Scores Listing for PINCHER CREEK(08/15/2021-PINCHER CREEK)


(N/M)=Non-Member (HD)=Header/Roper (HL)=Heeler/Runner

BARREL RACING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. WAGNER, TENNISHA LUNDBRECK, AB 16.526 66.00
2. MANYCHIEF, SHERYL CALGARY, AB 16.649 56.00
3. MOYNIHAN, KELLY OKOTOKS, AB 17.032 46.00
4. TURNER, TASHA CALGARY, AB 17.090 36.00
5. EDEY, KENDRA NANTON, AB 21.409 26.00
6. FERGUSON, DONALEE MUNSON, AB 100.000 0.00
7. THOMSON, ANGIE BIG VALLEY, AB 100.000 0.00
BARREL RACING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. LEMOINE, CONNIE AIRDRIE, AB 15.884 68.00
2. PEROZAK, ROSE CLARESHOLM, AB 15.941 58.00
3. BROWN, TRISH CALGARY, AB 16.459 48.00
4. MAKOFKA, NIKI PONOKA, AB 16.685 38.00
5. POWELL, MARCI STETTLER, AB 17.027 28.00
6. TURCATO, GLYNNIS TABER, AB 21.795 18.00
7. LEAVITT, PAIGE CARDSTON, AB 29.956 0.00
8. WOLF - WASYLOWICH, RHONDA TORRINGTON, AB 100.000 0.00
9. BLAND, JULIE MILK RIVER, AB 100.000 0.00
BARREL RACING 60+
Place Member Name City Time Points
1. BRUHN, TWYLLA STRATHMORE, AB 15.807 70.00
2. ECKERT, MARINA COALHURST, AB 15.837 60.00
3. SCHUURMAN, TAMMY DIAMOND CITY, AB 16.369 50.00
4. GOODINE, JUDY CARBON, AB 16.508 40.00
5. PURVES, PAMELA RED DEER COUNTY, AB 16.602 30.00
6. KNIGHT (NM), BRENDA (N/M) STRATHMORE, AB 16.678 0.00
7. STONEY (NM), MERRY ANN (N/M) FOOTHILLS, AB 16.997 0.00
8. FLUNDRA, KATHY PINCHER CREEK, AB 17.731 0.00
9. HOUBEN, LOUISE FORT MACLEOD, AB 23.373 0.00
10. WELSH, BEV CARSTAIRS, AB 100.000 0.00
BARREL RACING 68+
Place Member Name City Time Points
1. JONES, LINDA HIGH RIVER, AB 16.285 63.00
2. HIGGINS, DEA J CARDSTON, AB 16.316 53.00
3. CRAWFORD, CAROL HIGH RIVER, AB 21.175 43.00
CALF ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. BLACKWATER, KES CALGARY, AB 35.700 62.00
2. HENDRICKS, MARK COCHRANE, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. CREASY, KELLY MEDICINE HAT, AB 24.600 66.00
2. PEROZAK, DEAN LETHBRIDGE COUNTY, A 28.900 56.00
3. WRIGHT, HAROLD LUNDBRECK, AB 30.300 46.00
4. CORNET, STACY BRANDT, AB 100.000 0.00
5. HEATON, DAVE STRATHMORE, AB 100.000 0.00
6. CRUIKSHANK, GREG NANTON, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. DELL, GREG CUT BANK, MT 25.900 66.00
2. HOWARD, NEIL OKOTOKS, AB 26.500 56.00
3. ADIE, GLEN ROCKY VIEW COUNTY, A 33.100 46.00
4. FITZPATRICK, CRAIG OKOTOKS, AB 100.000 0.00
5. MORTON, EVERETT DEL BONITA, AB 100.000 0.00
6. TURCATO, LYNN TABER, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 68+
Place Member Name City Time Points
1. MANTLER, DOUG COALDALE, AB 100.000 0.00
2. HOWARD, NEIL OKOTOKS, AB 100.000 0.00
LADIES BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. THOMSON, ANGIE BIG VALLEY, AB 3.300 68.00
2. CALLAWAY, MARILYN FOOTHILLS, AB 3.600 58.00
3. MOYNIHAN, KELLY OKOTOKS, AB 12.700 48.00
4. KNIGHT (NM), BRENDA (N/M) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
5. WRIGHT, DAWN LUNDBRECK, AB 100.000 0.00
6. TURCATO, GLYNNIS TABER, AB 100.000 0.00
7. HENRY, RHONDA WHEATLAND COUNTY, AB 100.000 0.00
8. FITZPATRICK, MARGO OKOTOKS, AB 100.000 0.00
MENS BREAKAWAY 40-64
Place Member Name City Time Points
1. TUCKER, MIKE STRATHMORE, AB 2.600 71.00
2. PEROZAK, DEAN LETHBRIDGE COUNTY, A 2.600 71.00
3. WRIGHT, HAROLD LUNDBRECK, AB 4.800 56.00
4. CRUIKSHANK, GREG NANTON, AB 5.600 46.00
5. MARTINE, RICK PARKLAND, AB 10.000 36.00
6. CORNET, STACY BRANDT, AB 16.300 26.00
7. HEATON, DAVE STRATHMORE, AB 100.000 0.00
8. DELL, GREG CUT BANK, MT 100.000 0.00
9. HENDRICKS, MARK COCHRANE, AB 100.000 0.00
