Scores Listing for DUNMORE - 1 MON(07/12/2021-DUNMORE)


(N/M)=Non-Member (HD)=Header/Roper (HL)=Heeler/Runner

BARREL RACING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. MAURER, CHYANNE DRUMHELLER, AB 18.336 67.00
2. MARSHALL, TRINA CYPRESS COUNTY, AB 18.473 57.00
3. ROHLOFF, JONI SUNSET HOUSE, AB 18.670 47.00
4. MOYNIHAN, KELLY OKOTOKS, AB 18.774 37.00
5. THOMSON, ANGIE BIG VALLEY, AB 19.524 27.00
6. HEEG, APRIL ACADIA VALLEY, AB 20.309 17.00
7. FERGUSON, DONALEE MUNSON, AB 20.817 0.00
BARREL RACING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. PEROZAK, ROSE CLARESHOLM, AB 18.064 72.00
2. MAKOFKA, NIKI PONOKA, AB 18.220 62.00
3. LEMOINE, CONNIE AIRDRIE, AB 18.438 52.00
4. LONGMORE, BARB VALLEYVIEW, AB 18.724 42.00
5. BROWN, TRISH CALGARY, AB 18.847 32.00
6. WOLF - WASYLOWICH, RHONDA TORRINGTON, AB 18.940 22.00
7. HODGE, LORNA RUMSEY, AB 19.082 0.00
8. POWELL, MARCI STETTLER, AB 19.282 0.00
9. TURCATO, GLYNNIS TABER, AB 19.285 0.00
10. OLDFORD, THERESA WINFIELD, AB 19.540 0.00
11. KIMMERLY, MADELAINE NANTON, AB 19.854 0.00
12. LEAVITT, PAIGE CARDSTON, AB 28.089 0.00
BARREL RACING 60+
Place Member Name City Time Points
1. BRUHN, TWYLLA STRATHMORE, AB 17.580 72.00
2. ECKERT, MARINA COALHURST, AB 18.276 62.00
3. SCHLENKER, PEGGY (N/M) MEDICINE HAT, AB 18.284 0.00
4. NELSON, VAL HIGHWOOD, AB 18.329 42.00
5. MYERS, HOLLY HIGH RIVER, AB 18.529 32.00
6. GOODINE, JUDY CARBON, AB 18.603 22.00
7. HOUBEN, LOUISE FORT MACLEOD, AB 18.764 0.00
8. PURVES, PAMELA RED DEER COUNTY, AB 18.794 0.00
9. SCHUURMAN, TAMMY DIAMOND CITY, AB 18.886 0.00
10. FLUNDRA, KATHY PINCHER CREEK, AB 19.266 0.00
11. WELSH, BEV CARSTAIRS, AB 100.000 0.00
12. WATT, ELAINE CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
BARREL RACING 68+
Place Member Name City Time Points
1. JONES, LINDA HIGH RIVER, AB 19.019 63.00
2. BENNS, SHERRILL HIGH RIVER, AB 19.985 53.00
3. CRAWFORD, CAROL HIGH RIVER, AB 20.444 43.00
4. VOLK, CONNIE SUNDRE, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. HENRY, GREG MAGRATH, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. CORNET, STACY BRANDT, AB 9.300 68.00
2. PEROZAK, DEAN LETHBRIDGE COUNTY, A 12.400 58.00
3. HEATON, DAVE STRATHMORE, AB 18.700 48.00
4. ROBINSON, BRUCE ALIX, AB 19.800 38.00
5. CREASY, KELLY MEDICINE HAT, AB 100.000 0.00
6. GANSKE, DUANE WETASKIWIN, AB 100.000 0.00
7. WRIGHT, HAROLD LUNDBRECK, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. HOWARD, NEIL OKOTOKS, AB 13.500 68.00
2. ADIE, GLEN ROCKY VIEW COUNTY, A 13.600 58.00
3. MORTON, EVERETT DEL BONITA, AB 13.900 48.00
4. PEROZAK, BRIAN TABER, AB 16.400 38.00
5. HOFER, MERVIN MAGRATH, AB 100.000 0.00
6. OLSON, LONNY PONOKA, AB 100.000 0.00
7. FITZPATRICK, CRAIG OKOTOKS, AB 100.000 0.00
