Scores Listing for RODEO #13(07/06/2019-TISHOMINGO OK)

(N/M)=Non-Member (HD)=Header/Roper (HL)=Heeler/Runner (I)=Inactive

Calf Riding
Place Member Name City Score Points
1. COOPER--JR, CANNON MADILL, 58.0 55.00
2. THIELEN--JR, COLE ROOSEVELT, OK 0.0 5.00
3. DAVIS--JR, STETSON TUTKE, OK 0.0 5.00
4. REYNOLDS--JR, MAVERICK (N/M) , 0.0 0.00
5. NIPP--JR, CODY WILSON, 0.0 5.00
6. TAYLOR--JR, DREY POCASSET, OK 0.0 5.00
10-13 Boys Breakway
Place Member Name City Time Points
1. ROCHELLE, TOBY BENNINGTON, OK 2.410 55.00
2. CHASTAIN, CASE LEXINGTON, OK 3.090 50.00
3. EAKIN, BOWIE CHILLICOTHE, OK 4.000 45.00
4. THIELEN, CAMERON ROOSEVELT, OK 4.290 40.00
5. BROACH, DUSTIN CHICKASHA, 5.150 35.00
6. SNIDER, ROWDY CEMENT, OK 100.000 5.00
7. FUGATE, BRAYDEN MACOMB, OK 100.000 5.00
8. TAYLOR, TRIPP POCASSET, OK 100.000 5.00
10-13 Boys Goats
Place Member Name City Time Points
1. ROCHELLE, TOBY BENNINGTON, OK 10.980 55.00
2. THIELEN, CAMERON ROOSEVELT, OK 11.590 50.00
3. CHASTAIN, CASE LEXINGTON, OK 13.430 45.00
4. EAKIN, BOWIE CHILLICOTHE, OK 13.780 40.00
5. FUGATE, BRAYDEN MACOMB, OK 15.670 35.00
6. TAYLOR, TRIPP POCASSET, OK 17.960 30.00
7. BROACH, DUSTIN CHICKASHA, 100.000 5.00
10-13 Boys Ribbons
Place Member Name City Time Points
1. EAKIN, BOWIE CHILLICOTHE, OK 16.840 55.00
2. CHASTAIN, CASE LEXINGTON, OK 100.000 5.00
3. ROCHELLE, TOBY BENNINGTON, OK 100.000 5.00
4. THIELEN, CAMERON ROOSEVELT, OK 100.000 5.00
10-13 Girls Barrels
Place Member Name City Time Points
1. SELLERS, CHARLY WAURIKA, OK 19.031 55.00
2. CRADDOCK, KAELYN NINNEKAH, OK 19.533 50.00
3. BICKERSTAFF, KONNER ADA, OK 19.790 45.00
4. BICKERSTAFF, KENNADEE ADA, OK 19.890 40.00
5. SMITH, KAYDENCE MARLOW, OK 20.250 35.00
6. CARTER, TIMBER SEMINOLE, 20.325 30.00
7. BROACH, MADISON CHICKASHA, 20.487 25.00
8. DAUGHERTY, CHESNEY STRATFORD, OK 20.598 20.00
9. WOOD, EMMA WEWOKA, OK 20.885 15.00
10. BROACH, ALEXIS CHICKASHA, 21.868 10.00
11. FUGATE, PAISLEE MACOMB, OK 23.536 5.00
10-13 Girls Breakawy
Place Member Name City Time Points
1. SMITH, KAYDENCE MARLOW, OK 4.880 55.00
2. CARTER, TIMBER SEMINOLE, 11.130 50.00
3. FUGATE, PAISLEE MACOMB, OK 100.000 5.00
4. BICKERSTAFF, KONNER ADA, OK 100.000 5.00
5. SELLERS, CHARLY WAURIKA, OK 100.000 5.00
6. BROACH, ALEXIS CHICKASHA, 100.000 5.00
7. BICKERSTAFF, KENNADEE ADA, OK 100.000 5.00
10-13 Girls Goats
Place Member Name City Time Points
1. BICKERSTAFF, KONNER ADA, OK 8.690 55.00
2. SMITH, KAYDENCE MARLOW, OK 9.390 50.00
3. SELLERS, CHARLY WAURIKA, OK 13.410 45.00
4. FUGATE, PAISLEE MACOMB, OK 13.580 40.00
5. BROACH, ALEXIS CHICKASHA, 13.800 35.00
