Scores Listing for STR-1 SAT(08/07/2021-STRATHMORE)


(N/M)=Non-Member (HD)=Header/Roper (HL)=Heeler/Runner

BARREL RACING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. HOLMES, NIKKI OKOTOKS, AB 16.711 72.00
2. MOYNIHAN, KELLY OKOTOKS, AB 17.040 62.00
3. EDEY, KENDRA NANTON, AB 17.255 52.00
4. WAGNER, TENNISHA LUNDBRECK, AB 17.302 42.00
5. MARSHALL, TRINA CYPRESS COUNTY, AB 17.451 32.00
6. PARSONS, HEATHER CAYLEY, AB 17.550 22.00
7. MAURER, CHYANNE DRUMHELLER, AB 17.564 0.00
8. THOMSON, ANGIE BIG VALLEY, AB 17.626 0.00
9. HEEG, APRIL ACADIA VALLEY, AB 19.013 0.00
10. TURNER, TASHA CALGARY, AB 19.691 0.00
11. FERGUSON, DONALEE MUNSON, AB 23.890 0.00
12. ROHLOFF, JONI SUNSET HOUSE, AB 100.000 0.00
BARREL RACING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. LEMOINE, CONNIE AIRDRIE, AB 16.437 71.00
2. MAKOFKA, NIKI PONOKA, AB 17.178 61.00
3. LONGMORE, BARB VALLEYVIEW, AB 17.262 51.00
4. BROWN, TRISH CALGARY, AB 17.304 41.00
5. BJORNSON, JANET CLIVE, AB 17.435 31.00
6. OLDFORD, THERESA WINFIELD, AB 17.527 21.00
7. TURCATO, GLYNNIS TABER, AB 17.788 0.00
8. HODGE, LORNA RUMSEY, AB 17.935 0.00
9. POWELL, MARCI STETTLER, AB 17.947 0.00
10. LEFEBVRE, LORIE GROVEDALE, AB 18.387 0.00
11. BLAND, JULIE MILK RIVER, AB 100.000 0.00
BARREL RACING 60+
Place Member Name City Time Points
1. BRUHN, TWYLLA STRATHMORE, AB 16.471 68.00
2. NELSON, VAL HIGHWOOD, AB 16.791 58.00
3. WELSH, BEV CARSTAIRS, AB 17.194 48.00
4. ECKERT, MARINA COALHURST, AB 17.368 38.00
5. MYERS, HOLLY HIGH RIVER, AB 17.446 28.00
6. SCHUURMAN, TAMMY DIAMOND CITY, AB 17.449 18.00
7. MARSTON, MAUREEN CALGARY, AB 17.997 0.00
8. HOUBEN, LOUISE FORT MACLEOD, AB 100.000 0.00
BARREL RACING 68+
Place Member Name City Time Points
1. JONES, LINDA HIGH RIVER, AB 17.606 63.00
2. BENNS, SHERRILL HIGH RIVER, AB 18.681 53.00
3. CRAWFORD, CAROL HIGH RIVER, AB 21.308 43.00
CALF ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. HAMMERMEISTER, DAN CAYLEY, AB 17.400 64.00
2. HENRY, GREG MAGRATH, AB 100.000 0.00
3. BLACKWATER, KES CALGARY, AB 100.000 0.00
4. HENDRICKS, MARK COCHRANE, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. CORNET, STACY BRANDT, AB 13.500 68.00
2. CREASY, KELLY MEDICINE HAT, AB 16.000 58.00
3. ROBINSON, BRUCE ALIX, AB 17.300 48.00
4. GANSKE, DUANE WETASKIWIN, AB 100.000 0.00
5. PEROZAK, DEAN LETHBRIDGE COUNTY, A 100.000 0.00
6. CRUIKSHANK, GREG NANTON, AB 100.000 0.00
7. WRIGHT, HAROLD LUNDBRECK, AB 100.000 0.00
8. HEATON, DAVE STRATHMORE, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. MORTON, EVERETT DEL BONITA, AB 11.600 69.00
2. TURCATO, LYNN TABER, AB 12.500 59.00
3. HOWARD, NEIL OKOTOKS, AB 14.300 49.00
4. LAUSEN, LORNE STRATHMORE, AB 26.900 39.00
5. OLSON, LONNY PONOKA, AB 28.300 29.00
6. ADIE, GLEN ROCKY VIEW COUNTY, A 100.000 0.00
7. LACHAPELLE, SERGE MAGRATH, AB 100.000 0.00
8. FITZPATRICK, CRAIG OKOTOKS, AB 100.000 0.00
9. PEROZAK, BRIAN TABER, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 68+
Place Member Name City Time Points
1. HOWARD, NEIL OKOTOKS, AB 14.400 63.00
2. MANTLER, DOUG COALDALE, AB 25.800 53.00
3. HOOD, BOB BUSBY, AB 100.000 0.00
LADIES BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. HANCOCK, TANYA BONNYVILLE, AB 3.100 73.00
