Scores Listing for CARDSTON- 2SUN(09/05/2021-CARDSTON)


(N/M)=Non-Member (HD)=Header/Roper (HL)=Heeler/Runner

BARREL RACING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. EDEY, KENDRA NANTON, AB 16.484 70.00
2. MARSHALL, TRINA CYPRESS COUNTY, AB 16.651 60.00
3. TURNER, TASHA CALGARY, AB 16.814 50.00
4. MAURER, CHYANNE DRUMHELLER, AB 16.823 40.00
5. HOLMES, NIKKI OKOTOKS, AB 16.844 30.00
6. FERGUSON, DONALEE MUNSON, AB 17.069 20.00
7. MANYCHIEF, SHERYL CALGARY, AB 17.243 0.00
8. WAGNER, TENNISHA LUNDBRECK, AB 17.366 0.00
9. MOREN, KRYSTAL WETASKIWIN, 17.549 0.00
10. MOYNIHAN, KELLY OKOTOKS, AB 18.430 0.00
11. THOMSON, ANGIE BIG VALLEY, AB 100.000 0.00
BARREL RACING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. LEMOINE, CONNIE AIRDRIE, AB 16.327 73.00
2. WOLF - WASYLOWICH, RHONDA TORRINGTON, AB 16.534 63.00
3. MAKOFKA, NIKI PONOKA, AB 16.536 53.00
4. OLDFORD, THERESA WINFIELD, AB 16.771 43.00
5. BANKS, TRINA WETASKIWIN, AB 17.308 33.00
6. BJORNSON, JANET CLIVE, AB 17.346 23.00
7. HODGE, LORNA RUMSEY, AB 17.347 0.00
8. TURCATO, GLYNNIS TABER, AB 17.456 0.00
9. LONGMORE, BARB VALLEYVIEW, AB 17.668 0.00
10. LEAVITT, PAIGE CARDSTON, AB 18.064 0.00
11. LEFEBVRE, LORIE GROVEDALE, AB 18.375 0.00
12. POWELL, MARCI STETTLER, AB 100.000 0.00
13. PEROZAK, ROSE CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
BARREL RACING 60+
Place Member Name City Time Points
1. NELSON, VAL HIGHWOOD, AB 16.347 70.00
2. WATT, ELAINE CLARESHOLM, AB 16.433 60.00
3. MYERS, HOLLY HIGH RIVER, AB 16.589 50.00
4. PURVES, PAMELA RED DEER COUNTY, AB 16.602 40.00
5. ECKERT, MARINA COALHURST, AB 16.681 30.00
6. SCHUURMAN, TAMMY DIAMOND CITY, AB 17.375 20.00
7. MARSTON, MAUREEN CALGARY, AB 17.452 0.00
8. FLUNDRA, KATHY PINCHER CREEK, AB 17.483 0.00
9. WELSH, BEV CARSTAIRS, AB 17.499 0.00
10. HOUBEN, LOUISE FORT MACLEOD, AB 18.412 0.00
BARREL RACING 68+
Place Member Name City Time Points
1. HIGGINS, DEA J CARDSTON, AB 16.745 63.00
2. JONES, LINDA HIGH RIVER, AB 17.137 53.00
3. CRAWFORD, CAROL HIGH RIVER, AB 19.720 43.00
CALF ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. BLACKWATER, KES CALGARY, AB 13.400 63.00
2. HENDRICKS, MARK COCHRANE, AB 40.600 53.00
3. HENRY, GREG MAGRATH, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. CORNET, STACY BRANDT, AB 9.600 67.00
2. ROBINSON, BRUCE ALIX, AB 12.600 57.00
3. CREASY, KELLY MEDICINE HAT, AB 20.200 47.00
4. GANSKE, DUANE WETASKIWIN, AB 28.400 37.00
5. CRUIKSHANK, GREG NANTON, AB 100.000 0.00
6. HEATON, DAVE STRATHMORE, AB 100.000 0.00
7. WRIGHT, HAROLD LUNDBRECK, AB 100.000 0.00
8. PEROZAK, DEAN LETHBRIDGE COUNTY, A 100.000 0.00
CALF ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. TURCATO, LYNN TABER, AB 10.700 70.00
2. MORTON, EVERETT DEL BONITA, AB 11.300 60.00
3. HOWARD, NEIL OKOTOKS, AB 13.500 50.00
4. PEROZAK, BRIAN TABER, AB 13.800 40.00
5. DELL, GREG CUT BANK, MT 14.500 30.00
6. ADIE, GLEN ROCKY VIEW COUNTY, A 15.100 20.00
7. OLSON, LONNY PONOKA, AB 17.100 0.00
8. LACHAPELLE, SERGE MAGRATH, AB 100.000 0.00
9. LAUSEN, LORNE STRATHMORE, AB 100.000 0.00
10. WATT, NEIL CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 68+
Place Member Name City Time Points
1. HOOD, BOB BUSBY, AB 24.100 63.00
