Scores Listing for RODEO #18(08/04/2019-PAUL'S VALLEY)

(N/M)=Non-Member (HD)=Header/Roper (HL)=Heeler/Runner (I)=Inactive

Calf Riding
Place Member Name City Score Points
1. NIPP--JR, CODY WILSON, 58.0 55.00
2. COOPER--JR, CANNON MADILL, 57.0 47.50
3. TAYLOR--JR, DREY POCASSET, OK 57.0 47.50
4. THIELEN--JR, COLE ROOSEVELT, OK 0.0 5.00
10-13 Boys Breakway
Place Member Name City Time Points
1. CHASTAIN, CASE LEXINGTON, OK 3.310 55.00
2. EAKIN, BOWIE CHILLICOTHE, OK 4.920 50.00
3. FUGATE, BRAYDEN MACOMB, OK 5.920 45.00
4. THIELEN, CAMERON ROOSEVELT, OK 100.000 5.00
5. TAYLOR, TRIPP POCASSET, OK 100.000 5.00
6. SNIDER, ROWDY CEMENT, OK 100.000 5.00
7. ROCHELLE, TOBY BENNINGTON, OK 100.000 5.00
8. BROACH, DUSTIN CHICKASHA, 100.000 5.00
10-13 Boys Goats
Place Member Name City Time Points
1. CHASTAIN, CASE LEXINGTON, OK 10.720 55.00
2. TAYLOR, TRIPP POCASSET, OK 11.970 50.00
3. EAKIN, BOWIE CHILLICOTHE, OK 12.090 45.00
4. ROCHELLE, TOBY BENNINGTON, OK 12.440 40.00
5. FUGATE, BRAYDEN MACOMB, OK 17.210 35.00
6. BROACH, DUSTIN CHICKASHA, 100.000 5.00
7. THIELEN, CAMERON ROOSEVELT, OK 100.000 5.00
10-13 Boys Ribbons
Place Member Name City Time Points
1. EAKIN, BOWIE CHILLICOTHE, OK 9.990 55.00
2. CHASTAIN, CASE LEXINGTON, OK 13.500 50.00
3. THIELEN, CAMERON ROOSEVELT, OK 100.000 5.00
4. ROCHELLE, TOBY BENNINGTON, OK 100.000 5.00
10-13 Girls Barrels
Place Member Name City Time Points
1. SELLERS, CHARLY WAURIKA, OK 17.735 55.00
2. BICKERSTAFF, KONNER ADA, OK 17.774 50.00
3. SMITH, KAYDENCE MARLOW, OK 17.837 45.00
4. CRADDOCK, KAELYN NINNEKAH, OK 17.857 40.00
5. FUGATE, PAISLEE MACOMB, OK 18.068 35.00
6. BICKERSTAFF, KENNADEE ADA, OK 18.098 30.00
7. DAUGHERTY, CHESNEY STRATFORD, OK 18.853 25.00
8. BROACH, MADISIN CHICKASHA, 19.031 20.00
9. WOOD, EMMA WEWOKA, OK 19.087 15.00
10. CARTER, TIMBER SEMINOLE, 21.290 10.00
11. BROACH, ALEXIS CHICKASHA, 23.411 5.00
10-13 Girls Breakawy
Place Member Name City Time Points
1. CARTER, TIMBER SEMINOLE, 3.840 55.00
2. BICKERSTAFF, KONNER ADA, OK 6.630 50.00
3. SELLERS, CHARLY WAURIKA, OK 100.000 5.00
4. FUGATE, PAISLEE MACOMB, OK 100.000 5.00
5. SMITH, KAYDENCE MARLOW, OK 100.000 5.00
6. BROACH, ALEXIS CHICKASHA, 100.000 5.00
7. BICKERSTAFF, KENNADEE ADA, OK 100.000 5.00
10-13 Girls Goats
Place Member Name City Time Points
1. BICKERSTAFF, KONNER ADA, OK 11.580 55.00
2. SELLERS, CHARLY WAURIKA, OK 11.760 50.00
3. SMITH, KAYDENCE MARLOW, OK 13.090 45.00
4. BROACH, ALEXIS CHICKASHA, 13.330 40.00
5. FUGATE, PAISLEE MACOMB, OK 14.740 35.00
6. BICKERSTAFF, KENNADEE ADA, OK 18.690 30.00
10-13 Poles
