Scores Listing for FONDA SATURDAY(09/05/2020-Fonda, NY)


(HD)=Header/Roper (HL)=Heeler/Runner

HS BAREBACK RIDING
Place Member Name City Score Points
1. WILSON, JASON POWNAL, VT 0.0 0.00
Jr Bareback
Place Member Name City Score Points
1. BARBER, LANDAN LAKE LUZERNE, NY 0.0 0.00
2. TIFFT, CARTER DANBY, VT 0.0 0.00
Jr SaddleBronc
Place Member Name City Score Points
1. BARBER, LANDAN LAKE LUZERNE, NY 0.0 0.00
Jr Chute Dogging
Place Member Name City Time Points
1. GRAHAM, TREVOR LAKE LUZERNE, NQ 8.790 10.00
2. LEERKES, MASON HUDSON FALLS, NY 18.250 9.00
3. MANCINI, SPENCER BALLSTON SPA, NY 100.000 0.00
4. BARBER, LANDAN LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
5. BEACH, KOLT GLOVERSVILLE, NY 100.000 0.00
6. DOMES, LOGAN ATTICA, NY 100.000 0.00
HS GOAT TYING
Place Member Name City Time Points
1. EVANS, MADISON BALLSTON SPA, NY 12.000 10.00
2. BANIA, MICHAELA FLORENCE, VT 12.280 9.00
3. WINSLOW, LAUREN SALEM, NY 12.530 8.00
4. KING, MAGGIE FORT ANN, NY 13.000 7.00
5. REBOLD, KAYLN LOCKPORT, NY 13.650 6.00
6. DAVIDSON, NICOLE CANTERBURY, CT 13.700 5.00
7. KULES, AVA LAKE LUZERNE, NY 14.030 4.00
8. HALSE, ONNIKA MECHANICSVILLE, NY 14.660 3.00
9. O'NEIL, SUMMERLIN GOSHEN, NY 15.100 2.00
10. GRAHAM, GABRIELLE LAKE LUZERNE, NY 16.900 1.00
11. WINSLOW, LACEY SALEM, NY 17.630 0.00
12. FELTON, CLAIRE BALLSTON SPA, NY 17.900 0.00
13. VAUGHN, ALISON DANBY, VT 18.690 0.00
14. PIERCE, ABIGAIL BELLINGHAM, MA 27.340 0.00
15. KROENING, OLIVIA KNOWLESVILLE, NY 100.000 0.00
16. CRONK, PEPPER AMSTERDAM, NY 100.000 0.00
17. WARNER, GEORGIA MARATHON, NY 100.000 0.00
18. RABY, MICHAILA LEWISTON, NY 100.000 0.00
Jr Girl Goat Tying
Place Member Name City Time Points
1. KAPUSTA, MEGAN DANBY, VT 16.930 10.00
2. DUNBAR, JENNA HUDSON FALLS, NY 19.000 9.00
3. BEHNKE, ISABELLA WILSON, NY 19.250 8.00
4. GRAHAM, ALEXIS LAKE LUZERNE, NY 22.100 7.00
5. SLADE, PAYTON HONEOYE, NY 22.280 6.00
6. WADE, HAILEE LAKE LUZERNE, NY 23.800 5.00
7. DOMES, CARLENE ATTICA, NY 24.100 4.00
8. SMITH, PAYTON LOCKPORT, NY 25.000 2.50
9. LAFOUNTAIN, RYLEIGH LAKE LUZERNE, NY 25.000 2.50
10. ONEIL, SHYLA GOSHEN, CT 30.000 1.00
11. FELTON, CASEY BALLSTON SPA, NY 100.000 0.00
Jr Boys Goat Tying
Place Member Name City Time Points
1. TIFFT, CARTER DANBY, VT 12.310 10.00
2. MANCINI, SPENCER BALLSTON SPA, NY 21.120 9.00
3. GRAHAM, TREVOR LAKE LUZERNE, NQ 21.450 8.00
4. DOMES, LOGAN ATTICA, NY 29.840 7.00
HS POLE BENDING