2. MANTLER, DOUG COALDALE, AB 100.000 0.00
3. HOWARD, NEIL OKOTOKS, AB 100.000 0.00
LADIES BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. LONGMORE, BARB VALLEYVIEW, AB 3.200 70.00
2. TURCATO, GLYNNIS TABER, AB 3.700 60.00
3. MARSHALL, TRINA CYPRESS COUNTY, AB 5.700 50.00
4. THOMSON, ANGIE BIG VALLEY, AB 100.000 0.00
5. WRIGHT, DAWN LUNDBRECK, AB 100.000 0.00
6. CALLAWAY, MARILYN FOOTHILLS, AB 100.000 0.00
7. MOYNIHAN, KELLY OKOTOKS, AB 100.000 0.00
8. HANCOCK, TANYA BONNYVILLE, AB 100.000 0.00
9. HOOD, SANDY BUSBY, AB 100.000 0.00
10. LEFEBVRE, LORIE GROVEDALE, AB 100.000 0.00
MENS BREAKAWAY 40-64
Place Member Name City Time Points
1. BLACKWATER, KES CALGARY, AB 1.800 77.00
2. CREASY, KELLY MEDICINE HAT, AB 2.100 67.00
3. HOFER, WAYNE LETHBRIDGE, AB 4.300 57.00
4. MARTINE, RICK PARKLAND, AB 4.500 47.00
5. PEROZAK, BRIAN TABER, AB 5.900 37.00
6. GANSKE, DUANE WETASKIWIN, AB 12.200 27.00
7. PEROZAK, DEAN LETHBRIDGE COUNTY, A 12.300 0.00
8. HEATON, DAVE STRATHMORE, AB 100.000 0.00
9. DELL, GREG CUT BANK, MT 100.000 0.00
10. YOUNG PINE, OLIN LETHBRIDGE, AB 100.000 0.00
11. BEVANS, TIM CARDSTON, AB 100.000 0.00
12. TUCKER, MIKE STRATHMORE, AB 100.000 0.00
13. CRUIKSHANK, GREG NANTON, AB 100.000 0.00
14. ADIE, GLEN ROCKY VIEW COUNTY, A 100.000 0.00
15. TURCATO, LYNN TABER, AB 100.000 0.00
16. CORNET, STACY BRANDT, AB 100.000 0.00
17. HENDRICKS, MARK COCHRANE, AB 100.000 0.00
18. WRIGHT, HAROLD LUNDBRECK, AB 100.000 0.00
MENS BREAKAWAY 65+
Place Member Name City Time Points
1. JOHNSON, ARNIE CUT BANK, MT 2.500 73.00
2. THOMPSON, GLENN LETHBRIDGE, AB 2.600 63.00
3. MORTON, EVERETT DEL BONITA, AB 2.900 53.00
4. LACHAPELLE, SERGE MAGRATH, AB 12.500 43.00
5. WATT, NEIL CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
6. WELLS, ROBERT CARDSTON, AB 100.000 0.00
7. HOOD, BOB BUSBY, AB 100.000 0.00
8. DAYCHIEF, EVANS STANDOFF, AB 100.000 0.00
9. MANTLER, DOUG COALDALE, AB 100.000 0.00
10. COOPER, PAUL CREMONA, AB 100.000 0.00
11. BRUISED HEAD, JORDAN LETHBRIDGE, AB 100.000 0.00
12. HOWARD, NEIL OKOTOKS, AB 100.000 0.00
13. REEDER, BILL CARDSTON, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. PEROZAK, BRIAN (HD) TABER, AB 10.400 63.00
2. MOYNIHAN, KELLY (HL) OKOTOKS, AB 10.400 63.00
3. CRUIKSHANK, GREG (HD) NANTON, AB 100.000 0.00
4. TURNER, TASHA (HL) CALGARY, AB 100.000 0.00
5. HENDRICKS, MARK (HD) COCHRANE, AB 100.000 0.00
6. WAGNER, TENNISHA (HL) LUNDBRECK, AB 100.000 0.00
7. BLACKWATER, KES (HD) CALGARY, AB 100.000 0.00
8. THOMSON, ANGIE (HL) BIG VALLEY, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. PEROZAK, DEAN (HD) LETHBRIDGE COUNTY, A 11.500 68.00
2. ALEXANDER, GLENDA (HL) CARSTAIRS, AB 11.500 68.00
3. TURCATO, LYNN (HD) TABER, AB 16.200 58.00
4. TURCATO, GLYNNIS (HL) TABER, AB 16.200 58.00
5. OLSON, LONNY (HD) PONOKA, AB 23.500 48.00
6. MAKOFKA, NIKI (HL) PONOKA, AB 23.500 48.00
7. CREASY, KELLY (HD) MEDICINE HAT, AB 100.000 0.00
8. WOLF - WASYLOWICH, RHONDA (HL) TORRINGTON, AB 100.000 0.00
9. ADIE, GLEN (HD) ROCKY VIEW COUNTY, A 100.000 0.00
10. HANCOCK, TANYA (HL) BONNYVILLE, AB 100.000 0.00
11. LAUSEN, LORNE (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
12. LEMOINE, CONNIE (HL) AIRDRIE, AB 100.000 0.00
13. ROBINSON, BRUCE (HD) ALIX, AB 100.000 0.00
