Scores Listing for RODEO #10(02/03/2018-DUNCAN OK)

(N/M)=Non-Member (HD)=Header/Roper (HL)=Heeler/Runner (I)=Inactive

Calf Riding
Place Member Name City Score Points
1. CRENSHAW--SR, PARKER COLBERT, OK 62.0 55.00
2. KING--JR, CUTTER ARAPAHO, OK 59.0 50.00
3. LINDSEY--SR, KREED DUNCAN, OK 0.0 5.00
4. THIELEN--JR, COLE ROOSEVELT, OK 0.0 5.00
5. TAYLOR--JR, DREY POCASSET, OK 0.0 5.00
10-13 Boys Breakway
Place Member Name City Time Points
1. CARTER, BLAKE SEMINOLE, OK 3.160 55.00
2. POPE, KASH BENNINGTON, OK 3.290 50.00
3. THIELEN, CAMERON ROOSEVELT, OK 5.590 45.00
4. PHILLIPS, TOBE WEWOKA, OK 12.590 40.00
5. ROCHELLE, TOBY BENNINGTON, OK 100.000 5.00
6. HARDIN, NICK ATOKA, OK 100.000 5.00
7. MOORE, COY DURANT, OK 100.000 5.00
8. PHILLIPS, CASE WEWOKA, OK 100.000 5.00
9. CHASTAIN, CASE LEXINGTON, OK 100.000 5.00
10-13 Boys Goats
Place Member Name City Time Points
1. POPE, KASH BENNINGTON, OK 12.180 55.00
2. ROCHELLE, TOBY BENNINGTON, OK 12.620 50.00
3. HARDIN, NICK ATOKA, OK 14.050 45.00
4. CHASTAIN, CASE LEXINGTON, OK 14.440 40.00
10-13 Boys Ribbons
Place Member Name City Time Points
1. PHILLIPS, TOBE WEWOKA, OK 10.480 55.00
2. POPE, KASH BENNINGTON, OK 10.720 50.00
3. PHILLIPS, CASE WEWOKA, OK 11.090 45.00
4. CHASTAIN, CASE LEXINGTON, OK 12.030 40.00
5. ROCHELLE, TOBY BENNINGTON, OK 15.190 35.00
6. HARDIN, NICK ATOKA, OK 100.000 5.00
7. THIELEN, CAMERON ROOSEVELT, OK 100.000 5.00
8. CARTER, BLAKE SEMINOLE, OK 100.000 5.00
10-13 Girls Barrels
Place Member Name City Time Points
1. SNIDER, GRACIE FLETCHER, OK 15.929 55.00
2. BICKERSTAFF, KENNADEE ADA, OK 16.049 50.00
3. SMITH, KAYDENCE MARLOW, OK 16.540 45.00
4. BICKERSTAFF, KONNER ADA, OK 16.994 40.00
5. MCQUESTEN, KATELYN STERLING, OK 19.475 35.00
6. SNIDER, SHYANN CEMENT, OK 20.395 30.00
7. RAMER, KABRIE SULPHUR, OK 20.845 25.00
8. POPE, EMMA BENNINGTON, OK 21.389 20.00
10-13 Girls Breakawy
Place Member Name City Time Points
1. BICKERSTAFF, KENNADEE ADA, OK 100.000 5.00
2. SMITH, KAYDENCE MARLOW, OK 100.000 5.00
3. CRENSHAW, BROOKE COLBERT, OK 100.000 5.00
4. SNIDER, SHYANN CEMENT, OK 100.000 5.00
5. SNIDER, GRACIE FLETCHER, OK 100.000 5.00
6. BICKERSTAFF, KONNER ADA, OK 100.000 5.00
10-13 Girls Goats
Place Member Name City Time Points
1. SNIDER, SHYANN CEMENT, OK 10.000 55.00
2. BICKERSTAFF, KONNER ADA, OK 10.500 50.00
3. SMITH, KAYDENCE MARLOW, OK 11.800 45.00
4. SNIDER, GRACIE FLETCHER, OK 11.990 40.00
5. BICKERSTAFF, KENNADEE ADA, OK 12.970 35.00
10-13 Poles
Place Member Name City Time Points
