Event Leaders Listing

(R) = Rookie
BARREL RACING
Place Member Name City Points
1. HIGGS, ALEAH NEWTON 39.00
2. WIERSEMA, SHELBY ERIE 27.00
3. OLSON, ANNIKA RED BUD 25.00
4. ELAM, BROOKLYNN MAZON 21.00
5. DRACH, ELLIE PONTIAC 19.00
6. WARREN, JADEN (R) GRANT PARK 13.00
7. MIKLAVIC, TAYLOR BUNKER HILL 12.00
8. NEUMANN, MICHAELA CRETE 12.00
9. COMERFORD, ELOISE (R) DECATUR 11.00
10. STEWART, ELLIE SHERIDAN 8.00
11. JONES, KARLEY THOMPSONVILLE 7.00
12. WHITE, MAIA FOREST CITY 7.00
13. KIRBY, BAILEY (R) FAIRMOUNT 7.00
14. HIGGS, KYLIE (R) NEWTON 4.00
15. MASON, KILEY (R) LELAND 3.00
16. GRUSZCZYK, TATIANA (R) LOWELL 3.00
17. GORMAN, MACKENZIE CHATHAM 2.00
BREAKAWAY ROPING
Place Member Name City Points
1. STEWART, ELLIE SHERIDAN 31.00
2. WIERSEMA, ADDISON ERIE 24.00
3. BRANUM, MADDIE (R) TAYLORVILLE 19.00
4. JONES, KARLEY THOMPSONVILLE 18.00
5. BREEN, AUDREY MINOOKA 16.00
6. POZEN, ZOEY ELBURN 16.00
7. MERKEL, GENTRY YORKVILLE 16.00
8. WIERSEMA, SHELBY ERIE 12.00
9. NEUMANN, MICHAELA CRETE 10.00
10. METZ, CASSIE JO (R) WASHINGTON 8.00
11. ELAM, BROOKLYNN MAZON 7.00
12. TSCHAPPAT, REESE (R) NEW WINDSOR 7.00
13. MASON, KILEY (R) LELAND 5.00
BULL RIDING
Place Member Name City Points
1. PETERSON, CODY (R) SHERIDAN 10.00
CALF ROPING
Place Member Name City Points
1. FOSTER, KADE NEWARK 36.00
2. EASTEP, GUNNAR BAINBRIDGE 28.00
3. HANAFIN, WYLIE ARGENTA 23.00
4. LANGSTON, COOPER SHERIDAN 19.00
5. JONES, WILL VILLA GROVE 19.00
6. SMITH, DUNCAN MACOMB 12.00
7. SHIPLEY, CADE GILSON 9.00
8. LEATHERMAN, MOOSE BLOOMINGDALE 8.00
9. HENSON, A.J. AUBURN 5.00
10. FOSTER, ELI (R) NEWARK 4.00
GOAT TYING
Place Member Name City Points
1. POTTINGER, KLOE SHERIDAN 32.00
2. MERKEL, GENTRY YORKVILLE 28.50
3. BRANUM, MADDIE (R) TAYLORVILLE 27.00
4. WIERSEMA, ADDISON ERIE 24.00
5. STEWART, ELLIE SHERIDAN 23.50
6. CASBARIAN, LILI (R) MONTGOMERY 18.00
7. WIETTNG, MADDIE JOLIET 12.00
8. MASON, KILEY (R) LELAND 12.00
9. JOHNSON, GRACE (R) MONTICELLO 11.50
10. BAER, KYLEE TREMONT 8.00
11. HICKEY, PEYTON (R) CARBONDALE 6.00
12. WIETTING, KAILEY (R) JOLIET 6.00
13. POZEN, ZOEY ELBURN 4.00
14. SENKO, RYAN (R) MAGNOLIA 3.00
15. VOITIK, GRACE SHOREWOOD 2.50
16. WARREN, JADEN (R) GRANT PARK 2.00
POLE BENDING
Place Member Name City Points
1. HIGGS, ALEAH NEWTON 39.00
2. OLSON, ANNIKA RED BUD 26.00
3. MIKLAVIC, TAYLOR BUNKER HILL 17.00
4. DRACH, ELLIE PONTIAC 16.00
5. NEUMANN, MICHAELA CRETE 14.00
6. BRANUM, MADDIE (R) TAYLORVILLE 14.00
7. MASON, KILEY (R) LELAND 14.00
8. KINDRED, ANNABELLE DOWNS 13.00
9. WEBER, PAYTON WATERLOO 12.00
10. HIGGS, KYLIE (R) NEWTON 12.00
11. KIRBY, BAILEY (R) FAIRMOUNT 11.00
12. WIETTNG, MADDIE JOLIET 9.00
13. SHELEY, BERNADETTE SULLIVAN 8.00
14. STEWART, ELLIE SHERIDAN 3.00
15. TRAINOR, EVA FAIRBURY 3.00
16. WARREN, JADEN (R) GRANT PARK 3.00
17. METZ, CASSIE JO (R) WASHINGTON 3.00
18. LUTER, KAYLEIGH (R) WATERLOO 2.00
19. HAND, ELLERY GREEN VALLEY 1.00
STEER WRESTLING
Place Member Name City Points
1. LEATHERMAN, MOOSE BLOOMINGDALE 32.00
2. LANGSTON, COOPER SHERIDAN 29.00
3. BOGNER, BRONC (R) ARENZVILLE 28.00
4. FOSTER, KADE NEWARK 18.00
5. ADAMSON, DUNCAN LYNN CENTER 8.00
TEAM ROPING
Place Member Name City Points
1. SHIPLEY, CADE GILSON 19.00
2. BOGNER, BRONC (R) ARENZVILLE 19.00
3. FOSTER, KADE NEWARK 10.00
4. JONES, WILL VILLA GROVE 10.00
5. KINDRED, ANNABELLE DOWNS 10.00
6. WIERSEMA, SHELBY ERIE 10.00
7. HANAFIN, WALKER (R) ARGENTA 10.00
8. BRANUM, MADDIE (R) TAYLORVILLE 10.00
9. LANGSTON, COOPER SHERIDAN 9.00
10. POZEN, ZOEY ELBURN 9.00
11. SMITH, DUNCAN MACOMB 9.00
12. HANAFIN, WYLIE ARGENTA 9.00
13. ADAMSON, DUNCAN LYNN CENTER 8.00
14. TSCHAPPAT, REESE (R) NEW WINDSOR 8.00
15. TRAVELSTEAD, HAYDEN (R) CREAL SPRINGS 8.00
16. KUHNERT, WESLEY (R) AVA 8.00