Scores Listing for RODEO #10(04/07/2019-VERNON, TX)

(N/M)=Non-Member (HD)=Header/Roper (HL)=Heeler/Runner (I)=Inactive

Calf Riding
Place Member Name City Score Points
1. COLEMAN--SR, CRUSE HENRIETTA, TX 65.0 55.00
2. WALLEY--JR, KAIDYN WHITESBORO, OK 61.0 50.00
3. TAYLOR--JR, DREY POCASSET, OK 60.0 42.50
4. WYRICK--JR, GUNNER HENRIETTA, TX 60.0 42.50
5. COOPER--JR, CANNON MADILL, 57.0 32.50
6. NIPP--JR, CODY WILSON, 57.0 32.50
7. THIELEN--JR, COLE ROOSEVELT, OK 55.0 25.00
8. DAVIS--JR, STETSON TUTKE, OK 0.0 5.00
10-13 Boys Breakway
Place Member Name City Time Points
1. EAKIN, BOWIE CHILLICOTHE, OK 8.920 55.00
2. EAKIN, WYATT (N/M) NON MEMBER, 13.750 0.00
3. BROACH, DUSTIN CHICKASHA, 100.000 5.00
4. CHASTAIN, CASE LEXINGTON, OK 100.000 5.00
5. FUGATE, BRAYDEN MACOMB, OK 100.000 5.00
6. SNIDER, ROWDY CEMENT, OK 100.000 5.00
7. TAYLOR, TRIPP POCASSET, OK 100.000 5.00
8. ROCHELLE, TOBY BENNINGTON, OK 100.000 5.00
10-13 Boys Goats
Place Member Name City Time Points
1. EAKIN, BOWIE CHILLICOTHE, OK 12.110 55.00
2. EAKIN, WYATT (N/M) NON MEMBER, 12.530 0.00
3. CHASTAIN, CASE LEXINGTON, OK 14.340 50.00
4. TAYLOR, TRIPP POCASSET, OK 16.170 45.00
5. ROCHELLE, TOBY BENNINGTON, OK 16.320 40.00
6. KEITH, BLAKE FORESTBURG, TX 17.090 35.00
7. FUGATE, BRAYDEN MACOMB, OK 17.280 30.00
8. BROACH, DUSTIN CHICKASHA, 19.970 25.00
10-13 Boys Ribbons
Place Member Name City Time Points
1. ROCHELLE, TOBY BENNINGTON, OK 8.550 55.00
2. EAKIN, BOWIE CHILLICOTHE, OK 10.670 50.00
3. CHASTAIN, CASE LEXINGTON, OK 14.350 45.00
10-13 Girls Barrels
Place Member Name City Time Points
1. CRADDOCK, KAELYN NINNEKAH, OK 18.299 55.00
2. BICKERSTAFF, KONNER ADA, OK 18.380 50.00
3. WOOD, EMMA WEWOKA, OK 18.499 45.00
4. BICKERSTAFF, KENNADEE ADA, OK 18.619 40.00
5. CARTER, TIMBER SEMINOLE, 19.245 35.00
6. SELLERS, CHARLY WAURIKA, OK 19.587 30.00
7. SELF, MADI WAYNE, OK 19.870 25.00
8. BROACH, ALEXIS CHICKASHA, 20.130 20.00
9. ROGERS, MCKENNA CEMENT, 23.052 15.00
10. FUGATE, PAISLEE MACOMB, OK 23.945 10.00
11. SMITH, KAYDENCE MARLOW, OK 24.560 5.00
10-13 Girls Breakawy
Place Member Name City Time Points
1. SMITH, KAYDENCE MARLOW, OK 3.410 55.00
2. BROACH, ALEXIS CHICKASHA, 15.950 50.00
3. BICKERSTAFF, KONNER ADA, OK 100.000 5.00
4. CARTER, TIMBER SEMINOLE, 100.000 5.00
5. SELLERS, CHARLY WAURIKA, OK 100.000 5.00
6. FUGATE, PAISLEE MACOMB, OK 100.000 5.00
7. BICKERSTAFF, KENNADEE ADA, OK 100.000 0.00
10-13 Girls Goats
Place Member Name City Time Points
1. BICKERSTAFF, KONNER ADA, OK 8.890 55.00
2. SMITH, KAYDENCE MARLOW, OK 9.400 50.00
3. BROACH, ALEXIS CHICKASHA, 14.270 45.00
4. BICKERSTAFF, KENNADEE ADA, OK 14.720 40.00