1. SNIDER, SHYANN CEMENT, OK 21.210 55.00
2. SNIDER, GRACIE FLETCHER, OK 21.702 50.00
3. SMITH, KAYDENCE MARLOW, OK 23.506 45.00
4. BICKERSTAFF, KONNER ADA, OK 26.968 40.00
5. RAMER, KABRIE SULPHUR, OK 28.178 35.00
6. CRENSHAW, BROOKE COLBERT, OK 33.664 30.00
7. BICKERSTAFF, KENNADEE ADA, OK 37.919 25.00
10-13 TieDown Roping
Place Member Name City Time Points
1. PHILLIPS, CASE WEWOKA, OK 11.680 55.00
2. PHILLIPS, TOBE WEWOKA, OK 12.470 50.00
3. CARTER, BLAKE SEMINOLE, OK 12.750 45.00
4. CHASTAIN, CASE LEXINGTON, OK 100.000 5.00
5. ROCHELLE, TOBY BENNINGTON, OK 100.000 5.00
6. HARDIN, NICK ATOKA, OK 100.000 5.00
7. THIELEN, CAMERON ROOSEVELT, OK 100.000 5.00
8. POPE, KASH BENNINGTON, OK 100.000 5.00
13 & U Jackpot Head
Place Member Name City Time Points
1. FOSTER, BRAXTON , 11.240 55.00
2. PARKER, WESSON , 100.000 5.00
13 & U Jackpot Heel
Place Member Name City Time Points
1. PARKER, WESSON , 17.780 55.00
2. BRANUM, KUTTER LAWTON, OK 18.390 50.00
3. PERKINS, K J ARDMORE, OK 100.000 5.00
4. ROCHELLE, TOBY BENNINGTON, OK 100.000 5.00
14-19 Boys Ribbons
Place Member Name City Time Points
1. BRANUM, KOOPER LAWTON, OK 7.700 55.00
2. ROCHELLE, JOSEPH BENNINGTON, OK 9.490 50.00
3. HARDIN, ANDREW ATOKA, OK 10.360 45.00
4. LANCASTER, DANE BOWIE, TX 100.000 5.00
14-19 Breakway
Place Member Name City Time Points
1. FREY, SYDNEY (N/M) , 3.950 0.00
2. WOFFORD, DESTINEE VELMA, OK 24.480 55.00
3. MORROW, RAYCEE CYRIL, OK 100.000 5.00
4. RADACY, RALLY LOOKEBA, OK 100.000 5.00
5. EAKINS, MADDIE HEALDTON, OK 100.000 5.00
6. RAMER, KAITLYN SULPHUR, OK 100.000 5.00
7. MCLEMORE, JACI (N/M) , 100.000 0.00
14-19 Girls Barrels
Place Member Name City Time Points
1. RADACY, RALLY LOOKEBA, OK 15.313 55.00
2. WOFFORD, DESTINEE VELMA, OK 15.583 50.00
3. PARKER, CHARLCIE , 16.647 45.00
4. MORROW, RAYCEE CYRIL, OK 16.699 40.00
5. ARIZALA, EMERALD JERMYN, TX 26.576 35.00
14-19 Girls Goats
Place Member Name City Time Points
1. RADACY, RALLY LOOKEBA, OK 8.850 55.00
2. HAND, KAT HENRIETTA, TX 8.890 50.00
3. WOFFORD, DESTINEE VELMA, OK 13.500 45.00
4. MCLEMORE, JACI (N/M) , 19.540 0.00
5. ARIZALA, EMERALD JERMYN, TX 22.480 40.00
14-19 Poles
Place Member Name City Time Points
1. FREY, SYDNEY (N/M) , 21.737 0.00
2. WOFFORD, DESTINEE VELMA, OK 21.898 55.00
3. ARIZALA, EMERALD JERMYN, TX 24.239 50.00
4. MORROW, RAYCEE CYRIL, OK 24.586 45.00
14-19 TieDown Roping
Place Member Name City Time Points
1. ROCHELLE, JOSEPH BENNINGTON, OK 10.190 55.00
