Scores Listing for RODEO #19(08/10/2019-TISHOMINGO, OK)

(N/M)=Non-Member (HD)=Header/Roper (HL)=Heeler/Runner (I)=Inactive

Calf Riding
Place Member Name City Score Points
1. NIPP--JR, CODY WILSON, 63.0 52.50
2. PERRY--SR, BAYLIN ELMORE, OK 63.0 52.50
3. THIELEN--JR, COLE ROOSEVELT, OK 62.0 45.00
4. COOPER--JR, CANNON MADILL, 57.0 40.00
5. TAYLOR--JR, DREY POCASSET, OK 0.0 5.00
6. DAVIS--JR, STETSON TUTKE, OK 0.0 5.00
10-13 Boys Breakway
Place Member Name City Time Points
1. ROCHELLE, TOBY BENNINGTON, OK 2.670 55.00
2. CHASTAIN, CASE LEXINGTON, OK 5.140 50.00
3. SNIDER, ROWDY CEMENT, OK 21.010 45.00
4. FUGATE, BRAYDEN MACOMB, OK 100.000 5.00
5. TAYLOR, TRIPP POCASSET, OK 100.000 5.00
6. EAKIN, BOWIE CHILLICOTHE, OK 100.000 5.00
7. BROACH, DUSTIN CHICKASHA, 100.000 5.00
8. THIELEN, CAMERON ROOSEVELT, OK 100.000 5.00
10-13 Boys Goats
Place Member Name City Time Points
1. ROCHELLE, TOBY BENNINGTON, OK 10.970 55.00
2. CHASTAIN, CASE LEXINGTON, OK 11.300 50.00
3. EAKIN, BOWIE CHILLICOTHE, OK 12.380 45.00
4. BROACH, DUSTIN CHICKASHA, 14.460 40.00
5. TAYLOR, TRIPP POCASSET, OK 15.510 35.00
6. FUGATE, BRAYDEN MACOMB, OK 21.140 30.00
7. THIELEN, CAMERON ROOSEVELT, OK 100.000 5.00
10-13 Boys Ribbons
Place Member Name City Time Points
1. CHASTAIN, CASE LEXINGTON, OK 8.790 55.00
2. EAKIN, BOWIE CHILLICOTHE, OK 9.050 50.00
3. ROCHELLE, TOBY BENNINGTON, OK 10.390 45.00
4. THIELEN, CAMERON ROOSEVELT, OK 10.450 40.00
10-13 Girls Barrels
Place Member Name City Time Points
1. SMITH, KAYDENCE MARLOW, OK 18.302 55.00
2. SELLERS, CHARLY WAURIKA, OK 18.463 50.00
3. BICKERSTAFF, KONNER ADA, OK 18.782 45.00
4. BICKERSTAFF, KENNADEE ADA, OK 19.416 40.00
5. CRADDOCK, KAELYN NINNEKAH, OK 19.996 35.00
6. CARTER, TIMBER SEMINOLE, 20.083 30.00
7. DAUGHERTY, CHESNEY STRATFORD, OK 20.186 25.00
8. BROACH, ALEXIS CHICKASHA, 20.235 20.00
9. BROACH, MADISIN CHICKASHA, 20.431 15.00
10. WOOD, EMMA WEWOKA, OK 20.586 10.00
11. FUGATE, PAISLEE MACOMB, OK 22.358 5.00
12. SELF, MADI WAYNE, OK 24.922 5.00
10-13 Girls Breakawy
Place Member Name City Time Points
1. BICKERSTAFF, KONNER ADA, OK 100.000 5.00
2. FUGATE, PAISLEE MACOMB, OK 100.000 5.00
3. SELLERS, CHARLY WAURIKA, OK 100.000 5.00
4. SMITH, KAYDENCE MARLOW, OK 100.000 5.00
5. CARTER, TIMBER SEMINOLE, 100.000 5.00
6. BICKERSTAFF, KENNADEE ADA, OK 100.000 5.00
7. BROACH, ALEXIS CHICKASHA, 100.000 5.00
10-13 Girls Goats
Place Member Name City Time Points
1. BICKERSTAFF, KONNER ADA, OK 9.220 55.00
2. BICKERSTAFF, KENNADEE ADA, OK 11.220 50.00
3. SELLERS, CHARLY WAURIKA, OK 14.060 45.00
4. FUGATE, PAISLEE MACOMB, OK 14.500 40.00
5. SMITH, KAYDENCE MARLOW, OK 100.000 5.00
