Scores Listing for CARDSTON - 1SAT(09/04/2021-CARDSTON)


(N/M)=Non-Member (HD)=Header/Roper (HL)=Heeler/Runner

BARREL RACING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. EDEY, KENDRA NANTON, AB 16.385 72.00
2. MAURER, CHYANNE DRUMHELLER, AB 16.401 62.00
3. MARSHALL, TRINA CYPRESS COUNTY, AB 16.562 52.00
4. TURNER, TASHA CALGARY, AB 16.719 42.00
5. WAGNER, TENNISHA LUNDBRECK, AB 16.868 32.00
6. FERGUSON, DONALEE MUNSON, AB 17.047 22.00
7. MOREN, KRYSTAL WETASKIWIN, 17.067 0.00
8. MOYNIHAN, KELLY OKOTOKS, AB 17.382 0.00
9. HOLMES, NIKKI OKOTOKS, AB 17.392 0.00
10. PARSONS, HEATHER CAYLEY, AB 18.749 0.00
11. MANYCHIEF, SHERYL CALGARY, AB 20.237 0.00
12. THOMSON, ANGIE BIG VALLEY, AB 100.000 0.00
13. HEEG, APRIL ACADIA VALLEY, AB 100.000 0.00
BARREL RACING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. LEMOINE, CONNIE AIRDRIE, AB 16.231 73.00
2. WOLF - WASYLOWICH, RHONDA TORRINGTON, AB 16.642 63.00
3. MAKOFKA, NIKI PONOKA, AB 17.028 53.00
4. LONGMORE, BARB VALLEYVIEW, AB 17.175 43.00
5. PEROZAK, ROSE CLARESHOLM, AB 17.237 33.00
6. TURCATO, GLYNNIS TABER, AB 17.374 23.00
7. HODGE, LORNA RUMSEY, AB 17.434 0.00
8. OLDFORD, THERESA WINFIELD, AB 17.793 0.00
9. BJORNSON, JANET CLIVE, AB 17.815 0.00
10. LEAVITT, PAIGE CARDSTON, AB 18.085 0.00
11. BANKS, TRINA WETASKIWIN, AB 18.152 0.00
12. LEFEBVRE, LORIE GROVEDALE, AB 18.894 0.00
13. POWELL, MARCI STETTLER, AB 100.000 0.00
BARREL RACING 60+
Place Member Name City Time Points
1. SCHUURMAN, TAMMY DIAMOND CITY, AB 17.097 70.00
2. FLUNDRA, KATHY PINCHER CREEK, AB 17.258 60.00
3. PURVES, PAMELA RED DEER COUNTY, AB 17.417 50.00
4. NELSON, VAL HIGHWOOD, AB 17.513 40.00
5. MARSTON, MAUREEN CALGARY, AB 17.608 30.00
6. HOUBEN, LOUISE FORT MACLEOD, AB 17.897 20.00
7. WELSH, BEV CARSTAIRS, AB 17.898 0.00
8. MYERS, HOLLY HIGH RIVER, AB 18.400 0.00
9. ECKERT, MARINA COALHURST, AB 21.657 0.00
10. WATT, ELAINE CLARESHOLM, AB 22.046 0.00
BARREL RACING 68+
Place Member Name City Time Points
1. HIGGINS, DEA J CARDSTON, AB 16.557 63.00
2. JONES, LINDA HIGH RIVER, AB 17.197 53.00
3. CRAWFORD, CAROL HIGH RIVER, AB 21.439 43.00
CALF ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. BLACKWATER, KES CALGARY, AB 13.300 63.00
2. HENDRICKS, MARK COCHRANE, AB 100.000 0.00
3. HENRY, GREG MAGRATH, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. CORNET, STACY BRANDT, AB 10.500 67.00
2. ROBINSON, BRUCE ALIX, AB 12.200 57.00
3. HEATON, DAVE STRATHMORE, AB 12.300 47.00
4. PEROZAK, DEAN LETHBRIDGE COUNTY, A 18.700 37.00
5. WRIGHT, HAROLD LUNDBRECK, AB 19.800 27.00
6. CRUIKSHANK, GREG NANTON, AB 100.000 0.00
7. GANSKE, DUANE WETASKIWIN, AB 100.000 0.00
8. CREASY, KELLY MEDICINE HAT, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. HOWARD, NEIL OKOTOKS, AB 10.800 70.00
2. MORTON, EVERETT DEL BONITA, AB 12.000 60.00
3. TURCATO, LYNN TABER, AB 12.900 50.00
4. LACHAPELLE, SERGE MAGRATH, AB 14.200 40.00
5. WATT, NEIL CLARESHOLM, AB 15.200 25.00
6. DELL, GREG CUT BANK, MT 15.200 25.00
7. ADIE, GLEN ROCKY VIEW COUNTY, A 17.400 0.00
8. OLSON, LONNY PONOKA, AB 32.700 0.00
9. PEROZAK, BRIAN TABER, AB 100.000 0.00
10. LAUSEN, LORNE STRATHMORE, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 68+
Place Member Name City Time Points
1. HOOD, BOB BUSBY, AB 30.300 63.00
