Scores Listing for RODEO #11(06/08/2019-VERNON TX)

(N/M)=Non-Member (HD)=Header/Roper (HL)=Heeler/Runner (I)=Inactive

Calf Riding
Place Member Name City Score Points
1. THIELEN--JR, COLE ROOSEVELT, OK 65.0 55.00
2. DAVIS--JR, STETSON TUTKE, OK 62.0 50.00
3. WYRICK--JR, GUNNER HENRIETTA, TX 61.0 45.00
4. COLEMAN--SR, CRUSE HENRIETTA, TX 0.0 5.00
5. GRISSAM, JAYDEN MIDWEST CITY, 0.0 5.00
6. TAYLOR--JR, DREY POCASSET, OK 0.0 5.00
7. COOPER--JR, CANNON MADILL, 0.0 5.00
8. NIPP--JR, CODY WILSON, 0.0 5.00
10-13 Boys Breakway
Place Member Name City Time Points
1. ROCHELLE, TOBY BENNINGTON, OK 4.160 55.00
2. TAYLOR, TRIPP POCASSET, OK 4.500 50.00
3. SNIDER, ROWDY CEMENT, OK 100.000 5.00
4. EAKIN, BOWIE CHILLICOTHE, OK 100.000 5.00
5. FUGATE, BRAYDEN MACOMB, OK 100.000 5.00
6. BROACH, DUSTIN CHICKASHA, 100.000 5.00
7. CHASTAIN, CASE LEXINGTON, OK 100.000 5.00
8. THIELEN, CAMERON ROOSEVELT, OK 100.000 5.00
10-13 Boys Goats
Place Member Name City Time Points
1. ROCHELLE, TOBY BENNINGTON, OK 11.170 55.00
2. THIELEN, CAMERON ROOSEVELT, OK 14.550 50.00
3. TIMMONS, CALER (N/M) NONMEMBER, 14.900 0.00
4. CHASTAIN, CASE LEXINGTON, OK 16.720 45.00
5. TAYLOR, TRIPP POCASSET, OK 16.840 40.00
6. TIMMONS, CYLER (N/M) NONMEMBER, 17.500 0.00
7. EAKIN, BOWIE CHILLICOTHE, OK 17.590 35.00
8. BROACH, DUSTIN CHICKASHA, 20.300 30.00
9. FUGATE, BRAYDEN MACOMB, OK 21.150 25.00
10-13 Boys Ribbons
Place Member Name City Time Points
1. EAKIN, BOWIE CHILLICOTHE, OK 13.500 55.00
2. CHASTAIN, CASE LEXINGTON, OK 100.000 5.00
3. ROCHELLE, TOBY BENNINGTON, OK 100.000 5.00
4. THIELEN, CAMERON ROOSEVELT, OK 100.000 5.00
10-13 Girls Barrels
Place Member Name City Time Points
1. SELLERS, CHARLY WAURIKA, OK 18.222 55.00
2. BROACH, ALEXIS CHICKASHA, 18.559 50.00
3. ROGERS, MCKENNA CEMENT, 18.591 45.00
4. CARTER, TIMBER SEMINOLE, 18.735 40.00
5. BICKERSTAFF, KENNADEE ADA, OK 18.830 35.00
6. CRADDOCK, KAELYN NINNEKAH, OK 19.160 30.00
7. BROACH, MADISON CHICKASHA, 19.341 25.00
8. WOOD, EMMA WEWOKA, OK 19.509 20.00
9. SMITH, KAYDENCE MARLOW, OK 19.700 15.00
10. SELF, MADI WAYNE, OK 19.880 10.00
11. FUGATE, PAISLEE MACOMB, OK 23.622 5.00
12. BICKERSTAFF, KONNER ADA, OK 23.783 5.00
10-13 Girls Breakawy
Place Member Name City Time Points
1. CARTER, TIMBER SEMINOLE, 3.230 55.00
2. BICKERSTAFF, KENNADEE ADA, OK 4.740 50.00
3. FUGATE, PAISLEE MACOMB, OK 6.590 45.00
4. BICKERSTAFF, KONNER ADA, OK 9.900 40.00
5. SELLERS, CHARLY WAURIKA, OK 100.000 5.00
6. SMITH, KAYDENCE MARLOW, OK 100.000 5.00
7. BROACH, ALEXIS CHICKASHA, 100.000 5.00
10-13 Girls Goats
Place Member Name City Time Points
1. BICKERSTAFF, KONNER ADA, OK 9.730 55.00
2. BICKERSTAFF, KENNADEE ADA, OK 10.610 50.00
3. BROACH, ALEXIS CHICKASHA, 13.370 45.00