2. LANCASTER, DANE BOWIE, TX 100.000 5.00
3. HARDIN, ANDREW ATOKA, OK 100.000 5.00
4. BRANUM, KOOPER LAWTON, OK 100.000 5.00
6 & U Poles
Place Member Name City Time Points
1. GLOVER, PAKE GUTHRIE, OK 22.691 55.00
2. THIELEN--JR, COLE ROOSEVELT, OK 23.658 50.00
3. MORRISON, BELLA ADDINGTON, OK 29.420 45.00
4. WALLEY, KAIDYN WHITESBORO, OK 34.832 40.00
5. MOORE, CHLOEY DURANT, OK 38.618 35.00
6. TILLEY, KENDALL MARLOW, OK 39.898 30.00
7. SELLERS, STONY WAURIKA, OK 100.000 5.00
8. COLEMAN, CRECE HENRIETTA, TX 100.000 5.00
6&U Ribbon Goat
Place Member Name City Time Points
1. CARTER, BLAZE SEMINOLE, OK 7.760 55.00
2. GLOVER, PAKE GUTHRIE, OK 12.330 50.00
3. MOORE, CHLOEY DURANT, OK 12.680 45.00
4. WALLEY, KAIDYN WHITESBORO, OK 13.240 40.00
5. TILLEY, KENDALL MARLOW, OK 17.790 35.00
6. SELLERS, STONY WAURIKA, OK 19.050 30.00
7. MORRISON, BELLA ADDINGTON, OK 29.330 25.00
8. THIELEN--JR, COLE ROOSEVELT, OK 35.310 20.00
9. COLEMAN, CRECE HENRIETTA, TX 36.150 15.00
6&U Barrels
Place Member Name City Time Points
1. GLOVER, PAKE GUTHRIE, OK 18.533 55.00
2. MORRISON, BELLA ADDINGTON, OK 18.965 50.00
3. COLEMAN, CRECE HENRIETTA, TX 22.522 45.00
4. THIELEN--JR, COLE ROOSEVELT, OK 23.982 40.00
5. SELLERS, STONY WAURIKA, OK 26.421 35.00
6. WALLEY, KAIDYN WHITESBORO, OK 29.817 30.00
7. TILLEY, KENDALL MARLOW, OK 100.000 5.00
8. MOORE, CHLOEY DURANT, OK 100.000 5.00
7-9 Barrels
Place Member Name City Time Points
1. MASSEY, CHAZLI COMANCHE, OK 15.672 55.00
2. SELLERS, CHANEY WAURIKA, OK 15.698 50.00
3. TAYLOR, TRIPP POCASSET, OK 16.206 45.00
4. SELLERS, CHARLY WAURIKA, OK 16.471 40.00
5. KING--JR, CUTTER ARAPAHO, OK 16.544 35.00
6. DELANEY, KAYLYNN DUNCAN, OK 17.418 30.00
7. THREET, DYLYNN RATLIFF, OK 17.495 25.00
8. BRANUM, KUTTER LAWTON, OK 18.576 20.00
9. TAYLOR--JR, DREY POCASSET, OK 20.033 15.00
10. BYRD, CASEY FLETCHER, OK 20.543 10.00
11. LINDSEY--SR, KREED DUNCAN, OK 22.008 5.00
12. TROUTMAN, STORMY DUNCAN, OK 40.976 5.00
7-9 Breakway Roping
Place Member Name City Time Points
1. ROSE, KLAY HEALDTON, OK 34.550 55.00
2. COLEMAN, COOPER HENRIETTA, TX 100.000 5.00
3. PHILLIPS, JESSE WEWOKA, OK 100.000 5.00
4. TAYLOR, TRIPP POCASSET, OK 100.000 5.00
5. SNIDER, ROWDY CEMENT, OK 100.000 5.00
6. MASSEY, CHAZLI COMANCHE, OK 100.000 5.00
7. PERKINS, K J ARDMORE, OK 100.000 5.00
8. CARTER, BLAZE SEMINOLE, OK 100.000 5.00
7-9 Goat Tying
Place Member Name City Time Points
1. PHILLIPS, JESSE WEWOKA, OK 13.860 55.00
2. COLEMAN, CRUSE HENRIETTA, TX 16.120 50.00
