Scores Listing for RODEO #20(08/11/2019-TISHOMINGO, OK)

(N/M)=Non-Member (HD)=Header/Roper (HL)=Heeler/Runner (I)=Inactive

Calf Riding
Place Member Name City Score Points
1. PERRY--SR, BAYLIN ELMORE, OK 62.0 55.00
2. NIPP--JR, CODY WILSON, 58.0 50.00
3. COOPER--JR, CANNON MADILL, 0.0 5.00
4. DAVIS--JR, STETSON TUTKE, OK 0.0 5.00
5. TAYLOR--JR, DREY POCASSET, OK 0.0 5.00
6. THIELEN--JR, COLE ROOSEVELT, OK 0.0 5.00
10-13 Boys Breakway
Place Member Name City Time Points
1. CHASTAIN, CASE LEXINGTON, OK 3.510 55.00
2. THIELEN, CAMERON ROOSEVELT, OK 3.850 50.00
3. EAKIN, BOWIE CHILLICOTHE, OK 5.130 45.00
4. BROACH, DUSTIN CHICKASHA, 100.000 5.00
5. SNIDER, ROWDY CEMENT, OK 100.000 5.00
6. ROCHELLE, TOBY BENNINGTON, OK 100.000 5.00
7. FUGATE, BRAYDEN MACOMB, OK 100.000 5.00
8. TAYLOR, TRIPP POCASSET, OK 100.000 5.00
10-13 Boys Goats
Place Member Name City Time Points
1. ROCHELLE, TOBY BENNINGTON, OK 10.620 55.00
2. THIELEN, CAMERON ROOSEVELT, OK 10.800 50.00
3. EAKIN, BOWIE CHILLICOTHE, OK 11.770 45.00
4. CHASTAIN, CASE LEXINGTON, OK 13.250 40.00
5. FUGATE, BRAYDEN MACOMB, OK 15.930 35.00
6. BROACH, DUSTIN CHICKASHA, 16.260 30.00
7. TAYLOR, TRIPP POCASSET, OK 18.560 25.00
10-13 Boys Ribbons
Place Member Name City Time Points
1. THIELEN, CAMERON ROOSEVELT, OK 9.390 55.00
2. ROCHELLE, TOBY BENNINGTON, OK 9.600 50.00
3. EAKIN, BOWIE CHILLICOTHE, OK 9.860 45.00
4. CHASTAIN, CASE LEXINGTON, OK 12.610 40.00
10-13 Girls Barrels
Place Member Name City Time Points
1. BICKERSTAFF, KONNER ADA, OK 18.813 55.00
2. SMITH, KAYDENCE MARLOW, OK 18.815 50.00
3. BICKERSTAFF, KENNADEE ADA, OK 19.214 45.00
4. DAUGHERTY, CHESNEY STRATFORD, OK 19.733 40.00
5. CARTER, TIMBER SEMINOLE, 19.992 35.00
6. SELF, MADI WAYNE, OK 20.287 30.00
7. BROACH, MADISIN CHICKASHA, 21.080 25.00
8. BROACH, ALEXIS CHICKASHA, 21.354 20.00
9. SELLERS, CHARLY WAURIKA, OK 23.718 15.00
10. FUGATE, PAISLEE MACOMB, OK 24.238 10.00
11. WOOD, EMMA WEWOKA, OK 24.797 5.00
10-13 Girls Breakawy
Place Member Name City Time Points
1. BICKERSTAFF, KONNER ADA, OK 3.250 55.00
2. SMITH, KAYDENCE MARLOW, OK 3.460 50.00
3. FUGATE, PAISLEE MACOMB, OK 100.000 5.00
4. CARTER, TIMBER SEMINOLE, 100.000 5.00
5. BICKERSTAFF, KENNADEE ADA, OK 100.000 5.00
6. BROACH, ALEXIS CHICKASHA, 100.000 5.00
7. SELLERS, CHARLY WAURIKA, OK 100.000 5.00
10-13 Girls Goats
Place Member Name City Time Points
1. BICKERSTAFF, KONNER ADA, OK 10.170 55.00
2. SMITH, KAYDENCE MARLOW, OK 10.460 50.00
3. BROACH, ALEXIS CHICKASHA, 11.770 45.00
4. SELLERS, CHARLY WAURIKA, OK 12.220 40.00
5. FUGATE, PAISLEE MACOMB, OK 16.470 35.00
6. BICKERSTAFF, KENNADEE ADA, OK 21.630 30.00