Place Member Name City Time Points
1. BICKERSTAFF, KENNADEE ADA, OK 21.854 55.00
2. SMITH, KAYDENCE MARLOW, OK 22.437 50.00
3. BROACH, ALEXIS CHICKASHA, 22.810 45.00
4. WOOD, EMMA WEWOKA, OK 23.647 40.00
5. DAUGHERTY, CHESNEY STRATFORD, OK 24.154 35.00
6. CARTER, TIMBER SEMINOLE, 25.538 30.00
7. BICKERSTAFF, KONNER ADA, OK 27.236 25.00
8. BROACH, MADISIN CHICKASHA, 31.650 20.00
9. SELLERS, CHARLY WAURIKA, OK 100.000 5.00
10. FUGATE, PAISLEE MACOMB, OK 100.000 5.00
10-13 TieDown Roping
Place Member Name City Time Points
1. CHASTAIN, CASE LEXINGTON, OK 14.100 55.00
2. THIELEN, CAMERON ROOSEVELT, OK 27.410 50.00
3. EAKIN, BOWIE CHILLICOTHE, OK 40.790 45.00
4. ROCHELLE, TOBY BENNINGTON, OK 100.000 5.00
10-13 boys Bareback
Place Member Name City Score Points
1. FUGATE, BRAYDEN MACOMB, OK 59.0 55.00
13 & U Heading
Place Member Name City Time Points
1. FUGATE, BRAYDEN MACOMB, OK 33.970 55.00
2. THIELEN, CAMERON ROOSEVELT, OK 100.000 5.00
13 & U Heeling
Place Member Name City Time Points
1. THIELEN, CAMERON ROOSEVELT, OK 19.610 55.00
2. PERKINS--JR, K J ARDMORE, OK 21.200 50.00
3. SNIDER, ROWDY CEMENT, OK 21.420 45.00
4. FUGATE, PAISLEE MACOMB, OK 100.000 5.00
5. FUGATE, BRAYDEN MACOMB, OK 100.000 5.00
6. CHASTAIN, CASE LEXINGTON, OK 100.000 5.00
7. ROCHELLE, TOBY BENNINGTON, OK 100.000 5.00
14-19 Boys Ribbons
Place Member Name City Time Points
1. CARTER, BLAKE SEMINOLE, OK 18.570 55.00
2. HARDIN, NICK ATOKA, OK 100.000 5.00
3. NIPP, NEWT HEALDTON, 100.000 5.00
14-19 Breakway
Place Member Name City Time Points
1. SNIDER, GRACIE FLETCHER, OK 100.000 5.00
2. SNIDER, SHYANN CEMENT, OK 100.000 5.00
14-19 Girls Barrels
Place Member Name City Time Points
1. SNIDER, GRACIE FLETCHER, OK 18.391 55.00
2. SMITH, KILEY BELLEVUE, TX 19.356 50.00
14-19 Girls Goats
Place Member Name City Time Points
1. SNIDER, GRACIE FLETCHER, OK 11.900 55.00
14-19 Poles
Place Member Name City Time Points
1. SNIDER, GRACIE FLETCHER, OK 21.876 55.00
2. SMITH, KILEY BELLEVUE, TX 28.352 50.00
14-19 TieDown Roping
Place Member Name City Time Points
1. CARTER, BLAKE SEMINOLE, OK 14.220 55.00
2. HARDIN, NICK ATOKA, OK 16.470 50.00
3. NIPP, NEWT HEALDTON, 18.290 45.00
6 & U Poles
Place Member Name City Time Points
1. GLOVER, PAKE GUTHRIE, OK 24.060 55.00
2. EAKIN, BRAZOS CHILLICOTHE, OK 27.243 50.00
3. WARTLEY, DECLAN TEMPLE, 41.815 45.00
6&U Ribbon Goat
Place Member Name City Time Points
1. EAKIN, BRAZOS CHILLICOTHE, OK 8.230 55.00
2. GLOVER, PAKE GUTHRIE, OK 13.340 50.00
3. WARTLEY, DECLAN TEMPLE, 16.140 45.00
4. SELLERS, STONY WAURIKA, OK 23.920 40.00