8. TURCATO, LYNN TABER, AB 100.000 0.00
9. LACHAPELLE, SERGE MAGRATH, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 68+
Place Member Name City Time Points
1. HOWARD, NEIL OKOTOKS, AB 12.200 63.00
2. HOOD, BOB BUSBY, AB 100.000 0.00
3. MANTLER, DOUG COALDALE, AB 100.000 0.00
LADIES BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. CALLAWAY, MARILYN FOOTHILLS, AB 3.700 71.00
2. TURCATO, GLYNNIS TABER, AB 4.900 61.00
3. ROHLOFF, JONI SUNSET HOUSE, AB 5.000 51.00
4. LONGMORE, BARB VALLEYVIEW, AB 5.500 41.00
5. WRIGHT, DAWN LUNDBRECK, AB 100.000 0.00
6. FITZPATRICK, MARGO OKOTOKS, AB 100.000 0.00
7. HOOD, SANDY BUSBY, AB 100.000 0.00
8. THOMSON, ANGIE BIG VALLEY, AB 100.000 0.00
9. MOYNIHAN, KELLY OKOTOKS, AB 100.000 0.00
10. HANCOCK, TANYA BONNYVILLE, AB 100.000 0.00
11. MARSHALL, TRINA CYPRESS COUNTY, AB 100.000 0.00
MENS BREAKAWAY 40-64
Place Member Name City Time Points
1. CREASY, KELLY MEDICINE HAT, AB 2.800 77.00
2. PEROZAK, DEAN LETHBRIDGE COUNTY, A 4.300 67.00
3. TURCATO, LYNN TABER, AB 4.500 57.00
4. GANSKE, DUANE WETASKIWIN, AB 4.900 47.00
5. MARTINE, RICK PARKLAND, AB 5.000 37.00
6. CORNET, STACY BRANDT, AB 5.100 27.00
7. WRIGHT, HAROLD LUNDBRECK, AB 6.000 0.00
8. ADIE, GLEN ROCKY VIEW COUNTY, A 12.600 0.00
9. PEROZAK, BRIAN TABER, AB 12.600 0.00
10. CRUIKSHANK, GREG NANTON, AB 14.000 0.00
11. LAUSEN, LORNE STRATHMORE, AB 100.000 0.00
12. HENDRICKS, MARK COCHRANE, AB 100.000 0.00
13. RICE, ROCKY STETTLER, AB 100.000 0.00
14. HEATON, DAVE STRATHMORE, AB 100.000 0.00
15. BLACKWATER, KES CALGARY, AB 100.000 0.00
16. FITZPATRICK, CRAIG OKOTOKS, AB 100.000 0.00
17. BEVANS, TIM CARDSTON, AB 100.000 0.00
MENS BREAKAWAY 65+
Place Member Name City Time Points
1. LACHAPELLE, SERGE MAGRATH, AB 4.100 68.00
2. MORTON, EVERETT DEL BONITA, AB 4.200 58.00
3. DAYCHIEF, EVANS STANDOFF, AB 5.800 48.00
4. MANTLER, DOUG COALDALE, AB 13.000 33.00
5. HOOD, BOB BUSBY, AB 13.000 33.00
6. HOWARD, NEIL OKOTOKS, AB 13.100 18.00
7. BRUISED HEAD, JORDAN LETHBRIDGE, AB 14.000 0.00
8. THOMPSON, GLENN LETHBRIDGE, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. PEROZAK, BRIAN (HD) TABER, AB 10.800 69.00
2. MOYNIHAN, KELLY (HL) OKOTOKS, AB 10.800 69.00
RIBBON ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. ADIE, GLEN (HD) ROCKY VIEW COUNTY, A 11.000 59.00
2. HANCOCK, TANYA (HL) BONNYVILLE, AB 11.000 59.00
3. CREASY, KELLY (HD) MEDICINE HAT, AB 11.400 49.00
4. CREASY, SANDY (HL) MEDICINE HAT, AB 11.400 49.00
5. OLSON, LONNY (HD) PONOKA, AB 11.500 39.00
6. MAKOFKA, NIKI (HL) PONOKA, AB 11.500 39.00
7. ROBINSON, BRUCE (HD) ALIX, AB 13.300 29.00
8. ROBINSON, LAUREL (HL) ALIX, AB 13.300 29.00
9. PEROZAK, DEAN (HD) LETHBRIDGE COUNTY, A 13.600 19.00
10. ALEXANDER, GLENDA (HL) CARSTAIRS, AB 13.600 19.00
