Scores Listing for STANDOFF 1 MON(08/30/2021-STANDOFF)


(N/M)=Non-Member (HD)=Header/Roper (HL)=Heeler/Runner

BARREL RACING 40-49
Draw Member Name City Perf
1. HOLMES, NIKKI OKOTOKS, AB PERFORMANCE
2. TURNER, TASHA CALGARY, AB PERFORMANCE
3. THOMSON, ANGIE BIG VALLEY, AB PERFORMANCE
4. ROHLOFF, JONI SUNSET HOUSE, AB PERFORMANCE
5. MANYCHIEF, SHERYL CALGARY, AB PERFORMANCE
6. MOYNIHAN, KELLY OKOTOKS, AB PERFORMANCE
7. FERGUSON, DONALEE MUNSON, AB PERFORMANCE
8. MARSHALL, TRINA CYPRESS COUNTY, AB PERFORMANCE
BARREL RACING 50-59
Draw Member Name City Perf
1. MAKOFKA, NIKI PONOKA, AB PERFORMANCE
2. LEAVITT, PAIGE CARDSTON, AB PERFORMANCE
3. POWELL, MARCI STETTLER, AB PERFORMANCE
4. BROWN, TRISH CALGARY, AB PERFORMANCE
5. WOLF - WASYLOWICH, RHONDA TORRINGTON, AB PERFORMANCE
6. BANKS, TRINA WETASKIWIN, AB PERFORMANCE
7. PEROZAK, ROSE CLARESHOLM, AB PERFORMANCE
8. OLDFORD, THERESA WINFIELD, AB PERFORMANCE
9. BJORNSON, JANET CLIVE, AB PERFORMANCE
10. LEFEBVRE, LORIE GROVEDALE, AB PERFORMANCE
11. LEMOINE, CONNIE AIRDRIE, AB PERFORMANCE
12. TURCATO, GLYNNIS TABER, AB PERFORMANCE
13. LONGMORE, BARB VALLEYVIEW, AB PERFORMANCE
BARREL RACING 60+
Draw Member Name City Perf
1. GOODINE, JUDY CARBON, AB PERFORMANCE
2. ECKERT, MARINA COALHURST, AB PERFORMANCE
3. HOUBEN, LOUISE FORT MACLEOD, AB PERFORMANCE
4. WELSH, BEV CARSTAIRS, AB PERFORMANCE
5. NELSON, VAL HIGHWOOD, AB PERFORMANCE
6. BRUHN, TWYLLA STRATHMORE, AB PERFORMANCE
7. MARSTON, MAUREEN CALGARY, AB PERFORMANCE
8. PURVES, PAMELA RED DEER COUNTY, AB PERFORMANCE
9. SCHUURMAN, TAMMY DIAMOND CITY, AB PERFORMANCE
10. MYERS, HOLLY HIGH RIVER, AB PERFORMANCE
BARREL RACING 68+
Draw Member Name City Perf
1. CRAWFORD, CAROL HIGH RIVER, AB PERFORMANCE
2. JONES, LINDA HIGH RIVER, AB PERFORMANCE
3. HIGGINS, DEA J CARDSTON, AB PERFORMANCE
4. BENNS, SHERRILL HIGH RIVER, AB PERFORMANCE
CALF ROPING 40-49
Draw Member Name City Perf
1. BLACKWATER, KES CALGARY, AB PERFORMANCE
2. HENDRICKS, MARK COCHRANE, AB PERFORMANCE
CALF ROPING 50-59
Draw Member Name City Perf
1. HEATON, DAVE STRATHMORE, AB PERFORMANCE
2. PEROZAK, DEAN LETHBRIDGE COUNTY, A PERFORMANCE
3. CREASY, KELLY MEDICINE HAT, AB PERFORMANCE
4. WRIGHT, HAROLD LUNDBRECK, AB PERFORMANCE
5. CRUIKSHANK, GREG NANTON, AB PERFORMANCE
CALF ROPING 60+
Draw Member Name City Perf
1. FITZPATRICK, CRAIG OKOTOKS, AB PERFORMANCE
2. DELL, GREG CUT BANK, MT PERFORMANCE
3. MORTON, EVERETT DEL BONITA, AB PERFORMANCE
4. ADIE, GLEN ROCKY VIEW COUNTY, A PERFORMANCE
5. TURCATO, LYNN TABER, AB PERFORMANCE
6. HOWARD, NEIL OKOTOKS, AB PERFORMANCE
7. PEROZAK, BRIAN TABER, AB PERFORMANCE
CALF ROPING 68+
