Scores Listing for STR- 2 SUN(08/08/2021-STRATHMORE)


(N/M)=Non-Member (HD)=Header/Roper (HL)=Heeler/Runner

BARREL RACING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. HOLMES, NIKKI OKOTOKS, AB 16.586 72.00
2. MOYNIHAN, KELLY OKOTOKS, AB 17.082 62.00
3. ROHLOFF, JONI SUNSET HOUSE, AB 17.210 52.00
4. WAGNER, TENNISHA LUNDBRECK, AB 17.255 42.00
5. MARSHALL, TRINA CYPRESS COUNTY, AB 17.347 32.00
6. THOMSON, ANGIE BIG VALLEY, AB 17.364 22.00
7. MAURER, CHYANNE DRUMHELLER, AB 17.613 0.00
8. FERGUSON, DONALEE MUNSON, AB 18.295 0.00
9. PARSONS, HEATHER CAYLEY, AB 18.406 0.00
10. HEEG, APRIL ACADIA VALLEY, AB 18.684 0.00
11. TURNER, TASHA CALGARY, AB 19.325 0.00
12. EDEY, KENDRA NANTON, AB 100.000 0.00
BARREL RACING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. BROWN, TRISH CALGARY, AB 17.162 69.00
2. LONGMORE, BARB VALLEYVIEW, AB 17.209 59.00
3. MAKOFKA, NIKI PONOKA, AB 17.318 49.00
4. BJORNSON, JANET CLIVE, AB 17.398 39.00
5. TURCATO, GLYNNIS TABER, AB 17.426 29.00
6. HODGE, LORNA RUMSEY, AB 17.652 19.00
7. OLDFORD, THERESA WINFIELD, AB 17.930 0.00
8. POWELL, MARCI STETTLER, AB 18.217 0.00
9. LEFEBVRE, LORIE GROVEDALE, AB 18.770 0.00
10. BLAND, JULIE MILK RIVER, AB 100.000 0.00
BARREL RACING 60+
Place Member Name City Time Points
1. BRUHN, TWYLLA STRATHMORE, AB 16.281 69.00
2. ECKERT, MARINA COALHURST, AB 16.976 59.00
3. NELSON, VAL HIGHWOOD, AB 17.156 49.00
4. MYERS, HOLLY HIGH RIVER, AB 17.342 39.00
5. WELSH, BEV CARSTAIRS, AB 17.387 29.00
6. MARSTON, MAUREEN CALGARY, AB 17.473 19.00
7. SCHUURMAN, TAMMY DIAMOND CITY, AB 17.900 0.00
8. BAUMEISTER, UTE ARMSTRONG, BC 18.549 0.00
9. HOUBEN, LOUISE FORT MACLEOD, AB 19.561 0.00
BARREL RACING 68+
Place Member Name City Time Points
1. JONES, LINDA HIGH RIVER, AB 17.846 63.00
2. BENNS, SHERRILL HIGH RIVER, AB 19.262 53.00
3. CRAWFORD, CAROL HIGH RIVER, AB 19.662 43.00
CALF ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. BLACKWATER, KES CALGARY, AB 14.100 64.00
2. HAMMERMEISTER, DAN CAYLEY, AB 100.000 0.00
3. HENDRICKS, MARK COCHRANE, AB 100.000 0.00
4. HENRY, GREG MAGRATH, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. CREASY, KELLY MEDICINE HAT, AB 12.600 68.00
2. PEROZAK, DEAN LETHBRIDGE COUNTY, A 16.300 58.00
3. WRIGHT, HAROLD LUNDBRECK, AB 23.400 48.00
4. GANSKE, DUANE WETASKIWIN, AB 25.200 38.00
5. CRUIKSHANK, GREG NANTON, AB 37.000 28.00
6. ROBINSON, BRUCE ALIX, AB 100.000 0.00
7. HEATON, DAVE STRATHMORE, AB 100.000 0.00
8. CORNET, STACY BRANDT, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. PEROZAK, BRIAN TABER, AB 13.000 69.00
2. HOWARD, NEIL OKOTOKS, AB 13.400 59.00
3. FITZPATRICK, CRAIG OKOTOKS, AB 16.500 49.00
4. MORTON, EVERETT DEL BONITA, AB 22.600 39.00
5. OLSON, LONNY PONOKA, AB 30.300 29.00
6. LAUSEN, LORNE STRATHMORE, AB 100.000 0.00
7. TURCATO, LYNN TABER, AB 100.000 0.00
8. LACHAPELLE, SERGE MAGRATH, AB 100.000 0.00
9. ADIE, GLEN ROCKY VIEW COUNTY, A 100.000 0.00
CALF ROPING 68+
Place Member Name City Time Points
1. HOWARD, NEIL OKOTOKS, AB 12.500 63.00
2. MANTLER, DOUG COALDALE, AB 15.900 53.00
3. HOOD, BOB BUSBY, AB 100.000 0.00
