Scores Listing for SOUTHWEST -1SAT(07/10/2021-TABOR)


(N/M)=Non-Member (HD)=Header/Roper (HL)=Heeler/Runner

BARREL RACING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. MOYNIHAN, KELLY OKOTOKS, AB 14.917 69.00
2. MARSHALL, TRINA CYPRESS COUNTY, AB 14.987 59.00
3. ROHLOFF, JONI SUNSET HOUSE, AB 15.094 49.00
4. MAURER, CHYANNE DRUMHELLER, AB 15.167 39.00
5. PARSONS, HEATHER CAYLEY, AB 15.443 29.00
6. FERGUSON, DONALEE MUNSON, AB 15.974 19.00
7. HEEG, APRIL ACADIA VALLEY, AB 16.091 0.00
8. WAGNER, TENNISHA LUNDBRECK, AB 16.128 0.00
9. THOMSON, ANGIE BIG VALLEY, AB 100.000 0.00
BARREL RACING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. LEMOINE, CONNIE AIRDRIE, AB 14.455 74.00
2. WOLF - WASYLOWICH, RHONDA TORRINGTON, AB 14.567 64.00
3. BROWN, TRISH CALGARY, AB 15.033 54.00
4. MAKOFKA, NIKI PONOKA, AB 15.168 44.00
5. POWELL, MARCI STETTLER, AB 15.338 34.00
6. KIMMERLY, MADELAINE NANTON, AB 15.857 24.00
7. LONGMORE, BARB VALLEYVIEW, AB 15.878 0.00
8. OLDFORD, THERESA WINFIELD, AB 16.041 0.00
9. ANDERSON, LAUREL FORT MACLEOD, AB 16.412 0.00
10. BANKS, TRINA WETASKIWIN, AB 16.425 0.00
11. PEROZAK, ROSE CLARESHOLM, AB 19.670 0.00
12. TURCATO, GLYNNIS TABER, AB 20.082 0.00
13. HODGE, LORNA RUMSEY, AB 21.124 0.00
14. LEAVITT, PAIGE CARDSTON, AB 26.142 0.00
BARREL RACING 60+
Place Member Name City Time Points
1. BRUHN, TWYLLA STRATHMORE, AB 14.315 70.00
2. ECKERT, MARINA COALHURST, AB 14.497 60.00
3. GOODINE, JUDY CARBON, AB 14.651 50.00
4. PURVES, PAMELA RED DEER COUNTY, AB 15.071 40.00
5. WELSH, BEV CARSTAIRS, AB 15.085 30.00
6. NELSON, VAL HIGHWOOD, AB 15.127 20.00
7. HOUBEN, LOUISE FORT MACLEOD, AB 15.252 0.00
8. MYERS, HOLLY HIGH RIVER, AB 15.541 0.00
9. WATT, ELAINE CLARESHOLM, AB 16.660 0.00
10. SCHUURMAN, TAMMY DIAMOND CITY, AB 26.390 0.00
BARREL RACING 68+
Place Member Name City Time Points
1. JONES, LINDA HIGH RIVER, AB 15.259 63.00
2. BENNS, SHERRILL HIGH RIVER, AB 15.999 53.00
3. CRAWFORD, CAROL HIGH RIVER, AB 17.334 43.00
4. VOLK, CONNIE SUNDRE, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. BLACKWATER, KES CALGARY, AB 20.700 63.00
2. HAMMERMEISTER, DAN CAYLEY, AB 25.300 53.00
3. HENRY, GREG MAGRATH, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. HEATON, DAVE STRATHMORE, AB 15.200 67.00
2. PEROZAK, DEAN LETHBRIDGE COUNTY, A 15.700 57.00
3. CRUIKSHANK, GREG NANTON, AB 100.000 0.00
4. CREASY, KELLY MEDICINE HAT, AB 100.000 0.00
5. WRIGHT, HAROLD LUNDBRECK, AB 100.000 0.00
6. GANSKE, DUANE WETASKIWIN, AB 100.000 0.00
7. ROBINSON, BRUCE ALIX, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. HOWARD, NEIL OKOTOKS, AB 10.900 69.00
2. TURCATO, LYNN TABER, AB 11.000 59.00
3. MORTON, EVERETT DEL BONITA, AB 12.500 49.00
4. HOFER, MERVIN MAGRATH, AB 13.500 39.00
5. PEROZAK, BRIAN TABER, AB 16.000 29.00
6. OLSON, LONNY PONOKA, AB 38.200 19.00
7. FITZPATRICK, CRAIG OKOTOKS, AB 100.000 0.00
8. LACHAPELLE, SERGE MAGRATH, AB 100.000 0.00
9. ADIE, GLEN ROCKY VIEW COUNTY, A 100.000 0.00
CALF ROPING 68+