11. LAUSEN, LORNE (HD) STRATHMORE, AB 19.200 0.00
12. LEMOINE, CONNIE (HL) AIRDRIE, AB 19.200 0.00
13. GANSKE, DUANE (HD) WETASKIWIN, AB 100.000 0.00
14. GANSKE, BEV (HL) WETASKIWIN, AB 100.000 0.00
15. TURCATO, LYNN (HD) TABER, AB 100.000 0.00
16. TURCATO, GLYNNIS (HL) TABER, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. HOWARD, NEIL (HD) OKOTOKS, AB 15.700 63.00
2. CALLAWAY, MARILYN (HL) FOOTHILLS, AB 15.700 63.00
3. FITZPATRICK, CRAIG (HD) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
4. FITZPATRICK, MARGO (HL) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
5. MORTON, EVERETT (HD) DEL BONITA, AB 100.000 0.00
6. WELSH, BEV (HL) CARSTAIRS, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. ROHLOFF, JONI (HD) SUNSET HOUSE, AB 17.200 64.00
2. ROHLOFF, BJ (HL) SUNSET HOUSE, AB 17.200 64.00
3. HOWARD, NEIL (HD) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
4. BLACKWATER, KES (HL) CALGARY, AB 100.000 0.00
5. LAUSEN, LORNE (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
6. MILLER, REID (HL) LANGDON, AB 100.000 0.00
7. HAUBRICH, CALVIN (HD) SWIFT CURRENT, SK 100.000 0.00
8. RICE, ROCKY (HL) STETTLER, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. CORNET, STACY (HD) BRANDT, AB 6.500 68.00
2. ROBINSON, BRUCE (HL) ALIX, AB 6.500 68.00
3. BEVANS, TIM (HD) CARDSTON, AB 9.800 58.00
4. MARTINE, RICK (HL) PARKLAND, AB 9.800 58.00
5. TUCKER, MIKE (HD) STRATHMORE, AB 16.000 48.00
6. GANSKE, DUANE (HL) WETASKIWIN, AB 16.000 48.00
7. LOGAN, COREY (HD) BONNEYVILLE, AB 16.700 38.00
8. HANCOCK, TANYA (HL) BONNYVILLE, AB 16.700 38.00
9. PEROZAK, ROSE (HD) CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
10. BUKSA, SHANE (HL) WARBURG, AB 100.000 0.00
11. THIELEN, TOM (HD) MILK RIVER, AB 100.000 0.00
12. LOEPPKY, KERRY (HL) CALGARY, AB 100.000 0.00
13. CRUIKSHANK, GREG (HD) NANTON, AB 100.000 0.00
14. MILNE, JOHN (HL) DEL BONITA, AB 100.000 0.00
15. CREASY, KELLY (HD) MEDICINE HAT, AB 100.000 0.00
16. TURCATO, LYNN (HL) TABER, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. ODDAN, BLAINE (HD) SWIFT CURRENT, SK 12.500 67.00
2. YANKE (NM), WES (HL) (N/M) , 12.500 0.00
3. MANTLER, DOUG (HD) COALDALE, AB 15.200 57.00
4. ADIE, GLEN (HL) ROCKY VIEW COUNTY, A 15.200 57.00
5. DAHLSEIDE, PERRY (HD) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
6. DAYCHIEF, EVANS (HL) STANDOFF, AB 100.000 0.00
7. HATCH, MARK (HD) MAGRATH, AB 100.000 0.00
8. WOODWARD, GARY (HL) CARDSTON, AB 100.000 0.00
9. QUILLEY, TERRY (HD) HIGH RIVER, AB 100.000 0.00
10. DESCHAMPS, LARRY (HL) CALGARY, AB 100.000 0.00
11. ARCHER, MILLIE (HD) TABER, AB 100.000 0.00
12. OLSON, LONNY (HL) PONOKA, AB 100.000 0.00
13. KLASSEN, BRUCE (HD) SWIFT CURRENT, SK 100.000 0.00
14. KLASSEN, LARRY (HL) WALDECK, SK 100.000 0.00