Event Leaders Listing

BARREL RACING 40-49
Place Member Name City Points
1. TRINA MARSHALL CYPRESS COUNTY, AB 602.00
2. CHYANNE MAURER DRUMHELLER, AB 588.00
3. JONI ROHLOFF SUNSET HOUSE, AB 556.00
4. KELLY MOYNIHAN OKOTOKS, AB 555.00
5. KENDRA EDEY NANTON, AB 542.00
6. NIKKI HOLMES OKOTOKS, AB 398.00
7. TASHA TURNER CALGARY, AB 220.00
8. KRYSTAL MOREN WETASKIWIN, 216.00
9. TENNISHA WAGNER LUNDBRECK, AB 210.00
10. ANGIE THOMSON BIG VALLEY, AB 177.00
11. DONALEE FERGUSON MUNSON, AB 168.00
12. HEATHER PARSONS CAYLEY, AB 80.00
13. SHERYL MANYCHIEF CALGARY, AB 56.00
14. APRIL HEEG ACADIA VALLEY, AB 54.00
BARREL RACING 50-59
Place Member Name City Points
1. CONNIE LEMOINE AIRDRIE, AB 1057.00
2. NIKI MAKOFKA PONOKA, AB 717.00
3. ROSE PEROZAK CLARESHOLM, AB 629.00
4. RHONDA WOLF - WASYLOWICH TORRINGTON, AB 598.00
5. TRISH BROWN CALGARY, AB 554.00
6. BARB LONGMORE VALLEYVIEW, AB 392.00
7. THERESA OLDFORD WINFIELD, AB 220.00
8. JANET BJORNSON CLIVE, AB 136.00
9. MARCI POWELL STETTLER, AB 129.00
10. GLYNNIS TURCATO TABER, AB 113.00
11. LORNA HODGE RUMSEY, AB 64.00
12. TRINA BANKS WETASKIWIN, AB 33.00
13. MADELAINE KIMMERLY NANTON, AB 24.00
14. PAIGE LEAVITT CARDSTON, AB 0.00
15. LAUREL ANDERSON FORT MACLEOD, AB 0.00
16. JULIE BLAND MILK RIVER, AB 0.00
17. LORIE LEFEBVRE GROVEDALE, AB 0.00
18. MARCI WILSON GLEICHEN, AB 0.00
BARREL RACING 60+
Place Member Name City Points
1. TWYLLA BRUHN STRATHMORE, AB 927.00
2. MARINA ECKERT COALHURST, AB 765.00
3. VAL NELSON HIGHWOOD, AB 513.00
4. JUDY GOODINE CARBON, AB 414.00
5. HOLLY MYERS HIGH RIVER, AB 395.00
6. PAMELA PURVES RED DEER COUNTY, AB 316.00
7. BEV WELSH CARSTAIRS, AB 273.00
8. TAMMY SCHUURMAN DIAMOND CITY, AB 248.00
9. MAUREEN MARSTON CALGARY, AB 171.00
10. ELAINE WATT CLARESHOLM, AB 170.00
11. KATHY FLUNDRA PINCHER CREEK, AB 82.00
12. LOUISE HOUBEN FORT MACLEOD, AB 62.00
13. JANICE WALTZE CALMAR, AB 22.00
14. BRENDA KNIGHT (NM) STRATHMORE, AB 0.00
15. MERRY ANN STONEY (NM) FOOTHILLS, AB 0.00
16. PEGGY SCHLENKER MEDICINE HAT, AB 0.00
17. UTE BAUMEISTER ARMSTRONG, BC 0.00
BARREL RACING 68+
Place Member Name City Points
1. LINDA JONES HIGH RIVER, AB 972.00
2. CAROL CRAWFORD HIGH RIVER, AB 692.00
3. SHERRILL BENNS HIGH RIVER, AB 597.00
4. DEA J HIGGINS CARDSTON, AB 352.00
5. CONNIE VOLK SUNDRE, AB 0.00
CALF ROPING 40-49
Place Member Name City Points
1. KES BLACKWATER CALGARY, AB 689.00
2. DAN HAMMERMEISTER CAYLEY, AB 310.00
3. GREG HENRY MAGRATH, AB 206.00
4. MARK HENDRICKS COCHRANE, AB 53.00
CALF ROPING 50-59
Place Member Name City Points
1. STACY CORNET BRANDT, AB 679.00
2. DEAN PEROZAK LETHBRIDGE COUNTY, AB 615.00
3. KELLY CREASY MEDICINE HAT, AB 514.00
