Scores Listing for RODEO #14(07/07/2019-TISHOMINGO OK)

(N/M)=Non-Member (HD)=Header/Roper (HL)=Heeler/Runner (I)=Inactive

Calf Riding
Place Member Name City Score Points
1. NIPP--JR, CODY WILSON, 57.0 55.00
2. TAYLOR--JR, DREY POCASSET, OK 56.0 50.00
3. DAVIS--JR, STETSON TUTKE, OK 0.0 5.00
4. COOPER--JR, CANNON MADILL, 0.0 5.00
5. THIELEN--JR, COLE ROOSEVELT, OK 0.0 5.00
10-13 Boys Breakway
Place Member Name City Time Points
1. ROCHELLE, TOBY BENNINGTON, OK 2.440 55.00
2. CHASTAIN, CASE LEXINGTON, OK 3.130 50.00
3. SNIDER, ROWDY CEMENT, OK 100.000 5.00
4. FUGATE, BRAYDEN MACOMB, OK 100.000 5.00
5. TAYLOR, TRIPP POCASSET, OK 100.000 5.00
6. EAKIN, BOWIE CHILLICOTHE, OK 100.000 5.00
7. THIELEN, CAMERON ROOSEVELT, OK 100.000 5.00
8. BROACH, DUSTIN CHICKASHA, 100.000 5.00
10-13 Boys Goats
Place Member Name City Time Points
1. THIELEN, CAMERON ROOSEVELT, OK 11.900 55.00
2. ROCHELLE, TOBY BENNINGTON, OK 12.040 50.00
3. EAKIN, BOWIE CHILLICOTHE, OK 16.450 45.00
4. BROACH, DUSTIN CHICKASHA, 17.130 40.00
5. CHASTAIN, CASE LEXINGTON, OK 22.440 35.00
6. TAYLOR, TRIPP POCASSET, OK 23.430 30.00
7. FUGATE, BRAYDEN MACOMB, OK 28.390 25.00
10-13 Boys Ribbons
Place Member Name City Time Points
1. CHASTAIN, CASE LEXINGTON, OK 13.810 55.00
2. EAKIN, BOWIE CHILLICOTHE, OK 16.730 50.00
3. THIELEN, CAMERON ROOSEVELT, OK 100.000 5.00
4. ROCHELLE, TOBY BENNINGTON, OK 100.000 5.00
10-13 Girls Barrels
Place Member Name City Time Points
1. BICKERSTAFF, KONNER ADA, OK 20.196 55.00
2. DAUGHERTY, CHESNEY STRATFORD, OK 20.303 50.00
3. CRADDOCK, KAELYN NINNEKAH, OK 20.372 45.00
4. BICKERSTAFF, KENNADEE ADA, OK 20.557 40.00
5. CARTER, TIMBER SEMINOLE, 20.859 35.00
6. SMITH, KAYDENCE MARLOW, OK 20.867 30.00
7. BROACH, MADISON CHICKASHA, 21.091 25.00
8. SELLERS, CHARLY WAURIKA, OK 21.297 20.00
9. BROACH, ALEXIS CHICKASHA, 24.393 15.00
10. FUGATE, PAISLEE MACOMB, OK 24.512 10.00
11. WOOD, EMMA WEWOKA, OK 25.335 5.00
10-13 Girls Breakawy
Place Member Name City Time Points
1. SMITH, KAYDENCE MARLOW, OK 3.200 55.00
2. CARTER, TIMBER SEMINOLE, 4.330 50.00
3. BROACH, ALEXIS CHICKASHA, 100.000 5.00
4. SELLERS, CHARLY WAURIKA, OK 100.000 5.00
5. BICKERSTAFF, KENNADEE ADA, OK 100.000 5.00
6. FUGATE, PAISLEE MACOMB, OK 100.000 5.00
7. BICKERSTAFF, KONNER ADA, OK 100.000 5.00
10-13 Girls Goats
Place Member Name City Time Points
1. SMITH, KAYDENCE MARLOW, OK 9.460 55.00
2. BICKERSTAFF, KONNER ADA, OK 9.540 50.00
3. BROACH, ALEXIS CHICKASHA, 12.010 45.00
4. SELLERS, CHARLY WAURIKA, OK 12.060 40.00
5. FUGATE, PAISLEE MACOMB, OK 16.480 35.00
