Scores Listing for HIGH RIVER-2SUN(07/04/2021-Silver Slate)


(N/M)=Non-Member (HD)=Header/Roper (HL)=Heeler/Runner

BARREL RACING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. MOREN, KRYSTAL WETASKIWIN, 16.252 72.00
2. EDEY, KENDRA NANTON, AB 16.385 62.00
3. MOYNIHAN, KELLY OKOTOKS, AB 16.611 52.00
4. MARSHALL, TRINA CYPRESS COUNTY, AB 16.688 42.00
5. ROHLOFF, JONI SUNSET HOUSE, AB 16.691 32.00
6. MAURER, CHYANNE DRUMHELLER, AB 16.731 22.00
7. THOMSON, ANGIE BIG VALLEY, AB 16.746 0.00
8. FERGUSON, DONALEE MUNSON, AB 16.966 0.00
9. WAGNER, TENNISHA LUNDBRECK, AB 17.391 0.00
10. MANYCHIEF, SHERYL CALGARY, AB 17.567 0.00
11. PARSONS, HEATHER CAYLEY, AB 17.717 0.00
12. HOLMES, NIKKI OKOTOKS, AB 21.555 0.00
BARREL RACING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. LEMOINE, CONNIE AIRDRIE, AB 16.050 76.00
2. PEROZAK, ROSE CLARESHOLM, AB 16.160 66.00
3. MAKOFKA, NIKI PONOKA, AB 16.588 56.00
4. WOLF - WASYLOWICH, RHONDA TORRINGTON, AB 16.645 46.00
5. BROWN, TRISH CALGARY, AB 16.655 36.00
6. OLDFORD, THERESA WINFIELD, AB 16.766 26.00
7. LONGMORE, BARB VALLEYVIEW, AB 16.792 0.00
8. BJORNSON, JANET CLIVE, AB 16.914 0.00
9. POWELL, MARCI STETTLER, AB 16.986 0.00
10. TURCATO, GLYNNIS TABER, AB 17.082 0.00
11. KIMMERLY, MADELAINE NANTON, AB 17.759 0.00
12. LEFEBVRE, LORIE GROVEDALE, AB 17.905 0.00
13. LEAVITT, PAIGE CARDSTON, AB 18.095 0.00
14. WILSON, MARCI GLEICHEN, AB 22.089 0.00
15. BANKS, TRINA WETASKIWIN, AB 22.822 0.00
16. ANDERSON, LAUREL FORT MACLEOD, AB 22.871 0.00
BARREL RACING 60+
Place Member Name City Time Points
1. BRUHN, TWYLLA STRATHMORE, AB 16.187 72.00
2. ECKERT, MARINA COALHURST, AB 16.206 62.00
3. PURVES, PAMELA RED DEER COUNTY, AB 16.598 52.00
4. HOUBEN, LOUISE FORT MACLEOD, AB 16.871 42.00
5. MARSTON, MAUREEN CALGARY, AB 16.875 32.00
6. WALTZE, JANICE CALMAR, AB 16.946 22.00
7. SCHUURMAN, TAMMY DIAMOND CITY, AB 16.981 0.00
8. NELSON, VAL HIGHWOOD, AB 17.236 0.00
9. MYERS, HOLLY HIGH RIVER, AB 17.353 0.00
10. FLUNDRA, KATHY PINCHER CREEK, AB 17.643 0.00
11. GOODINE, JUDY CARBON, AB 22.062 0.00
12. WELSH, BEV CARSTAIRS, AB 22.180 0.00
BARREL RACING 68+
Place Member Name City Time Points
1. BENNS, SHERRILL HIGH RIVER, AB 17.394 63.00
2. CRAWFORD, CAROL HIGH RIVER, AB 18.928 53.00
3. JONES, LINDA HIGH RIVER, AB 22.491 43.00
CALF ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. HENRY, GREG MAGRATH, AB 28.700 63.00
2. HAMMERMEISTER, DAN CAYLEY, AB 100.000 0.00
3. BLACKWATER, KES CALGARY, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. PEROZAK, DEAN LETHBRIDGE COUNTY, A 12.000 68.00
2. GANSKE, DUANE WETASKIWIN, AB 13.200 58.00
3. CORNET, STACY BRANDT, AB 15.500 48.00
4. ROBINSON, BRUCE ALIX, AB 22.300 38.00
5. CREASY, KELLY MEDICINE HAT, AB 100.000 0.00
6. CRUIKSHANK, GREG NANTON, AB 100.000 0.00
7. HEATON, DAVE STRATHMORE, AB 100.000 0.00
8. WRIGHT, HAROLD LUNDBRECK, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. HOWARD, NEIL OKOTOKS, AB 12.700 70.00
2. HOFER, MERVIN MAGRATH, AB 13.000 55.00
3. ADIE, GLEN ROCKY VIEW COUNTY, A 13.000 55.00
4. FITZPATRICK, CRAIG OKOTOKS, AB 23.000 40.00
5. PEROZAK, BRIAN TABER, AB 100.000 0.00
6. LEPP, KEN OLDS, AB 100.000 0.00
7. LACHAPELLE, SERGE MAGRATH, AB 100.000 0.00
