Scores Listing for FONDA SUNDAY(10/13/2019-Fonda, NY)


(HD)=Header/Roper (HL)=Heeler/Runner

HS BAREBACK RIDING
Place Member Name City Score Points
1. WILSON, JASON POWNAL, VT 71.0 10.00
2. SHAMPANG, LAYNE GREENE, NY 57.0 9.00
Jr Bareback
Place Member Name City Score Points
1. TIFFT, CARTER DANBY, VT 0.0 0.00
HS SADDLE BRONC
Place Member Name City Score Points
1. SHAMPANG, LAYNE GREENE, NY 0.0 0.00
Jr Chute Dogging
Place Member Name City Time Points
1. BRENNAN, BAILEY ASHBURNHAM, MA 22.800 10.00
2. TIFFT, CARTER DANBY, VT 100.000 0.00
3. MANCINI, SPENCER BALLSTON SPA, NY 100.000 0.00
HS GOAT TYING
Place Member Name City Time Points
1. FELTON, CLAIRE BALLSTON SPA, NY 11.700 10.00
2. BANIA, MICHAELA FLORENCE, VT 12.000 9.00
3. WINSLOW, LACEY SALEM, NY 13.500 8.00
4. DAVIDSON, NICOLE CANTERBURY, CT 13.700 7.00
5. REBOLD, KAYLN LOCKPORT, NY 13.900 6.00
6. PECHTEL, JOSILYN GLENVILLE, NY 15.100 5.00
7. STEIN, KERRI SCOTTSVILLE, NY 16.200 4.00
8. WINSLOW, LAUREN SALEM, NY 16.300 3.00
9. SARDELLA, SOPHIA CHARLTON, NY 18.800 2.00
10. BLANCHARD, JESSICA POTTSDAM, NY 19.800 1.00
11. HARRINGTON, CAITLYN ROSE WALWORTH, NY 20.400 0.00
12. CRONK, PEPPER AMSTERDAM, NY 21.300 0.00
13. KULES, AVA LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
Jr Girl Goat Tying
Place Member Name City Time Points
1. KING, MAGGIE FORT ANN, NY 11.500 10.00
2. FELTON, CASEY BALLSTON SPA, NY 16.400 9.00
3. GRAHAM, GABRIELLE LAKE LUZERNE, NY 17.500 8.00
4. GRAHAM, ALEXIS LAKE LUZERNE, NY 19.300 7.00
5. SLADE, PAYTON HONEOYE, NY 21.900 6.00
6. DUNBAR, JENNA HUDSON FALLS, NY 22.600 5.00
7. DOMES, CARLENE ATTICA, NY 24.300 4.00
8. HALSE, ONNIKA MECHANICSVILLE, NY 24.700 3.00
9. WADE, HAILEE LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
Jr Boys Goat Tying
Place Member Name City Time Points
1. TIFFT, CARTER DANBY, VT 16.200 10.00
2. BRENNAN, BAILEY ASHBURNHAM, MA 17.400 9.00
3. MANCINI, SPENCER BALLSTON SPA, NY 20.000 8.00
HS POLE BENDING
Place Member Name City Time Points
1. SMITH, EMMA GREENE, NY 22.280 10.00
2. FELTON, CLAIRE BALLSTON SPA, NY 23.767 9.00
3. BANIA, MICHAELA FLORENCE, VT 24.016 8.00
4. WINSLOW, LACEY SALEM, NY 24.025 7.00
5. HALVERSON, SAMANTHA SCIPIO CENTER, NY 24.564 6.00
6. CRONK, PEPPER AMSTERDAM, NY 24.673 5.00
7. KULES, AVA LAKE LUZERNE, NY 25.801 4.00
8. STEIN, KERRI SCOTTSVILLE, NY 27.382 3.00
9. KENNEDY, OLIVIA FORT PLAIN, NY 29.530 2.00
10. AUSTIN, LEXUS WEST FAIRLEE, VT 29.689 1.00