2. THOMSON, ANGIE BIG VALLEY, AB 3.300 63.00
3. CALLAWAY, MARILYN FOOTHILLS, AB 3.500 53.00
4. TURCATO, GLYNNIS TABER, AB 4.500 43.00
5. LEFEBVRE, LORIE GROVEDALE, AB 5.500 33.00
6. LONGMORE, BARB VALLEYVIEW, AB 100.000 0.00
7. WRIGHT, DAWN LUNDBRECK, AB 100.000 0.00
8. HENRY, RHONDA WHEATLAND COUNTY, AB 100.000 0.00
9. MOYNIHAN, KELLY OKOTOKS, AB 100.000 0.00
10. MARSHALL, TRINA CYPRESS COUNTY, AB 100.000 0.00
11. ROHLOFF, JONI SUNSET HOUSE, AB 100.000 0.00
12. HOOD, SANDY BUSBY, AB 100.000 0.00
13. FITZPATRICK, MARGO OKOTOKS, AB 100.000 0.00
MENS BREAKAWAY 40-64
Place Member Name City Time Points
1. CREASY, KELLY MEDICINE HAT, AB 3.400 75.00
2. GANSKE, DUANE WETASKIWIN, AB 3.400 75.00
3. CORNET, STACY BRANDT, AB 3.600 60.00
4. PEROZAK, DEAN LETHBRIDGE COUNTY, A 3.800 50.00
5. TUCKER, MIKE STRATHMORE, AB 6.100 40.00
6. PEROZAK, BRIAN TABER, AB 7.000 30.00
7. BEVANS, TIM CARDSTON, AB 12.800 0.00
8. MARTINE, RICK PARKLAND, AB 13.000 0.00
9. NEWTON, DAVE DEL BONITA, AB 13.600 0.00
10. HOFER, WAYNE LETHBRIDGE, AB 100.000 0.00
11. BLACKWATER, KES CALGARY, AB 100.000 0.00
12. ADIE, GLEN ROCKY VIEW COUNTY, A 100.000 0.00
13. CRUIKSHANK, GREG NANTON, AB 100.000 0.00
14. YOUNG PINE, OLIN LETHBRIDGE, AB 100.000 0.00
15. LAUSEN, LORNE STRATHMORE, AB 100.000 0.00
16. HENDRICKS, MARK COCHRANE, AB 100.000 0.00
17. WRIGHT, HAROLD LUNDBRECK, AB 100.000 0.00
18. TURCATO, LYNN TABER, AB 100.000 0.00
19. FITZPATRICK, CRAIG OKOTOKS, AB 100.000 0.00
20. HEATON, DAVE STRATHMORE, AB 100.000 0.00
MENS BREAKAWAY 65+
Place Member Name City Time Points
1. MORTON, EVERETT DEL BONITA, AB 4.200 68.00
2. DAYCHIEF, EVANS STANDOFF, AB 12.800 58.00
3. HOOD, BOB BUSBY, AB 12.900 48.00
4. MANTLER, DOUG COALDALE, AB 13.000 38.00
5. LACHAPELLE, SERGE MAGRATH, AB 13.100 28.00
6. BRUISED HEAD, JORDAN LETHBRIDGE, AB 100.000 0.00
7. THOMPSON, GLENN LETHBRIDGE, AB 100.000 0.00
8. HOWARD, NEIL OKOTOKS, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. BLACKWATER, KES (HD) CALGARY, AB 21.300 63.00
2. THOMSON, ANGIE (HL) BIG VALLEY, AB 21.300 63.00
3. CRUIKSHANK, GREG (HD) NANTON, AB 100.000 0.00
4. TURNER, TASHA (HL) CALGARY, AB 100.000 0.00
5. PEROZAK, BRIAN (HD) TABER, AB 100.000 0.00
6. MOYNIHAN, KELLY (HL) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. PEROZAK, DEAN (HD) LETHBRIDGE COUNTY, A 16.700 68.00
2. ALEXANDER, GLENDA (HL) CARSTAIRS, AB 16.700 68.00
3. ADIE, GLEN (HD) ROCKY VIEW COUNTY, A 21.100 58.00
4. HANCOCK, TANYA (HL) BONNYVILLE, AB 21.100 58.00
5. LAUSEN, LORNE (HD) STRATHMORE, AB 23.900 48.00
6. LEMOINE, CONNIE (HL) AIRDRIE, AB 23.900 48.00
7. TURCATO, LYNN (HD) TABER, AB 100.000 0.00
8. TURCATO, GLYNNIS (HL) TABER, AB 100.000 0.00
9. CREASY, KELLY (HD) MEDICINE HAT, AB 100.000 0.00
10. CREASY, SANDY (HL) MEDICINE HAT, AB 100.000 0.00
11. ROBINSON, BRUCE (HD) ALIX, AB 100.000 0.00
12. ROBINSON, LAUREL (HL) ALIX, AB 100.000 0.00
13. OLSON, LONNY (HD) PONOKA, AB 100.000 0.00
14. MAKOFKA, NIKI (HL) PONOKA, AB 100.000 0.00
15. GANSKE, DUANE (HD) WETASKIWIN, AB 100.000 0.00
16. GANSKE, BEV (HL) WETASKIWIN, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. HOWARD, NEIL (HD) OKOTOKS, AB 11.700 62.00