8. OLSON, LONNY PONOKA, AB 100.000 0.00
9. MORTON, EVERETT DEL BONITA, AB 100.000 0.00
10. TURCATO, LYNN TABER, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 68+
Place Member Name City Time Points
1. HOWARD, NEIL OKOTOKS, AB 15.500 62.00
2. MANTLER, DOUG COALDALE, AB 100.000 0.00
3. HOOD, BOB BUSBY, AB 100.000 0.00
LADIES BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. ROHLOFF, JONI SUNSET HOUSE, AB 4.800 70.00
2. TURCATO, GLYNNIS TABER, AB 5.200 60.00
3. FITZPATRICK, MARGO OKOTOKS, AB 5.800 50.00
4. HOOD, SANDY BUSBY, AB 100.000 0.00
5. HANCOCK, TANYA BONNYVILLE, AB 100.000 0.00
6. LONGMORE, BARB VALLEYVIEW, AB 100.000 0.00
7. LEFEBVRE, LORIE GROVEDALE, AB 100.000 0.00
8. MARSHALL, TRINA CYPRESS COUNTY, AB 100.000 0.00
9. THOMSON, ANGIE BIG VALLEY, AB 100.000 0.00
10. CALLAWAY, MARILYN FOOTHILLS, AB 100.000 0.00
11. MOYNIHAN, KELLY OKOTOKS, AB 100.000 0.00
MENS BREAKAWAY 40-64
Place Member Name City Time Points
1. BLACKWATER, KES CALGARY, AB 2.100 78.00
2. CREASY, KELLY MEDICINE HAT, AB 2.200 63.00
3. ADIE, GLEN ROCKY VIEW COUNTY, A 2.200 63.00
4. TURCATO, LYNN TABER, AB 2.500 48.00
5. PEROZAK, DEAN LETHBRIDGE COUNTY, A 3.100 38.00
6. PEROZAK, BRIAN TABER, AB 3.500 28.00
7. WRIGHT, HAROLD LUNDBRECK, AB 3.700 0.00
8. BEVANS, TIM CARDSTON, AB 4.200 0.00
9. CRUIKSHANK, GREG NANTON, AB 4.300 0.00
10. CORNET, STACY BRANDT, AB 4.800 0.00
11. YOUNG PINE, OLIN LETHBRIDGE, AB 5.200 0.00
12. MARTINE, RICK PARKLAND, AB 100.000 0.00
13. HOFER, WAYNE LETHBRIDGE, AB 100.000 0.00
14. LAUSEN, LORNE STRATHMORE, AB 100.000 0.00
15. HENDRICKS, MARK COCHRANE, AB 100.000 0.00
16. GANSKE, DUANE WETASKIWIN, AB 100.000 0.00
17. RICE, ROCKY STETTLER, AB 100.000 0.00
18. NEWTON, DAVE DEL BONITA, AB 100.000 0.00
MENS BREAKAWAY 65+
Place Member Name City Time Points
1. HOWARD, NEIL OKOTOKS, AB 4.100 67.00
2. DAYCHIEF, EVANS STANDOFF, AB 12.300 57.00
3. LACHAPELLE, SERGE MAGRATH, AB 100.000 0.00
4. WELLS, ROBERT CARDSTON, AB 100.000 0.00
5. MANTLER, DOUG COALDALE, AB 100.000 0.00
6. HOOD, BOB BUSBY, AB 100.000 0.00
7. BRUISED HEAD, JORDAN LETHBRIDGE, AB 100.000 0.00
8. MORTON, EVERETT DEL BONITA, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. PEROZAK, BRIAN (HD) TABER, AB 10.100 63.00
2. MOYNIHAN, KELLY (HL) OKOTOKS, AB 10.100 63.00
3. CRUIKSHANK, GREG (HD) NANTON, AB 25.800 53.00
4. TURNER, TASHA (HL) CALGARY, AB 25.800 53.00
5. BLACKWATER, KES (HD) CALGARY, AB 100.000 0.00
6. THOMSON, ANGIE (HL) BIG VALLEY, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. ADIE, GLEN (HD) ROCKY VIEW COUNTY, A 10.000 68.00
2. HANCOCK, TANYA (HL) BONNYVILLE, AB 10.000 68.00
3. GANSKE, DUANE (HD) WETASKIWIN, AB 11.700 58.00
4. GANSKE, BEV (HL) WETASKIWIN, AB 11.700 58.00
5. TURCATO, LYNN (HD) TABER, AB 11.800 48.00
6. TURCATO, GLYNNIS (HL) TABER, AB 11.800 48.00
7. LAUSEN, LORNE (HD) STRATHMORE, AB 13.000 38.00
8. LEMOINE, CONNIE (HL) AIRDRIE, AB 13.000 38.00
9. ROBINSON, BRUCE (HD) ALIX, AB 19.300 28.00
10. BJORNSON, JANET (HL) CLIVE, AB 19.300 28.00
11. OLSON, LONNY (HD) PONOKA, AB 100.000 0.00
12. MAKOFKA, NIKI (HL) PONOKA, AB 100.000 0.00
13. CREASY, KELLY (HD) MEDICINE HAT, AB 100.000 0.00
14. CREASY, SANDY (HL) MEDICINE HAT, AB 100.000 0.00
