Scores Listing for DUNMORE - 2 TUES(07/13/2021-DUNMORE)


(N/M)=Non-Member (HD)=Header/Roper (HL)=Heeler/Runner

BARREL RACING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. ROHLOFF, JONI SUNSET HOUSE, AB 18.428 67.00
2. MAURER, CHYANNE DRUMHELLER, AB 18.564 57.00
3. MARSHALL, TRINA CYPRESS COUNTY, AB 18.568 47.00
4. THOMSON, ANGIE BIG VALLEY, AB 18.595 37.00
5. MOYNIHAN, KELLY OKOTOKS, AB 18.797 27.00
6. FERGUSON, DONALEE MUNSON, AB 20.094 17.00
7. HEEG, APRIL ACADIA VALLEY, AB 20.128 0.00
BARREL RACING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. LEMOINE, CONNIE AIRDRIE, AB 17.949 72.00
2. BROWN, TRISH CALGARY, AB 18.289 62.00
3. WOLF - WASYLOWICH, RHONDA TORRINGTON, AB 18.518 52.00
4. LONGMORE, BARB VALLEYVIEW, AB 18.549 42.00
5. MAKOFKA, NIKI PONOKA, AB 18.551 32.00
6. HODGE, LORNA RUMSEY, AB 18.890 22.00
7. PEROZAK, ROSE CLARESHOLM, AB 19.051 0.00
8. OLDFORD, THERESA WINFIELD, AB 19.267 0.00
9. TURCATO, GLYNNIS TABER, AB 19.337 0.00
10. KIMMERLY, MADELAINE NANTON, AB 20.291 0.00
11. LEAVITT, PAIGE CARDSTON, AB 26.347 0.00
12. POWELL, MARCI STETTLER, AB 100.000 0.00
BARREL RACING 60+
Place Member Name City Time Points
1. BRUHN, TWYLLA STRATHMORE, AB 17.696 72.00
2. SCHLENKER, PEGGY (N/M) MEDICINE HAT, AB 18.220 0.00
3. MYERS, HOLLY HIGH RIVER, AB 18.249 52.00
4. PURVES, PAMELA RED DEER COUNTY, AB 18.298 42.00
5. NELSON, VAL HIGHWOOD, AB 18.368 32.00
6. WELSH, BEV CARSTAIRS, AB 19.165 22.00
7. SCHUURMAN, TAMMY DIAMOND CITY, AB 19.304 0.00
8. HOUBEN, LOUISE FORT MACLEOD, AB 19.335 0.00
9. GOODINE, JUDY CARBON, AB 19.475 0.00
10. FLUNDRA, KATHY PINCHER CREEK, AB 19.682 0.00
11. ECKERT, MARINA COALHURST, AB 23.520 0.00
12. WATT, ELAINE CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
BARREL RACING 68+
Place Member Name City Time Points
1. JONES, LINDA HIGH RIVER, AB 18.478 63.00
2. BENNS, SHERRILL HIGH RIVER, AB 19.892 53.00
3. CRAWFORD, CAROL HIGH RIVER, AB 20.916 43.00
4. VOLK, CONNIE SUNDRE, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. HENRY, GREG MAGRATH, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. CORNET, STACY BRANDT, AB 9.900 68.00
2. HEATON, DAVE STRATHMORE, AB 12.500 58.00
3. CREASY, KELLY MEDICINE HAT, AB 12.700 48.00
4. WRIGHT, HAROLD LUNDBRECK, AB 14.100 38.00
5. PEROZAK, DEAN LETHBRIDGE COUNTY, A 15.100 28.00
6. ROBINSON, BRUCE ALIX, AB 100.000 0.00
7. GANSKE, DUANE WETASKIWIN, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. PEROZAK, BRIAN TABER, AB 12.100 68.00
2. HOWARD, NEIL OKOTOKS, AB 12.700 58.00
3. TURCATO, LYNN TABER, AB 13.200 48.00
4. MORTON, EVERETT DEL BONITA, AB 25.000 38.00
5. ADIE, GLEN ROCKY VIEW COUNTY, A 28.100 28.00
6. FITZPATRICK, CRAIG OKOTOKS, AB 100.000 0.00
7. LACHAPELLE, SERGE MAGRATH, AB 100.000 0.00