4. FUGATE, PAISLEE MACOMB, OK 19.060 40.00
5. SMITH, KAYDENCE MARLOW, OK 21.130 35.00
6. SELLERS, CHARLY WAURIKA, OK 22.170 30.00
7. ROGERS, MCKENNA CEMENT, 100.000 5.00
10-13 Poles
Place Member Name City Time Points
1. FUGATE, PAISLEE MACOMB, OK 21.407 55.00
2. BICKERSTAFF, KONNER ADA, OK 22.396 50.00
3. BROACH, ALEXIS CHICKASHA, 22.642 45.00
4. BICKERSTAFF, KENNADEE ADA, OK 23.730 40.00
5. BROACH, MADISON CHICKASHA, 28.324 35.00
6. WOOD, EMMA WEWOKA, OK 28.347 30.00
7. CARTER, TIMBER SEMINOLE, 29.074 25.00
8. SMITH, KAYDENCE MARLOW, OK 34.078 20.00
9. ROGERS, MCKENNA CEMENT, 100.000 5.00
10. SELLERS, CHARLY WAURIKA, OK 100.000 5.00
10-13 TieDown Roping
Place Member Name City Time Points
1. ROCHELLE, TOBY BENNINGTON, OK 16.660 55.00
2. EAKIN, BOWIE CHILLICOTHE, OK 17.770 50.00
3. THIELEN, CAMERON ROOSEVELT, OK 22.740 45.00
4. CHASTAIN, CASE LEXINGTON, OK 23.690 40.00
10-13 boys Bareback
Place Member Name City Score Points
1. FUGATE, BRAYDEN MACOMB, OK 56.0 55.00
13 & U Heading
Place Member Name City Time Points
1. THIELEN, CAMERON ROOSEVELT, OK 100.000 5.00
13 & U Heeling
Place Member Name City Time Points
1. ROCHELLE, TOBY BENNINGTON, OK 12.190 55.00
2. CHASTAIN, CASE LEXINGTON, OK 25.220 50.00
3. FUGATE, PAISLEE MACOMB, OK 100.000 5.00
4. THIELEN, CAMERON ROOSEVELT, OK 100.000 5.00
5. SNIDER, ROWDY CEMENT, OK 100.000 5.00
6. FUGATE, BRAYDEN MACOMB, OK 100.000 5.00
7. PERKINS--JR, K J ARDMORE, OK 100.000 5.00
14-19 Boys Ribbons
Place Member Name City Time Points
1. NIPP, NEWT HEALDTON, 10.820 55.00
2. CARTER, BLAKE SEMINOLE, OK 12.230 50.00
3. HARDIN, NICK ATOKA, OK 100.000 5.00
14-19 Breakway
Place Member Name City Time Points
1. SNIDER, SHYANN CEMENT, OK 4.390 55.00
2. SNIDER, GRACIE FLETCHER, OK 100.000 5.00
14-19 Girls Barrels
Place Member Name City Time Points
1. SNIDER, GRACIE FLETCHER, OK 18.296 55.00
2. SMITH, KILEY BELLEVUE, TX 19.261 50.00
14-19 Girls Goats
Place Member Name City Time Points
1. SNIDER, GRACIE FLETCHER, OK 13.520 55.00
14-19 Poles
Place Member Name City Time Points
1. SNIDER, GRACIE FLETCHER, OK 21.970 55.00
2. SMITH, KILEY BELLEVUE, TX 28.518 50.00
14-19 TieDown Roping
Place Member Name City Time Points
1. NIPP, NEWT HEALDTON, 11.340 55.00
2. CARTER, BLAKE SEMINOLE, OK 16.230 50.00
3. HARDIN, NICK ATOKA, OK 100.000 5.00
6 & U Poles
Place Member Name City Time Points
1. GLOVER, PAKE GUTHRIE, OK 29.027 55.00
2. EAKIN, BRAZOS CHILLICOTHE, OK 32.605 50.00
3. WARTLEY, DECLAN TEMPLE, 100.000 5.00
6&U Ribbon Goat
Place Member Name City Time Points
1. EAKIN, BRAZOS CHILLICOTHE, OK 9.760 55.00
2. HARRIS, EMERSON COMANCHE, OK 11.800 50.00
3. SELLERS, STONY WAURIKA, OK 11.980 45.00
4. GLOVER, PAKE GUTHRIE, OK 12.120 40.00