15. PEROZAK, DEAN (HD) LETHBRIDGE COUNTY, A 100.000 0.00
16. ALEXANDER, GLENDA (HL) CARSTAIRS, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. LEPP, KEN (HD) OLDS, AB 22.400 64.00
2. CRAWFORD, CAROL (HL) HIGH RIVER, AB 22.400 64.00
3. FITZPATRICK, CRAIG (HD) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
4. FITZPATRICK, MARGO (HL) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
5. HOWARD, NEIL (HD) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
6. CALLAWAY, MARILYN (HL) FOOTHILLS, AB 100.000 0.00
7. MORTON, EVERETT (HD) DEL BONITA, AB 100.000 0.00
8. WELSH, BEV (HL) CARSTAIRS, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. PARSONS, HEATHER (HD) CAYLEY, AB 8.200 65.00
2. HAMMERMEISTER, DAN (HL) CAYLEY, AB 8.200 65.00
3. HICKEY, KEVIN (HD) WHEATLAND COUNTY, AB 100.000 0.00
4. HICKEY, CRYSTAL (HL) WHEATLAND COUNTY, AB 100.000 0.00
5. HOWARD, NEIL (HD) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
6. BLACKWATER, KES (HL) CALGARY, AB 100.000 0.00
7. LAUSEN, LORNE (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
8. MILLER, REID (HL) LANGDON, AB 100.000 0.00
9. ROHLOFF, JONI (HD) SUNSET HOUSE, AB 100.000 0.00
10. ROHLOFF, BJ (HL) SUNSET HOUSE, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. ULLERY, KENNY (HD) COCHRANE, AB 14.300 71.00
2. LYNCH, JESSE (HL) COCHRANE, AB 14.300 71.00
3. ROBINSON, ROBERT (HD) HIGH RIVER, AB 15.500 61.00
4. MARK, BOB (HL) OKOTOKS, AB 15.500 61.00
5. HOFER, MERVIN (HD) MAGRATH, AB 100.000 0.00
6. ROBINSON, BRUCE (HL) ALIX, AB 100.000 0.00
7. THIELEN, TOM (HD) MILK RIVER, AB 100.000 0.00
8. LOEPPKY, KERRY (HL) CALGARY, AB 100.000 0.00
9. BEVANS, TIM (HD) CARDSTON, AB 100.000 0.00
10. MARTINE, RICK (HL) PARKLAND, AB 100.000 0.00
11. CREASY, KELLY (HD) MEDICINE HAT, AB 100.000 0.00
12. TURCATO, LYNN (HL) TABER, AB 100.000 0.00
13. HOFER, WAYNE (HD) LETHBRIDGE, AB 100.000 0.00
14. NEWTON, DAVE (HL) DEL BONITA, AB 100.000 0.00
15. LEFEBVRE, DOUG (HD) GROVEDALE, AB 100.000 0.00
16. LEFEBVRE, LORIE (HL) GROVEDALE, AB 100.000 0.00
17. TUCKER, MIKE (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
18. DESCHAMPS, LES (HL) STAVELY, AB 100.000 0.00
19. CRUIKSHANK, GREG (HD) NANTON, AB 100.000 0.00
20. MILNE, JOHN (HL) DEL BONITA, AB 100.000 0.00
21. LOGAN, COREY (HD) BONNEYVILLE, AB 100.000 0.00
22. HANCOCK, TANYA (HL) BONNYVILLE, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. DAHLSEIDE, PERRY (HD) BARRHEAD, AB 9.200 68.00
2. DAYCHIEF, EVANS (HL) STANDOFF, AB 9.200 68.00
3. QUILLEY, TERRY (HD) HIGH RIVER, AB 100.000 0.00
4. DESCHAMPS, LARRY (HL) CALGARY, AB 100.000 0.00
5. HATCH, MARK (HD) MAGRATH, AB 100.000 0.00
6. WOODWARD, GARY (HL) CARDSTON, AB 100.000 0.00
7. ARCHER, MILLIE (HD) TABER, AB 100.000 0.00
8. OLSON, LONNY (HL) PONOKA, AB 100.000 0.00
9. MANTLER, DOUG (HD) COALDALE, AB 100.000 0.00
10. HOUGHAM, JOHN (HL) CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
11. GRAHAM, MICHEAL (HD) CROSSFIELD, AB 100.000 0.00
12. STYNER, MARVIN (HL) CROSSFIELD, AB 100.000 0.00
13. MACDONALD, CHARLIE (HD) CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
14. CRAIK, DOUG (HL) STIRLING, AB 100.000 0.00
15. THOMPSON, RON (HD) BASSANO, AB 100.000 0.00
16. LEPP, KEN (HL) OLDS, AB 100.000 0.00