2. MANTLER, DOUG COALDALE, AB 32.400 53.00
3. HOWARD, NEIL OKOTOKS, AB 100.000 0.00
LADIES BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. CALLAWAY, MARILYN FOOTHILLS, AB 3.600 70.00
2. THOMSON, ANGIE BIG VALLEY, AB 3.700 60.00
3. LEFEBVRE, LORIE GROVEDALE, AB 100.000 0.00
4. MARSHALL, TRINA CYPRESS COUNTY, AB 100.000 0.00
5. TURCATO, GLYNNIS TABER, AB 100.000 0.00
6. WRIGHT, DAWN LUNDBRECK, AB 100.000 0.00
7. HOOD, SANDY BUSBY, AB 100.000 0.00
8. MOYNIHAN, KELLY OKOTOKS, AB 100.000 0.00
9. HANCOCK, TANYA BONNYVILLE, AB 100.000 0.00
10. LONGMORE, BARB VALLEYVIEW, AB 100.000 0.00
MENS BREAKAWAY 40-64
Place Member Name City Time Points
1. CORNET, STACY BRANDT, AB 2.100 77.00
2. BLACKWATER, KES CALGARY, AB 2.200 67.00
3. GANSKE, DUANE WETASKIWIN, AB 2.400 57.00
4. PEROZAK, DEAN LETHBRIDGE COUNTY, A 2.700 47.00
5. ADIE, GLEN ROCKY VIEW COUNTY, A 3.200 37.00
6. MARTINE, RICK PARKLAND, AB 4.200 27.00
7. BEVANS, TIM CARDSTON, AB 4.600 0.00
8. HOFER, WAYNE LETHBRIDGE, AB 5.400 0.00
9. TUCKER, MIKE STRATHMORE, AB 6.300 0.00
10. CREASY, KELLY MEDICINE HAT, AB 11.900 0.00
11. PEROZAK, BRIAN TABER, AB 12.800 0.00
12. HEATON, DAVE STRATHMORE, AB 100.000 0.00
13. CRUIKSHANK, GREG NANTON, AB 100.000 0.00
14. DELL, GREG CUT BANK, MT 100.000 0.00
15. YOUNG PINE, OLIN LETHBRIDGE, AB 100.000 0.00
16. TURCATO, LYNN TABER, AB 100.000 0.00
17. HENDRICKS, MARK COCHRANE, AB 100.000 0.00
18. WRIGHT, HAROLD LUNDBRECK, AB 100.000 0.00
MENS BREAKAWAY 65+
Place Member Name City Time Points
1. JOHNSON, ARNIE CUT BANK, MT 2.400 68.00
2. THOMPSON, GLENN LETHBRIDGE, AB 2.400 68.00
3. HOWARD, NEIL OKOTOKS, AB 2.500 53.00
4. MORTON, EVERETT DEL BONITA, AB 2.800 38.00
5. MANTLER, DOUG COALDALE, AB 2.800 38.00
6. WATT, NEIL CLARESHOLM, AB 4.200 23.00
7. COOPER, PAUL CREMONA, AB 100.000 0.00
8. DAYCHIEF, EVANS STANDOFF, AB 100.000 0.00
9. HOOD, BOB BUSBY, AB 100.000 0.00
10. WELLS, ROBERT CARDSTON, AB 100.000 0.00
11. LACHAPELLE, SERGE MAGRATH, AB 100.000 0.00
12. REEDER, BILL CARDSTON, AB 100.000 0.00
13. BRUISED HEAD, JORDAN LETHBRIDGE, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. BLACKWATER, KES (HD) CALGARY, AB 11.200 63.00
2. THOMSON, ANGIE (HL) BIG VALLEY, AB 11.200 63.00
3. PEROZAK, BRIAN (HD) TABER, AB 11.300 53.00
4. MOYNIHAN, KELLY (HL) OKOTOKS, AB 11.300 53.00
5. HENDRICKS, MARK (HD) COCHRANE, AB 100.000 0.00
6. WAGNER, TENNISHA (HL) LUNDBRECK, AB 100.000 0.00
7. CRUIKSHANK, GREG (HD) NANTON, AB 100.000 0.00
8. TURNER, TASHA (HL) CALGARY, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. TURCATO, LYNN (HD) TABER, AB 11.500 68.00
2. TURCATO, GLYNNIS (HL) TABER, AB 11.500 68.00
3. CREASY, KELLY (HD) MEDICINE HAT, AB 12.000 58.00
4. WOLF - WASYLOWICH, RHONDA (HL) TORRINGTON, AB 12.000 58.00
5. PEROZAK, DEAN (HD) LETHBRIDGE COUNTY, A 16.000 48.00
6. ALEXANDER, GLENDA (HL) CARSTAIRS, AB 16.000 48.00
7. OLSON, LONNY (HD) PONOKA, AB 25.000 38.00
8. MAKOFKA, NIKI (HL) PONOKA, AB 25.000 38.00
9. ROBINSON, BRUCE (HD) ALIX, AB 100.000 0.00
10. ROBINSON, LAUREL (HL) ALIX, AB 100.000 0.00
11. GANSKE, DUANE (HD) WETASKIWIN, AB 100.000 0.00
12. GANSKE, BEV (HL) WETASKIWIN, AB 100.000 0.00
13. ADIE, GLEN (HD) ROCKY VIEW COUNTY, A 100.000 0.00
14. HANCOCK, TANYA (HL) BONNYVILLE, AB 100.000 0.00