5. STEHR, RYMEE (N/M) , 17.100 0.00
6. WARTLEY, DECLAN TEMPLE, 20.860 35.00
6&U Barrels
Place Member Name City Time Points
1. GLOVER, PAKE GUTHRIE, OK 20.810 55.00
2. HARRIS, EMERSON COMANCHE, OK 28.260 50.00
3. EAKIN, BRAZOS CHILLICOTHE, OK 30.850 45.00
4. WARTLEY, DECLAN TEMPLE, 36.548 40.00
5. CHUMBLEY, RYDER FLETCHER, OK 100.000 5.00
7-9 Barrels
Place Member Name City Time Points
1. MASSEY, CHAZLI COMANCHE, OK 18.072 55.00
2. SELLERS, CHANEY WAURIKA, OK 18.487 50.00
3. TAYLOR--JR, DREY POCASSET, OK 18.503 45.00
4. PERKINS--JR, K J ARDMORE, OK 18.729 40.00
5. DEWBRE, DYLYNN RATLIFF CITY, OK 18.770 35.00
6. SHULTS, CHARLIE DUNCAN, OK 35.484 30.00
7-9 Breakway Roping
Place Member Name City Time Points
1. CARTER, BLAZE SEMINOLE, OK 6.740 55.00
2. TAYLOR--JR, DREY POCASSET, OK 30.130 50.00
3. SELLERS, CHANEY WAURIKA, OK 100.000 5.00
4. PERKINS--JR, K J ARDMORE, OK 100.000 5.00
5. MASSEY, CHAZLI COMANCHE, OK 100.000 5.00
7-9 Goat Tying
Place Member Name City Time Points
1. MASSEY, CHAZLI COMANCHE, OK 13.620 55.00
2. SELLERS, CHANEY WAURIKA, OK 17.760 50.00
3. TAYLOR--JR, DREY POCASSET, OK 19.830 45.00
4. CARTER, BLAZE SEMINOLE, OK 20.470 40.00
5. PERKINS--JR, K J ARDMORE, OK 21.040 35.00
6. THIELEN--JR, COLE ROOSEVELT, OK 21.590 30.00
7. STEHR, TYNLEE (N/M) , 25.280 0.00
8. STEHR, PEYTANN (N/M) , 100.000 0.00
9. DEWBRE, DYLYNN RATLIFF CITY, OK 100.000 5.00
7-9 Poles
Place Member Name City Time Points
1. TAYLOR--JR, DREY POCASSET, OK 22.024 55.00
2. DEWBRE, DYLYNN RATLIFF CITY, OK 22.256 50.00
3. MASSEY, CHAZLI COMANCHE, OK 22.429 45.00
4. PERKINS--JR, K J ARDMORE, OK 22.987 40.00
5. SELLERS, CHANEY WAURIKA, OK 23.760 35.00
6. SHULTS, CHARLIE DUNCAN, OK 37.640 30.00
7-9 bareback
Place Member Name City Score Points
1. DAVIS--JR, STETSON TUTKE, OK 56.0 55.00
2. NIPP--JR, CODY WILSON, 0.0 5.00
3. THIELEN--JR, COLE ROOSEVELT, OK 0.0 5.00
Chute Doggin'
Place Member Name City Time Points
1. HARDIN, NICK ATOKA, OK 5.560 55.00
Mutton Bustin
Place Member Name City Score Points
1. DAVIS--JR, STETSON TUTKE, OK 57.0 55.00
2. GRISSAM, JAYDEN MIDWEST CITY, 54.0 50.00
3. COLEMAN, CRECE HENRIETTA, TX 53.0 45.00
4. GLOVER, PAKE GUTHRIE, OK 0.0 5.00
5. EAKIN, BRAZOS CHILLICOTHE, OK 0.0 5.00
6. WYRICK--JR, GUNNER HENRIETTA, TX 0.0 5.00
Steer Ride
Place Member Name City Score Points
1. EAKIN, BOWIE CHILLICOTHE, OK 0.0 5.00
Team roping
Place Member Name City Time Points
1. NIPP--NM, NEWT (HD) (N/M) , 13.400 0.00
2. PERKINS--JR, K J (HL) (N/M) ARDMORE, OK 13.400 0.00
3. NIPP, NEWT (HD) HEALDTON, 100.000 5.00
4. ROCHELLE, TOBY (HL) BENNINGTON, OK 100.000 5.00
5. THIELEN, CAMERON (HD) ROOSEVELT, OK 100.000 5.00
6. SNIDER, GRACIE (HL) FLETCHER, OK 100.000 5.00