2. CALLAWAY, MARILYN (HL) FOOTHILLS, AB 11.700 62.00
3. MORTON, EVERETT (HD) DEL BONITA, AB 100.000 0.00
4. WELSH, BEV (HL) CARSTAIRS, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. HAUBRICH, CALVIN (HD) SWIFT CURRENT, SK 19.500 66.00
2. GERING, RON (HL) SWIFT CURRENT, SK 19.500 66.00
3. HICKEY, KEVIN (HD) WHEATLAND COUNTY, AB 100.000 0.00
4. HICKEY, CRYSTAL (HL) WHEATLAND COUNTY, AB 100.000 0.00
5. LAUSEN, LORNE (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
6. MILLER, REID (HL) LANGDON, AB 100.000 0.00
7. HOWARD, NEIL (HD) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
8. BLACKWATER, KES (HL) CALGARY, AB 100.000 0.00
9. PARSONS, HEATHER (HD) CAYLEY, AB 100.000 0.00
10. HAMMERMEISTER, DAN (HL) CAYLEY, AB 100.000 0.00
11. ROHLOFF, JONI (HD) SUNSET HOUSE, AB 100.000 0.00
12. ROHLOFF, BJ (HL) SUNSET HOUSE, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. HOFER, WAYNE (HD) LETHBRIDGE, AB 8.600 74.00
2. NEWTON, DAVE (HL) DEL BONITA, AB 8.600 74.00
3. CORNET, STACY (HD) BRANDT, AB 12.800 64.00
4. ROBINSON, BRUCE (HL) ALIX, AB 12.800 64.00
5. CRUIKSHANK, GREG (HD) NANTON, AB 15.500 54.00
6. MILNE, JOHN (HL) DEL BONITA, AB 15.500 54.00
7. HEATON, DAVE (HD) STRATHMORE, AB 17.700 44.00
8. LONGMORE, BILLY (HL) VALLEYVIEW, AB 17.700 44.00
9. ADIE, GLEN (HD) ROCKY VIEW COUNTY, A 20.700 34.00
10. BUKSA, SHANE (HL) WARBURG, AB 20.700 34.00
11. LOGAN, COREY (HD) BONNEYVILLE, AB 21.000 24.00
12. HANCOCK, TANYA (HL) BONNYVILLE, AB 21.000 24.00
13. TUCKER, MIKE (HD) STRATHMORE, AB 23.300 0.00
14. DESCHAMPS, LES (HL) STAVELY, AB 23.300 0.00
15. ROBINSON, ROBERT (HD) HIGH RIVER, AB 28.000 0.00
16. MARK, BOB (HL) OKOTOKS, AB 28.000 0.00
17. CREASY, KELLY (HD) MEDICINE HAT, AB 100.000 0.00
18. TURCATO, LYNN (HL) TABER, AB 100.000 0.00
19. PEROZAK, GUY (HD) CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
20. GILLIS, DAN (HD) WHEATLAND COUNTY, AB 100.000 0.00
21. ANDERSON, HARVEY (HL) WHEATLAND COUNTY, AB 100.000 0.00
22. LEFEBVRE, DOUG (HD) GROVEDALE, AB 100.000 0.00
23. LEFEBVRE, LORIE (HL) GROVEDALE, AB 100.000 0.00
24. BEVANS, TIM (HD) CARDSTON, AB 100.000 0.00
25. MARTINE, RICK (HL) PARKLAND, AB 100.000 0.00
26. ULLERY, KENNY (HD) COCHRANE, AB 100.000 0.00
27. LYNCH, JESSE (HL) COCHRANE, AB 100.000 0.00
28. THIELEN, TOM (HD) MILK RIVER, AB 100.000 0.00
29. PEROZAK, DEAN (HD) LETHBRIDGE COUNTY, A 100.000 0.00
30. LOEPPKY, KERRY (HL) CALGARY, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. ARCHER, MILLIE (HD) TABER, AB 100.000 0.00
2. OLSON, LONNY (HL) PONOKA, AB 100.000 0.00
3. HATCH, MARK (HD) MAGRATH, AB 100.000 0.00
4. WOODWARD, GARY (HL) CARDSTON, AB 100.000 0.00
5. MANTLER, DOUG (HD) COALDALE, AB 100.000 0.00
6. HOUGHAM, JOHN (HL) CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
7. GRAHAM, MICHEAL (HD) CROSSFIELD, AB 100.000 0.00
8. STYNER, MARVIN (HL) CROSSFIELD, AB 100.000 0.00
9. QUILLEY, TERRY (HD) HIGH RIVER, AB 100.000 0.00
10. DESCHAMPS, LARRY (HL) CALGARY, AB 100.000 0.00
11. DAHLSEIDE, PERRY (HD) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
12. DAYCHIEF, EVANS (HL) STANDOFF, AB 100.000 0.00
13. THOMPSON, RON (HD) BASSANO, AB 100.000 0.00
14. CRAIK, DOUG (HL) STIRLING, AB 100.000 0.00