6. BROACH, ALEXIS CHICKASHA, 100.000 5.00
10-13 Poles
Place Member Name City Time Points
1. FUGATE, PAISLEE MACOMB, OK 21.749 55.00
2. BICKERSTAFF, KONNER ADA, OK 22.267 50.00
3. SMITH, KAYDENCE MARLOW, OK 22.468 45.00
4. BICKERSTAFF, KENNADEE ADA, OK 22.873 40.00
5. DAUGHERTY, CHESNEY STRATFORD, OK 25.913 35.00
6. BROACH, ALEXIS CHICKASHA, 29.207 30.00
7. SELLERS, CHARLY WAURIKA, OK 30.561 25.00
8. BROACH, MADISIN CHICKASHA, 33.583 20.00
9. CARTER, TIMBER SEMINOLE, 100.000 5.00
10. WOOD, EMMA WEWOKA, OK 100.000 5.00
10-13 TieDown Roping
Place Member Name City Time Points
1. CHASTAIN, CASE LEXINGTON, OK 15.100 55.00
2. EAKIN, BOWIE CHILLICOTHE, OK 100.000 5.00
3. THIELEN, CAMERON ROOSEVELT, OK 100.000 5.00
4. ROCHELLE, TOBY BENNINGTON, OK 100.000 5.00
10-13 boys Bareback
Place Member Name City Score Points
1. FUGATE, BRAYDEN MACOMB, OK 59.0 55.00
13 & U Heading
Place Member Name City Time Points
1. FUGATE, BRAYDEN MACOMB, OK 100.000 5.00
2. THIELEN, CAMERON ROOSEVELT, OK 100.000 5.00
13 & U Heeling
Place Member Name City Time Points
1. THIELEN, CAMERON ROOSEVELT, OK 23.090 55.00
2. PERKINS--JR, K J ARDMORE, OK 27.990 50.00
3. SNIDER, ROWDY CEMENT, OK 100.000 5.00
4. FUGATE, PAISLEE MACOMB, OK 100.000 5.00
5. FUGATE, BRAYDEN MACOMB, OK 100.000 5.00
6. CHASTAIN, CASE LEXINGTON, OK 100.000 5.00
7. ROCHELLE, TOBY BENNINGTON, OK 100.000 5.00
14-19 Boys Ribbons
Place Member Name City Time Points
1. NIPP, NEWT HEALDTON, 7.920 55.00
2. CARTER, BLAKE SEMINOLE, OK 14.850 50.00
3. HARDIN, NICK ATOKA, OK 100.000 5.00
14-19 Breakway
Place Member Name City Time Points
1. SNIDER, SHYANN CEMENT, OK 4.280 55.00
2. SNIDER, GRACIE FLETCHER, OK 100.000 5.00
14-19 Girls Barrels
Place Member Name City Time Points
1. SNIDER, GRACIE FLETCHER, OK 19.563 55.00
2. SMITH, KILEY BELLEVUE, TX 23.778 50.00
14-19 Girls Goats
Place Member Name City Time Points
1. SNIDER, GRACIE FLETCHER, OK 100.000 5.00
14-19 Poles
Place Member Name City Time Points
1. SNIDER, GRACIE FLETCHER, OK 21.848 55.00
2. SMITH, KILEY BELLEVUE, TX 100.000 5.00
14-19 TieDown Roping
Place Member Name City Time Points
1. NIPP, NEWT HEALDTON, 14.290 55.00
2. HARDIN, NICK ATOKA, OK 100.000 5.00
3. CARTER, BLAKE SEMINOLE, OK 100.000 5.00
6 & U Poles
Place Member Name City Time Points
1. GLOVER, PAKE GUTHRIE, OK 25.365 55.00
2. EAKIN, BRAZOS CHILLICOTHE, OK 25.828 50.00
3. WARTLEY, DECLAN TEMPLE, 54.898 45.00
6&U Ribbon Goat
Place Member Name City Time Points
1. GLOVER, PAKE GUTHRIE, OK 9.900 55.00
2. HARRIS, EMERSON COMANCHE, OK 10.350 50.00
3. SELLERS, STONY WAURIKA, OK 12.130 45.00
4. WARTLEY, DECLAN TEMPLE, 13.870 40.00