Place Member Name City Time Points
1. HOWARD, NEIL OKOTOKS, AB 12.400 63.00
2. MANTLER, DOUG COALDALE, AB 16.100 53.00
3. HOOD, BOB BUSBY, AB 100.000 0.00
LADIES BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. THOMSON, ANGIE BIG VALLEY, AB 3.800 71.00
2. FITZPATRICK, MARGO OKOTOKS, AB 3.900 61.00
3. MOYNIHAN, KELLY OKOTOKS, AB 4.000 51.00
4. HOOD, SANDY BUSBY, AB 6.300 41.00
5. WRIGHT, DAWN LUNDBRECK, AB 19.600 31.00
6. ROHLOFF, JONI SUNSET HOUSE, AB 100.000 0.00
7. HANCOCK, TANYA BONNYVILLE, AB 100.000 0.00
8. LONGMORE, BARB VALLEYVIEW, AB 100.000 0.00
9. CALLAWAY, MARILYN FOOTHILLS, AB 100.000 0.00
10. TURCATO, GLYNNIS TABER, AB 100.000 0.00
11. MARSHALL, TRINA CYPRESS COUNTY, AB 100.000 0.00
MENS BREAKAWAY 40-64
Place Member Name City Time Points
1. BLACKWATER, KES CALGARY, AB 2.000 77.00
2. CREASY, KELLY MEDICINE HAT, AB 2.200 67.00
3. ADIE, GLEN ROCKY VIEW COUNTY, A 2.400 57.00
4. TURCATO, LYNN TABER, AB 2.800 47.00
5. HEATON, DAVE STRATHMORE, AB 3.000 37.00
6. MARTINE, RICK PARKLAND, AB 3.300 27.00
7. PEROZAK, DEAN LETHBRIDGE COUNTY, A 3.700 0.00
8. PEROZAK, BRIAN TABER, AB 12.500 0.00
9. FITZPATRICK, CRAIG OKOTOKS, AB 12.500 0.00
10. HENDRICKS, MARK COCHRANE, AB 100.000 0.00
11. LAUSEN, LORNE STRATHMORE, AB 100.000 0.00
12. RICE, ROCKY STETTLER, AB 100.000 0.00
13. GANSKE, DUANE WETASKIWIN, AB 100.000 0.00
14. CRUIKSHANK, GREG NANTON, AB 100.000 0.00
15. WRIGHT, HAROLD LUNDBRECK, AB 100.000 0.00
16. BEVANS, TIM CARDSTON, AB 100.000 0.00
17. YOUNG PINE, OLIN LETHBRIDGE, AB 100.000 0.00
MENS BREAKAWAY 65+
Place Member Name City Time Points
1. HOWARD, NEIL OKOTOKS, AB 2.900 69.00
2. HOOD, BOB BUSBY, AB 12.600 54.00
3. LACHAPELLE, SERGE MAGRATH, AB 12.600 54.00
4. MANTLER, DOUG COALDALE, AB 100.000 0.00
5. DAYCHIEF, EVANS STANDOFF, AB 100.000 0.00
6. WELLS, ROBERT CARDSTON, AB 100.000 0.00
7. MORTON, EVERETT DEL BONITA, AB 100.000 0.00
8. BRUISED HEAD, JORDAN LETHBRIDGE, AB 100.000 0.00
9. THOMPSON, GLENN LETHBRIDGE, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. PEROZAK, BRIAN (HD) TABER, AB 11.500 62.00
2. MOYNIHAN, KELLY (HL) OKOTOKS, AB 11.500 62.00
3. BLACKWATER, KES (HD) CALGARY, AB 12.000 52.00
4. THOMSON, ANGIE (HL) BIG VALLEY, AB 12.000 52.00
RIBBON ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. CREASY, KELLY (HD) MEDICINE HAT, AB 10.400 68.00
2. CREASY, SANDY (HL) MEDICINE HAT, AB 10.400 68.00
3. PEROZAK, DEAN (HD) LETHBRIDGE COUNTY, A 11.600 58.00
4. ALEXANDER, GLENDA (HL) CARSTAIRS, AB 11.600 58.00
5. ADIE, GLEN (HD) ROCKY VIEW COUNTY, A 12.100 48.00
6. HANCOCK, TANYA (HL) BONNYVILLE, AB 12.100 48.00
7. OLSON, LONNY (HD) PONOKA, AB 12.400 38.00
8. MAKOFKA, NIKI (HL) PONOKA, AB 12.400 38.00
9. ROBINSON, BRUCE (HD) ALIX, AB 12.700 28.00
10. ROBINSON, LAUREL (HL) ALIX, AB 12.700 28.00
11. GANSKE, DUANE (HD) WETASKIWIN, AB 23.000 18.00
12. GANSKE, BEV (HL) WETASKIWIN, AB 23.000 18.00
13. LAUSEN, LORNE (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