10-13 Poles
Place Member Name City Time Points
1. BICKERSTAFF, KENNADEE ADA, OK 22.530 55.00
2. DAUGHERTY, CHESNEY STRATFORD, OK 23.955 50.00
3. SELLERS, CHARLY WAURIKA, OK 25.525 45.00
4. FUGATE, PAISLEE MACOMB, OK 27.596 40.00
5. WOOD, EMMA WEWOKA, OK 29.175 35.00
6. CARTER, TIMBER SEMINOLE, 29.765 30.00
7. BROACH, MADISIN CHICKASHA, 31.399 25.00
8. BICKERSTAFF, KONNER ADA, OK 31.709 20.00
9. SMITH, KAYDENCE MARLOW, OK 33.282 15.00
10. BROACH, ALEXIS CHICKASHA, 100.000 5.00
10-13 TieDown Roping
Place Member Name City Time Points
1. THIELEN, CAMERON ROOSEVELT, OK 100.000 5.00
2. EAKIN, BOWIE CHILLICOTHE, OK 100.000 5.00
3. CHASTAIN, CASE LEXINGTON, OK 100.000 5.00
4. ROCHELLE, TOBY BENNINGTON, OK 100.000 5.00
10-13 boys Bareback
Place Member Name City Score Points
1. FUGATE, BRAYDEN MACOMB, OK 57.0 55.00
13 & U Heading
Place Member Name City Time Points
1. FUGATE, BRAYDEN MACOMB, OK 100.000 5.00
2. THIELEN, CAMERON ROOSEVELT, OK 100.000 5.00
13 & U Heeling
Place Member Name City Time Points
1. CHASTAIN, CASE LEXINGTON, OK 21.480 55.00
2. THIELEN, CAMERON ROOSEVELT, OK 100.000 5.00
3. FUGATE, PAISLEE MACOMB, OK 100.000 5.00
4. SNIDER, ROWDY CEMENT, OK 100.000 5.00
5. ROCHELLE, TOBY BENNINGTON, OK 100.000 5.00
6. FUGATE, BRAYDEN MACOMB, OK 100.000 5.00
7. PERKINS--JR, K J ARDMORE, OK 100.000 5.00
14-19 Boys Ribbons
Place Member Name City Time Points
1. NIPP, NEWT HEALDTON, 9.110 55.00
2. CARTER, BLAKE SEMINOLE, OK 9.880 50.00
3. HARDIN, NICK ATOKA, OK 20.040 45.00
14-19 Breakway
Place Member Name City Time Points
1. SNIDER, GRACIE FLETCHER, OK 7.290 55.00
2. SNIDER, SHYANN CEMENT, OK 100.000 5.00
14-19 Girls Barrels
Place Member Name City Time Points
1. SMITH, KILEY BELLEVUE, TX 19.635 55.00
2. SNIDER, GRACIE FLETCHER, OK 22.506 50.00
14-19 Girls Goats
Place Member Name City Time Points
1. SNIDER, GRACIE FLETCHER, OK 10.730 55.00
14-19 Poles
Place Member Name City Time Points
1. SNIDER, GRACIE FLETCHER, OK 27.443 55.00
2. SMITH, KILEY BELLEVUE, TX 28.698 50.00
14-19 TieDown Roping
Place Member Name City Time Points
1. CARTER, BLAKE SEMINOLE, OK 21.030 55.00
2. NIPP, NEWT HEALDTON, 100.000 5.00
3. HARDIN, NICK ATOKA, OK 100.000 5.00
6 & U Poles
Place Member Name City Time Points
1. GLOVER, PAKE GUTHRIE, OK 25.131 55.00
2. WARTLEY, DECLAN TEMPLE, 35.813 50.00
3. EAKIN, BRAZOS CHILLICOTHE, OK 38.770 45.00
6&U Ribbon Goat
Place Member Name City Time Points
1. GLOVER, PAKE GUTHRIE, OK 9.580 55.00
2. HARRIS, EMERSON COMANCHE, OK 10.430 50.00
3. EAKIN, BRAZOS CHILLICOTHE, OK 11.840 45.00
4. SELLERS, STONY WAURIKA, OK 13.080 40.00
5. WARTLEY, DECLAN TEMPLE, 15.200 35.00