15. LAUSEN, LORNE (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
16. LEMOINE, CONNIE (HL) AIRDRIE, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. MORTON, EVERETT (HD) DEL BONITA, AB 9.400 63.00
2. WELSH, BEV (HL) CARSTAIRS, AB 9.400 63.00
3. DELL, GREG (HD) CUT BANK, MT 11.900 53.00
4. CRAWFORD, CAROL (HL) HIGH RIVER, AB 11.900 53.00
5. HOWARD, NEIL (HD) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
6. CALLAWAY, MARILYN (HL) FOOTHILLS, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. HICKEY, KEVIN (HD) WHEATLAND COUNTY, AB 100.000 0.00
2. HICKEY, CRYSTAL (HL) WHEATLAND COUNTY, AB 100.000 0.00
3. HOWARD, NEIL (HD) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
4. BLACKWATER, KES (HL) CALGARY, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. CREASY, KELLY (HD) MEDICINE HAT, AB 8.300 74.00
2. TURCATO, LYNN (HL) TABER, AB 8.300 74.00
3. HOFER, WAYNE (HD) LETHBRIDGE, AB 9.000 64.00
4. DELL, GREG (HL) CUT BANK, MT 9.000 64.00
5. ROBINSON, ROBERT (HD) HIGH RIVER, AB 100.000 0.00
6. MARK, BOB (HL) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
7. MILNE, JOHN (HL) DEL BONITA, AB 100.000 0.00
8. CRUIKSHANK, GREG (HD) NANTON, AB 100.000 0.00
9. PEROZAK, ROSE (HD) CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
10. BUKSA, SHANE (HL) WARBURG, AB 100.000 0.00
11. ANDERSON, CHRIS (HD) COCHRANE, AB 100.000 0.00
12. ANDERSON, HARVEY (HL) WHEATLAND COUNTY, AB 100.000 0.00
13. ADIE, GLEN (HD) ROCKY VIEW COUNTY, A 100.000 0.00
14. GERING, RON (HL) SWIFT CURRENT, SK 100.000 0.00
15. LEFEBVRE, DOUG (HD) GROVEDALE, AB 100.000 0.00
16. LEFEBVRE, LORIE (HL) GROVEDALE, AB 100.000 0.00
17. ULLERY, KENNY (HD) COCHRANE, AB 100.000 0.00
18. LYNCH, JESSE (HL) COCHRANE, AB 100.000 0.00
19. CORNET, STACY (HD) BRANDT, AB 100.000 0.00
20. NEWTON, DAVE (HL) DEL BONITA, AB 100.000 0.00
21. ROBINSON, BRUCE (HL) ALIX, AB 100.000 0.00
22. TUCKER, MIKE (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
23. DESCHAMPS, LES (HL) STAVELY, AB 100.000 0.00
24. BEVANS, TIM (HD) CARDSTON, AB 100.000 0.00
25. MARTINE, RICK (HL) PARKLAND, AB 100.000 0.00
26. THIELEN, TOM (HD) MILK RIVER, AB 100.000 0.00
27. LOEPPKY, KERRY (HL) CALGARY, AB 100.000 0.00
28. LOGAN, COREY (HD) BONNEYVILLE, AB 100.000 0.00
29. HANCOCK, TANYA (HL) BONNYVILLE, AB 100.000 0.00
30. HEATON, DAVE (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
31. LONGMORE, BILLY (HL) VALLEYVIEW, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. JOHNSON, ARNIE (HD) CUT BANK, MT 13.200 68.00
2. REEDER, BILL (HL) CARDSTON, AB 13.200 68.00
3. HATCH, MARK (HD) MAGRATH, AB 16.300 58.00
4. WOODWARD, GARY (HL) CARDSTON, AB 16.300 58.00
5. THOMPSON, RON (HD) BASSANO, AB 27.200 48.00
6. CRAIK, DOUG (HL) STIRLING, AB 27.200 48.00
7. DAHLSEIDE, PERRY (HD) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
8. DAYCHIEF, EVANS (HL) STANDOFF, AB 100.000 0.00
9. QUILLEY, TERRY (HD) HIGH RIVER, AB 100.000 0.00
10. DESCHAMPS, LARRY (HL) CALGARY, AB 100.000 0.00
11. ARCHER, MILLIE (HD) TABER, AB 100.000 0.00
12. OLSON, LONNY (HL) PONOKA, AB 100.000 0.00
13. MANTLER, DOUG (HD) COALDALE, AB 100.000 0.00
14. HOUGHAM, JOHN (HL) CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
15. ODDAN, BLAINE (HD) SWIFT CURRENT, SK 100.000 0.00
16. FLYNN, VINCE (HL) CAMROSE, AB 100.000 0.00