Scores Listing for CARDSTON - 3 MON(09/06/2021-CARDSTON)


(N/M)=Non-Member (HD)=Header/Roper (HL)=Heeler/Runner

BARREL RACING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. TURNER, TASHA CALGARY, AB 16.325 72.00
2. HOLMES, NIKKI OKOTOKS, AB 16.849 62.00
3. MAURER, CHYANNE DRUMHELLER, AB 16.889 52.00
4. EDEY, KENDRA NANTON, AB 17.043 42.00
5. MOREN, KRYSTAL WETASKIWIN, 17.131 32.00
6. MOYNIHAN, KELLY OKOTOKS, AB 17.282 22.00
7. PARSONS, HEATHER CAYLEY, AB 17.479 0.00
8. FERGUSON, DONALEE MUNSON, AB 17.550 0.00
9. MANYCHIEF, SHERYL CALGARY, AB 17.560 0.00
10. MARSHALL, TRINA CYPRESS COUNTY, AB 21.349 0.00
11. HEEG, APRIL ACADIA VALLEY, AB 100.000 0.00
12. WAGNER, TENNISHA LUNDBRECK, AB 100.000 0.00
13. THOMSON, ANGIE BIG VALLEY, AB 100.000 0.00
BARREL RACING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. LEMOINE, CONNIE AIRDRIE, AB 16.232 73.00
2. WOLF - WASYLOWICH, RHONDA TORRINGTON, AB 16.382 63.00
3. OLDFORD, THERESA WINFIELD, AB 16.629 53.00
4. MAKOFKA, NIKI PONOKA, AB 16.678 43.00
5. BJORNSON, JANET CLIVE, AB 16.878 33.00
6. HODGE, LORNA RUMSEY, AB 17.093 23.00
7. TURCATO, GLYNNIS TABER, AB 17.188 0.00
8. LONGMORE, BARB VALLEYVIEW, AB 17.350 0.00
9. BANKS, TRINA WETASKIWIN, AB 17.406 0.00
10. LEFEBVRE, LORIE GROVEDALE, AB 18.466 0.00
11. LEAVITT, PAIGE CARDSTON, AB 24.330 0.00
12. POWELL, MARCI STETTLER, AB 100.000 0.00
13. PEROZAK, ROSE CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
BARREL RACING 60+
Place Member Name City Time Points
1. ECKERT, MARINA COALHURST, AB 16.307 70.00
2. MYERS, HOLLY HIGH RIVER, AB 16.617 60.00
3. NELSON, VAL HIGHWOOD, AB 16.634 50.00
4. WATT, ELAINE CLARESHOLM, AB 16.722 40.00
5. SCHUURMAN, TAMMY DIAMOND CITY, AB 16.993 30.00
6. WELSH, BEV CARSTAIRS, AB 17.075 20.00
7. MARSTON, MAUREEN CALGARY, AB 17.365 0.00
8. FLUNDRA, KATHY PINCHER CREEK, AB 17.555 0.00
9. HOUBEN, LOUISE FORT MACLEOD, AB 17.702 0.00
10. PURVES, PAMELA RED DEER COUNTY, AB 21.858 0.00
BARREL RACING 68+
Place Member Name City Time Points
1. HIGGINS, DEA J CARDSTON, AB 16.835 63.00
2. JONES, LINDA HIGH RIVER, AB 17.382 53.00
3. CRAWFORD, CAROL HIGH RIVER, AB 19.095 43.00
CALF ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. BLACKWATER, KES CALGARY, AB 11.500 63.00
2. HENRY, GREG MAGRATH, AB 11.800 53.00
3. HENDRICKS, MARK COCHRANE, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. CORNET, STACY BRANDT, AB 9.200 67.00
2. CREASY, KELLY MEDICINE HAT, AB 11.900 57.00
3. PEROZAK, DEAN LETHBRIDGE COUNTY, A 13.200 47.00
4. ROBINSON, BRUCE ALIX, AB 100.000 0.00
5. WRIGHT, HAROLD LUNDBRECK, AB 100.000 0.00
6. GANSKE, DUANE WETASKIWIN, AB 100.000 0.00
7. HEATON, DAVE STRATHMORE, AB 100.000 0.00
8. CRUIKSHANK, GREG NANTON, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. HOWARD, NEIL OKOTOKS, AB 11.100 70.00
2. WATT, NEIL CLARESHOLM, AB 14.700 60.00
3. LAUSEN, LORNE STRATHMORE, AB 19.000 50.00
4. OLSON, LONNY PONOKA, AB 22.400 40.00
5. MORTON, EVERETT DEL BONITA, AB 100.000 0.00
6. ADIE, GLEN ROCKY VIEW COUNTY, A 100.000 0.00
7. TURCATO, LYNN TABER, AB 100.000 0.00
8. DELL, GREG CUT BANK, MT 100.000 0.00
9. PEROZAK, BRIAN TABER, AB 100.000 0.00