14. ROBINSON, LAUREL (HL) ALIX, AB 100.000 0.00
15. GANSKE, DUANE (HD) WETASKIWIN, AB 100.000 0.00
16. GANSKE, BEV (HL) WETASKIWIN, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. MORTON, EVERETT (HD) DEL BONITA, AB 11.100 63.00
2. WELSH, BEV (HL) CARSTAIRS, AB 11.100 63.00
3. HOWARD, NEIL (HD) OKOTOKS, AB 15.000 53.00
4. CALLAWAY, MARILYN (HL) FOOTHILLS, AB 15.000 53.00
5. DELL, GREG (HD) CUT BANK, MT 100.000 0.00
6. CRAWFORD, CAROL (HL) HIGH RIVER, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. HOWARD, NEIL (HD) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
2. BLACKWATER, KES (HL) CALGARY, AB 100.000 0.00
3. HICKEY, KEVIN (HD) WHEATLAND COUNTY, AB 100.000 0.00
4. HICKEY, CRYSTAL (HL) WHEATLAND COUNTY, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. ANDERSON, CHRIS (HD) COCHRANE, AB 10.500 74.00
2. ANDERSON, HARVEY (HL) WHEATLAND COUNTY, AB 10.500 74.00
3. HOFER, WAYNE (HD) LETHBRIDGE, AB 11.700 64.00
4. DELL, GREG (HL) CUT BANK, MT 11.700 64.00
5. TUCKER, MIKE (HD) STRATHMORE, AB 22.900 54.00
6. DESCHAMPS, LES (HL) STAVELY, AB 22.900 54.00
7. BEVANS, TIM (HD) CARDSTON, AB 100.000 0.00
8. MARTINE, RICK (HL) PARKLAND, AB 100.000 0.00
9. ULLERY, KENNY (HD) COCHRANE, AB 100.000 0.00
10. LYNCH, JESSE (HL) COCHRANE, AB 100.000 0.00
11. PEROZAK, ROSE (HD) CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
12. BUKSA, SHANE (HL) WARBURG, AB 100.000 0.00
13. LOGAN, COREY (HD) BONNEYVILLE, AB 100.000 0.00
14. HANCOCK, TANYA (HL) BONNYVILLE, AB 100.000 0.00
15. LEFEBVRE, DOUG (HD) GROVEDALE, AB 100.000 0.00
16. LEFEBVRE, LORIE (HL) GROVEDALE, AB 100.000 0.00
17. THIELEN, TOM (HD) MILK RIVER, AB 100.000 0.00
18. LOEPPKY, KERRY (HL) CALGARY, AB 100.000 0.00
19. CORNET, STACY (HD) BRANDT, AB 100.000 0.00
20. ROBINSON, BRUCE (HL) ALIX, AB 100.000 0.00
21. CREASY, KELLY (HD) MEDICINE HAT, AB 100.000 0.00
22. TURCATO, LYNN (HL) TABER, AB 100.000 0.00
23. ROBINSON, ROBERT (HD) HIGH RIVER, AB 100.000 0.00
24. MARK, BOB (HL) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
25. MILNE, JOHN (HL) DEL BONITA, AB 100.000 0.00
26. ADIE, GLEN (HD) ROCKY VIEW COUNTY, A 100.000 0.00
27. GERING, RON (HL) SWIFT CURRENT, SK 100.000 0.00
28. HEATON, DAVE (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
29. LONGMORE, BILLY (HL) VALLEYVIEW, AB 100.000 0.00
30. NEWTON, DAVE (HL) DEL BONITA, AB 100.000 0.00
31. CRUIKSHANK, GREG (HD) NANTON, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. JOHNSON, ARNIE (HD) CUT BANK, MT 8.100 68.00
2. REEDER, BILL (HL) CARDSTON, AB 8.100 68.00
3. ODDAN, BLAINE (HD) SWIFT CURRENT, SK 8.200 58.00
4. FLYNN, VINCE (HL) CAMROSE, AB 8.200 58.00
5. DAHLSEIDE, PERRY (HD) BARRHEAD, AB 12.700 48.00
6. DAYCHIEF, EVANS (HL) STANDOFF, AB 12.700 48.00
7. HATCH, MARK (HD) MAGRATH, AB 100.000 0.00
8. WOODWARD, GARY (HL) CARDSTON, AB 100.000 0.00
9. THOMPSON, RON (HD) BASSANO, AB 100.000 0.00
10. CRAIK, DOUG (HL) STIRLING, AB 100.000 0.00
11. QUILLEY, TERRY (HD) HIGH RIVER, AB 100.000 0.00
12. DESCHAMPS, LARRY (HL) CALGARY, AB 100.000 0.00
13. ARCHER, MILLIE (HD) TABER, AB 100.000 0.00
14. OLSON, LONNY (HL) PONOKA, AB 100.000 0.00
15. MANTLER, DOUG (HD) COALDALE, AB 100.000 0.00
16. HOUGHAM, JOHN (HL) CLARESHOLM, AB 100.000 0.00