LADIES BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. ROHLOFF, JONI SUNSET HOUSE, AB 3.300 73.00
2. THOMSON, ANGIE BIG VALLEY, AB 4.200 63.00
3. TURCATO, GLYNNIS TABER, AB 13.200 53.00
4. WRIGHT, DAWN LUNDBRECK, AB 14.500 43.00
5. CALLAWAY, MARILYN FOOTHILLS, AB 100.000 0.00
6. FITZPATRICK, MARGO OKOTOKS, AB 100.000 0.00
7. LONGMORE, BARB VALLEYVIEW, AB 100.000 0.00
8. HENRY, RHONDA WHEATLAND COUNTY, AB 100.000 0.00
9. MOYNIHAN, KELLY OKOTOKS, AB 100.000 0.00
10. LEFEBVRE, LORIE GROVEDALE, AB 100.000 0.00
11. HANCOCK, TANYA BONNYVILLE, AB 100.000 0.00
12. HOOD, SANDY BUSBY, AB 100.000 0.00
13. MARSHALL, TRINA CYPRESS COUNTY, AB 100.000 0.00
MENS BREAKAWAY 40-64
Place Member Name City Time Points
1. PEROZAK, DEAN LETHBRIDGE COUNTY, A 2.800 80.00
2. BEVANS, TIM CARDSTON, AB 3.000 70.00
3. FITZPATRICK, CRAIG OKOTOKS, AB 3.800 60.00
4. CORNET, STACY BRANDT, AB 4.100 50.00
5. HEATON, DAVE STRATHMORE, AB 4.900 40.00
6. CRUIKSHANK, GREG NANTON, AB 6.700 30.00
7. WRIGHT, HAROLD LUNDBRECK, AB 8.100 0.00
8. LAUSEN, LORNE STRATHMORE, AB 13.100 0.00
9. MARTINE, RICK PARKLAND, AB 13.300 0.00
10. HOFER, WAYNE LETHBRIDGE, AB 100.000 0.00
11. PEROZAK, BRIAN TABER, AB 100.000 0.00
12. NEWTON, DAVE DEL BONITA, AB 100.000 0.00
13. TUCKER, MIKE STRATHMORE, AB 100.000 0.00
14. HENDRICKS, MARK COCHRANE, AB 100.000 0.00
15. GANSKE, DUANE WETASKIWIN, AB 100.000 0.00
16. CREASY, KELLY MEDICINE HAT, AB 100.000 0.00
17. YOUNG PINE, OLIN LETHBRIDGE, AB 100.000 0.00
18. BLACKWATER, KES CALGARY, AB 100.000 0.00
19. ADIE, GLEN ROCKY VIEW COUNTY, A 100.000 0.00
20. TURCATO, LYNN TABER, AB 100.000 0.00
MENS BREAKAWAY 65+
Place Member Name City Time Points
1. HOWARD, NEIL OKOTOKS, AB 3.100 68.00
2. MORTON, EVERETT DEL BONITA, AB 3.500 58.00
3. DAYCHIEF, EVANS STANDOFF, AB 4.400 48.00
4. HOOD, BOB BUSBY, AB 100.000 0.00
5. LACHAPELLE, SERGE MAGRATH, AB 100.000 0.00
6. THOMPSON, GLENN LETHBRIDGE, AB 100.000 0.00
7. MANTLER, DOUG COALDALE, AB 100.000 0.00
8. BRUISED HEAD, JORDAN LETHBRIDGE, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. BLACKWATER, KES (HD) CALGARY, AB 20.600 63.00
2. THOMSON, ANGIE (HL) BIG VALLEY, AB 20.600 63.00
3. CRUIKSHANK, GREG (HD) NANTON, AB 100.000 0.00
4. TURNER, TASHA (HL) CALGARY, AB 100.000 0.00
5. PEROZAK, BRIAN (HD) TABER, AB 100.000 0.00
6. MOYNIHAN, KELLY (HL) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. TURCATO, LYNN (HD) TABER, AB 12.500 67.00
2. TURCATO, GLYNNIS (HL) TABER, AB 12.500 67.00
3. CREASY, KELLY (HD) MEDICINE HAT, AB 14.700 57.00
4. CREASY, SANDY (HL) MEDICINE HAT, AB 14.700 57.00
5. PEROZAK, DEAN (HD) LETHBRIDGE COUNTY, A 15.200 47.00
6. ALEXANDER, GLENDA (HL) CARSTAIRS, AB 15.200 47.00
7. ROBINSON, BRUCE (HD) ALIX, AB 16.100 37.00
8. ROBINSON, LAUREL (HL) ALIX, AB 16.100 37.00
9. GANSKE, DUANE (HD) WETASKIWIN, AB 30.900 27.00
10. GANSKE, BEV (HL) WETASKIWIN, AB 30.900 27.00
11. OLSON, LONNY (HD) PONOKA, AB 100.000 0.00
12. MAKOFKA, NIKI (HL) PONOKA, AB 100.000 0.00
13. ADIE, GLEN (HD) ROCKY VIEW COUNTY, A 100.000 0.00
14. HANCOCK, TANYA (HL) BONNYVILLE, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. HOWARD, NEIL (HD) OKOTOKS, AB 12.100 62.00
