Scores Listing for Watford City 7/7/18(Watford City)

If you received no points AND $0.00, your results will not be displayed.

BAREBACK RIDING
Place Member Name City Score Points $ Won
1. CLAY JORGENSON WATFORD CITY, ND 84.0 80.00 702.60
2. RANCE KRAMER TOWNER, ND 65.0 70.00 468.40
TIE DOWN ROPING
Place Member Name City Time Points $ Won
1. JAMIE GUTTORMSON VELVA, ND 10.500 80.00 508.66
2. TANNER WZNICK CAVALIER, ND 10.700 70.00 420.96
3. BLAKE EGGL MINOT, ND 11.500 60.00 333.26
4. JASON LAWRENCE WASHBURN, ND 12.000 50.00 245.56
5. ROBERT SPERRY TROTTERS, ND 12.400 40.00 157.86
6. SETH INDERGARD SIDNEY, MT 14.000 30.00 87.70
7. LANE ROSSOW SOUTH HEART, ND 14.200 20.00 0.00
8. CODY HILZENDEGER BALDWIN, ND 15.400 10.00 0.00
LADIES BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points $ Won
1. BRANDI WHITE HAZEN, ND 2.200 80.00 787.16
2. CALBY HANSON JAMESTOWN, ND 2.300 70.00 679.82
3. TRACY ELLIG HORACE, ND 2.900 55.00 536.70
4. CODI SEBASTIAN DICKINSON, ND 2.900 55.00 536.70
5. SHANNA GEBHARDT TIMBER LAKE, SD 3.300 40.00 322.02
6. AMY GUTTORMSON VELVA, ND 3.400 30.00 214.68
7. TAYLOR CARLSON POWERS LAKE, ND 3.500 20.00 178.90
8. CALLY HANSEN WATFORD CITY, ND 3.800 5.00 125.23
9. SIERRA LEE RHAME, ND 3.800 5.00 125.23
10. STACY CAHOON STANTON, ND 4.000 0.00 71.56
SADDLE BRONC
Place Member Name City Score Points $ Won
1. TAYTE GOODMAN TOWNER, ND 78.0 80.00 1513.00
STEER WRESTLING
Place Member Name City Time Points $ Won
1. SCOTT KLEEMANN KILLDEER, ND 5.000 80.00 492.13
2. JUSTIN DAHL KEENE, ND 5.400 70.00 407.28
3. TRISTAN HALL DUNN CENTER, ND 5.500 60.00 322.43
4. STERLING LEE RHAME, ND 6.000 50.00 237.58
5. KEENAN PIERCE DICKINSON, ND 6.300 40.00 152.73
6. JASON REISS MANNING, ND 6.400 30.00 84.85
7. GARRETT HOELSCHER ROSS, ND 7.100 20.00 0.00
8. HAYES FEILMEIER WATFORD CITY, ND 7.800 10.00 0.00
TEAM ROPING
Place Member Name City Time Points $ Won
1. NEVADA BERGQUIST WATFORD CITY, ND 5.900 0.00 912.31
2. JEROME HUTCHINSON WATFORD CITY, ND 5.900 0.00 912.31
3. TURNER HARRIS KILLDEER, ND 6.400 70.00 766.34
4. ROSS CARSON GRASSY BUTTE, ND 6.400 70.00 766.34
5. AUSTIN VISSER REEDER, ND 6.800 60.00 656.87
6. CASEY KALENZE BOWMAN, ND 6.800 60.00 656.87
7. CLINT GORRELL BEACH, ND 6.900 50.00 510.90
8. DREW GARTNER KILLDEER, ND 6.900 50.00 510.90
9. JERAD HAADEM BISMARCK, ND 7.200 40.00 364.93
10. JUSTIN HERMAN HALLIDAY, ND 7.200 40.00 364.93
11. JACE JOHNSON NEW TOWN, ND 7.900 30.00 218.96
12. JESS HALL NEW TOWN, ND 7.900 30.00 218.96
13. LUCAS THOMPSON WATFORD CITY, ND 8.200 20.00 145.97
14. TRAE KAUTZMAN KEENE, ND 8.200 20.00 145.97
15. RIVER VOIGT KILLDEER, ND 8.500 10.00 72.99
16. DUSTIN ENTZEL KILLDEER, ND 8.500 10.00 72.99
LADIES BARREL RACING
Place Member Name City Time Points $ Won
1. TESS DOLEZAL KILLDEER, ND 15.727 0.00 824.78
2. BRANDEE WARDELL BUFFALO, SD 15.770 70.00 712.31
3. MOLLY OTTO GRAND FORKS, ND 15.892 60.00 637.33
4. AMANDA LUNDQUIST GOLDEN VALLEY, ND 15.921 50.00 487.37
5. CAREY RIVINIUS CARSON, ND 15.938 40.00 337.41
6. BRITTANY ZAHARIA DEVILS LAKE, ND 15.954 30.00 224.94
7. CORALEE NEER WILLISTON, ND 15.965 20.00 187.45
8. JACKIE SCHAU ALMONT, ND 16.055 10.00 149.96
9. CAROL BREUER FIARVIEW, MT 16.125 0.00 112.47
10. LINDSEY HORNER DAWSON, ND 16.242 0.00 74.98
SR. MEN'S BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points $ Won
1. JIM GRAVEN MINOT, ND 2.700 75.00 495.02
2. SHAWN KNIGHT BEULAH, ND 2.700 75.00 495.02
3. ANGEL CROSTHWAITE WATFORD CITY, ND 3.700 60.00 354.92
4. LES HAUGEN ALEXANDER, ND 4.800 50.00 261.52
5. KELLY EGGL MINOT, ND 5.000 40.00 168.12
6. BILL JORGENSON WATFORD CITY, ND 5.100 30.00 93.40
7. HAROLD GERDES HECLA, SD 6.100 20.00 0.00
8. ARLYN LAWRENCE MOBRIDGE, SD 13.100 10.00 0.00
BULL RIDING
Place Member Name City Score Points $ Won
1. CHANCE SCHOTT MCLAUGHLIN, SD 82.0 80.00 854.18
2. DAVID FEICKERT BERTHOLD, ND 79.0 70.00 772.83