5. EAKIN, BRAZOS CHILLICOTHE, OK 14.210 35.00
6&U Barrels
Place Member Name City Time Points
1. GLOVER, PAKE GUTHRIE, OK 20.334 55.00
2. EAKIN, BRAZOS CHILLICOTHE, OK 29.049 50.00
3. WARTLEY, DECLAN TEMPLE, 34.686 45.00
4. HARRIS, EMERSON COMANCHE, OK 100.000 5.00
7-9 Barrels
Place Member Name City Time Points
1. MASSEY, CHAZLI COMANCHE, OK 18.062 55.00
2. SELLERS, CHANEY WAURIKA, OK 18.826 50.00
3. PERKINS--JR, K J ARDMORE, OK 19.071 45.00
4. TAYLOR--JR, DREY POCASSET, OK 19.426 40.00
5. TILLEY, KENDALL MARLOW, OK 19.436 35.00
6. DEWBRE, DYLYNN RATLIFF CITY, OK 19.526 30.00
7. SHULTS, CHARLIE DUNCAN, OK 24.390 25.00
7-9 Breakway Roping
Place Member Name City Time Points
1. CARTER, BLAZE SEMINOLE, OK 7.520 55.00
2. TAYLOR--JR, DREY POCASSET, OK 100.000 5.00
3. SELLERS, CHANEY WAURIKA, OK 100.000 5.00
4. THIELEN--JR, COLE ROOSEVELT, OK 100.000 5.00
5. PERKINS--JR, K J ARDMORE, OK 100.000 5.00
6. MASSEY, CHAZLI COMANCHE, OK 100.000 5.00
7-9 Goat Tying
Place Member Name City Time Points
1. SELLERS, CHANEY WAURIKA, OK 13.830 55.00
2. CARTER, BLAZE SEMINOLE, OK 16.370 50.00
3. PERKINS--JR, K J ARDMORE, OK 21.970 45.00
4. MASSEY, CHAZLI COMANCHE, OK 24.810 40.00
5. THIELEN--JR, COLE ROOSEVELT, OK 100.000 5.00
6. DEWBRE, DYLYNN RATLIFF CITY, OK 100.000 5.00
7. TAYLOR--JR, DREY POCASSET, OK 100.000 5.00
7-9 Poles
Place Member Name City Time Points
1. DEWBRE, DYLYNN RATLIFF CITY, OK 21.291 55.00
2. MASSEY, CHAZLI COMANCHE, OK 21.707 50.00
3. TILLEY, KENDALL MARLOW, OK 23.089 45.00
4. TAYLOR--JR, DREY POCASSET, OK 23.112 40.00
5. SELLERS, CHANEY WAURIKA, OK 23.423 35.00
6. PERKINS--JR, K J ARDMORE, OK 24.611 30.00
7. SHULTS, CHARLIE DUNCAN, OK 40.874 25.00
7-9 bareback
Place Member Name City Score Points
1. NIPP--JR, CODY WILSON, 0.0 5.00
2. THIELEN--JR, COLE ROOSEVELT, OK 0.0 5.00
3. DAVIS--JR, STETSON TUTKE, OK 0.0 5.00
Chute Doggin'
Place Member Name City Time Points
1. HARDIN, NICK ATOKA, OK 15.390 55.00
Mutton Bustin
Place Member Name City Score Points
1. EAKIN, BRAZOS CHILLICOTHE, OK 59.0 55.00
2. DAVIS--JR, STETSON TUTKE, OK 57.0 50.00
Steer Ride
Place Member Name City Score Points
1. EAKIN, BOWIE CHILLICOTHE, OK 65.0 55.00
Team roping
Place Member Name City Time Points
1. THIELEN--NM, CAMERON (HD) (N/M) , 100.000 0.00
2. CHASTAIN, CASE (HL) (N/M) LEXINGTON, OK 100.000 0.00
3. NIPP--NM, NEWT (HD) (N/M) , 100.000 0.00
4. PERKINS--JR, K J (HL) (N/M) ARDMORE, OK 100.000 0.00
5. THIELEN, CAMERON (HD) ROOSEVELT, OK 100.000 5.00
6. SNIDER, GRACIE (HL) FLETCHER, OK 100.000 5.00
7. NIPP, NEWT (HD) HEALDTON, 100.000 5.00
8. ROCHELLE, TOBY (HL) BENNINGTON, OK 100.000 5.00