Scores Listing for SOUTHWEST - 2SUN(07/11/2021-TABOR)


(N/M)=Non-Member (HD)=Header/Roper (HL)=Heeler/Runner

BARREL RACING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. ROHLOFF, JONI SUNSET HOUSE, AB 14.797 69.00
2. THOMSON, ANGIE BIG VALLEY, AB 14.961 59.00
3. MARSHALL, TRINA CYPRESS COUNTY, AB 15.181 49.00
4. MAURER, CHYANNE DRUMHELLER, AB 15.292 39.00
5. PARSONS, HEATHER CAYLEY, AB 15.363 29.00
6. HEEG, APRIL ACADIA VALLEY, AB 16.088 19.00
7. FERGUSON, DONALEE MUNSON, AB 17.294 0.00
8. MOYNIHAN, KELLY OKOTOKS, AB 19.498 0.00
9. WAGNER, TENNISHA LUNDBRECK, AB 20.065 0.00
BARREL RACING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. LEMOINE, CONNIE AIRDRIE, AB 14.445 74.00
2. BROWN, TRISH CALGARY, AB 14.834 64.00
3. WOLF - WASYLOWICH, RHONDA TORRINGTON, AB 14.892 54.00
4. PEROZAK, ROSE CLARESHOLM, AB 14.946 44.00
5. OLDFORD, THERESA WINFIELD, AB 15.008 34.00
6. POWELL, MARCI STETTLER, AB 15.054 24.00
7. MAKOFKA, NIKI PONOKA, AB 15.123 0.00
8. HODGE, LORNA RUMSEY, AB 15.655 0.00
9. BANKS, TRINA WETASKIWIN, AB 15.871 0.00
10. KIMMERLY, MADELAINE NANTON, AB 15.978 0.00
11. LONGMORE, BARB VALLEYVIEW, AB 20.888 0.00
12. ANDERSON, LAUREL FORT MACLEOD, AB 21.626 0.00
13. TURCATO, GLYNNIS TABER, AB 25.350 0.00
14. LEAVITT, PAIGE CARDSTON, AB 100.000 0.00
BARREL RACING 60+
Place Member Name City Time Points
1. BRUHN, TWYLLA STRATHMORE, AB 14.411 70.00
2. ECKERT, MARINA COALHURST, AB 14.558 60.00
3. GOODINE, JUDY CARBON, AB 14.611 50.00
4. WELSH, BEV CARSTAIRS, AB 14.767 40.00
5. NELSON, VAL HIGHWOOD, AB 14.853 30.00
6. PURVES, PAMELA RED DEER COUNTY, AB 14.864 20.00
7. HOUBEN, LOUISE FORT MACLEOD, AB 15.140 0.00
8. MYERS, HOLLY HIGH RIVER, AB 15.356 0.00
9. SCHUURMAN, TAMMY DIAMOND CITY, AB 15.494 0.00
10. WATT, ELAINE CLARESHOLM, AB 16.306 0.00
BARREL RACING 68+
Place Member Name City Time Points
1. JONES, LINDA HIGH RIVER, AB 15.377 63.00
2. BENNS, SHERRILL HIGH RIVER, AB 15.755 53.00
3. CRAWFORD, CAROL HIGH RIVER, AB 16.915 43.00
4. VOLK, CONNIE SUNDRE, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. BLACKWATER, KES CALGARY, AB 11.900 63.00
2. HAMMERMEISTER, DAN CAYLEY, AB 20.700 53.00
3. HENRY, GREG MAGRATH, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. CORNET, STACY BRANDT, AB 11.000 68.00
2. GANSKE, DUANE WETASKIWIN, AB 12.600 58.00
3. HEATON, DAVE STRATHMORE, AB 15.100 48.00
4. CRUIKSHANK, GREG NANTON, AB 19.600 38.00
5. PEROZAK, DEAN LETHBRIDGE COUNTY, A 29.200 28.00
6. WRIGHT, HAROLD LUNDBRECK, AB 100.000 0.00
7. ROBINSON, BRUCE ALIX, AB 100.000 0.00
8. CREASY, KELLY MEDICINE HAT, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. MORTON, EVERETT DEL BONITA, AB 12.600 69.00
2. FITZPATRICK, CRAIG OKOTOKS, AB 13.400 59.00
3. PEROZAK, BRIAN TABER, AB 13.700 49.00
4. ADIE, GLEN ROCKY VIEW COUNTY, A 15.100 34.00
5. HOWARD, NEIL OKOTOKS, AB 15.100 34.00
6. TURCATO, LYNN TABER, AB 15.600 19.00
7. OLSON, LONNY PONOKA, AB 17.800 0.00
8. LACHAPELLE, SERGE MAGRATH, AB 42.900 0.00
9. HOFER, MERVIN MAGRATH, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 68+