4. BRUCE ROBINSON ALIX, AB 472.00
5. DAVE HEATON STRATHMORE, AB 454.00
6. HAROLD WRIGHT LUNDBRECK, AB 289.00
7. DUANE GANSKE WETASKIWIN, AB 191.00
8. GREG CRUIKSHANK NANTON, AB 96.00
CALF ROPING 60+
Place Member Name City Points
1. NEIL HOWARD OKOTOKS, AB 900.00
2. EVERETT MORTON DEL BONITA, AB 617.00
3. BRIAN PEROZAK TABER, AB 519.00
4. GLEN ADIE ROCKY VIEW COUNTY, AB 386.00
5. LYNN TURCATO TABER, AB 384.00
6. CRAIG FITZPATRICK OKOTOKS, AB 226.00
7. GREG DELL CUT BANK, MT 211.00
8. LORNE LAUSEN STRATHMORE, AB 185.00
9. LONNY OLSON PONOKA, AB 176.00
10. NEIL WATT CLARESHOLM, AB 161.00
11. MERVIN HOFER MAGRATH, AB 153.00
12. SERGE LACHAPELLE MAGRATH, AB 40.00
13. KEN LEPP OLDS, AB 39.00
CALF ROPING 68+
Place Member Name City Points
1. NEIL HOWARD OKOTOKS, AB 854.00
2. DOUG MANTLER COALDALE, AB 680.00
3. BOB HOOD BUSBY, AB 252.00
LADIES BREAKAWAY
Place Member Name City Points
1. ANGIE THOMSON BIG VALLEY, AB 638.00
2. BARB LONGMORE VALLEYVIEW, AB 394.00
3. MARILYN CALLAWAY FOOTHILLS, AB 373.00
4. TANYA HANCOCK BONNYVILLE, AB 364.00
5. JONI ROHLOFF SUNSET HOUSE, AB 361.00
6. KELLY MOYNIHAN OKOTOKS, AB 309.00
7. GLYNNIS TURCATO TABER, AB 277.00
8. LORIE LEFEBVRE GROVEDALE, AB 203.00
9. MARGO FITZPATRICK OKOTOKS, AB 193.00
10. TRINA MARSHALL CYPRESS COUNTY, AB 127.00
11. DAWN WRIGHT LUNDBRECK, AB 74.00
12. SANDY HOOD BUSBY, AB 72.00
13. BRENDA KNIGHT (NM) STRATHMORE, AB 0.00
14. RHONDA HENRY WHEATLAND COUNTY, AB 0.00
15. AUREA MUNRO STRATHMORE, AB 0.00
MENS BREAKAWAY 40-64
Place Member Name City Points
1. KES BLACKWATER CALGARY, AB 732.00
2. KELLY CREASY MEDICINE HAT, AB 609.00
3. STACY CORNET BRANDT, AB 577.00
4. DEAN PEROZAK LETHBRIDGE COUNTY, AB 554.00
5. GLEN ADIE ROCKY VIEW COUNTY, AB 348.00
6. RICK MARTINE PARKLAND, AB 297.00
7. DUANE GANSKE WETASKIWIN, AB 284.00
8. LYNN TURCATO TABER, AB 270.00
9. BRIAN PEROZAK TABER, AB 247.00
10. WAYNE HOFER LETHBRIDGE, AB 229.00
11. CRAIG FITZPATRICK OKOTOKS, AB 201.00
12. HAROLD WRIGHT LUNDBRECK, AB 172.00
13. MIKE TUCKER STRATHMORE, AB 151.00
14. DAVE HEATON STRATHMORE, AB 104.00
15. TIM BEVANS CARDSTON, AB 98.00
16. GREG CRUIKSHANK NANTON, AB 76.00
17. MARK HENDRICKS COCHRANE, AB 75.00
18. DAVE NEWTON DEL BONITA, AB 67.00
19. GREG DELL CUT BANK, MT 0.00
20. LORNE LAUSEN STRATHMORE, AB 0.00
21. BJ ROHLOFF SUNSET HOUSE, AB 0.00
22. ROCKY RICE STETTLER, AB 0.00
23. OLIN YOUNG PINE LETHBRIDGE, AB 0.00
MENS BREAKAWAY 65+
Place Member Name City Points
1. EVERETT MORTON DEL BONITA, AB 696.00
2. EVANS DAYCHIEF STANDOFF, AB 554.00
3. NEIL HOWARD OKOTOKS, AB 548.00
4. SERGE LACHAPELLE MAGRATH, AB 401.00
5. ARNIE JOHNSON CUT BANK, MT 339.00
