Scores Listing for FINALS 2019(08/30/2019-DUNCAN OK)

(N/M)=Non-Member (HD)=Header/Roper (HL)=Heeler/Runner (I)=Inactive

Calf Riding
Place Member Name City Score Points
1. PERRY--SR, BAYLIN ELMORE, OK 66.0 55.00
2. NIPP--JR, CODY WILSON, 60.0 50.00
3. TAYLOR--JR, DREY POCASSET, OK 59.0 45.00
4. COOPER--JR, CANNON MADILL, 57.0 40.00
5. THIELEN--JR, COLE ROOSEVELT, OK 54.0 35.00
6. WYRICK--JR, GUNNER HENRIETTA, TX 0.0 5.00
7. DAVIS--JR, STETSON TUTKE, OK 0.0 5.00
10-13 Boys Breakway
Place Member Name City Time Points
1. EAKIN, BOWIE CHILLICOTHE, OK 4.170 55.00
2. FUGATE, BRAYDEN MACOMB, OK 5.350 50.00
3. CHASTAIN, CASE LEXINGTON, OK 12.210 45.00
4. ROCHELLE, TOBY BENNINGTON, OK 100.000 5.00
5. THIELEN, CAMERON ROOSEVELT, OK 100.000 5.00
6. TAYLOR, TRIPP POCASSET, OK 100.000 5.00
7. BROACH, DUSTIN CHICKASHA, 100.000 5.00
8. SNIDER, ROWDY CEMENT, OK 100.000 5.00
10-13 Boys Goats
Place Member Name City Time Points
1. CHASTAIN, CASE LEXINGTON, OK 11.300 55.00
2. ROCHELLE, TOBY BENNINGTON, OK 12.620 50.00
3. THIELEN, CAMERON ROOSEVELT, OK 13.290 45.00
4. FUGATE, BRAYDEN MACOMB, OK 15.960 40.00
5. EAKIN, BOWIE CHILLICOTHE, OK 17.510 35.00
6. BROACH, DUSTIN CHICKASHA, 20.660 30.00
7. TAYLOR, TRIPP POCASSET, OK 100.000 5.00
10-13 Boys Ribbons
Place Member Name City Time Points
1. THIELEN, CAMERON ROOSEVELT, OK 7.920 55.00
2. EAKIN, BOWIE CHILLICOTHE, OK 11.590 50.00
3. CHASTAIN, CASE LEXINGTON, OK 17.600 45.00
4. ROCHELLE, TOBY BENNINGTON, OK 100.000 5.00
10-13 Girls Barrels
Place Member Name City Time Points
1. CRADDOCK, KAELYN NINNEKAH, OK 15.958 55.00
2. BICKERSTAFF, KONNER ADA, OK 16.400 50.00
3. SELLERS, CHARLY WAURIKA, OK 16.536 45.00
4. BROACH, ALEXIS CHICKASHA, 16.568 40.00
5. SMITH, KAYDENCE MARLOW, OK 16.671 35.00
6. ROGERS, MCKENNA CEMENT, 16.696 30.00
7. DAUGHERTY, CHESNEY STRATFORD, OK 16.791 20.00
8. BICKERSTAFF, KENNADEE ADA, OK 16.900 25.00
9. WOOD, EMMA WEWOKA, OK 16.912 15.00
10. CARTER, TIMBER SEMINOLE, 17.432 10.00
11. SELF, MADI WAYNE, OK 17.553 5.00
12. BROACH, MADISIN CHICKASHA, 18.006 5.00
13. FUGATE, PAISLEE MACOMB, OK 21.664 5.00
10-13 Girls Breakawy
Place Member Name City Time Points
1. CARTER, TIMBER SEMINOLE, 5.190 55.00
2. BROACH, ALEXIS CHICKASHA, 16.380 50.00
3. FUGATE, PAISLEE MACOMB, OK 33.630 45.00
4. BICKERSTAFF, KENNADEE ADA, OK 42.880 40.00
5. SMITH, KAYDENCE MARLOW, OK 43.580 35.00
6. BICKERSTAFF, KONNER ADA, OK 100.000 5.00
7. SELLERS, CHARLY WAURIKA, OK 100.000 5.00
10-13 Girls Goats
Place Member Name City Time Points
1. BICKERSTAFF, KENNADEE ADA, OK 9.300 55.00
2. BICKERSTAFF, KONNER ADA, OK 9.520 50.00
3. SMITH, KAYDENCE MARLOW, OK 9.890 45.00
4. SELLERS, CHARLY WAURIKA, OK 11.810 40.00
