Event Leaders Listing


Calf Riding
Place Member Name City Points
1. CANNON COOPER--JR MADILL, 202.50
2. COLE THIELEN--JR ROOSEVELT, OK 180.00
3. CODY NIPP--JR WILSON, 155.00
4. CUTTER KING--SR ARAPAHO, OK 142.50
5. BAYLIN PERRY--JR ELMORE, OK 122.50
6. KAIDYN WALLEY--JR WHITESBORO, OK 90.00
7. DREY TAYLOR--JR POCASSET, OK 67.50
8. STETSON DAVIS--JR TUTKE, OK 57.50
9. EDUARDO PORTILLO--JR CLINTON, OK 35.00
10. GUNNER WYRICK--JR HENRIETTA, TX 32.50
11. K J PERKINS--JR ARDMORE, OK 20.00
12. CRUSE COLEMAN--SR HENRIETTA, TX 10.00
13. RYLIN CARPENTER--SR NORMAN, 10.00
10-13 Boys Breakway
Place Member Name City Points
1. TOBY ROCHELLE BENNINGTON, OK 120.00
2. CASE CHASTAIN LEXINGTON, OK 115.00
3. KASH ROSE HEALDTON, OK 105.00
4. CAMERON THIELEN ROOSEVELT, OK 105.00
5. BOWIE EAKIN CHILLICOTHE, OK 100.00
6. TRIPP TAYLOR POCASSET, OK 65.00
7. BRAYDEN FUGATE MACOMB, OK 60.00
8. KLAY ROSE HEALDTON, OK 55.00
9. ROWDY SNIDER CEMENT, OK 10.00
10. DUSTIN BROACH CHICKASHA, 10.00
10-13 Boys Goats
Place Member Name City Points
1. TOBY ROCHELLE BENNINGTON, OK 210.00
2. CAMERON THIELEN ROOSEVELT, OK 165.00
3. CASE CHASTAIN LEXINGTON, OK 160.00
4. TRIPP TAYLOR POCASSET, OK 130.00
5. DUSTIN BROACH CHICKASHA, 130.00
6. BRAYDEN FUGATE MACOMB, OK 100.00
7. BOWIE EAKIN CHILLICOTHE, OK 90.00
8. ROWDY SNIDER CEMENT, OK 30.00
10-13 Boys Ribbons
Place Member Name City Points
1. CASE CHASTAIN LEXINGTON, OK 205.00
2. CAMERON THIELEN ROOSEVELT, OK 195.00
3. KASH ROSE HEALDTON, OK 115.00
4. TOBY ROCHELLE BENNINGTON, OK 105.00
5. KLAY ROSE HEALDTON, OK 55.00
6. BOWIE EAKIN CHILLICOTHE, OK 10.00
10-13 Girls Barrels
Place Member Name City Points
1. PAISLEE FUGATE MACOMB, OK 185.00
2. KENNADEE BICKERSTAFF ADA, OK 180.00
3. EMMA WOOD WEWOKA, OK 155.00
4. KAYDENCE SMITH MARLOW, OK 145.00
5. KAELYN CRADDOCK NINNEKAH, OK 125.00
6. CHARLY SELLERS WAURIKA, OK 110.00
7. KONNER BICKERSTAFF ADA, OK 95.00
8. ALEXIS BROACH CHICKASHA, 85.00
9. MCKENNA ROGERS CEMENT, 80.00
10. CHESNEY DAUGHERTY STRATFORD, OK 65.00
11. TIMBER CARTER SEMINOLE, 50.00
12. MADI SELF WAYNE, OK 20.00
10-13 Girls Breakawy
Place Member Name City Points
1. TIMBER CARTER SEMINOLE, 120.00
2. KONNER BICKERSTAFF ADA, OK 70.00
3. KAYDENCE SMITH MARLOW, OK 70.00
4. ALEXIS BROACH CHICKASHA, 65.00
5. KENNADEE BICKERSTAFF ADA, OK 20.00
6. CHARLY SELLERS WAURIKA, OK 20.00
7. PAISLEE FUGATE MACOMB, OK 20.00
10-13 Girls Goats
Place Member Name City Points
1. KAYDENCE SMITH MARLOW, OK 205.00
2. ALEXIS BROACH CHICKASHA, 175.00
3. KENNADEE BICKERSTAFF ADA, OK 160.00