6. DOUG MANTLER COALDALE, AB 333.00
7. BOB HOOD BUSBY, AB 174.00
8. BILL REEDER CARDSTON, AB 163.00
9. NEIL WATT CLARESHOLM, AB 143.00
10. GLENN THOMPSON LETHBRIDGE, AB 131.00
11. JORDAN BRUISED HEAD LETHBRIDGE, AB 77.00
12. PAUL COOPER CREMONA, AB 0.00
13. ROBERT WELLS CARDSTON, AB 0.00
RIBBON ROPING 40-49 (Roper)
Place Member Name City Points
1. BRIAN PEROZAK TABER, AB 698.00
2. KES BLACKWATER CALGARY, AB 667.00
3. GREG CRUIKSHANK NANTON, AB 156.00
4. MARK HENDRICKS COCHRANE, AB 43.00
RIBBON ROPING 40-49 (Runner)
Place Member Name City Points
1. KELLY MOYNIHAN OKOTOKS, AB 698.00
2. ANGIE THOMSON BIG VALLEY, AB 667.00
3. TASHA TURNER CALGARY, AB 199.00
4. TENNISHA WAGNER LUNDBRECK, AB 0.00
RIBBON ROPING 50-59 (Roper)
Place Member Name City Points
1. DEAN PEROZAK LETHBRIDGE COUNTY, AB 738.00
2. GLEN ADIE ROCKY VIEW COUNTY, AB 689.00
3. KELLY CREASY MEDICINE HAT, AB 599.00
4. LYNN TURCATO TABER, AB 570.00
5. BRUCE ROBINSON ALIX, AB 325.00
6. LONNY OLSON PONOKA, AB 246.00
7. DUANE GANSKE WETASKIWIN, AB 190.00
8. LORNE LAUSEN STRATHMORE, AB 151.00
RIBBON ROPING 50-59 (Runner)
Place Member Name City Points
1. GLENDA ALEXANDER CARSTAIRS, AB 738.00
2. TANYA HANCOCK BONNYVILLE, AB 655.00
3. GLYNNIS TURCATO TABER, AB 570.00
4. SANDY CREASY MEDICINE HAT, AB 398.00
5. LAUREL ROBINSON ALIX, AB 297.00
6. NIKI MAKOFKA PONOKA, AB 246.00
7. CONNIE LEMOINE AIRDRIE, AB 241.00
8. BEV GANSKE WETASKIWIN, AB 190.00
9. RHONDA WOLF - WASYLOWICH TORRINGTON, AB 111.00
10. TRISH BROWN CALGARY, AB 34.00
11. JANET BJORNSON CLIVE, AB 28.00
RIBBON ROPING 60+ (Roper)
Place Member Name City Points
1. NEIL HOWARD OKOTOKS, AB 853.00
2. EVERETT MORTON DEL BONITA, AB 573.00
3. GREG DELL CUT BANK, MT 269.00
4. KEN LEPP OLDS, AB 64.00
5. CRAIG FITZPATRICK OKOTOKS, AB 43.00
RIBBON ROPING 60+ (Runner)
Place Member Name City Points
1. MARILYN CALLAWAY FOOTHILLS, AB 853.00
2. BEV WELSH CARSTAIRS, AB 573.00
3. CAROL CRAWFORD HIGH RIVER, AB 333.00
4. MARGO FITZPATRICK OKOTOKS, AB 43.00
TEAM ROPING 40-49 (Header)
Place Member Name City Points
1. NEIL HOWARD OKOTOKS, AB 297.00
2. JONI ROHLOFF SUNSET HOUSE, AB 260.00
3. LORNE LAUSEN STRATHMORE, AB 146.00
4. HEATHER PARSONS CAYLEY, AB 128.00
5. CALVIN HAUBRICH SWIFT CURRENT, SK 122.00
6. KELLY CREASY MEDICINE HAT, AB 64.00
7. KEVIN HICKEY WHEATLAND COUNTY, AB 20.00
TEAM ROPING 40-49 (Heeler)
Place Member Name City Points
1. KES BLACKWATER CALGARY, AB 361.00
2. BJ ROHLOFF SUNSET HOUSE, AB 260.00
3. REID MILLER LANGDON, AB 146.00
4. DAN HAMMERMEISTER CAYLEY, AB 128.00
5. RON GERING SWIFT CURRENT, SK 122.00
6. CRYSTAL HICKEY WHEATLAND COUNTY, AB 20.00