Draw Member Name City Perf
1. HOWARD, NEIL OKOTOKS, AB PERFORMANCE
2. MANTLER, DOUG COALDALE, AB PERFORMANCE
3. HOOD, BOB BUSBY, AB PERFORMANCE
LADIES BREAKAWAY
Draw Member Name City Perf
1. MARSHALL, TRINA CYPRESS COUNTY, AB PERFORMANCE
2. FITZPATRICK, MARGO OKOTOKS, AB PERFORMANCE
3. HOOD, SANDY BUSBY, AB PERFORMANCE
4. MOYNIHAN, KELLY OKOTOKS, AB PERFORMANCE
5. ROHLOFF, JONI SUNSET HOUSE, AB PERFORMANCE
6. HANCOCK, TANYA BONNYVILLE, AB PERFORMANCE
7. LEFEBVRE, LORIE GROVEDALE, AB PERFORMANCE
8. LONGMORE, BARB VALLEYVIEW, AB PERFORMANCE
9. THOMSON, ANGIE BIG VALLEY, AB PERFORMANCE
10. CALLAWAY, MARILYN FOOTHILLS, AB PERFORMANCE
11. WRIGHT, DAWN LUNDBRECK, AB PERFORMANCE
12. TURCATO, GLYNNIS TABER, AB PERFORMANCE
13. MUNRO, AUREA STRATHMORE, AB PERFORMANCE
MENS BREAKAWAY 40-64
Draw Member Name City Perf
1. TUCKER, MIKE STRATHMORE, AB PERFORMANCE
2. WRIGHT, HAROLD LUNDBRECK, AB PERFORMANCE
3. BEVANS, TIM CARDSTON, AB PERFORMANCE
4. YOUNG PINE, OLIN LETHBRIDGE, AB PERFORMANCE
5. HEATON, DAVE STRATHMORE, AB PERFORMANCE
6. MARTINE, RICK PARKLAND, AB PERFORMANCE
7. FITZPATRICK, CRAIG OKOTOKS, AB PERFORMANCE
8. PEROZAK, BRIAN TABER, AB PERFORMANCE
9. CRUIKSHANK, GREG NANTON, AB PERFORMANCE
10. ADIE, GLEN ROCKY VIEW COUNTY, A PERFORMANCE
11. HOFER, WAYNE LETHBRIDGE, AB PERFORMANCE
12. ROHLOFF, BJ SUNSET HOUSE, AB PERFORMANCE
13. PEROZAK, DEAN LETHBRIDGE COUNTY, A PERFORMANCE
14. CREASY, KELLY MEDICINE HAT, AB PERFORMANCE
15. NEWTON, DAVE DEL BONITA, AB PERFORMANCE
16. HENDRICKS, MARK COCHRANE, AB PERFORMANCE
17. TURCATO, LYNN TABER, AB PERFORMANCE
18. BLACKWATER, KES CALGARY, AB PERFORMANCE
19. DELL, GREG CUT BANK, MT PERFORMANCE
MENS BREAKAWAY 65+
Draw Member Name City Perf
1. DAYCHIEF, EVANS STANDOFF, AB PERFORMANCE
2. HOWARD, NEIL OKOTOKS, AB PERFORMANCE
3. REEDER, BILL CARDSTON, AB PERFORMANCE
4. HOOD, BOB BUSBY, AB PERFORMANCE
5. MANTLER, DOUG COALDALE, AB PERFORMANCE
6. JOHNSON, ARNIE CUT BANK, MT PERFORMANCE
7. MORTON, EVERETT DEL BONITA, AB PERFORMANCE
8. WELLS, ROBERT CARDSTON, AB PERFORMANCE
RIBBON ROPING 40-49
Draw Member Name City Perf
1. CRUIKSHANK, GREG (HD) NANTON, AB PERFORMANCE
1. TURNER, TASHA (HL) CALGARY, AB PERFORMANCE
2. PEROZAK, BRIAN (HD) TABER, AB PERFORMANCE
2. MOYNIHAN, KELLY (HL) OKOTOKS, AB PERFORMANCE
3. BLACKWATER, KES (HD) CALGARY, AB PERFORMANCE
3. THOMSON, ANGIE (HL) BIG VALLEY, AB PERFORMANCE
RIBBON ROPING 50-59
Draw Member Name City Perf
1. ADIE, GLEN (HD) ROCKY VIEW COUNTY, A PERFORMANCE
1. HANCOCK, TANYA (HL) BONNYVILLE, AB PERFORMANCE
2. PEROZAK, DEAN (HD) LETHBRIDGE COUNTY, A PERFORMANCE
2. ALEXANDER, GLENDA (HL) CARSTAIRS, AB PERFORMANCE