6&U Barrels
Place Member Name City Time Points
1. GLOVER, PAKE GUTHRIE, OK 20.468 55.00
2. EAKIN, BRAZOS CHILLICOTHE, OK 21.285 50.00
3. WARTLEY, DECLAN TEMPLE, 39.129 45.00
7-9 Barrels
Place Member Name City Time Points
1. MASSEY, CHAZLI COMANCHE, OK 17.597 55.00
2. DEWBRE, DYLYNN RATLIFF CITY, OK 17.911 50.00
3. PERKINS--JR, K J ARDMORE, OK 18.021 45.00
4. SELLERS, CHANEY WAURIKA, OK 18.359 40.00
5. TAYLOR--JR, DREY POCASSET, OK 18.389 35.00
6. SHULTS, CHARLIE DUNCAN, OK 22.861 30.00
7. TILLEY, KENDALL MARLOW, OK 23.170 25.00
7-9 Breakway Roping
Place Member Name City Time Points
1. SELLERS, CHANEY WAURIKA, OK 14.850 55.00
2. THIELEN--JR, COLE ROOSEVELT, OK 100.000 5.00
3. PERKINS--JR, K J ARDMORE, OK 100.000 5.00
4. CARTER, BLAZE SEMINOLE, OK 100.000 5.00
5. TAYLOR--JR, DREY POCASSET, OK 100.000 5.00
6. MASSEY, CHAZLI COMANCHE, OK 100.000 5.00
7-9 Goat Tying
Place Member Name City Time Points
1. DEWBRE, DYLYNN RATLIFF CITY, OK 13.510 55.00
2. CARTER, BLAZE SEMINOLE, OK 15.580 50.00
3. SELLERS, CHANEY WAURIKA, OK 17.490 45.00
4. MASSEY, CHAZLI COMANCHE, OK 18.590 40.00
5. PERKINS--JR, K J ARDMORE, OK 22.830 35.00
6. THIELEN--JR, COLE ROOSEVELT, OK 44.130 30.00
7. TAYLOR--JR, DREY POCASSET, OK 100.000 5.00
7-9 Poles
Place Member Name City Time Points
1. MASSEY, CHAZLI COMANCHE, OK 21.652 55.00
2. SELLERS, CHANEY WAURIKA, OK 22.423 50.00
3. TILLEY, KENDALL MARLOW, OK 22.952 45.00
4. TAYLOR--JR, DREY POCASSET, OK 27.075 40.00
5. SHULTS, CHARLIE DUNCAN, OK 29.790 35.00
6. PERKINS--JR, K J ARDMORE, OK 30.618 30.00
7. DEWBRE, DYLYNN RATLIFF CITY, OK 31.244 25.00
7-9 bareback
Place Member Name City Score Points
1. NIPP--JR, CODY WILSON, 61.0 55.00
2. THIELEN--JR, COLE ROOSEVELT, OK 0.0 5.00
Chute Doggin'
Place Member Name City Time Points
1. HARDIN, NICK ATOKA, OK 9.020 55.00
Mutton Bustin
Place Member Name City Score Points
1. GRISSAM, JAYDEN MIDWEST CITY, 0.0 5.00
2. WILLIAMS, ERIN (N/M) NONMEMBER, 0.0 0.00
3. PAYNE, MADDEN (N/M) NONMEMBER, 0.0 0.00
4. EAKIN, BRAZOS CHILLICOTHE, OK 0.0 5.00
Steer Ride
Place Member Name City Score Points
1. EAKIN, BOWIE CHILLICOTHE, OK 0.0 5.00
Team roping
Place Member Name City Time Points
1. NIPP, NEWT (HD) HEALDTON, 22.750 55.00
2. ROCHELLE, TOBY (HL) BENNINGTON, OK 22.750 55.00
3. THIELEN--NM, CAMERON (HD) (N/M) , 100.000 0.00
4. CHASTAIN, CASE (HL) (N/M) LEXINGTON, OK 100.000 0.00
5. NIPP--NM, NEWT (HD) (N/M) , 100.000 0.00
6. PERKINS--JR, K J (HL) (N/M) ARDMORE, OK 100.000 0.00
7. THIELEN, CAMERON (HD) ROOSEVELT, OK 100.000 5.00
8. SNIDER, GRACIE (HL) FLETCHER, OK 100.000 5.00