5. FUGATE, PAISLEE MACOMB, OK 15.920 35.00
6. ROGERS, MCKENNA CEMENT, 100.000 5.00
7. SELLERS, CHARLY WAURIKA, OK 100.000 5.00
8. CARTER, TIMBER SEMINOLE, 100.000 5.00
10-13 Poles
Place Member Name City Time Points
1. BICKERSTAFF, KONNER ADA, OK 21.533 55.00
2. SMITH, KAYDENCE MARLOW, OK 22.957 50.00
3. WOOD, EMMA WEWOKA, OK 23.147 45.00
4. BROACH, ALEXIS CHICKASHA, 23.373 40.00
5. SELLERS, CHARLY WAURIKA, OK 26.606 35.00
6. FUGATE, PAISLEE MACOMB, OK 26.866 30.00
7. ROGERS, MCKENNA CEMENT, 31.967 25.00
8. CARTER, TIMBER SEMINOLE, 35.940 20.00
9. BICKERSTAFF, KENNADEE ADA, OK 100.000 0.00
10-13 TieDown Roping
Place Member Name City Time Points
1. ROCHELLE, TOBY BENNINGTON, OK 14.770 55.00
2. EAKIN, BOWIE CHILLICOTHE, OK 21.670 50.00
3. CHASTAIN, CASE LEXINGTON, OK 27.950 45.00
10-13 boys Bareback
Place Member Name City Score Points
1. FUGATE, BRAYDEN MACOMB, OK 60.0 55.00
13 & U Heeling
Place Member Name City Time Points
1. ROCHELLE, TOBY BENNINGTON, OK 20.380 55.00
2. KEITH, BLAKE FORESTBURG, TX 100.000 5.00
3. CHASTAIN, CASE LEXINGTON, OK 100.000 5.00
4. FUGATE, BRAYDEN MACOMB, OK 100.000 5.00
5. SNIDER, ROWDY CEMENT, OK 100.000 5.00
6. PERKINS--JR, K J ARDMORE, OK 100.000 5.00
7. FUGATE, PAISLEE MACOMB, OK 100.000 5.00
14-19 Boys Ribbons
Place Member Name City Time Points
1. HARDIN, NICK ATOKA, OK 14.190 55.00
2. CARTER, BLAKE SEMINOLE, OK 100.000 5.00
3. NIPP, NEWT HEALDTON, 100.000 5.00
14-19 Breakway
Place Member Name City Time Points
1. SNIDER, SHYANN CEMENT, OK 3.340 55.00
2. SNIDER, GRACIE FLETCHER, OK 100.000 5.00
14-19 Girls Barrels
Place Member Name City Time Points
1. SNIDER, GRACIE FLETCHER, OK 18.287 55.00
2. SMITH, KILEY BELLEVUE, TX 19.051 50.00
14-19 Girls Goats
Place Member Name City Time Points
1. SNIDER, GRACIE FLETCHER, OK 10.290 55.00
14-19 Poles
Place Member Name City Time Points
1. SNIDER, GRACIE FLETCHER, OK 21.608 55.00
2. SMITH, KILEY BELLEVUE, TX 22.951 50.00
14-19 TieDown Roping
Place Member Name City Time Points
1. NIPP, NEWT HEALDTON, 14.800 55.00
2. CARTER, BLAKE SEMINOLE, OK 23.250 50.00
3. HARDIN, NICK ATOKA, OK 29.480 45.00
6 & U Poles
Place Member Name City Time Points
1. GLOVER, PAKE GUTHRIE, OK 25.746 55.00
2. HERNANDEZ, KYNSLEE (N/M) NON MEMBER, 28.974 0.00
3. EAKIN, BRAZOS CHILLICOTHE, OK 29.034 50.00
4. WARTLEY, DECLAN TEMPLE, 100.000 5.00
6&U Ribbon Goat
Place Member Name City Time Points
1. EAKIN, BRAZOS CHILLICOTHE, OK 8.970 55.00
2. GLOVER, PAKE GUTHRIE, OK 9.530 50.00
3. SELLERS, STONY WAURIKA, OK 10.130 45.00
4. HARRIS, EMERSON COMANCHE, OK 10.950 40.00
5. HERNANDEZ, KYNSLEE (N/M) NON MEMBER, 11.330 0.00
6. WARTLEY, DECLAN TEMPLE, 13.340 35.00
6&U Barrels