10. LACHAPELLE, SERGE MAGRATH, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 68+
Place Member Name City Time Points
1. HOWARD, NEIL OKOTOKS, AB 12.800 63.00
2. MANTLER, DOUG COALDALE, AB 19.100 53.00
3. HOOD, BOB BUSBY, AB 100.000 0.00
LADIES BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. THOMSON, ANGIE BIG VALLEY, AB 2.500 70.00
2. HANCOCK, TANYA BONNYVILLE, AB 3.000 60.00
3. CALLAWAY, MARILYN FOOTHILLS, AB 3.400 50.00
4. LONGMORE, BARB VALLEYVIEW, AB 3.500 40.00
5. LEFEBVRE, LORIE GROVEDALE, AB 100.000 0.00
6. MARSHALL, TRINA CYPRESS COUNTY, AB 100.000 0.00
7. TURCATO, GLYNNIS TABER, AB 100.000 0.00
8. MOYNIHAN, KELLY OKOTOKS, AB 100.000 0.00
9. HOOD, SANDY BUSBY, AB 100.000 0.00
10. WRIGHT, DAWN LUNDBRECK, AB 100.000 0.00
MENS BREAKAWAY 40-64
Place Member Name City Time Points
1. BLACKWATER, KES CALGARY, AB 1.700 77.00
2. CORNET, STACY BRANDT, AB 2.200 67.00
3. PEROZAK, BRIAN TABER, AB 2.400 57.00
4. HOFER, WAYNE LETHBRIDGE, AB 2.600 47.00
5. HENDRICKS, MARK COCHRANE, AB 3.000 37.00
6. WRIGHT, HAROLD LUNDBRECK, AB 100.000 0.00
7. ADIE, GLEN ROCKY VIEW COUNTY, A 100.000 0.00
8. TURCATO, LYNN TABER, AB 100.000 0.00
9. BEVANS, TIM CARDSTON, AB 100.000 0.00
10. HEATON, DAVE STRATHMORE, AB 100.000 0.00
11. YOUNG PINE, OLIN LETHBRIDGE, AB 100.000 0.00
12. CRUIKSHANK, GREG NANTON, AB 100.000 0.00
13. PEROZAK, DEAN LETHBRIDGE COUNTY, A 100.000 0.00
14. GANSKE, DUANE WETASKIWIN, AB 100.000 0.00
15. TUCKER, MIKE STRATHMORE, AB 100.000 0.00
16. DELL, GREG CUT BANK, MT 100.000 0.00
17. MARTINE, RICK PARKLAND, AB 100.000 0.00
18. CREASY, KELLY MEDICINE HAT, AB 100.000 0.00
MENS BREAKAWAY 65+
Place Member Name City Time Points
1. DAYCHIEF, EVANS STANDOFF, AB 2.100 72.00
2. MORTON, EVERETT DEL BONITA, AB 2.300 62.00
3. HOWARD, NEIL OKOTOKS, AB 2.500 52.00
4. WATT, NEIL CLARESHOLM, AB 4.500 42.00
5. LACHAPELLE, SERGE MAGRATH, AB 12.800 32.00
6. BRUISED HEAD, JORDAN LETHBRIDGE, AB 100.000 0.00
7. COOPER, PAUL CREMONA, AB 100.000 0.00
8. REEDER, BILL CARDSTON, AB 100.000 0.00
9. THOMPSON, GLENN LETHBRIDGE, AB 100.000 0.00
10. WELLS, ROBERT CARDSTON, AB 100.000 0.00
11. HOOD, BOB BUSBY, AB 100.000 0.00
12. MANTLER, DOUG COALDALE, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. BLACKWATER, KES (HD) CALGARY, AB 10.500 63.00
2. THOMSON, ANGIE (HL) BIG VALLEY, AB 10.500 63.00
3. HENDRICKS, MARK (HD) COCHRANE, AB 100.000 0.00
4. WAGNER, TENNISHA (HL) LUNDBRECK, AB 100.000 0.00
5. PEROZAK, BRIAN (HD) TABER, AB 100.000 0.00
6. MOYNIHAN, KELLY (HL) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
7. CRUIKSHANK, GREG (HD) NANTON, AB 100.000 0.00
8. TURNER, TASHA (HL) CALGARY, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. ROBINSON, BRUCE (HD) ALIX, AB 10.300 68.00
2. ROBINSON, LAUREL (HL) ALIX, AB 10.300 68.00
3. PEROZAK, DEAN (HD) LETHBRIDGE COUNTY, A 11.000 53.00
4. ALEXANDER, GLENDA (HL) CARSTAIRS, AB 11.000 53.00
5. CREASY, KELLY (HD) MEDICINE HAT, AB 11.000 53.00
6. WOLF - WASYLOWICH, RHONDA (HL) TORRINGTON, AB 11.000 53.00
7. ADIE, GLEN (HD) ROCKY VIEW COUNTY, A 12.200 38.00
8. HANCOCK, TANYA (HL) BONNYVILLE, AB 12.200 38.00
9. OLSON, LONNY (HD) PONOKA, AB 14.300 28.00
