Scores Listing for Painted Pony - Sat(09/29/2018-Lake Luzerne, NY)


(HD)=Header/Roper (HL)=Heeler/Runner

Jr Bareback
Place Member Name City Score Points
1. SHAMPANG, LAYNE GREENE, NY 73.0 10.00
2. COSTA, DERICK ACUSHNET, MA 68.0 9.00
Jr SaddleBronc
Place Member Name City Score Points
1. SHAMPANG, LAYNE GREENE, NY 55.0 10.00
Jr Chute Dogging
Place Member Name City Time Points
1. DUNN, CALEB MECHANICVILLE, NY 13.700 10.00
2. SHAMPANG, LAYNE GREENE, NY 15.300 9.00
3. MAHON, BRAYDEN LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
4. MANCINI JR, JACK (JOHN) BALLSTON SPA, NY 100.000 0.00
5. BRENNAN, BAILEY ASHBURNHAM, MA 100.000 0.00
6. COSTA, DERICK ACUSHNET, MA 100.000 0.00
HS GOAT TYING
Place Member Name City Time Points
1. ELLSWORTH, SIERRA HUDSON FALLS, NY 9.600 10.00
2. VALLONE, SAM BALLSTON SPA, NY 10.500 9.00
3. DAVIDSON, JENNA CANTERBURY, CT 11.200 8.00
4. DAVIDSON, NICOLE CANTERBURY, CT 11.500 7.00
5. PECHTEL, JOSILYN BROADALBIN, NY 12.300 6.00
6. BANIA, MICHAELA FLORENCE, VT 13.900 4.50
7. GILLES, BRYNN QUEENSBURY, NY 13.900 4.50
8. WOJCIK, MADISON FORT JOHNSON, NY 17.000 3.00
9. BARBER, ASHLEIGH HUDSON FALLS, NY 18.000 2.00
10. STEIN, KERRI SCOTTSVILLE, NY 18.400 1.00
11. SMITH, JAIME KATTSKILL BAY, NY 23.800 0.00
12. FELTON, CLAIRE BALLSTON SPA, NY 100.000 0.00
13. GOODEMOTE, ORION MIDDLE GROVE, NY 100.000 0.00
Jr Girl Goat Tying
Place Member Name City Time Points
1. KING, MAGGIE FORT ANN, NY 11.600 10.00
2. GRAHAM, GABRIELLE LAKE LUZERNE, NY 12.500 9.00
3. WADE, HAILEE LAKE LUZERNE, NY 20.200 8.00
4. FELTON, CASEY BALLSTON SPA, NY 100.000 0.00
Jr Boys Goat Tying
Place Member Name City Time Points
1. PITCHERALLE, COLTON GREENWICH, NY 13.300 10.00
2. BRENNAN, BAILEY ASHBURNHAM, MA 15.500 9.00
3. MAHON, BRAYDEN LAKE LUZERNE, NY 16.100 8.00
4. DUNN, CALEB MECHANICVILLE, NY 16.600 7.00
5. MANCINI JR, JACK (JOHN) BALLSTON SPA, NY 17.100 6.00
6. COSTA, DERICK ACUSHNET, MA 22.400 5.00
7. TIFFT, CARTER DANBY, VT 100.000 0.00
HS POLE BENDING
Place Member Name City Time Points
1. PECHTEL, JOSILYN BROADALBIN, NY 22.446 10.00
2. VALLONE, SAM BALLSTON SPA, NY 23.005 9.00
3. BARBER, ASHLEIGH HUDSON FALLS, NY 23.493 8.00
4. GILLES, BRYNN QUEENSBURY, NY 23.598 7.00
5. BANIA, MICHAELA FLORENCE, VT 23.770 6.00
6. KENNEDY, OLIVIA FORT PLAIN, NY 23.811 5.00
7. SMITH, JAIME KATTSKILL BAY, NY 25.166 4.00
8. ELLSWORTH, SIERRA HUDSON FALLS, NY 25.496 3.00
9. HARRINGTON, CAITLYN ROSE WALWORTH, NY 27.059 2.00
