Scores Listing for Hettinger 8/4/18(Hettinger)

If you received no points AND $0.00, your results will not be displayed.

BAREBACK RIDING
Place Member Name City Score Points $ Won
1. JAYDEN OLSON TAYLOR, ND 73.0 80.00 714.00
TIE DOWN ROPING
Place Member Name City Time Points $ Won
1. TYLER THIEL BELLE FOURCHE, SD 7.900 0.00 700.64
2. TREY YOUNG DUPREE, SD 8.400 70.00 579.84
3. TANNER STEP BASSETT, NE 8.700 0.00 459.04
4. COLE ROBINSON MOORECROFT, WY 9.100 0.00 338.24
5. JASON LAWRENCE WASHBURN, ND 9.200 40.00 217.44
6. TANNER KRESS BISMARCK, ND 9.500 25.00 60.40
7. MARTY MCPHERSON PIEDMONT, SD 9.500 0.00 60.40
8. JOE SCHMIDT BELFIELD, ND 9.600 3.33 0.00
9. MATTHEW WZNICK SIDNEY, MT 9.600 3.33 0.00
10. TANNER WZNICK CAVALIER, ND 9.600 3.33 0.00
LADIES BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points $ Won
1. JODI BOHMBACH STANLEY, ND 2.000 80.00 982.96
2. TAYLOR ENGESSOR SPEARFISH, SD 2.100 0.00 848.92
3. BRANDI WHITE HAZEN, ND 2.200 55.00 670.20
4. SAWYER GILBERT BUFFALO, SD 2.200 0.00 670.20
5. CALBY HANSON JAMESTOWN, ND 2.300 27.50 268.08
6. KASSIE MEYER PLAZA, ND 2.300 27.50 268.08
7. PEGGY GARMAN SUNDANCE, WY 2.300 0.00 268.08
8. TEDDI SCHWAGLER MANDAN, ND 2.300 27.50 268.08
9. PATTY JO BURRESS ISABEL, SD 2.500 0.00 44.68
10. ANNA JORGENSON WATFORD CITY, ND 2.500 0.00 44.68
11. BAILIE VANDENBURG FLASHER, ND 2.500 0.00 44.68
12. SAMANTHA JORGENSON WATFORD CITY, ND 2.500 0.00 44.68
13. KASSIE JO KAUTZMAN WALCOTT, ND 2.500 0.00 44.68
SADDLE BRONC
Place Member Name City Score Points $ Won
1. WILLIAM BAGLEY BAKER, MT 71.0 80.00 885.00
STEER WRESTLING
Place Member Name City Time Points $ Won
1. BRETT WILCOX RED OWL, SD 4.000 0.00 617.99
2. JEREMY STADHEIM REEDER, ND 4.100 0.00 458.17
3. TYLER THORSON DICKINSON, ND 4.100 65.00 458.17
4. TRIG OLSON PRAIRIE CITY, SD 4.200 0.00 298.34
5. SCOTT KLEEMANN KILLDEER, ND 4.400 40.00 191.79
6. JOE NELSON ALEXANDER, ND 4.500 30.00 106.55
7. COLBEY STEEKE RHAME, ND 5.300 10.00 0.00
TEAM ROPING
Place Member Name City Time Points $ Won
1. LOUIS LAHOZ BLUNT, SD 5.300 0.00 1085.37
2. JD KIRWAN SPEARFISH, SD 5.300 0.00 1085.37
3. GUY HOWELL BELLE FOURCHE, SD 5.400 0.00 888.03
4. ELI LORD STURGIS, SD 5.400 0.00 888.03
5. BOBBY HARRIS HIGHMORE, SD 5.400 0.00 888.03
6. JADE NELSON MIDLAND, SD 5.400 0.00 888.03
7. TUCKER DALE MENOKEN, ND 5.500 50.00 641.36
8. JAKE BEARD MENOKEN, ND 5.500 50.00 641.36
9. TREVOR OLSON SPEARFISH, SD 5.900 0.00 370.01
10. KELAN GESINGER WHITE HORSE, SD 5.900 0.00 370.01
11. PAYTON PIRRUNG HARTFORD, SD 5.900 0.00 370.01
12. DOUG LAWRENCE WHITE HORSE, SD 5.900 35.00 370.01
13. LAYNE CARSON GRASSY BUTTE, ND 6.100 20.00 246.68
14. CHASE PETERSON DES LACS, ND 6.100 20.00 246.68
15. NATE HORNER DAWSON, ND 6.300 10.00 197.34
16. JESS DALE TIMBER LAKE, SD 6.300 10.00 197.34
17. SETH JORGENSON WILLISTON, ND 6.800 0.00 148.01
18. TOM JORGENSON WILLISTON, ND 6.800 0.00 148.01
19. BRANDON KNUDSON MARION, ND 7.000 0.00 49.34
20. JAY MATTSON STURGIS, SD 7.000 0.00 49.34
21. MITCH SMITH VALLEY CITY, ND 7.000 0.00 49.34
22. BODIE MATTSON STURGIS, SD 7.000 0.00 49.34
LADIES BARREL RACING
Place Member Name City Time Points $ Won
1. WANDA BROWN EDGEMONT, SD 15.260 0.00 819.94
2. TAYLE BRINK BUFFALO, SD 15.307 0.00 708.13
3. JOSEY CLARK CARRINGTON, ND 15.442 60.00 633.59
4. KEYLEE ZANCANELLA AURORA, SD 15.473 0.00 484.51
5. BRANDEE WARDELL BUFFALO, SD 15.517 40.00 335.43
6. DAWN CARSON GRASSY BUTTE, ND 15.523 30.00 223.62
7. SARA REISWIG OAKES, ND 15.542 20.00 186.35
8. ABBY HEPPER KEENE, ND 15.723 10.00 149.08
9. JACKIE SCHAU ALMONT, ND 15.771 0.00 111.81
10. TAYLOR ENGESSOR SPEARFISH, SD 15.811 0.00 74.54
SR. MEN'S BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points $ Won
1. SCOTT LAMMERS HERMOSA, SD 2.500 0.00 601.46
2. BRENDEN BRINKMAN GOLDEN VALLEY, ND 2.800 65.00 445.91
3. SHAWN KNIGHT BEULAH, ND 2.800 65.00 445.91
4. STEVE KLEIN SIOUX FALLS, SD 2.900 0.00 290.36
5. JEFF SCHAEFER DES LACS, ND 3.200 40.00 186.66
6. JON SCHIELDS DODGE, ND 3.400 30.00 103.70
7. GARY SIMON TIMBER LAKE, SD 4.200 10.00 0.00