8. OLSON, LONNY PONOKA, AB 100.000 0.00
9. HOFER, MERVIN MAGRATH, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 68+
Place Member Name City Time Points
1. HOWARD, NEIL OKOTOKS, AB 12.600 63.00
2. MANTLER, DOUG COALDALE, AB 15.700 53.00
3. HOOD, BOB BUSBY, AB 100.000 0.00
LADIES BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. THOMSON, ANGIE BIG VALLEY, AB 3.200 71.00
2. ROHLOFF, JONI SUNSET HOUSE, AB 4.300 61.00
3. LONGMORE, BARB VALLEYVIEW, AB 5.000 51.00
4. MOYNIHAN, KELLY OKOTOKS, AB 5.100 41.00
5. MARSHALL, TRINA CYPRESS COUNTY, AB 5.200 31.00
6. HANCOCK, TANYA BONNYVILLE, AB 100.000 0.00
7. WRIGHT, DAWN LUNDBRECK, AB 100.000 0.00
8. HOOD, SANDY BUSBY, AB 100.000 0.00
9. FITZPATRICK, MARGO OKOTOKS, AB 100.000 0.00
10. CALLAWAY, MARILYN FOOTHILLS, AB 100.000 0.00
11. TURCATO, GLYNNIS TABER, AB 100.000 0.00
MENS BREAKAWAY 40-64
Place Member Name City Time Points
1. BLACKWATER, KES CALGARY, AB 2.200 76.00
2. CORNET, STACY BRANDT, AB 2.300 61.00
3. ADIE, GLEN ROCKY VIEW COUNTY, A 2.300 61.00
4. TURCATO, LYNN TABER, AB 2.800 46.00
5. WRIGHT, HAROLD LUNDBRECK, AB 3.100 31.00
6. PEROZAK, DEAN LETHBRIDGE COUNTY, A 3.100 31.00
7. BEVANS, TIM CARDSTON, AB 3.600 0.00
8. PEROZAK, BRIAN TABER, AB 6.800 0.00
9. CREASY, KELLY MEDICINE HAT, AB 12.500 0.00
10. MARTINE, RICK PARKLAND, AB 12.900 0.00
11. GANSKE, DUANE WETASKIWIN, AB 100.000 0.00
12. CRUIKSHANK, GREG NANTON, AB 100.000 0.00
13. FITZPATRICK, CRAIG OKOTOKS, AB 100.000 0.00
14. HEATON, DAVE STRATHMORE, AB 100.000 0.00
15. LAUSEN, LORNE STRATHMORE, AB 100.000 0.00
16. HENDRICKS, MARK COCHRANE, AB 100.000 0.00
17. RICE, ROCKY STETTLER, AB 100.000 0.00
MENS BREAKAWAY 65+
Place Member Name City Time Points
1. DAYCHIEF, EVANS STANDOFF, AB 2.100 68.00
2. HOWARD, NEIL OKOTOKS, AB 2.900 58.00
3. MORTON, EVERETT DEL BONITA, AB 3.100 48.00
4. BRUISED HEAD, JORDAN LETHBRIDGE, AB 13.000 38.00
5. HOOD, BOB BUSBY, AB 100.000 0.00
6. LACHAPELLE, SERGE MAGRATH, AB 100.000 0.00
7. THOMPSON, GLENN LETHBRIDGE, AB 100.000 0.00
8. MANTLER, DOUG COALDALE, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. PEROZAK, BRIAN (HD) TABER, AB 10.100 64.00
2. MOYNIHAN, KELLY (HL) OKOTOKS, AB 10.100 64.00
RIBBON ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. ADIE, GLEN (HD) ROCKY VIEW COUNTY, A 10.100 64.00
2. HANCOCK, TANYA (HL) BONNYVILLE, AB 10.100 64.00
3. TURCATO, LYNN (HD) TABER, AB 11.400 49.00
4. TURCATO, GLYNNIS (HL) TABER, AB 11.400 49.00
5. GANSKE, DUANE (HD) WETASKIWIN, AB 13.100 39.00
6. GANSKE, BEV (HL) WETASKIWIN, AB 13.100 39.00
7. ROBINSON, BRUCE (HD) ALIX, AB 13.700 29.00
8. ROBINSON, LAUREL (HL) ALIX, AB 13.700 29.00
9. CREASY, KELLY (HD) MEDICINE HAT, AB 20.200 19.00