10. BLACKWATER, KES CALGARY, AB 100.000 0.00
11. ADIE, GLEN ROCKY VIEW COUNTY, A 100.000 0.00
12. CREASY, KELLY MEDICINE HAT, AB 100.000 0.00
13. TURCATO, LYNN TABER, AB 100.000 0.00
14. YOUNG PINE, OLIN LETHBRIDGE, AB 100.000 0.00
15. BEVANS, TIM CARDSTON, AB 100.000 0.00
16. FITZPATRICK, CRAIG OKOTOKS, AB 100.000 0.00
MENS BREAKAWAY 65+
Place Member Name City Time Points
1. MORTON, EVERETT DEL BONITA, AB 2.500 66.00
2. MANTLER, DOUG COALDALE, AB 2.600 56.00
3. DAYCHIEF, EVANS STANDOFF, AB 11.800 46.00
4. COOPER, PAUL CREMONA, AB 100.000 0.00
5. BRUISED HEAD, JORDAN LETHBRIDGE, AB 100.000 0.00
6. HOWARD, NEIL OKOTOKS, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. BLACKWATER, KES (HD) CALGARY, AB 15.300 62.00
2. THOMSON, ANGIE (HL) BIG VALLEY, AB 15.300 62.00
3. CRUIKSHANK, GREG (HD) NANTON, AB 100.000 0.00
4. TURNER, TASHA (HL) CALGARY, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. PEROZAK, DEAN (HD) LETHBRIDGE COUNTY, A 11.500 64.00
2. ALEXANDER, GLENDA (HL) CARSTAIRS, AB 11.500 64.00
3. CREASY, KELLY (HD) MEDICINE HAT, AB 16.400 54.00
4. CREASY, SANDY (HL) MEDICINE HAT, AB 16.400 54.00
5. TURCATO, LYNN (HD) TABER, AB 18.600 44.00
6. TURCATO, GLYNNIS (HL) TABER, AB 18.600 44.00
7. ADIE, GLEN (HD) ROCKY VIEW COUNTY, A 24.300 34.00
8. BROWN, TRISH (HL) CALGARY, AB 24.300 34.00
RIBBON ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. HOWARD, NEIL (HD) OKOTOKS, AB 15.100 62.00
2. CALLAWAY, MARILYN (HL) FOOTHILLS, AB 15.100 62.00
3. MORTON, EVERETT (HD) DEL BONITA, AB 100.000 0.00
4. WELSH, BEV (HL) CARSTAIRS, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. HOWARD, NEIL (HD) OKOTOKS, AB 9.200 71.00
2. BLACKWATER, KES (HL) CALGARY, AB 9.200 71.00
TEAM ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. CREASY, KELLY (HD) MEDICINE HAT, AB 10.800 70.00
2. TURCATO, LYNN (HL) TABER, AB 10.800 70.00
3. PEROZAK, ROSE (HD) CLARESHOLM, AB 11.600 60.00
4. BUKSA, SHANE (HL) WARBURG, AB 11.600 60.00
5. BEVANS, TIM (HD) CARDSTON, AB 13.300 50.00
6. MARTINE, RICK (HL) PARKLAND, AB 13.300 50.00
7. CRUIKSHANK, GREG (HD) NANTON, AB 16.600 40.00
8. MILNE, JOHN (HL) DEL BONITA, AB 16.600 40.00
9. TUCKER, MIKE (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
10. DESCHAMPS, LES (HL) STAVELY, AB 100.000 0.00
11. GILLIS, DAN (HD) WHEATLAND COUNTY, AB 100.000 0.00
12. ANDERSON, HARVEY (HL) WHEATLAND COUNTY, AB 100.000 0.00
13. ULLERY, KENNY (HD) COCHRANE, AB 100.000 0.00
14. LYNCH, JESSE (HL) COCHRANE, AB 100.000 0.00
15. THIELEN, TOM (HD) MILK RIVER, AB 100.000 0.00
16. LOEPPKY, KERRY (HL) CALGARY, AB 100.000 0.00
17. ROBINSON, ROBERT (HD) HIGH RIVER, AB 100.000 0.00
18. MARK, BOB (HL) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
19. CORNET, STACY (HD) BRANDT, AB 100.000 0.00
20. PEROZAK, DEAN (HL) LETHBRIDGE COUNTY, A 100.000 0.00
TEAM ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. DAHLSEIDE, PERRY (HD) BARRHEAD, AB 8.700 66.00
2. DAYCHIEF, EVANS (HL) STANDOFF, AB 8.700 66.00
3. QUILLEY, TERRY (HD) HIGH RIVER, AB 9.400 56.00
4. DESCHAMPS, LARRY (HL) CALGARY, AB 9.400 56.00
5. GRAHAM, MICHEAL (HD) CROSSFIELD, AB 12.600 46.00
6. STYNER, MARVIN (HL) CROSSFIELD, AB 12.600 46.00
7. ARCHER, MILLIE (HD) TABER, AB 13.300 36.00
8. CRAIK, DOUG (HL) STIRLING, AB 13.300 36.00
9. MANTLER, DOUG (HD) COALDALE, AB 100.000 0.00
10. HOUGHAM, JOHN (HL) CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
11. HATCH, MARK (HD) MAGRATH, AB 100.000 0.00
12. WOODWARD, GARY (HL) CARDSTON, AB 100.000 0.00