14. LEMOINE, CONNIE (HL) AIRDRIE, AB 100.000 0.00
15. TURCATO, LYNN (HD) TABER, AB 100.000 0.00
16. TURCATO, GLYNNIS (HL) TABER, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. HOWARD, NEIL (HD) OKOTOKS, AB 10.600 63.00
2. CALLAWAY, MARILYN (HL) FOOTHILLS, AB 10.600 63.00
3. MORTON, EVERETT (HD) DEL BONITA, AB 20.000 53.00
4. WELSH, BEV (HL) CARSTAIRS, AB 20.000 53.00
5. FITZPATRICK, CRAIG (HD) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
6. FITZPATRICK, MARGO (HL) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. HOWARD, NEIL (HD) OKOTOKS, AB 13.700 66.00
2. BLACKWATER, KES (HL) CALGARY, AB 13.700 66.00
3. LAUSEN, LORNE (HD) STRATHMORE, AB 14.400 56.00
4. MILLER, REID (HL) LANGDON, AB 14.400 56.00
5. PARSONS, HEATHER (HD) CAYLEY, AB 100.000 0.00
6. HAMMERMEISTER, DAN (HL) CAYLEY, AB 100.000 0.00
7. HAUBRICH, CALVIN (HD) SWIFT CURRENT, SK 100.000 0.00
8. GERING, RON (HL) SWIFT CURRENT, SK 100.000 0.00
9. HICKEY, KEVIN (HD) WHEATLAND COUNTY, AB 100.000 0.00
10. HICKEY, CRYSTAL (HL) WHEATLAND COUNTY, AB 100.000 0.00
11. ROHLOFF, JONI (HD) SUNSET HOUSE, AB 100.000 0.00
12. ROHLOFF, BJ (HL) SUNSET HOUSE, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. PEROZAK, ROSE (HD) CLARESHOLM, AB 19.400 70.00
2. BUKSA, SHANE (HL) WARBURG, AB 19.400 70.00
3. BEVANS, TIM (HD) CARDSTON, AB 100.000 0.00
4. MARTINE, RICK (HL) PARKLAND, AB 100.000 0.00
5. TUCKER, MIKE (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
6. DESCHAMPS, LES (HL) STAVELY, AB 100.000 0.00
7. ULLERY, KENNY (HD) COCHRANE, AB 100.000 0.00
8. LYNCH, JESSE (HL) COCHRANE, AB 100.000 0.00
9. CRUIKSHANK, GREG (HD) NANTON, AB 100.000 0.00
10. MILNE, JOHN (HL) DEL BONITA, AB 100.000 0.00
11. HOFER, MERVIN (HD) MAGRATH, AB 100.000 0.00
12. ROBINSON, BRUCE (HL) ALIX, AB 100.000 0.00
13. ROBINSON, ROBERT (HD) HIGH RIVER, AB 100.000 0.00
14. MARK, BOB (HL) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
15. CREASY, KELLY (HD) MEDICINE HAT, AB 100.000 0.00
16. TURCATO, LYNN (HL) TABER, AB 100.000 0.00
17. THIELEN, TOM (HD) MILK RIVER, AB 100.000 0.00
18. LOEPPKY, KERRY (HL) CALGARY, AB 100.000 0.00
19. LOGAN, COREY (HD) BONNEYVILLE, AB 100.000 0.00
20. HANCOCK, TANYA (HL) BONNYVILLE, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. QUILLEY, TERRY (HD) HIGH RIVER, AB 13.500 67.00
2. DESCHAMPS, LARRY (HL) CALGARY, AB 13.500 67.00
3. MANTLER, DOUG (HD) COALDALE, AB 100.000 0.00
4. HOUGHAM, JOHN (HL) CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
5. KLASSEN, BRUCE (HD) SWIFT CURRENT, SK 100.000 0.00
6. KLASSEN, LARRY (HL) WALDECK, SK 100.000 0.00
7. ARCHER, MILLIE (HD) TABER, AB 100.000 0.00
8. OLSON, LONNY (HL) PONOKA, AB 100.000 0.00
9. THOMPSON, RON (HD) BASSANO, AB 100.000 0.00
10. CRAIK, DOUG (HL) STIRLING, AB 100.000 0.00
11. HATCH, MARK (HD) MAGRATH, AB 100.000 0.00
12. WOODWARD, GARY (HL) CARDSTON, AB 100.000 0.00
13. DAHLSEIDE, PERRY (HD) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
14. DAYCHIEF, EVANS (HL) STANDOFF, AB 100.000 0.00