5. BROACH, ALEXIS CHICKASHA, 14.400 35.00
6. FUGATE, PAISLEE MACOMB, OK 21.150 30.00
7. ROGERS, MCKENNA CEMENT, 21.640 25.00
10-13 Poles
Place Member Name City Time Points
1. BICKERSTAFF, KONNER ADA, OK 21.287 55.00
2. BICKERSTAFF, KENNADEE ADA, OK 22.201 50.00
3. CARTER, TIMBER SEMINOLE, 23.114 45.00
4. BROACH, ALEXIS CHICKASHA, 23.296 40.00
5. ROGERS, MCKENNA CEMENT, 23.787 35.00
6. WOOD, EMMA WEWOKA, OK 23.979 30.00
7. SELLERS, CHARLY WAURIKA, OK 25.774 25.00
8. DAUGHERTY, CHESNEY STRATFORD, OK 26.421 20.00
9. FUGATE, PAISLEE MACOMB, OK 27.157 15.00
10. BROACH, MADISIN CHICKASHA, 29.672 10.00
11. SMITH, KAYDENCE MARLOW, OK 100.000 5.00
10-13 TieDown Roping
Place Member Name City Time Points
1. ROCHELLE, TOBY BENNINGTON, OK 14.590 55.00
2. THIELEN, CAMERON ROOSEVELT, OK 15.020 50.00
3. EAKIN, BOWIE CHILLICOTHE, OK 16.520 45.00
4. CHASTAIN, CASE LEXINGTON, OK 44.140 40.00
10-13 boys Bareback
Place Member Name City Score Points
1. FUGATE, BRAYDEN MACOMB, OK 58.0 55.00
13 & U Heading
Place Member Name City Time Points
1. THIELEN, CAMERON ROOSEVELT, OK 100.000 5.00
13 & U Heeling
Place Member Name City Time Points
1. ROCHELLE, TOBY BENNINGTON, OK 27.060 55.00
2. FUGATE, PAISLEE MACOMB, OK 30.480 50.00
3. PERKINS--JR, K J ARDMORE, OK 32.730 45.00
4. CHASTAIN, CASE LEXINGTON, OK 33.050 40.00
5. THIELEN, CAMERON ROOSEVELT, OK 100.000 5.00
6. SNIDER, ROWDY CEMENT, OK 100.000 5.00
7. FUGATE, BRAYDEN MACOMB, OK 100.000 5.00
14-19 Boys Ribbons
Place Member Name City Time Points
1. CARTER, BLAKE SEMINOLE, OK 11.200 55.00
2. NIPP, NEWT HEALDTON, 13.680 50.00
3. HARDIN, NICK ATOKA, OK 100.000 5.00
14-19 Breakway
Place Member Name City Time Points
1. SNIDER, SHYANN CEMENT, OK 14.750 55.00
2. SNIDER, GRACIE FLETCHER, OK 34.240 50.00
14-19 Girls Barrels
Place Member Name City Time Points
1. SNIDER, GRACIE FLETCHER, OK 16.145 55.00
2. SMITH, KILEY BELLEVUE, TX 100.000 0.00
14-19 Girls Goats
Place Member Name City Time Points
1. SNIDER, GRACIE FLETCHER, OK 10.440 55.00
14-19 Poles
Place Member Name City Time Points
1. SNIDER, GRACIE FLETCHER, OK 20.946 55.00
2. SMITH, KILEY BELLEVUE, TX 100.000 0.00
14-19 TieDown Roping
Place Member Name City Time Points
1. NIPP, NEWT HEALDTON, 10.570 55.00
2. CARTER, BLAKE SEMINOLE, OK 13.870 50.00
3. HARDIN, NICK ATOKA, OK 17.390 45.00
6 & U Poles
Place Member Name City Time Points
1. GLOVER, PAKE GUTHRIE, OK 25.469 55.00
2. EAKIN, BRAZOS CHILLICOTHE, OK 29.680 50.00
3. WARTLEY, DECLAN TEMPLE, 40.649 45.00
6&U Ribbon Goat
Place Member Name City Time Points
1. EAKIN, BRAZOS CHILLICOTHE, OK 9.590 55.00
2. GLOVER, PAKE GUTHRIE, OK 9.990 50.00
3. SELLERS, STONY WAURIKA, OK 11.440 45.00
4. WARTLEY, DECLAN TEMPLE, 14.400 40.00