7. ROCKY RICE STETTLER, AB 0.00
TEAM ROPING 50-59 (Header)
Place Member Name City Points
1. WAYNE HOFER LETHBRIDGE, AB 415.00
2. STACY CORNET BRANDT, AB 386.00
3. ROSE PEROZAK CLARESHOLM, AB 349.00
4. KELLY CREASY MEDICINE HAT, AB 339.00
5. MIKE TUCKER STRATHMORE, AB 337.00
6. ROBERT ROBINSON HIGH RIVER, AB 215.00
7. GREG CRUIKSHANK NANTON, AB 204.00
8. DAN GILLIS WHEATLAND COUNTY, AB 144.00
9. KENNY ULLERY COCHRANE, AB 130.00
10. TIM BEVANS CARDSTON, AB 128.00
11. DAVE HEATON STRATHMORE, AB 103.00
12. TOM THIELEN MILK RIVER, AB 93.00
13. CHRIS ANDERSON ROCKY VIEW COUNTY, AB 74.00
14. DOUG LEFEBVRE GROVEDALE, AB 63.00
15. COREY LOGAN BONNYVILLE, AB 62.00
16. MERVIN HOFER MAGRATH, AB 40.00
17. GLEN ADIE ROCKY VIEW COUNTY, AB 34.00
18. GUY PEROZAK CLARESHOLM, AB 0.00
19. DEAN PEROZAK LETHBRIDGE COUNTY, AB 0.00
TEAM ROPING 50-59 (Heeler)
Place Member Name City Points
1. BRUCE ROBINSON ALIX, AB 426.00
2. LYNN TURCATO TABER, AB 339.00
3. SHANE BUKSA WARBURG, AB 311.00
4. LES DESCHAMPS STAVELY, AB 289.00
5. HARVEY ANDERSON WHEATLAND COUNTY, AB 218.00
6. DAVE NEWTON DEL BONITA, AB 214.00
7. JOHN MILNE DEL BONITA, AB 204.00
8. GREG DELL CUT BANK, MT 201.00
9. BOB MARK OKOTOKS, AB 165.00
10. BILLY LONGMORE VALLEYVIEW, AB 153.00
11. JESSE LYNCH COCHRANE, AB 130.00
12. RICK MARTINE PARKLAND, AB 128.00
13. KERRY LOEPPKY CALGARY, AB 93.00
14. GUY PEROZAK CLARESHOLM, AB 72.00
15. LORIE LEFEBVRE GROVEDALE, AB 63.00
16. TANYA HANCOCK BONNYVILLE, AB 62.00
17. DUANE GANSKE WETASKIWIN, AB 48.00
18. RON GERING SWIFT CURRENT, SK 0.00
19. DEAN PEROZAK LETHBRIDGE COUNTY, AB 0.00
TEAM ROPING 60+ (Header)
Place Member Name City Points
1. PERRY DAHLSEIDE BARRHEAD, AB 476.00
2. TERRY QUILLEY HIGH RIVER, AB 338.00
3. DOUG MANTLER COALDALE, AB 305.00
4. BLAINE ODDAN SWIFT CURRENT, SK 253.00
5. ARNIE JOHNSON CUT BANK, MT 225.00
6. BRUCE KLASSEN SWIFT CURRENT, SK 120.00
7. RON THOMPSON BASSANO, AB 97.00
8. MILLIE ARCHER TABER, AB 92.00
9. MICHEAL GRAHAM CROSSFIELD, AB 86.00
10. GLEN ADIE ROCKY VIEW COUNTY, AB 68.00
11. MARK HATCH MAGRATH, AB 58.00
12. CHARLIE MACDONALD CLARESHOLM, AB 0.00
TEAM ROPING 60+ (Heeler)
Place Member Name City Points
1. EVANS DAYCHIEF STANDOFF, AB 476.00
2. LARRY DESCHAMPS CALGARY, AB 338.00
3. BILL REEDER CARDSTON, AB 293.00
4. JOHN HOUGHAM CLARESHOLM, AB 248.00
5. VINCE FLYNN CAMROSE, AB 186.00
6. DOUG CRAIK STIRLING, AB 133.00
7. LARRY KLASSEN WALDECK, SK 120.00
8. MARVIN STYNER CROSSFIELD, AB 86.00
9. GARY WOODWARD CARDSTON, AB 58.00
10. GLEN ADIE ROCKY VIEW COUNTY, AB 57.00
11. LONNY OLSON PONOKA, AB 56.00
12. KEN LEPP OLDS, AB 0.00
13. BRIAN PEROZAK TABER, AB 0.00
14. WES YANKE (NM) , 0.00