10. TATLOCK, KYLIE AMSTERDAM, NY 27.945 1.00
11. FELTON, CLAIRE BALLSTON SPA, NY 28.887 0.00
12. MATTISON, HANNAH GREENFEILD CENTER, N 30.127 0.00
13. DAVIDSON, NICOLE CANTERBURY, CT 39.053 0.00
14. STEIN, KERRI SCOTTSVILLE, NY 100.000 0.00
15. WOJCIK, MADISON FORT JOHNSON, NY 100.000 0.00
16. GUILLETTE, DONNA FAIRLEE, VT 100.000 0.00
17. GOODEMOTE, ORION MIDDLE GROVE, NY 100.000 0.00
Jr Pole Bending
Place Member Name City Time Points
1. AUSTIN, LEXUS WEST FAIRLEE, VT 24.920 10.00
2. KING, MAGGIE FORT ANN, NY 26.666 9.00
3. WADE, HAILEE LAKE LUZERNE, NY 27.915 8.00
4. LAFOUNTAIN, RYLEIGH LAKE LUZERNE, NY 32.227 7.00
5. GRAHAM, GABRIELLE LAKE LUZERNE, NY 33.727 6.00
6. FELTON, CASEY BALLSTON SPA, NY 33.760 5.00
HS TIEDOWN
Place Member Name City Time Points
1. BRENNAN, BRADY ASHBURNHAM, MA 32.300 10.00
2. MEASHAW, EVAN JOHNSTOWN, NY 100.000 0.00
3. BISCEGLIE, FRANKIE VARYSBURG, NY 100.000 0.00
Jr Ribbon Roping
Place Member Name City Time Points
1. BRENNAN, BAILEY (HL) ASHBURNHAM, MA 100.000 0.00
2. GRAHAM, GABRIELLE (HL) LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
3. FELTON, CASEY (HL) BALLSTON SPA, NY 100.000 0.00
4. TIFFT, CARTER (HD) DANBY, VT 100.000 0.00
5. DUNN, CALEB (HD) MECHANICVILLE, NY 100.000 0.00
6. KING, MAGGIE (HD) FORT ANN, NY 100.000 0.00
HS BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. VALLONE, SAM BALLSTON SPA, NY 2.800 10.00
2. SMITH, JAIME KATTSKILL BAY, NY 13.400 9.00
3. DAVIDSON, JENNA CANTERBURY, CT 100.000 0.00
4. FELTON, CLAIRE BALLSTON SPA, NY 100.000 0.00
5. DAVIDSON, NICOLE CANTERBURY, CT 100.000 0.00
6. ELLSWORTH, SIERRA HUDSON FALLS, NY 100.000 0.00
7. PECHTEL, JOSILYN BROADALBIN, NY 100.000 0.00
8. BARBER, ASHLEIGH HUDSON FALLS, NY 100.000 0.00
9. STEIN, KERRI SCOTTSVILLE, NY 100.000 0.00
10. BANIA, MICHAELA FLORENCE, VT 100.000 0.00
11. GILLES, BRYNN QUEENSBURY, NY 100.000 0.00
12. WOJCIK, MADISON FORT JOHNSON, NY 100.000 0.00
Jr Girls Breakaway
Place Member Name City Time Points
1. KING, MAGGIE FORT ANN, NY 100.000 0.00
2. GRAHAM, GABRIELLE LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
Jr Boys Breakaway
Place Member Name City Time Points
1. PITCHERALLE, COLTON GREENWICH, NY 4.100 10.00
2. BRENNAN, BAILEY ASHBURNHAM, MA 100.000 0.00
3. DUNN, CALEB MECHANICVILLE, NY 100.000 0.00
4. COSTA, DERICK ACUSHNET, MA 100.000 0.00
5. MANCINI JR, JACK (JOHN) BALLSTON SPA, NY 100.000 0.00
6. TIFFT, CARTER DANBY, VT 100.000 0.00
7. MAHON, BRAYDEN LAKE LUZERNE, NY 100.000 0.00