Place Member Name City Time Points
1. MANTLER, DOUG COALDALE, AB 14.500 63.00
2. HOWARD, NEIL OKOTOKS, AB 15.000 53.00
3. HOOD, BOB BUSBY, AB 35.500 43.00
LADIES BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. CALLAWAY, MARILYN FOOTHILLS, AB 3.100 71.00
2. HANCOCK, TANYA BONNYVILLE, AB 3.500 61.00
3. MARSHALL, TRINA CYPRESS COUNTY, AB 4.500 46.00
4. ROHLOFF, JONI SUNSET HOUSE, AB 4.500 46.00
5. HOOD, SANDY BUSBY, AB 12.700 31.00
6. FITZPATRICK, MARGO OKOTOKS, AB 14.700 21.00
7. WRIGHT, DAWN LUNDBRECK, AB 100.000 0.00
8. MOYNIHAN, KELLY OKOTOKS, AB 100.000 0.00
9. LONGMORE, BARB VALLEYVIEW, AB 100.000 0.00
10. TURCATO, GLYNNIS TABER, AB 100.000 0.00
11. THOMSON, ANGIE BIG VALLEY, AB 100.000 0.00
MENS BREAKAWAY 40-64
Place Member Name City Time Points
1. GANSKE, DUANE WETASKIWIN, AB 3.100 78.00
2. CORNET, STACY BRANDT, AB 3.200 63.00
3. FITZPATRICK, CRAIG OKOTOKS, AB 3.200 63.00
4. PEROZAK, BRIAN TABER, AB 3.300 48.00
5. WRIGHT, HAROLD LUNDBRECK, AB 3.400 38.00
6. BEVANS, TIM CARDSTON, AB 3.600 28.00
7. PEROZAK, DEAN LETHBRIDGE COUNTY, A 4.200 0.00
8. LAUSEN, LORNE STRATHMORE, AB 13.100 0.00
9. MARTINE, RICK PARKLAND, AB 13.300 0.00
10. YOUNG PINE, OLIN LETHBRIDGE, AB 100.000 0.00
11. RICE, ROCKY STETTLER, AB 100.000 0.00
12. HEATON, DAVE STRATHMORE, AB 100.000 0.00
13. ADIE, GLEN ROCKY VIEW COUNTY, A 100.000 0.00
14. HENDRICKS, MARK COCHRANE, AB 100.000 0.00
15. BLACKWATER, KES CALGARY, AB 100.000 0.00
16. CRUIKSHANK, GREG NANTON, AB 100.000 0.00
17. CREASY, KELLY MEDICINE HAT, AB 100.000 0.00
18. TURCATO, LYNN TABER, AB 100.000 0.00
MENS BREAKAWAY 65+
Place Member Name City Time Points
1. DAYCHIEF, EVANS STANDOFF, AB 3.200 69.00
2. LACHAPELLE, SERGE MAGRATH, AB 3.400 59.00
3. HOWARD, NEIL OKOTOKS, AB 3.800 49.00
4. BRUISED HEAD, JORDAN LETHBRIDGE, AB 3.900 39.00
5. THOMPSON, GLENN LETHBRIDGE, AB 100.000 0.00
6. MANTLER, DOUG COALDALE, AB 100.000 0.00
7. MORTON, EVERETT DEL BONITA, AB 100.000 0.00
8. HOOD, BOB BUSBY, AB 100.000 0.00
9. WELLS, ROBERT CARDSTON, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. BLACKWATER, KES (HD) CALGARY, AB 21.900 62.00
2. THOMSON, ANGIE (HL) BIG VALLEY, AB 21.900 62.00
3. PEROZAK, BRIAN (HD) TABER, AB 100.000 0.00
4. MOYNIHAN, KELLY (HL) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. TURCATO, LYNN (HD) TABER, AB 10.600 68.00
2. TURCATO, GLYNNIS (HL) TABER, AB 10.600 68.00
3. ROBINSON, BRUCE (HD) ALIX, AB 10.900 58.00
4. ROBINSON, LAUREL (HL) ALIX, AB 10.900 58.00
5. GANSKE, DUANE (HD) WETASKIWIN, AB 12.800 48.00
6. GANSKE, BEV (HL) WETASKIWIN, AB 12.800 48.00
7. CREASY, KELLY (HD) MEDICINE HAT, AB 12.900 38.00
8. CREASY, SANDY (HL) MEDICINE HAT, AB 12.900 38.00
9. PEROZAK, DEAN (HD) LETHBRIDGE COUNTY, A 13.400 28.00
10. ALEXANDER, GLENDA (HL) CARSTAIRS, AB 13.400 28.00
11. LAUSEN, LORNE (HD) STRATHMORE, AB 16.100 18.00
12. LEMOINE, CONNIE (HL) AIRDRIE, AB 16.100 18.00
13. ADIE, GLEN (HD) ROCKY VIEW COUNTY, A 19.300 0.00
14. HANCOCK, TANYA (HL) BONNYVILLE, AB 19.300 0.00