6. BICKERSTAFF, KENNADEE ADA, OK 100.000 5.00
10-13 Poles
Place Member Name City Time Points
1. FUGATE, PAISLEE MACOMB, OK 23.029 55.00
2. BICKERSTAFF, KENNADEE ADA, OK 25.175 50.00
3. BROACH, ALEXIS CHICKASHA, 25.417 45.00
4. DAUGHERTY, CHESNEY STRATFORD, OK 25.520 40.00
5. SMITH, KAYDENCE MARLOW, OK 25.610 35.00
6. BICKERSTAFF, KONNER ADA, OK 26.076 30.00
7. CARTER, TIMBER SEMINOLE, 26.225 25.00
8. WOOD, EMMA WEWOKA, OK 29.237 20.00
9. SELLERS, CHARLY WAURIKA, OK 31.529 15.00
10. BROACH, MADISON CHICKASHA, 100.000 5.00
10-13 TieDown Roping
Place Member Name City Time Points
1. EAKIN, BOWIE CHILLICOTHE, OK 100.000 5.00
2. CHASTAIN, CASE LEXINGTON, OK 100.000 5.00
3. ROCHELLE, TOBY BENNINGTON, OK 100.000 5.00
4. THIELEN, CAMERON ROOSEVELT, OK 100.000 5.00
10-13 boys Bareback
Place Member Name City Score Points
1. FUGATE, BRAYDEN MACOMB, OK 0.0 5.00
13 & U Heading
Place Member Name City Time Points
1. FUGATE, BRAYDEN MACOMB, OK 25.650 55.00
2. THIELEN, CAMERON ROOSEVELT, OK 100.000 5.00
13 & U Heeling
Place Member Name City Time Points
1. ROCHELLE, TOBY BENNINGTON, OK 25.740 55.00
2. FUGATE, PAISLEE MACOMB, OK 33.680 50.00
3. PERKINS--JR, K J ARDMORE, OK 100.000 5.00
4. CHASTAIN, CASE LEXINGTON, OK 100.000 5.00
5. SNIDER, ROWDY CEMENT, OK 100.000 5.00
6. FUGATE, BRAYDEN MACOMB, OK 100.000 5.00
7. THIELEN, CAMERON ROOSEVELT, OK 100.000 5.00
14-19 Boys Ribbons
Place Member Name City Time Points
1. NIPP, NEWT HEALDTON, 10.020 55.00
2. CARTER, BLAKE SEMINOLE, OK 10.360 50.00
3. HARDIN, NICK ATOKA, OK 100.000 5.00
14-19 Breakway
Place Member Name City Time Points
1. SNIDER, SHYANN CEMENT, OK 100.000 5.00
2. SNIDER, GRACIE FLETCHER, OK 100.000 5.00
14-19 Girls Barrels
Place Member Name City Time Points
1. SMITH, KILEY BELLEVUE, TX 20.804 55.00
2. SNIDER, GRACIE FLETCHER, OK 20.994 50.00
14-19 Girls Goats
Place Member Name City Time Points
1. SNIDER, GRACIE FLETCHER, OK 14.980 55.00
14-19 Poles
Place Member Name City Time Points
1. SNIDER, GRACIE FLETCHER, OK 23.619 55.00
2. SMITH, KILEY BELLEVUE, TX 100.000 5.00
14-19 TieDown Roping
Place Member Name City Time Points
1. CARTER, BLAKE SEMINOLE, OK 14.450 55.00
2. NIPP, NEWT HEALDTON, 20.270 50.00
3. HARDIN, NICK ATOKA, OK 100.000 5.00
6 & U Poles
Place Member Name City Time Points
1. GLOVER, PAKE GUTHRIE, OK 30.831 55.00
2. EAKIN, BRAZOS CHILLICOTHE, OK 41.122 50.00
3. WARTLEY, DECLAN TEMPLE, 100.000 5.00
4. HARRIS, EMERSON COMANCHE, OK 100.000 5.00
6&U Ribbon Goat
Place Member Name City Time Points
1. GLOVER, PAKE GUTHRIE, OK 9.580 55.00
2. HARRIS, EMERSON COMANCHE, OK 13.150 50.00