4. TIMBER CARTER SEMINOLE, 150.00
5. PAISLEE FUGATE MACOMB, OK 115.00
6. KONNER BICKERSTAFF ADA, OK 100.00
7. MCKENNA ROGERS CEMENT, 50.00
8. CHARLY SELLERS WAURIKA, OK 45.00
9. EMMA WOOD WEWOKA, OK 10.00
10-13 Poles
Place Member Name City Points
1. PAISLEE FUGATE MACOMB, OK 180.00
2. KONNER BICKERSTAFF ADA, OK 175.00
3. EMMA WOOD WEWOKA, OK 170.00
4. CHESNEY DAUGHERTY STRATFORD, OK 155.00
5. TIMBER CARTER SEMINOLE, 135.00
6. KAYDENCE SMITH MARLOW, OK 115.00
7. CHARLY SELLERS WAURIKA, OK 105.00
8. ALEXIS BROACH CHICKASHA, 90.00
9. MCKENNA ROGERS CEMENT, 50.00
10-13 TieDown Roping
Place Member Name City Points
1. CASE CHASTAIN LEXINGTON, OK 220.00
2. TOBY ROCHELLE BENNINGTON, OK 105.00
3. CAMERON THIELEN ROOSEVELT, OK 105.00
4. BOWIE EAKIN CHILLICOTHE, OK 100.00
5. KASH ROSE HEALDTON, OK 20.00
6. KLAY ROSE HEALDTON, OK 20.00
10-13 boys Bareback
Place Member Name City Points
1. BRAYDEN FUGATE MACOMB, OK 70.00
13 & U Heading
Place Member Name City Points
1. CAMERON THIELEN ROOSEVELT, OK 20.00
13 & U Heeling
Place Member Name City Points
1. CAMERON THIELEN ROOSEVELT, OK 120.00
2. TOBY ROCHELLE BENNINGTON, OK 65.00
3. K J PERKINS--JR ARDMORE, OK 20.00
4. PAISLEE FUGATE MACOMB, OK 20.00
5. BRAYDEN FUGATE MACOMB, OK 20.00
6. ROWDY SNIDER CEMENT, OK 10.00
14-19 Boys Ribbons
Place Member Name City Points
1. NEWT NIPP HEALDTON, 200.00
2. BLAKE CARTER SEMINOLE, OK 170.00
3. NICK HARDIN ATOKA, OK 150.00
4. DANE LANCASTER BOWIE, TX 55.00
14-19 Breakway
Place Member Name City Points
1. GRACIE SNIDER FLETCHER, OK 70.00
2. CARSON DEAN ADA, OK 70.00
14-19 Girls Barrels
Place Member Name City Points
1. CARSON DEAN ADA, OK 215.00
2. KILEY SMITH BELLEVUE, TX 200.00
3. GRACIE SNIDER FLETCHER, OK 145.00
14-19 Girls Goats
Place Member Name City Points
1. GRACIE SNIDER FLETCHER, OK 220.00
14-19 Poles
Place Member Name City Points
1. GRACIE SNIDER FLETCHER, OK 220.00
2. CARSON DEAN ADA, OK 200.00
3. KILEY SMITH BELLEVUE, TX 140.00
14-19 TieDown Roping
Place Member Name City Points
1. NEWT NIPP HEALDTON, 220.00
2. BLAKE CARTER SEMINOLE, OK 190.00
3. DANE LANCASTER BOWIE, TX 150.00
4. NICK HARDIN ATOKA, OK 95.00
6 & U Poles
Place Member Name City Points
1. PAKE GLOVER GUTHRIE, OK 220.00
2. CRECE COLEMAN HENRIETTA, TX 100.00
3. BRAZOS EAKIN CHILLICOTHE, OK 50.00
4. DECLAN WARTLEY TEMPLE, 20.00
6&U Ribbon Goat
Place Member Name City Points
1. PAKE GLOVER GUTHRIE, OK 210.00
2. STONY SELLERS WAURIKA, OK 185.00
3. BRAZOS EAKIN CHILLICOTHE, OK 110.00
4. CRECE COLEMAN HENRIETTA, TX 85.00