11. REBOLD, KAYLN LOCKPORT, NY 31.203 0.00
12. BLANCHARD, JESSICA POTTSDAM, NY 31.298 0.00
13. HARRINGTON, CAITLYN ROSE WALWORTH, NY 31.986 0.00
14. WINSLOW, LAUREN SALEM, NY 32.670 0.00
15. SMITH, JAIME KATTSKILL BAY, NY 100.000 0.00
16. SARDELLA, SOPHIA CHARLTON, NY 100.000 0.00
Jr Pole Bending
Place Member Name City Time Points
1. GRAHAM, ALEXIS LAKE LUZERNE, NY 23.057 10.00
2. FELTON, CASEY BALLSTON SPA, NY 24.208 9.00
3. SLADE, PAYTON HONEOYE, NY 24.897 8.00
4. DUNBAR, JENNA HUDSON FALLS, NY 25.638 7.00
5. WADE, HAILEE LAKE LUZERNE, NY 28.774 6.00
6. KING, MAGGIE FORT ANN, NY 29.482 5.00
7. GRAHAM, GABRIELLE LAKE LUZERNE, NY 30.197 4.00
8. PAZ, CASSIDY GLENVILLE, NY 34.268 3.00
9. HALSE, ONNIKA MECHANICSVILLE, NY 100.000 0.00
10. O'NEIL, SUMMERLIN GOSHEN, NY 100.000 0.00
11. DOMES, CARLENE ATTICA, NY 100.000 0.00
HS TIEDOWN
Place Member Name City Time Points
1. DUNN, CALEB STILLWATER, NY 16.200 10.00
2. BELFANCE, JACOB FONDA, NY 18.300 9.00
3. BRENNAN, BRADY ASHBURNHAM, MA 18.600 8.00
4. MAHON, BRAYDEN LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
5. PITCHERALLE, COLTON GREENWICH, NY 100.000 0.00
6. BISCEGLIE, FRANKIE VARYSBURG, NY 100.000 0.00
7. MANCINI JR, JACK (JOHN) BALLSTON SPA, NY 100.000 0.00
8. BELFANCE, JACOB FONDA, NY 100.000 0.00
Jr Ribbon Roping
Place Member Name City Time Points
1. TIFFT, CARTER (HD) DANBY, VT 13.400 10.00
2. GRAHAM, GABRIELLE (HL) LAKE LUZERNE, NY 13.400 10.00
3. GRAHAM, ALEXIS (HD) LAKE LUZERNE, NY 19.000 9.00
4. MANCINI, SPENCER (HL) BALLSTON SPA, NY 19.000 9.00
5. BRENNAN, BAILEY (HD) ASHBURNHAM, MA 21.300 8.00
6. KING, MAGGIE (HL) FORT ANN, NY 21.300 8.00
HS BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. STEIN, KERRI SCOTTSVILLE, NY 5.200 10.00
2. PECHTEL, JOSILYN GLENVILLE, NY 8.000 9.00
3. HARRINGTON, CAITLYN ROSE WALWORTH, NY 100.000 0.00
4. DAVIDSON, NICOLE CANTERBURY, CT 100.000 0.00
5. SARDELLA, SOPHIA CHARLTON, NY 100.000 0.00
6. FELTON, CLAIRE BALLSTON SPA, NY 100.000 0.00
7. BANIA, MICHAELA FLORENCE, VT 100.000 0.00
8. CRONK, PEPPER AMSTERDAM, NY 100.000 0.00
Jr Girls Breakaway
Place Member Name City Time Points
1. KING, MAGGIE FORT ANN, NY 4.700 10.00
2. GRAHAM, GABRIELLE LAKE LUZERNE, NY 6.500 9.00
3. FELTON, CASEY BALLSTON SPA, NY 100.000 0.00
4. SLADE, PAYTON HONEOYE, NY 100.000 0.00
5. GRAHAM, ALEXIS LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
Jr Boys Breakaway