2. CALLAWAY, MARILYN (HL) FOOTHILLS, AB 12.100 62.00
3. MORTON, EVERETT (HD) DEL BONITA, AB 17.000 52.00
4. WELSH, BEV (HL) CARSTAIRS, AB 17.000 52.00
TEAM ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. ROHLOFF, JONI (HD) SUNSET HOUSE, AB 8.200 66.00
2. ROHLOFF, BJ (HL) SUNSET HOUSE, AB 8.200 66.00
3. HAUBRICH, CALVIN (HD) SWIFT CURRENT, SK 16.100 56.00
4. GERING, RON (HL) SWIFT CURRENT, SK 16.100 56.00
5. HOWARD, NEIL (HD) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
6. BLACKWATER, KES (HL) CALGARY, AB 100.000 0.00
7. HICKEY, KEVIN (HD) WHEATLAND COUNTY, AB 100.000 0.00
8. HICKEY, CRYSTAL (HL) WHEATLAND COUNTY, AB 100.000 0.00
9. PARSONS, HEATHER (HD) CAYLEY, AB 100.000 0.00
10. HAMMERMEISTER, DAN (HL) CAYLEY, AB 100.000 0.00
11. LAUSEN, LORNE (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
12. MILLER, REID (HL) LANGDON, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. CORNET, STACY (HD) BRANDT, AB 7.100 74.00
2. ROBINSON, BRUCE (HL) ALIX, AB 7.100 74.00
3. ULLERY, KENNY (HD) COCHRANE, AB 12.000 59.00
4. LYNCH, JESSE (HL) COCHRANE, AB 12.000 59.00
5. HEATON, DAVE (HD) STRATHMORE, AB 12.000 59.00
6. LONGMORE, BILLY (HL) VALLEYVIEW, AB 12.000 59.00
7. ROBINSON, ROBERT (HD) HIGH RIVER, AB 23.500 44.00
8. MARK, BOB (HL) OKOTOKS, AB 23.500 44.00
9. LOGAN, COREY (HD) BONNEYVILLE, AB 100.000 0.00
10. HANCOCK, TANYA (HL) BONNYVILLE, AB 100.000 0.00
11. CREASY, KELLY (HD) MEDICINE HAT, AB 100.000 0.00
12. TURCATO, LYNN (HL) TABER, AB 100.000 0.00
13. THIELEN, TOM (HD) MILK RIVER, AB 100.000 0.00
14. LOEPPKY, KERRY (HL) CALGARY, AB 100.000 0.00
15. CRUIKSHANK, GREG (HD) NANTON, AB 100.000 0.00
16. MILNE, JOHN (HL) DEL BONITA, AB 100.000 0.00
17. BEVANS, TIM (HD) CARDSTON, AB 100.000 0.00
18. MARTINE, RICK (HL) PARKLAND, AB 100.000 0.00
19. PEROZAK, GUY (HD) CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
20. ADIE, GLEN (HD) ROCKY VIEW COUNTY, A 100.000 0.00
21. BUKSA, SHANE (HL) WARBURG, AB 100.000 0.00
22. GILLIS, DAN (HD) WHEATLAND COUNTY, AB 100.000 0.00
23. ANDERSON, HARVEY (HL) WHEATLAND COUNTY, AB 100.000 0.00
24. HOFER, WAYNE (HD) LETHBRIDGE, AB 100.000 0.00
25. NEWTON, DAVE (HL) DEL BONITA, AB 100.000 0.00
26. LEFEBVRE, DOUG (HD) GROVEDALE, AB 100.000 0.00
27. LEFEBVRE, LORIE (HL) GROVEDALE, AB 100.000 0.00
28. TUCKER, MIKE (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
29. DESCHAMPS, LES (HL) STAVELY, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. QUILLEY, TERRY (HD) HIGH RIVER, AB 8.200 67.00
2. DESCHAMPS, LARRY (HL) CALGARY, AB 8.200 67.00
3. DAHLSEIDE, PERRY (HD) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
4. DAYCHIEF, EVANS (HL) STANDOFF, AB 100.000 0.00
5. ARCHER, MILLIE (HD) TABER, AB 100.000 0.00
6. OLSON, LONNY (HL) PONOKA, AB 100.000 0.00
7. HATCH, MARK (HD) MAGRATH, AB 100.000 0.00
8. WOODWARD, GARY (HL) CARDSTON, AB 100.000 0.00
9. GRAHAM, MICHEAL (HD) CROSSFIELD, AB 100.000 0.00
10. STYNER, MARVIN (HL) CROSSFIELD, AB 100.000 0.00
11. THOMPSON, RON (HD) BASSANO, AB 100.000 0.00
12. CRAIK, DOUG (HL) STIRLING, AB 100.000 0.00
13. MANTLER, DOUG (HD) COALDALE, AB 100.000 0.00
14. HOUGHAM, JOHN (HL) CLARESHOLM, AB 100.000 0.00