6&U Barrels
Place Member Name City Time Points
1. GLOVER, PAKE GUTHRIE, OK 20.758 55.00
2. EAKIN, BRAZOS CHILLICOTHE, OK 24.514 50.00
3. HARRIS, EMERSON COMANCHE, OK 30.280 45.00
4. WARTLEY, DECLAN TEMPLE, 34.917 40.00
7-9 Barrels
Place Member Name City Time Points
1. MASSEY, CHAZLI COMANCHE, OK 18.500 55.00
2. DEWBRE, DYLYNN RATLIFF CITY, OK 18.712 50.00
3. PERKINS--JR, K J ARDMORE, OK 18.928 45.00
4. TILLEY, KENDALL MARLOW, OK 19.259 40.00
5. SELLERS, CHANEY WAURIKA, OK 20.081 35.00
6. TAYLOR--JR, DREY POCASSET, OK 20.334 30.00
7. SHULTS, CHARLIE DUNCAN, OK 25.777 25.00
7-9 Breakway Roping
Place Member Name City Time Points
1. CARTER, BLAZE SEMINOLE, OK 7.180 55.00
2. SELLERS, CHANEY WAURIKA, OK 100.000 5.00
3. PERKINS--JR, K J ARDMORE, OK 100.000 5.00
4. THIELEN--JR, COLE ROOSEVELT, OK 100.000 5.00
5. TAYLOR--JR, DREY POCASSET, OK 100.000 5.00
6. MASSEY, CHAZLI COMANCHE, OK 100.000 5.00
7-9 Goat Tying
Place Member Name City Time Points
1. DEWBRE, DYLYNN RATLIFF CITY, OK 11.720 55.00
2. SELLERS, CHANEY WAURIKA, OK 14.780 50.00
3. MASSEY, CHAZLI COMANCHE, OK 15.360 45.00
4. CARTER, BLAZE SEMINOLE, OK 16.760 40.00
5. TAYLOR--JR, DREY POCASSET, OK 17.470 35.00
6. PERKINS--JR, K J ARDMORE, OK 19.170 30.00
7. THIELEN--JR, COLE ROOSEVELT, OK 22.720 25.00
7-9 Poles
Place Member Name City Time Points
1. TILLEY, KENDALL MARLOW, OK 22.826 55.00
2. TAYLOR--JR, DREY POCASSET, OK 23.032 50.00
3. SELLERS, CHANEY WAURIKA, OK 24.384 45.00
4. MASSEY, CHAZLI COMANCHE, OK 27.808 40.00
5. PERKINS--JR, K J ARDMORE, OK 34.877 35.00
6. SHULTS, CHARLIE DUNCAN, OK 38.174 30.00
7. DEWBRE, DYLYNN RATLIFF CITY, OK 100.000 5.00
7-9 bareback
Place Member Name City Score Points
1. NIPP--JR, CODY WILSON, 58.0 55.00
2. THIELEN--JR, COLE ROOSEVELT, OK 0.0 5.00
3. DAVIS--JR, STETSON TUTKE, OK 0.0 5.00
Chute Doggin'
Place Member Name City Time Points
1. HARDIN, NICK ATOKA, OK 35.570 55.00
Mutton Bustin
Place Member Name City Score Points
1. EAKIN, BRAZOS CHILLICOTHE, OK 58.0 55.00
2. GRISSAM, JAYDEN MIDWEST CITY, 0.0 5.00
3. DAVIS--JR, STETSON TUTKE, OK 0.0 5.00
Steer Ride
Place Member Name City Score Points
1. EAKIN, BOWIE CHILLICOTHE, OK 57.0 55.00
Team roping
Place Member Name City Time Points
1. THIELEN, CAMERON (HD) ROOSEVELT, OK 100.000 5.00
2. SNIDER, GRACIE (HL) FLETCHER, OK 100.000 5.00
3. THIELEN--NM, CAMERON (HD) (N/M) , 100.000 0.00
4. CHASTAIN, CASE (HL) (N/M) LEXINGTON, OK 100.000 0.00
5. NIPP, NEWT (HD) HEALDTON, 100.000 5.00
6. ROCHELLE, TOBY (HL) BENNINGTON, OK 100.000 5.00
7. NIPP--NM, NEWT (HD) (N/M) , 100.000 0.00
8. PERKINS--JR, K J (HL) (N/M) ARDMORE, OK 100.000 0.00