Place Member Name City Time Points
1. TIFFT, CARTER DANBY, VT 6.100 10.00
2. BRENNAN, BAILEY ASHBURNHAM, MA 23.700 9.00
HS TEAM ROPING
Place Member Name City Time Points
1. BELFANCE, JACOB (HL) FONDA, NY 100.000 0.00
2. SARDELLA, SOPHIA (HD) CHARLTON, NY 100.000 0.00
3. BELFANCE, JACOB (HL) FONDA, NY 100.000 0.00
4. MAHON, BRAYDEN (HD) LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
5. SHAMPANG, LAYNE (HL) GREENE, NY 100.000 0.00
6. FELTON, CLAIRE (HD) BALLSTON SPA, NY 100.000 0.00
7. DUNN, CALEB (HL) STILLWATER, NY 100.000 0.00
8. PITCHERALLE, COLTON (HD) GREENWICH, NY 100.000 0.00
9. BRENNAN, BRADY (HL) ASHBURNHAM, MA 100.000 0.00
Jr Team Roping
Place Member Name City Time Points
1. TIFFT, CARTER (HD) DANBY, VT 100.000 0.00
2. KING, MAGGIE (HL) FORT ANN, NY 100.000 0.00
3. BRENNAN, BAILEY (HD) ASHBURNHAM, MA 100.000 0.00
4. FELTON, CASEY (HL) BALLSTON SPA, NY 100.000 0.00
HS BARREL RACING
Place Member Name City Time Points
1. WINSLOW, LAUREN SALEM, NY 14.791 10.00
2. CRONK, PEPPER AMSTERDAM, NY 15.008 9.00
3. BANIA, MICHAELA FLORENCE, VT 15.114 8.00
4. KULES, AVA LAKE LUZERNE, NY 15.171 7.00
5. STEIN, KERRI SCOTTSVILLE, NY 15.345 6.00
6. HALVERSON, SAMANTHA SCIPIO CENTER, NY 15.624 5.00
7. AUSTIN, LEXUS WEST FAIRLEE, VT 16.065 4.00
8. FELTON, CLAIRE BALLSTON SPA, NY 16.219 3.00
9. WINSLOW, LACEY SALEM, NY 16.276 2.00
10. HARRINGTON, CAITLYN ROSE WALWORTH, NY 16.642 1.00
11. BLANCHARD, JESSICA POTTSDAM, NY 17.228 0.00
12. PECHTEL, JOSILYN GLENVILLE, NY 19.305 0.00
13. KENNEDY, OLIVIA FORT PLAIN, NY 19.423 0.00
14. SMITH, EMMA GREENE, NY 20.687 0.00
15. REBOLD, KAYLN LOCKPORT, NY 21.116 0.00
16. SMITH, JAIME KATTSKILL BAY, NY 100.000 0.00
Jr Barrel Racing
Place Member Name City Time Points
1. GRAHAM, GABRIELLE LAKE LUZERNE, NY 15.153 10.00
2. SLADE, PAYTON HONEOYE, NY 15.467 9.00
3. KING, MAGGIE FORT ANN, NY 15.803 8.00
4. O'NEIL, SUMMERLIN GOSHEN, NY 15.833 7.00
5. GRAHAM, ALEXIS LAKE LUZERNE, NY 16.072 6.00
6. FELTON, CASEY BALLSTON SPA, NY 16.527 5.00
7. HALSE, ONNIKA MECHANICSVILLE, NY 17.239 4.00
8. PAZ, CASSIDY GLENVILLE, NY 17.574 3.00
9. DOMES, CARLENE ATTICA, NY 17.617 2.00
10. WADE, HAILEE LAKE LUZERNE, NY 18.013 1.00
11. DUNBAR, JENNA HUDSON FALLS, NY 18.538 0.00
HS BULL RIDING
Place Member Name City Score Points
1. CASLER, HAYDEN CANAJOHARIE, NY 52.0 10.00
2. NICHOLS, ISAAC FORT PLAIN, 0.0 0.00
3. BACIUSKA, BLAKE AFTON, NY 0.0 0.00
4. SHAMPANG, LAYNE GREENE, NY 0.0 0.00