6. BICKERSTAFF, KENNADEE ADA, OK 100.000 5.00
10-13 Poles
Place Member Name City Time Points
1. FUGATE, PAISLEE MACOMB, OK 21.398 55.00
2. WOOD, EMMA WEWOKA, OK 24.665 50.00
3. BICKERSTAFF, KENNADEE ADA, OK 27.744 45.00
4. BICKERSTAFF, KONNER ADA, OK 28.113 40.00
5. SMITH, KAYDENCE MARLOW, OK 28.921 35.00
6. DAUGHERTY, CHESNEY STRATFORD, OK 30.923 30.00
7. BROACH, ALEXIS CHICKASHA, 35.738 25.00
8. SELLERS, CHARLY WAURIKA, OK 100.000 5.00
9. CARTER, TIMBER SEMINOLE, 100.000 5.00
10. BROACH, MADISON CHICKASHA, 100.000 5.00
10-13 TieDown Roping
Place Member Name City Time Points
1. ROCHELLE, TOBY BENNINGTON, OK 13.040 55.00
2. CHASTAIN, CASE LEXINGTON, OK 13.210 50.00
3. EAKIN, BOWIE CHILLICOTHE, OK 36.260 45.00
4. THIELEN, CAMERON ROOSEVELT, OK 100.000 5.00
10-13 boys Bareback
Place Member Name City Score Points
1. FUGATE, BRAYDEN MACOMB, OK 0.0 5.00
13 & U Heading
Place Member Name City Time Points
1. FUGATE, BRAYDEN MACOMB, OK 100.000 5.00
2. THIELEN, CAMERON ROOSEVELT, OK 100.000 5.00
13 & U Heeling
Place Member Name City Time Points
1. SNIDER, ROWDY CEMENT, OK 20.340 55.00
2. THIELEN, CAMERON ROOSEVELT, OK 100.000 5.00
3. CHASTAIN, CASE LEXINGTON, OK 100.000 5.00
4. ROCHELLE, TOBY BENNINGTON, OK 100.000 5.00
5. FUGATE, PAISLEE MACOMB, OK 100.000 5.00
6. FUGATE, BRAYDEN MACOMB, OK 100.000 5.00
7. PERKINS--JR, K J ARDMORE, OK 100.000 5.00
14-19 Boys Ribbons
Place Member Name City Time Points
1. CARTER, BLAKE SEMINOLE, OK 10.430 55.00
2. HARDIN, NICK ATOKA, OK 100.000 5.00
3. NIPP, NEWT HEALDTON, 100.000 5.00
14-19 Breakway
Place Member Name City Time Points
1. SNIDER, GRACIE FLETCHER, OK 100.000 5.00
2. SNIDER, SHYANN CEMENT, OK 100.000 5.00
14-19 Girls Barrels
Place Member Name City Time Points
1. SNIDER, GRACIE FLETCHER, OK 19.476 55.00
2. SMITH, KILEY BELLEVUE, TX 20.173 50.00
14-19 Girls Goats
Place Member Name City Time Points
1. SNIDER, GRACIE FLETCHER, OK 10.930 55.00
14-19 Poles
Place Member Name City Time Points
1. SNIDER, GRACIE FLETCHER, OK 21.915 55.00
2. SMITH, KILEY BELLEVUE, TX 34.154 50.00
14-19 TieDown Roping
Place Member Name City Time Points
1. NIPP, NEWT HEALDTON, 12.650 55.00
2. CARTER, BLAKE SEMINOLE, OK 23.948 50.00
3. HARDIN, NICK ATOKA, OK 28.410 45.00
6 & U Poles
Place Member Name City Time Points
1. EAKIN, BRAZOS CHILLICOTHE, OK 28.466 55.00
2. GLOVER, PAKE GUTHRIE, OK 30.190 50.00
3. HARRIS, EMERSON COMANCHE, OK 100.000 5.00
4. WARTLEY, DECLAN TEMPLE, 100.000 5.00
6&U Ribbon Goat
Place Member Name City Time Points
1. SELLERS, STONY WAURIKA, OK 9.060 55.00