10. MAKOFKA, NIKI (HL) PONOKA, AB 14.300 28.00
11. TURCATO, LYNN (HD) TABER, AB 19.200 18.00
12. TURCATO, GLYNNIS (HL) TABER, AB 19.200 18.00
13. GANSKE, DUANE (HD) WETASKIWIN, AB 20.000 0.00
14. GANSKE, BEV (HL) WETASKIWIN, AB 20.000 0.00
15. LAUSEN, LORNE (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
16. LEMOINE, CONNIE (HL) AIRDRIE, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. DELL, GREG (HD) CUT BANK, MT 10.200 63.00
2. CRAWFORD, CAROL (HL) HIGH RIVER, AB 10.200 63.00
3. MORTON, EVERETT (HD) DEL BONITA, AB 100.000 0.00
4. WELSH, BEV (HL) CARSTAIRS, AB 100.000 0.00
5. HOWARD, NEIL (HD) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
6. CALLAWAY, MARILYN (HL) FOOTHILLS, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. HOWARD, NEIL (HD) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
2. BLACKWATER, KES (HL) CALGARY, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. HOFER, WAYNE (HD) LETHBRIDGE, AB 7.300 73.00
2. DELL, GREG (HL) CUT BANK, MT 7.300 73.00
3. LEFEBVRE, DOUG (HD) GROVEDALE, AB 11.200 63.00
4. LEFEBVRE, LORIE (HL) GROVEDALE, AB 11.200 63.00
5. CORNET, STACY (HD) BRANDT, AB 12.800 53.00
6. ROBINSON, BRUCE (HL) ALIX, AB 12.800 53.00
7. THIELEN, TOM (HD) MILK RIVER, AB 13.200 43.00
8. LOEPPKY, KERRY (HL) CALGARY, AB 13.200 43.00
9. CREASY, KELLY (HD) MEDICINE HAT, AB 13.500 33.00
10. TURCATO, LYNN (HL) TABER, AB 13.500 33.00
11. TUCKER, MIKE (HD) STRATHMORE, AB 14.100 23.00
12. DESCHAMPS, LES (HL) STAVELY, AB 14.100 23.00
13. HEATON, DAVE (HD) STRATHMORE, AB 21.200 0.00
14. LONGMORE, BILLY (HL) VALLEYVIEW, AB 21.200 0.00
15. NEWTON, DAVE (HL) DEL BONITA, AB 100.000 0.00
16. CRUIKSHANK, GREG (HD) NANTON, AB 100.000 0.00
17. PEROZAK, ROSE (HD) CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
18. BUKSA, SHANE (HL) WARBURG, AB 100.000 0.00
19. LOGAN, COREY (HD) BONNEYVILLE, AB 100.000 0.00
20. HANCOCK, TANYA (HL) BONNYVILLE, AB 100.000 0.00
21. BEVANS, TIM (HD) CARDSTON, AB 100.000 0.00
22. MARTINE, RICK (HL) PARKLAND, AB 100.000 0.00
23. ROBINSON, ROBERT (HD) HIGH RIVER, AB 100.000 0.00
24. MILNE, JOHN (HL) DEL BONITA, AB 100.000 0.00
25. MARK, BOB (HL) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
26. ANDERSON, CHRIS (HD) COCHRANE, AB 100.000 0.00
27. ANDERSON, HARVEY (HL) WHEATLAND COUNTY, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. ADIE, GLEN (HD) ROCKY VIEW COUNTY, A 9.100 68.00
2. REEDER, BILL (HL) CARDSTON, AB 9.100 68.00
3. MANTLER, DOUG (HD) COALDALE, AB 12.600 58.00
4. HOUGHAM, JOHN (HL) CLARESHOLM, AB 12.600 58.00
5. QUILLEY, TERRY (HD) HIGH RIVER, AB 14.100 48.00
6. DESCHAMPS, LARRY (HL) CALGARY, AB 14.100 48.00
7. DAHLSEIDE, PERRY (HD) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
8. DAYCHIEF, EVANS (HL) STANDOFF, AB 100.000 0.00
9. THOMPSON, RON (HD) BASSANO, AB 100.000 0.00
10. CRAIK, DOUG (HL) STIRLING, AB 100.000 0.00
11. HATCH, MARK (HD) MAGRATH, AB 100.000 0.00
12. WOODWARD, GARY (HL) CARDSTON, AB 100.000 0.00
13. ARCHER, MILLIE (HD) TABER, AB 100.000 0.00
14. OLSON, LONNY (HL) PONOKA, AB 100.000 0.00
15. ODDAN, BLAINE (HD) SWIFT CURRENT, SK 100.000 0.00
16. FLYNN, VINCE (HL) CAMROSE, AB 100.000 0.00