3. TAYLOR, TRIPP POCASSET, OK 17.190 45.00
4. MASSEY, CHAZLI COMANCHE, OK 21.080 40.00
5. LINDSEY--SR, KREED DUNCAN, OK 21.420 35.00
6. PERKINS, K J ARDMORE, OK 21.650 30.00
7. COLEMAN, COOPER HENRIETTA, TX 21.690 25.00
8. THREET, DYLYNN RATLIFF, OK 23.780 20.00
9. SELLERS, CHANEY WAURIKA, OK 24.560 15.00
10. BYRD, CASEY FLETCHER, OK 37.340 10.00
11. SNIDER, ROWDY CEMENT, OK 100.000 5.00
12. TAYLOR--JR, DREY POCASSET, OK 100.000 5.00
13. SELLERS, CHARLY WAURIKA, OK 100.000 5.00
7-9 Poles
Place Member Name City Time Points
1. TAYLOR, TRIPP POCASSET, OK 21.159 55.00
2. KING--JR, CUTTER ARAPAHO, OK 21.585 50.00
3. SELLERS, CHARLY WAURIKA, OK 21.983 45.00
4. MASSEY, CHAZLI COMANCHE, OK 22.716 40.00
5. COLEMAN, CRUSE HENRIETTA, TX 23.681 35.00
6. SNIDER, ROWDY CEMENT, OK 23.894 30.00
7. SELLERS, CHANEY WAURIKA, OK 23.904 25.00
8. THREET, DYLYNN RATLIFF, OK 24.175 20.00
9. TAYLOR--JR, DREY POCASSET, OK 26.380 15.00
10. BYRD, CASEY FLETCHER, OK 28.059 10.00
11. DELANEY, KAYLYNN DUNCAN, OK 34.213 5.00
12. LINDSEY--SR, KREED DUNCAN, OK 100.000 5.00
13. TROUTMAN, STORMY DUNCAN, OK 100.000 5.00
Chute Doggin'
Place Member Name City Time Points
1. ROCHELLE, JOSEPH BENNINGTON, OK 4.620 55.00
2. HARDIN, ANDREW ATOKA, OK 6.590 50.00
3. HAND, ACE HENRIETTA, TX 7.300 45.00
Mutton Bustin
Place Member Name City Score Points
1. COLEMAN, CRECE HENRIETTA, TX 55.0 52.50
2. WYRICK, GUNNER HENRIETTA, TX 55.0 52.50
3. WALLEY, KAIDYN WHITESBORO, OK 53.0 45.00
4. CHUMBLEY, RYDER FLETCHER, OK 0.0 5.00
5. THIELEN--JR, COLE ROOSEVELT, OK 0.0 5.00
6. DAVIS, STETSON TUTKE, OK 0.0 5.00
7. MOORE--6&U, COY (N/M) , 0.0 0.00
8. GLOVER, PAKE GUTHRIE, OK 0.0 5.00
9. MORRISON, BELLA ADDINGTON, OK 0.0 5.00
Sr. Bulls
Place Member Name City Score Points
1. WALTERS--JR, JUSTIN LAWTON, OK 0.0 5.00
Team Roping
Place Member Name City Time Points
1. HARDIN, ANDREW (HL) ATOKA, OK 13.080 27.50
2. RAMER, KAITLYN (HD) SULPHUR, OK 13.080 27.50
3. ROCHELLE, JOSEPH (HL) BENNINGTON, OK 100.000 2.50
4. BRANUM, KOOPER (HL) LAWTON, OK 100.000 2.50
5. WOFFORD, DESTINEE (HD) VELMA, OK 100.000 2.50
6. ROCHELLE, JOSEPH (HL) BENNINGTON, OK 100.000 2.50
7. POPE, KASH (HD) BENNINGTON, OK 100.000 2.50
8. FOSTER, BRAXTON (HD) , 100.000 2.50
9. PARKER, WESSON (HL) , 100.000 2.50
10. WOFFORD, DESTINEE (HD) VELMA, OK 100.000 2.50
11. HARDIN, ANDREW (HL) ATOKA, OK 100.000 2.50
12. RAMER, KAITLYN (HD) SULPHUR, OK 100.000 2.50
13. BRANUM, KOOPER (HL) LAWTON, OK 100.000 2.50
14. POPE, KASH (HD) BENNINGTON, OK 100.000 2.50