3. TURCATO, LYNN (HD) TABER, AB PERFORMANCE
3. TURCATO, GLYNNIS (HL) TABER, AB PERFORMANCE
4. CREASY, KELLY (HD) MEDICINE HAT, AB PERFORMANCE
4. CREASY, SANDY (HL) MEDICINE HAT, AB PERFORMANCE
RIBBON ROPING 60+
Draw Member Name City Perf
1. MORTON, EVERETT (HD) DEL BONITA, AB PERFORMANCE
1. WELSH, BEV (HL) CARSTAIRS, AB PERFORMANCE
2. DELL, GREG (HD) CUT BANK, MT PERFORMANCE
2. CRAWFORD, CAROL (HL) HIGH RIVER, AB PERFORMANCE
3. HOWARD, NEIL (HD) OKOTOKS, AB PERFORMANCE
3. CALLAWAY, MARILYN (HL) FOOTHILLS, AB PERFORMANCE
TEAM ROPING 40-49
Draw Member Name City Perf
1. HOWARD, NEIL (HD) OKOTOKS, AB PERFORMANCE
1. BLACKWATER, KES (HL) CALGARY, AB PERFORMANCE
2. ROHLOFF, JONI (HD) SUNSET HOUSE, AB PERFORMANCE
2. ROHLOFF, BJ (HL) SUNSET HOUSE, AB PERFORMANCE
TEAM ROPING 50-59
Draw Member Name City Perf
1. GILLIS, DAN (HD) WHEATLAND COUNTY, AB PERFORMANCE
1. ANDERSON, HARVEY (HL) WHEATLAND COUNTY, AB PERFORMANCE
2. CRUIKSHANK, GREG (HD) NANTON, AB PERFORMANCE
2. MILNE, JOHN (HL) DEL BONITA, AB PERFORMANCE
3. LEFEBVRE, DOUG (HD) GROVEDALE, AB PERFORMANCE
3. LEFEBVRE, LORIE (HL) GROVEDALE, AB PERFORMANCE
4. LOGAN, COREY (HD) BONNEYVILLE, AB PERFORMANCE
4. HANCOCK, TANYA (HL) BONNYVILLE, AB PERFORMANCE
5. THIELEN, TOM (HD) MILK RIVER, AB PERFORMANCE
5. LOEPPKY, KERRY (HL) CALGARY, AB PERFORMANCE
6. CREASY, KELLY (HD) MEDICINE HAT, AB PERFORMANCE
6. TURCATO, LYNN (HL) TABER, AB PERFORMANCE
7. HOFER, WAYNE (HD) LETHBRIDGE, AB PERFORMANCE
7. NEWTON, DAVE (HL) DEL BONITA, AB PERFORMANCE
8. TUCKER, MIKE (HD) STRATHMORE, AB PERFORMANCE
8. DESCHAMPS, LES (HL) STAVELY, AB PERFORMANCE
9. HEATON, DAVE (HD) STRATHMORE, AB PERFORMANCE
9. LONGMORE, BILLY (HL) VALLEYVIEW, AB PERFORMANCE
10. BEVANS, TIM (HD) CARDSTON, AB PERFORMANCE
10. MARTINE, RICK (HL) PARKLAND, AB PERFORMANCE
TEAM ROPING 60+
Draw Member Name City Perf
1. JOHNSON, ARNIE (HD) CUT BANK, MT PERFORMANCE
1. REEDER, BILL (HL) CARDSTON, AB PERFORMANCE
2. DAHLSEIDE, PERRY (HD) BARRHEAD, AB PERFORMANCE
2. DAYCHIEF, EVANS (HL) STANDOFF, AB PERFORMANCE
3. ODDAN, BLAINE (HD) SWIFT CURRENT, SK PERFORMANCE
3. FLYNN, VINCE (HL) CAMROSE, AB PERFORMANCE
4. HATCH, MARK (HD) MAGRATH, AB PERFORMANCE
4. WOODWARD, GARY (HL) CARDSTON, AB PERFORMANCE
5. MANTLER, DOUG (HD) COALDALE, AB PERFORMANCE
5. HOUGHAM, JOHN (HL) CLARESHOLM, AB PERFORMANCE
6. THOMPSON, RON (HD) BASSANO, AB PERFORMANCE
6. CRAIK, DOUG (HL) STIRLING, AB PERFORMANCE
7. KLASSEN, BRUCE (HD) SWIFT CURRENT, SK PERFORMANCE
7. KLASSEN, LARRY (HL) WALDECK, SK PERFORMANCE
8. QUILLEY, TERRY (HD) HIGH RIVER, AB PERFORMANCE
8. DESCHAMPS, LARRY (HL) CALGARY, AB PERFORMANCE