jr Barrel Racing
Place Member Name City Time Points
1. GRAHAM, ALEXIS LAKE LUZERNE, NY 15.196 10.00
2. KEPNER, REESE WILSON, NY 16.100 9.00
3. WARNER, SADIE MARATHON, NY 16.146 8.00
4. BEHNKE, ISABELLA WILSON, NY 16.314 7.00
5. FELTON, CASEY BALLSTON SPA, NY 16.452 6.00
6. DUNBAR, JENNA HUDSON FALLS, NY 16.883 5.00
7. WADE, HAILEE LAKE LUZERNE, NY 16.947 4.00
8. LAFOUNTAIN, RYLEIGH LAKE LUZERNE, NY 17.195 3.00
9. ONEIL, SHYLA GOSHEN, CT 17.478 2.00
10. SMITH, PAYTON LOCKPORT, NY 17.566 1.00
11. PAZ, CASSIDY GLENVILLE, NY 17.610 0.00
12. DOMES, CARLENE ATTICA, NY 18.174 0.00
13. KAPUSTA, MEGAN DANBY, VT 19.487 0.00
14. ALEXANDER, TRINITY WAPPINGER FALL, NY 19.633 0.00
FS BARREL RACING
Place Member Name City Time Points
1. PREZIOSO, EMILIA NORTH TONAWANDA, NY 15.451 10.00
2. MANICKI, MACI ALBION, NY 16.002 9.00
3. ASHTON, HARLOW HOLLEY, NY 16.781 8.00
4. LOOMIS-FURNELLI, GAVYN DANBY, VT 17.794 7.00
5. CARMACK, LILY DANBY, VT 19.643 6.00
Jr Bull Riding
Place Member Name City Score Points
1. GRAHAM, TREVOR LAKE LUZERNE, NQ 0.0 0.00
2. BARBER, LANDAN LAKE LUZERNE, NY 0.0 0.00
3. BEACH, KOLT GLOVERSVILLE, NY 0.0 0.00
HS BULL RIDING
Place Member Name City Score Points
1. CARPENTER, CALEB LAKE LUZERNE, NY 64.0 10.00
2. BACIUSKA, BLAKE AFTON, NY 0.0 0.00
3. SHAMPANG, LAYNE GREENE, NY 0.0 0.00
FS CALF RIDING
Place Member Name City Score Points
1. BEACH, LAYTON GLOVERSVILLE, NY 40.0 10.00
2. DUNBAR, JOHN HUDSON FALLS, NY 30.0 9.00