2. GLOVER, PAKE GUTHRIE, OK 11.120 50.00
3. HARRIS, EMERSON COMANCHE, OK 11.200 45.00
4. EAKIN, BRAZOS CHILLICOTHE, OK 12.460 40.00
5. WARTLEY, DECLAN TEMPLE, 15.550 35.00
6&U Barrels
Place Member Name City Time Points
1. GLOVER, PAKE GUTHRIE, OK 21.607 55.00
2. EAKIN, BRAZOS CHILLICOTHE, OK 23.319 50.00
3. HARRIS, EMERSON COMANCHE, OK 30.209 45.00
4. WARTLEY, DECLAN TEMPLE, 41.516 40.00
7-9 Barrels
Place Member Name City Time Points
1. MASSEY, CHAZLI COMANCHE, OK 18.612 55.00
2. TAYLOR--JR, DREY POCASSET, OK 19.564 50.00
3. PERKINS--JR, K J ARDMORE, OK 19.595 45.00
4. SELLERS, CHANEY WAURIKA, OK 19.751 40.00
5. DEWBRE, DYLYNN RATLIFF CITY, OK 20.048 35.00
6. SHULTS, CHARLIE DUNCAN, OK 32.379 30.00
7-9 Breakway Roping
Place Member Name City Time Points
1. PERKINS--JR, K J ARDMORE, OK 11.760 55.00
2. TAYLOR--JR, DREY POCASSET, OK 100.000 5.00
3. SELLERS, CHANEY WAURIKA, OK 100.000 5.00
4. MASSEY, CHAZLI COMANCHE, OK 100.000 5.00
5. CARTER, BLAZE SEMINOLE, OK 100.000 5.00
7-9 Goat Tying
Place Member Name City Time Points
1. DEWBRE, DYLYNN RATLIFF CITY, OK 12.730 55.00
2. SELLERS, CHANEY WAURIKA, OK 17.300 50.00
3. MASSEY, CHAZLI COMANCHE, OK 19.960 45.00
4. PERKINS--JR, K J ARDMORE, OK 21.460 40.00
5. TAYLOR--JR, DREY POCASSET, OK 21.760 35.00
6. THIELEN--JR, COLE ROOSEVELT, OK 24.760 30.00
7. CARTER, BLAZE SEMINOLE, OK 26.160 25.00
7-9 Poles
Place Member Name City Time Points
1. MASSEY, CHAZLI COMANCHE, OK 21.016 55.00
2. DEWBRE, DYLYNN RATLIFF CITY, OK 21.277 50.00
3. SELLERS, CHANEY WAURIKA, OK 23.581 45.00
4. TAYLOR--JR, DREY POCASSET, OK 23.931 40.00
5. PERKINS--JR, K J ARDMORE, OK 28.258 35.00
6. SHULTS, CHARLIE DUNCAN, OK 32.617 30.00
7-9 bareback
Place Member Name City Score Points
1. THIELEN--JR, COLE ROOSEVELT, OK 60.0 55.00
2. NIPP--JR, CODY WILSON, 0.0 5.00
3. DAVIS--JR, STETSON TUTKE, OK 0.0 5.00
Chute Doggin'
Place Member Name City Time Points
1. HARDIN, NICK ATOKA, OK 23.880 55.00
Mutton Bustin
Place Member Name City Score Points
1. DAVIS--JR, STETSON TUTKE, OK 59.0 55.00
2. GRISSAM, JAYDEN MIDWEST CITY, 57.0 50.00
3. EAKIN, BRAZOS CHILLICOTHE, OK 0.0 5.00
4. GLOVER, PAKE GUTHRIE, OK 0.0 0.00
Steer Ride
Place Member Name City Score Points
1. EAKIN, BOWIE CHILLICOTHE, OK 61.0 55.00
Team roping
Place Member Name City Time Points
1. NIPP--NM, NEWT (HD) (N/M) , 24.110 0.00
2. PERKINS--JR, K J (HL) (N/M) ARDMORE, OK 24.110 0.00
3. THIELEN, CAMERON (HD) ROOSEVELT, OK 39.400 55.00
4. SNIDER, GRACIE (HL) FLETCHER, OK 39.400 55.00
5. NIPP, NEWT (HD) HEALDTON, 100.000 5.00
6. ROCHELLE, TOBY (HL) BENNINGTON, OK 100.000 5.00