Place Member Name City Time Points
1. WINSLOW, LACEY SALEM, NY 22.559 10.00
2. WARNER, GEORGIA MARATHON, NY 23.491 9.00
3. BANIA, MICHAELA FLORENCE, VT 23.938 8.00
4. GILLES, BRYNN HUDSON FALLS, NY 24.139 7.00
5. CRONK, PEPPER AMSTERDAM, NY 24.307 6.00
6. FELTON, CLAIRE BALLSTON SPA, NY 24.718 5.00
7. KROENING, OLIVIA KNOWLESVILLE, NY 25.671 4.00
8. DAVIDSON, NICOLE CANTERBURY, CT 26.272 3.00
9. BARBER, ASHLEIGH HUDSON FALLS, NY 26.647 2.00
10. RABY, MICHAILA LEWISTON, NY 27.163 1.00
11. HALSE, ONNIKA MECHANICSVILLE, NY 27.569 0.00
12. GRAHAM, GABRIELLE LAKE LUZERNE, NY 27.706 0.00
13. SPRINGER, EMMA LAKE LUZERNE, NY 29.334 0.00
14. PIERCE, ABIGAIL BELLINGHAM, MA 29.627 0.00
15. VAUGHN, ALISON DANBY, VT 32.192 0.00
16. TINNEY, HAILEY PLYMOUTH, CT 32.513 0.00
17. KENNEDY, OLIVIA FORT PLAIN, NY 32.656 0.00
18. ANDERSON, MIKAYLA SPRINGFIELD, NH 34.507 0.00
19. KING, MAGGIE FORT ANN, NY 34.614 0.00
20. O'NEIL, SUMMERLIN GOSHEN, NY 38.852 0.00
21. AUSTIN, LEXUS WEST FAIRLEE, VT 42.323 0.00
22. BLANCHARD, JESSICA POTSDAM, NY 100.000 0.00
23. SCHUM, COURTNEY VARYSBURG, NY 100.000 0.00
24. KULES, AVA LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
25. REBOLD, KAYLN LOCKPORT, NY 100.000 0.00
26. WINSLOW, LAUREN SALEM, NY 100.000 0.00
Jr Pole Bending
Place Member Name City Time Points
1. WADE, HAILEE LAKE LUZERNE, NY 25.113 10.00
2. GRAHAM, ALEXIS LAKE LUZERNE, NY 25.304 9.00
3. LAFOUNTAIN, RYLEIGH LAKE LUZERNE, NY 28.780 8.00
4. FELTON, CASEY BALLSTON SPA, NY 28.870 7.00
5. KAPUSTA, MEGAN DANBY, VT 30.088 6.00
6. BEHNKE, ISABELLA WILSON, NY 32.322 5.00
7. DUNBAR, JENNA HUDSON FALLS, NY 32.502 4.00
8. SMITH, PAYTON LOCKPORT, NY 33.990 3.00
9. PAZ, CASSIDY GLENVILLE, NY 100.000 0.00
10. ONEIL, SHYLA GOSHEN, CT 100.000 0.00
11. KEPNER, REESE WILSON, NY 100.000 0.00
12. SLADE, PAYTON HONEOYE, NY 100.000 0.00
13. WARNER, SADIE MARATHON, NY 100.000 0.00
14. DOMES, CARLENE ATTICA, NY 100.000 0.00
HS TIEDOWN
Place Member Name City Time Points
1. BRENNAN, BAILEY ASHBURNHAM, MA 30.000 10.00
2. BRENNAN, BRADY ASHBURNHAM, MA 100.000 0.00
3. DUNN, CALEB STILLWATER, NY 100.000 0.00
4. MANCINI JR, JACK (JOHN) BALLSTON SPA, NY 100.000 0.00
5. MAHER, CHRISTOPHER WEST CHARLTON, NY 100.000 0.00
Jr Ribbon Roping
Place Member Name City Time Points
1. TIFFT, CARTER (HD) DANBY, VT 100.000 0.00
2. GRAHAM, ALEXIS (HL) LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
3. GRAHAM, TREVOR (HD) LAKE LUZERNE, NQ 100.000 0.00