15. OLSON, LONNY (HD) PONOKA, AB 100.000 0.00
16. MAKOFKA, NIKI (HL) PONOKA, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. MORTON, EVERETT (HD) DEL BONITA, AB 11.100 63.00
2. WELSH, BEV (HL) CARSTAIRS, AB 11.100 63.00
3. HOWARD, NEIL (HD) OKOTOKS, AB 11.900 53.00
4. CALLAWAY, MARILYN (HL) FOOTHILLS, AB 11.900 53.00
5. FITZPATRICK, CRAIG (HD) OKOTOKS, AB 20.400 43.00
6. FITZPATRICK, MARGO (HL) OKOTOKS, AB 20.400 43.00
TEAM ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. ROHLOFF, JONI (HD) SUNSET HOUSE, AB 12.500 66.00
2. ROHLOFF, BJ (HL) SUNSET HOUSE, AB 12.500 66.00
3. PARSONS, HEATHER (HD) CAYLEY, AB 100.000 0.00
4. HAMMERMEISTER, DAN (HL) CAYLEY, AB 100.000 0.00
5. HAUBRICH, CALVIN (HD) SWIFT CURRENT, SK 100.000 0.00
6. GERING, RON (HL) SWIFT CURRENT, SK 100.000 0.00
7. HOWARD, NEIL (HD) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
8. BLACKWATER, KES (HL) CALGARY, AB 100.000 0.00
9. HICKEY, KEVIN (HD) WHEATLAND COUNTY, AB 100.000 0.00
10. HICKEY, CRYSTAL (HL) WHEATLAND COUNTY, AB 100.000 0.00
11. ROHLOFF, JONI (HD) SUNSET HOUSE, AB 100.000 0.00
12. LAUSEN, LORNE (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
13. MILLER, REID (HL) LANGDON, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. CREASY, KELLY (HD) MEDICINE HAT, AB 7.900 70.00
2. TURCATO, LYNN (HL) TABER, AB 7.900 70.00
3. TUCKER, MIKE (HD) STRATHMORE, AB 9.400 60.00
4. DESCHAMPS, LES (HL) STAVELY, AB 9.400 60.00
5. PEROZAK, ROSE (HD) CLARESHOLM, AB 10.100 50.00
6. BUKSA, SHANE (HL) WARBURG, AB 10.100 50.00
7. HOFER, MERVIN (HD) MAGRATH, AB 11.800 40.00
8. ROBINSON, BRUCE (HL) ALIX, AB 11.800 40.00
9. CRUIKSHANK, GREG (HD) NANTON, AB 14.900 30.00
10. MILNE, JOHN (HL) DEL BONITA, AB 14.900 30.00
11. ROBINSON, ROBERT (HD) HIGH RIVER, AB 100.000 0.00
12. MARK, BOB (HL) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
13. ULLERY, KENNY (HD) COCHRANE, AB 100.000 0.00
14. LYNCH, JESSE (HL) COCHRANE, AB 100.000 0.00
15. THIELEN, TOM (HD) MILK RIVER, AB 100.000 0.00
16. LOEPPKY, KERRY (HL) CALGARY, AB 100.000 0.00
17. BEVANS, TIM (HD) CARDSTON, AB 100.000 0.00
18. MARTINE, RICK (HL) PARKLAND, AB 100.000 0.00
19. LOGAN, COREY (HD) BONNEYVILLE, AB 100.000 0.00
20. HANCOCK, TANYA (HL) BONNYVILLE, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. MANTLER, DOUG (HD) COALDALE, AB 17.400 67.00
2. HOUGHAM, JOHN (HL) CLARESHOLM, AB 17.400 67.00
3. ARCHER, MILLIE (HD) TABER, AB 100.000 0.00
4. OLSON, LONNY (HL) PONOKA, AB 100.000 0.00
5. DAHLSEIDE, PERRY (HD) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
6. DAYCHIEF, EVANS (HL) STANDOFF, AB 100.000 0.00
7. THOMPSON, RON (HD) BASSANO, AB 100.000 0.00
8. CRAIK, DOUG (HL) STIRLING, AB 100.000 0.00
9. KLASSEN, BRUCE (HD) SWIFT CURRENT, SK 100.000 0.00
10. KLASSEN, LARRY (HL) WALDECK, SK 100.000 0.00
11. QUILLEY, TERRY (HD) HIGH RIVER, AB 100.000 0.00
12. DESCHAMPS, LARRY (HL) CALGARY, AB 100.000 0.00
13. HATCH, MARK (HD) MAGRATH, AB 100.000 0.00
14. WOODWARD, GARY (HL) CARDSTON, AB 100.000 0.00