5. HARRIS, EMERSON COMANCHE, OK 17.310 35.00
6&U Barrels
Place Member Name City Time Points
1. GLOVER, PAKE GUTHRIE, OK 18.216 55.00
2. HARRIS, EMERSON COMANCHE, OK 19.957 50.00
3. EAKIN, BRAZOS CHILLICOTHE, OK 22.549 45.00
4. WARTLEY, DECLAN TEMPLE, 27.847 40.00
5. CHUMBLEY, RYDER FLETCHER, OK 47.318 35.00
7-9 Barrels
Place Member Name City Time Points
1. MASSEY, CHAZLI COMANCHE, OK 15.963 55.00
2. PERKINS--JR, K J ARDMORE, OK 16.209 50.00
3. TILLEY, KENDALL MARLOW, OK 16.458 45.00
4. SELLERS, CHANEY WAURIKA, OK 16.557 40.00
5. TAYLOR--JR, DREY POCASSET, OK 17.166 35.00
6. SHULTS, CHARLIE DUNCAN, OK 20.582 30.00
7. DEWBRE, DYLYNN RATLIFF CITY, OK 23.758 25.00
7-9 Breakway Roping
Place Member Name City Time Points
1. CARTER, BLAZE SEMINOLE, OK 25.500 55.00
2. PERKINS--JR, K J ARDMORE, OK 51.880 50.00
3. TAYLOR--JR, DREY POCASSET, OK 54.300 45.00
4. SELLERS, CHANEY WAURIKA, OK 100.000 5.00
5. MASSEY, CHAZLI COMANCHE, OK 100.000 5.00
6. THIELEN--JR, COLE ROOSEVELT, OK 100.000 5.00
7-9 Goat Tying
Place Member Name City Time Points
1. DEWBRE, DYLYNN RATLIFF CITY, OK 12.090 55.00
2. SELLERS, CHANEY WAURIKA, OK 15.160 50.00
3. TAYLOR--JR, DREY POCASSET, OK 15.940 45.00
4. CARTER, BLAZE SEMINOLE, OK 18.990 40.00
5. THIELEN--JR, COLE ROOSEVELT, OK 20.770 35.00
6. TILLEY, KENDALL MARLOW, OK 20.810 30.00
7. PERKINS--JR, K J ARDMORE, OK 24.820 25.00
8. MASSEY, CHAZLI COMANCHE, OK 100.000 5.00
7-9 Poles
Place Member Name City Time Points
1. DEWBRE, DYLYNN RATLIFF CITY, OK 21.576 55.00
2. MASSEY, CHAZLI COMANCHE, OK 21.934 50.00
3. SELLERS, CHANEY WAURIKA, OK 22.705 45.00
4. TAYLOR--JR, DREY POCASSET, OK 22.891 40.00
5. TILLEY, KENDALL MARLOW, OK 23.152 35.00
6. PERKINS--JR, K J ARDMORE, OK 28.926 30.00
7. SHULTS, CHARLIE DUNCAN, OK 29.002 25.00
7-9 bareback
Place Member Name City Score Points
1. THIELEN--JR, COLE ROOSEVELT, OK 66.0 55.00
2. NIPP--JR, CODY WILSON, 65.0 50.00
3. DAVIS--JR, STETSON TUTKE, OK 0.0 5.00
Chute Doggin'
Place Member Name City Time Points
1. HARDIN, NICK ATOKA, OK 14.360 0.00
Mutton Bustin
Place Member Name City Score Points
1. EAKIN, BRAZOS CHILLICOTHE, OK 58.0 52.50
2. WYRICK--JR, GUNNER HENRIETTA, TX 58.0 52.50
3. GRISSAM, JAYDEN MIDWEST CITY, 57.0 42.50
4. DAVIS--JR, STETSON TUTKE, OK 57.0 42.50
Steer Ride
Place Member Name City Score Points
1. EAKIN, BOWIE CHILLICOTHE, OK 0.0 5.00
Team roping
Place Member Name City Time Points
1. NIPP, NEWT (HD) HEALDTON, 12.020 55.00
2. ROCHELLE, TOBY (HL) BENNINGTON, OK 12.020 55.00
3. THIELEN, CAMERON (HD) ROOSEVELT, OK 46.370 50.00
4. SNIDER, GRACIE (HL) FLETCHER, OK 46.370 50.00
5. NIPP--NM, NEWT (HD) (N/M) , 100.000 0.00
6. PERKINS--JR, K J (HL) (N/M) ARDMORE, OK 100.000 0.00