4. ONEIL, SHYLA (HL) GOSHEN, CT 100.000 0.00
HS BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. RABY, MICHAILA LEWISTON, NY 3.720 10.00
2. DAVIDSON, NICOLE CANTERBURY, CT 3.760 9.00
3. GRAHAM, GABRIELLE LAKE LUZERNE, NY 4.020 8.00
4. SARDELLA, SOPHIA SARATOGA SPRINGS, NY 14.100 7.00
5. FELTON, CLAIRE BALLSTON SPA, NY 18.500 6.00
6. WINSLOW, LACEY SALEM, NY 100.000 0.00
7. TINNEY, HAILEY PLYMOUTH, CT 100.000 0.00
8. SCHUM, COURTNEY VARYSBURG, NY 100.000 0.00
9. EVANS, MADISON BALLSTON SPA, NY 100.000 0.00
10. WARNER, GEORGIA MARATHON, NY 100.000 0.00
11. CRONK, PEPPER AMSTERDAM, NY 100.000 0.00
12. KENNEDY, OLIVIA FORT PLAIN, NY 100.000 0.00
13. BANIA, MICHAELA FLORENCE, VT 100.000 0.00
14. O'NEIL, SUMMERLIN GOSHEN, NY 100.000 0.00
15. KING, MAGGIE FORT ANN, NY 100.000 0.00
16. WINSLOW, LAUREN SALEM, NY 100.000 0.00
Jr Girls Breakaway
Place Member Name City Time Points
1. GRAHAM, ALEXIS LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
2. SLADE, PAYTON HONEOYE, NY 100.000 0.00
3. FELTON, CASEY BALLSTON SPA, NY 100.000 0.00
4. WARNER, SADIE MARATHON, NY 100.000 0.00
5. ONEIL, SHYLA GOSHEN, CT 100.000 0.00
Jr Boys Breakaway
Place Member Name City Time Points
1. TIFFT, CARTER DANBY, VT 2.960 10.00
2. GRAHAM, TREVOR LAKE LUZERNE, NQ 6.050 9.00
HS TEAM ROPING
Place Member Name City Time Points
1. WARNER, GEORGIA (HD) MARATHON, NY 16.500 10.00
2. MAHER, CHRISTOPHER (HL) WEST CHARLTON, NY 16.500 10.00
3. FELTON, CLAIRE (HD) BALLSTON SPA, NY 17.100 9.00
4. DUNN, CALEB (HL) STILLWATER, NY 17.100 9.00
5. BRENNAN, BAILEY (HD) ASHBURNHAM, MA 100.000 0.00
6. BRENNAN, BRADY (HL) ASHBURNHAM, MA 100.000 0.00
7. SARDELLA, SOPHIA (HD) SARATOGA SPRINGS, NY 100.000 0.00
8. KING, MAGGIE (HL) FORT ANN, NY 100.000 0.00
9. MAHON, BRAYDEN (HD) LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
10. GRAHAM, GABRIELLE (HL) LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
11. MAHER, CHRISTOPHER (HD) WEST CHARLTON, NY 100.000 0.00
12. WARNER, GEORGIA (HL) MARATHON, NY 100.000 0.00
Jr Team Roping
Place Member Name City Time Points
1. TIFFT, CARTER (HD) DANBY, VT 100.000 0.00
2. GRAHAM, ALEXIS (HL) LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
3. ROPER, TEAM (HD) , 100.000 0.00
4. FELTON, CASEY (HL) BALLSTON SPA, NY 100.000 0.00
HS BARREL RACING
Place Member Name City Time Points
1. WINSLOW, LAUREN SALEM, NY 15.878 10.00
2. WARNER, GEORGIA MARATHON, NY 15.901 9.00
3. SCHUM, COURTNEY VARYSBURG, NY 16.092 8.00