5. EMERSON HARRIS COMANCHE, OK 70.00
6. DECLAN WARTLEY TEMPLE, 70.00
6&U Barrels
Place Member Name City Points
1. PAKE GLOVER GUTHRIE, OK 220.00
2. EMERSON HARRIS COMANCHE, OK 185.00
3. BRAZOS EAKIN CHILLICOTHE, OK 100.00
4. CRECE COLEMAN HENRIETTA, TX 85.00
5. DECLAN WARTLEY TEMPLE, 80.00
6. RYDER CHUMBLEY FLETCHER, OK 5.00
7-9 Barrels
Place Member Name City Points
1. CHAZLI MASSEY COMANCHE, OK 200.00
2. CHANEY SELLERS WAURIKA, OK 190.00
3. DREY TAYLOR--JR POCASSET, OK 175.00
4. K J PERKINS--JR ARDMORE, OK 145.00
5. KENDALL TILLEY MARLOW, OK 85.00
6. CRUSE COLEMAN--SR HENRIETTA, TX 75.00
7. BLAZE CARTER SEMINOLE, OK 65.00
7-9 Breakway Roping
Place Member Name City Points
1. BLAZE CARTER SEMINOLE, OK 220.00
2. K J PERKINS--JR ARDMORE, OK 110.00
3. CHANEY SELLERS WAURIKA, OK 65.00
4. CRUSE COLEMAN--SR HENRIETTA, TX 50.00
5. CHAZLI MASSEY COMANCHE, OK 20.00
6. COLE THIELEN--JR ROOSEVELT, OK 20.00
7. DREY TAYLOR--JR POCASSET, OK 10.00
7-9 Goat Tying
Place Member Name City Points
1. BLAZE CARTER SEMINOLE, OK 185.00
2. CHAZLI MASSEY COMANCHE, OK 175.00
3. CHANEY SELLERS WAURIKA, OK 175.00
4. DREY TAYLOR--JR POCASSET, OK 150.00
5. K J PERKINS--JR ARDMORE, OK 130.00
6. CRUSE COLEMAN--SR HENRIETTA, TX 100.00
7. COLE THIELEN--JR ROOSEVELT, OK 75.00
8. KENDALL TILLEY MARLOW, OK 65.00
7-9 Poles
Place Member Name City Points
1. CHAZLI MASSEY COMANCHE, OK 200.00
2. DREY TAYLOR--JR POCASSET, OK 195.00
3. CHANEY SELLERS WAURIKA, OK 155.00
4. K J PERKINS--JR ARDMORE, OK 135.00
5. CRUSE COLEMAN--SR HENRIETTA, TX 80.00
6. KENDALL TILLEY MARLOW, OK 75.00
7-9 bareback
Place Member Name City Points
1. COLE THIELEN--JR ROOSEVELT, OK 170.00
2. CUTTER KING--SR ARAPAHO, OK 110.00
3. CODY NIPP--JR WILSON, 110.00
4. STETSON DAVIS--JR TUTKE, OK 20.00
Chute Doggin'
Place Member Name City Points
1. NICK HARDIN ATOKA, OK 220.00
Mutton Bustin
Place Member Name City Points
1. STETSON DAVIS--JR TUTKE, OK 220.00
2. JAYDEN GRISSAM MIDWEST CITY, 197.50
3. GUNNER WYRICK--JR HENRIETTA, TX 170.00
4. CRECE COLEMAN HENRIETTA, TX 87.50
5. EDUARDO PORTILLO--JR CLINTON, OK 50.00
6. PAKE GLOVER GUTHRIE, OK 10.00
7. BRAZOS EAKIN CHILLICOTHE, OK 10.00
Sr. Bulls
Place Member Name City Points
1. JUSTIN WALTERS--JR LAWTON, OK 5.00
Steer Ride
Place Member Name City Points
1. BOWIE EAKIN CHILLICOTHE, OK 10.00
Team roping
Place Member Name City Points
1. GRACIE SNIDER FLETCHER, OK 70.00
2. CAMERON THIELEN ROOSEVELT, OK 70.00
3. NEWT NIPP HEALDTON, 70.00
4. DANE LANCASTER BOWIE, TX 60.00
5. K J PERKINS--JR ARDMORE, OK 10.00