3. SELLERS, STONY WAURIKA, OK 13.390 45.00
4. EAKIN, BRAZOS CHILLICOTHE, OK 13.590 40.00
5. WARTLEY, DECLAN TEMPLE, 21.710 35.00
6&U Barrels
Place Member Name City Time Points
1. GLOVER, PAKE GUTHRIE, OK 20.255 55.00
2. EAKIN, BRAZOS CHILLICOTHE, OK 26.415 50.00
3. HARRIS, EMERSON COMANCHE, OK 31.608 45.00
4. WARTLEY, DECLAN TEMPLE, 49.788 40.00
7-9 Barrels
Place Member Name City Time Points
1. MASSEY, CHAZLI COMANCHE, OK 18.845 55.00
2. PERKINS--JR, K J ARDMORE, OK 19.827 50.00
3. DEWBRE, DYLYNN RATLIFF CITY, OK 19.940 45.00
4. SELLERS, CHANEY WAURIKA, OK 20.934 40.00
5. TAYLOR--JR, DREY POCASSET, OK 21.812 35.00
6. SHULTS, CHARLIE DUNCAN, OK 27.615 30.00
7-9 Breakway Roping
Place Member Name City Time Points
1. CARTER, BLAZE SEMINOLE, OK 3.720 55.00
2. PERKINS--JR, K J ARDMORE, OK 6.790 50.00
3. MASSEY, CHAZLI COMANCHE, OK 100.000 5.00
4. SELLERS, CHANEY WAURIKA, OK 100.000 5.00
5. TAYLOR--JR, DREY POCASSET, OK 100.000 5.00
7-9 Goat Tying
Place Member Name City Time Points
1. DEWBRE, DYLYNN RATLIFF CITY, OK 14.500 55.00
2. CARTER, BLAZE SEMINOLE, OK 15.030 50.00
3. PERKINS--JR, K J ARDMORE, OK 16.300 45.00
4. SELLERS, CHANEY WAURIKA, OK 17.270 40.00
5. MASSEY, CHAZLI COMANCHE, OK 17.600 35.00
6. TAYLOR--JR, DREY POCASSET, OK 19.180 30.00
7. THIELEN--JR, COLE ROOSEVELT, OK 27.170 25.00
7-9 Poles
Place Member Name City Time Points
1. MASSEY, CHAZLI COMANCHE, OK 24.325 55.00
2. TAYLOR--JR, DREY POCASSET, OK 24.436 50.00
3. PERKINS--JR, K J ARDMORE, OK 30.212 45.00
4. SHULTS, CHARLIE DUNCAN, OK 41.311 40.00
5. DEWBRE, DYLYNN RATLIFF CITY, OK 100.000 5.00
6. SELLERS, CHANEY WAURIKA, OK 100.000 5.00
7-9 bareback
Place Member Name City Score Points
1. NIPP--JR, CODY WILSON, 0.0 5.00
2. THIELEN--JR, COLE ROOSEVELT, OK 0.0 5.00
3. DAVIS--JR, STETSON TUTKE, OK 0.0 5.00
Chute Doggin'
Place Member Name City Time Points
1. HARDIN, NICK ATOKA, OK 4.590 55.00
Mutton Bustin
Place Member Name City Score Points
1. DAVIS--JR, STETSON TUTKE, OK 62.0 55.00
2. GRISSAM, JAYDEN MIDWEST CITY, 61.0 50.00
3. GLOVER, PAKE GUTHRIE, OK 0.0 0.00
4. EAKIN, BRAZOS CHILLICOTHE, OK 0.0 5.00
Steer Ride
Place Member Name City Score Points
1. EAKIN, BOWIE CHILLICOTHE, OK 61.0 55.00
Team roping
Place Member Name City Time Points
1. THIELEN, CAMERON (HD) ROOSEVELT, OK 62.850 55.00
2. SNIDER, GRACIE (HL) FLETCHER, OK 62.850 55.00
3. NIPP, NEWT (HD) HEALDTON, 100.000 5.00
4. ROCHELLE, TOBY (HL) BENNINGTON, OK 100.000 5.00
5. NIPP--NM, NEWT (HD) (N/M) , 100.000 0.00
6. PERKINS--JR, K J (HL) (N/M) ARDMORE, OK 100.000 0.00