4. RABY, MICHAILA LEWISTON, NY 16.148 7.00
5. BANIA, MICHAELA FLORENCE, VT 16.391 6.00
6. FELTON, CLAIRE BALLSTON SPA, NY 16.475 5.00
7. ANDERSON, ISABELLA GAYLORDSVILLE, CT 16.481 4.00
8. O'NEIL, SUMMERLIN GOSHEN, NY 16.517 3.00
9. BARBER, ASHLEIGH HUDSON FALLS, NY 16.546 2.00
10. KING, MAGGIE FORT ANN, NY 16.743 1.00
11. PIERCE, ABIGAIL BELLINGHAM, MA 16.797 0.00
12. REBOLD, KAYLN LOCKPORT, NY 17.010 0.00
13. KALINKEWICZ, HANNAH BALLSTON SPA, NY 17.061 0.00
14. TINNEY, HAILEY PLYMOUTH, CT 17.299 0.00
15. ANDERSON, MIKAYLA SPRINGFIELD, NH 17.432 0.00
16. KROENING, OLIVIA KNOWLESVILLE, NY 17.959 0.00
17. AUSTIN, LEXUS WEST FAIRLEE, VT 18.126 0.00
18. SPRINGER, EMMA LAKE LUZERNE, NY 18.483 0.00
19. HALSE, ONNIKA MECHANICSVILLE, NY 18.828 0.00
20. BLANCHARD, JESSICA POTSDAM, NY 18.830 0.00
21. KENNEDY, OLIVIA FORT PLAIN, NY 19.377 0.00
22. DAVIDSON, NICOLE CANTERBURY, CT 20.917 0.00
23. CRONK, PEPPER AMSTERDAM, NY 21.103 0.00
24. KULES, AVA LAKE LUZERNE, NY 21.284 0.00
25. GILLES, BRYNN HUDSON FALLS, NY 21.707 0.00
26. WINSLOW, LACEY SALEM, NY 21.738 0.00
27. GRAHAM, GABRIELLE LAKE LUZERNE, NY 26.373 0.00
28. VAUGHN, ALISON DANBY, VT 100.000 0.00
Jr Barrel Racing
Place Member Name City Time Points
1. GRAHAM, ALEXIS LAKE LUZERNE, NY 16.175 10.00
2. SLADE, PAYTON HONEOYE, NY 16.330 9.00
3. ONEIL, SHYLA GOSHEN, CT 16.597 8.00
4. BEHNKE, ISABELLA WILSON, NY 16.752 7.00
5. LAFOUNTAIN, RYLEIGH LAKE LUZERNE, NY 17.516 6.00
6. WADE, HAILEE LAKE LUZERNE, NY 17.530 5.00
7. PAZ, CASSIDY GLENVILLE, NY 17.889 4.00
8. KEPNER, REESE WILSON, NY 18.648 3.00
9. SMITH, PAYTON LOCKPORT, NY 18.678 2.00
10. DUNBAR, JENNA HUDSON FALLS, NY 18.827 1.00
11. KAPUSTA, MEGAN DANBY, VT 19.505 0.00
12. DOMES, CARLENE ATTICA, NY 22.475 0.00
13. FELTON, CASEY BALLSTON SPA, NY 22.672 0.00
14. WARNER, SADIE MARATHON, NY 100.000 0.00
Jr Bull Riding
Place Member Name City Score Points
1. BARBER, LANDAN LAKE LUZERNE, NY 0.0 0.00
HS BULL RIDING
Place Member Name City Score Points
1. BACIUSKA, BLAKE AFTON, NY 60.0 10.00
2. CARPENTER, CALEB LAKE LUZERNE, NY 0.0 0.00
3. WILSON, JASON POWNAL, VT 0.0 0.00
4. SHAMPANG, LAYNE GREENE, NY 0.0 0.00
Jr 22 Long Rifle
Place Member Name City Score Points
1. DOMES, CARLENE ATTICA, NY 96.0 10.00
2. DOMES, LOGAN ATTICA, NY 47.0 9.00
HS REINED COW HORSE
Place Member Name City Score Points
1. KENNEDY, OLIVIA FORT PLAIN, NY 66.5 10.00
2. FELTON, CLAIRE BALLSTON SPA, NY 61.0 9.00