10. CREASY, SANDY (HL) MEDICINE HAT, AB 20.200 19.00
11. PEROZAK, DEAN (HD) LETHBRIDGE COUNTY, A 100.000 0.00
12. ALEXANDER, GLENDA (HL) CARSTAIRS, AB 100.000 0.00
13. OLSON, LONNY (HD) PONOKA, AB 100.000 0.00
14. MAKOFKA, NIKI (HL) PONOKA, AB 100.000 0.00
15. LAUSEN, LORNE (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
16. LEMOINE, CONNIE (HL) AIRDRIE, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. HOWARD, NEIL (HD) OKOTOKS, AB 10.800 63.00
2. CALLAWAY, MARILYN (HL) FOOTHILLS, AB 10.800 63.00
3. MORTON, EVERETT (HD) DEL BONITA, AB 10.900 53.00
4. WELSH, BEV (HL) CARSTAIRS, AB 10.900 53.00
5. FITZPATRICK, CRAIG (HD) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
6. FITZPATRICK, MARGO (HL) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. ROHLOFF, JONI (HD) SUNSET HOUSE, AB 100.000 0.00
2. ROHLOFF, BJ (HL) SUNSET HOUSE, AB 100.000 0.00
3. HOWARD, NEIL (HD) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
4. BLACKWATER, KES (HL) CALGARY, AB 100.000 0.00
5. HAUBRICH, CALVIN (HD) SWIFT CURRENT, SK 100.000 0.00
6. GERING, RON (HL) SWIFT CURRENT, SK 100.000 0.00
TEAM ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. CORNET, STACY (HD) BRANDT, AB 5.700 67.00
2. ROBINSON, BRUCE (HL) ALIX, AB 5.700 67.00
3. PEROZAK, ROSE (HD) CLARESHOLM, AB 10.900 57.00
4. BUKSA, SHANE (HL) WARBURG, AB 10.900 57.00
5. THIELEN, TOM (HD) MILK RIVER, AB 100.000 0.00
6. LOEPPKY, KERRY (HL) CALGARY, AB 100.000 0.00
7. CREASY, KELLY (HD) MEDICINE HAT, AB 100.000 0.00
8. TURCATO, LYNN (HL) TABER, AB 100.000 0.00
9. LOGAN, COREY (HD) BONNEYVILLE, AB 100.000 0.00
10. HANCOCK, TANYA (HL) BONNYVILLE, AB 100.000 0.00
11. BEVANS, TIM (HD) CARDSTON, AB 100.000 0.00
12. MARTINE, RICK (HL) PARKLAND, AB 100.000 0.00
13. TUCKER, MIKE (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
14. GANSKE, DUANE (HL) WETASKIWIN, AB 100.000 0.00
15. CRUIKSHANK, GREG (HD) NANTON, AB 100.000 0.00
16. MILNE, JOHN (HL) DEL BONITA, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. ODDAN, BLAINE (HD) SWIFT CURRENT, SK 100.000 0.00
2. YANKE (NM), WES (HL) (N/M) , 100.000 0.00
3. DAHLSEIDE, PERRY (HD) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
4. DAYCHIEF, EVANS (HL) STANDOFF, AB 100.000 0.00
5. MANTLER, DOUG (HD) COALDALE, AB 100.000 0.00
6. HOUGHAM, JOHN (HL) CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
7. QUILLEY, TERRY (HD) HIGH RIVER, AB 100.000 0.00
8. DESCHAMPS, LARRY (HL) CALGARY, AB 100.000 0.00
9. KLASSEN, BRUCE (HD) SWIFT CURRENT, SK 100.000 0.00
10. KLASSEN, LARRY (HL) WALDECK, SK 100.000 0.00
11. ARCHER, MILLIE (HD) TABER, AB 100.000 0.00
12. OLSON, LONNY (HL) PONOKA, AB 100.000 0.00
13. HATCH, MARK (HD) MAGRATH, AB 100.000 0.00
14. WOODWARD, GARY (HL) CARDSTON, AB 100.000 0.00