HS TEAM ROPING
Place Member Name City Time Points
1. BISS, JARED (HL) GALWAY, NY 15.000 10.00
2. ELLSWORTH, SIERRA (HD) HUDSON FALLS, NY 15.000 10.00
3. BANIA, MICHAELA (HL) FLORENCE, VT 100.000 0.00
4. MEASHAW, EVAN (HL) JOHNSTOWN, NY 100.000 0.00
5. SMITH, JAIME (HD) KATTSKILL BAY, NY 100.000 0.00
6. FELTON, CLAIRE (HD) BALLSTON SPA, NY 100.000 0.00
Jr Team Roping
Place Member Name City Time Points
1. DUNN, CALEB (HD) MECHANICVILLE, NY 24.400 10.00
2. MAHON, BRAYDEN (HL) LAKE LUZERNE, NY 24.400 10.00
3. TIFFT, CARTER (HD) DANBY, VT 100.000 0.00
4. KING, MAGGIE (HL) FORT ANN, NY 100.000 0.00
5. PITCHERALLE, COLTON (HD) GREENWICH, NY 100.000 0.00
6. SHAMPANG, LAYNE (HL) GREENE, NY 100.000 0.00
HS BARREL RACING
Place Member Name City Time Points
1. BARVIAN, LEXEE JO ATTICA, NY 14.681 10.00
2. PECHTEL, JOSILYN BROADALBIN, NY 14.782 9.00
3. MATTISON, HANNAH GREENFEILD CENTER, N 14.874 8.00
4. VALLONE, SAM BALLSTON SPA, NY 14.911 7.00
5. DAVIDSON, NICOLE CANTERBURY, CT 15.041 6.00
6. BANIA, MICHAELA FLORENCE, VT 15.436 5.00
7. TATLOCK, KYLIE AMSTERDAM, NY 15.678 4.00
8. BARBER, ASHLEIGH HUDSON FALLS, NY 15.938 3.00
9. SMITH, JAIME KATTSKILL BAY, NY 16.334 2.00
10. HARRINGTON, CAITLYN ROSE WALWORTH, NY 18.721 1.00
11. KENNEDY, OLIVIA FORT PLAIN, NY 19.220 0.00
12. GILLES, BRYNN QUEENSBURY, NY 20.262 0.00
13. FELTON, CLAIRE BALLSTON SPA, NY 20.957 0.00
14. STEIN, KERRI SCOTTSVILLE, NY 26.030 0.00
15. ELLSWORTH, SIERRA HUDSON FALLS, NY 26.918 0.00
16. HALVERSON, SAMANTHA SCIPIO CENTER, NY 100.000 0.00
17. WOJCIK, MADISON FORT JOHNSON, NY 100.000 0.00
18. GUILLETTE, DONNA FAIRLEE, VT 100.000 0.00
19. GOODEMOTE, ORION MIDDLE GROVE, NY 100.000 0.00
Jr Barrel Racing
Place Member Name City Time Points
1. KING, MAGGIE FORT ANN, NY 15.695 10.00
2. GRAHAM, GABRIELLE LAKE LUZERNE, NY 15.719 9.00
3. FELTON, CASEY BALLSTON SPA, NY 16.418 8.00
4. LAFOUNTAIN, RYLEIGH LAKE LUZERNE, NY 17.044 7.00
5. WADE, HAILEE LAKE LUZERNE, NY 22.758 6.00
6. AUSTIN, LEXUS WEST FAIRLEE, VT 100.000 0.00
Jr Bull Riding
Place Member Name City Score Points
1. SHAMPANG, LAYNE GREENE, NY 0.0 0.00
2. COSTA, DERICK ACUSHNET, MA 0.0 0.00
HS BULL RIDING
Place Member Name City Score Points
1. BISS, JARED GALWAY, NY 0.0 0.00
2. WORTHINGTON, GRANT GREENWICH, NY 0.0 0.00
Jr 22 Long Rifle
Place Member Name City Score Points
1. PITCHERALLE, COLTON GREENWICH, NY 152.0 10.00
HS 22 LONG RIFLE
Place Member Name City Score Points
1. BANIA, MICHAELA FLORENCE, VT 137.0 10.00