Place Member Name City Time Points
1. GLOVER, PAKE GUTHRIE, OK 21.087 55.00
2. EAKIN, BRAZOS CHILLICOTHE, OK 24.294 50.00
3. HARRIS, EMERSON COMANCHE, OK 27.024 45.00
4. HERNANDEZ, KYNSLEE (N/M) NON MEMBER, 29.679 0.00
5. CHUMBLEY, RYDER FLETCHER, OK 100.000 5.00
6. WARTLEY, DECLAN TEMPLE, 100.000 5.00
7-9 Barrels
Place Member Name City Time Points
1. PERKINS--JR, K J ARDMORE, OK 18.418 55.00
2. TAYLOR--JR, DREY POCASSET, OK 18.749 50.00
3. SELLERS, CHANEY WAURIKA, OK 19.608 45.00
4. TILLEY, KENDALL MARLOW, OK 19.787 40.00
5. MASSEY, CHAZLI COMANCHE, OK 23.435 35.00
6. DEWBRE, DYLYNN RATLIFF CITY, OK 23.706 30.00
7. SHULTS, CHARLIE DUNCAN, OK 100.000 5.00
7-9 Breakway Roping
Place Member Name City Time Points
1. MASSEY, CHAZLI COMANCHE, OK 100.000 5.00
2. CARTER, BLAZE SEMINOLE, OK 100.000 5.00
3. SELLERS, CHANEY WAURIKA, OK 100.000 5.00
4. PERKINS--JR, K J ARDMORE, OK 100.000 5.00
5. TAYLOR--JR, DREY POCASSET, OK 100.000 5.00
7-9 Goat Tying
Place Member Name City Time Points
1. DEWBRE, DYLYNN RATLIFF CITY, OK 12.470 55.00
2. SELLERS, CHANEY WAURIKA, OK 15.700 50.00
3. CARTER, BLAZE SEMINOLE, OK 15.920 45.00
4. MASSEY, CHAZLI COMANCHE, OK 16.240 40.00
5. TAYLOR--JR, DREY POCASSET, OK 18.700 35.00
6. TILLEY, KENDALL MARLOW, OK 27.090 30.00
7. PERKINS--JR, K J ARDMORE, OK 100.000 5.00
7-9 Poles
Place Member Name City Time Points
1. DEWBRE, DYLYNN RATLIFF CITY, OK 22.262 55.00
2. PERKINS--JR, K J ARDMORE, OK 23.903 50.00
3. TILLEY, KENDALL MARLOW, OK 25.475 45.00
4. MASSEY, CHAZLI COMANCHE, OK 27.177 40.00
5. TAYLOR--JR, DREY POCASSET, OK 27.591 35.00
6. SELLERS, CHANEY WAURIKA, OK 34.825 30.00
7. SHULTS, CHARLIE DUNCAN, OK 100.000 5.00
7-9 bareback
Place Member Name City Score Points
1. DAVIS--JR, STETSON TUTKE, OK 0.0 5.00
2. THIELEN--JR, COLE ROOSEVELT, OK 0.0 5.00
3. NIPP--JR, CODY WILSON, 0.0 5.00
Chute Doggin'
Place Member Name City Time Points
1. HARDIN, NICK ATOKA, OK 4.670 55.00
Mutton Bustin
Place Member Name City Score Points
1. WYRICK--JR, GUNNER HENRIETTA, TX 59.0 55.00
2. GRISSAM, JAYDEN MIDWEST CITY, 58.0 47.50
3. COLEMAN, CRECE HENRIETTA, TX 58.0 47.50
4. EAKIN, BRAZOS CHILLICOTHE, OK 57.0 40.00
5. DAVIS--JR, STETSON TUTKE, OK 56.0 35.00
6. GLOVER, PAKE GUTHRIE, OK 0.0 5.00
Steer Ride
Place Member Name City Score Points
1. EAKIN, BOWIE CHILLICOTHE, OK 69.0 55.00
Team roping
Place Member Name City Time Points
1. NIPP--NM, NEWT (HD) (N/M) , 100.000 0.00
2. SNIDER, GRACIE (HL) (N/M) FLETCHER, OK 100.000 0.00
3. NIPP, NEWT (HD) HEALDTON, 100.000 5.00
4. ROCHELLE, TOBY (HL) BENNINGTON, OK 100.000 5.00
5. NIPP--NM, NEWT (HD) (N/M) , 100.000 0.00
6. PERKINS--JR, K J (HL) (N/M) ARDMORE, OK 100.000 0.00